Kalp Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

29.04.2020

Kalp yüz şeklinde olduğumu nasıl anlarım, kalp yüz şekli nasıl olur, nasıl gelin saçı yaptırılır, kalp yüz şekli olan ünlüler kimler? Eğer bu soruların cevaplarını merak ediyorsan doğru yerdesin! Fazlasını merak ediyorsan sor, fazlasını biliyorsan yaz! Herkes görsün, herkes öğrensin!

Kalp Yüz Şekli Nasıldır?

Kalp yüz şekli, aynı zamanda ters üçgen yüz tipi ile aynı özelliklere sahip yüz şeklidir. Karşımıza bazen kalp biçimli yüz olarak bazen de ters üçgen olarak çıkar. Kimi yerlerde birbirinden farklıymış gibi bahsedilse de aynı yüz metamorfozuna sahiptirler.

En belirgin kalp yüz şeklinin özellikleri, yüzün alt kısmının dar, üst kısmının geniş olmasıdır. Yani alın ve yanaklar geniş ve yayvan, çene sivri ve dardır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Bu yüzden dikkat edilmesi gereken noktalar alın ve çenedir. Hatta öncelik sırası alındadır. Çünkü alının kapalı veya açık olmasına bağlı olarak saç modelleri değişir.

Kalp yüz tipi nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan öncelikle başını dik tutarak tam karşıdan bir fotoğrafını çek ve çıktısını al. Alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koy. Bu noktaları birleştirerek bir şablon çıkart. Şablonun kalp biçiminde yüz şekline aitse bu yüz tipine sahipsindir.

Her yüz tipinde olduğu gibi kalp yüz tipinde de amaç yüzü saç modeli ve kontürleme ile ideal yüz tipi ovale yaklaştırmak olmalıdır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler?

Kalp yüz şekli gökyüzü enerjisine sahip bir yüz şeklidir. Bu yüzden yukarıya doğru volümlü, yukarıya doğru hareket kazanan saç modelleri kalp yüz tipine daha güzel gider.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri arasında başta tepeden bombeli topuzlar gelir. Kalp yüze uygun saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken iki kısım alın ve çenedir. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmalısın.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Bombeli atkuyruğu modelleri de kalp yüz tipine uygun saç modelleri arasındadır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Saçlarını açık bırakacaksan iri dalgalar kullanarak, saçının tepesini kabartabilirsin.

Eğer örgülü modellerden seçeceksen örgüden saç bantı yapılarak yükseltilmiş modellere yönelebilirsin. Ya da tepesi kabartılmış örgülü topuzlara.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Birbirinden şık örgülü gelin saçı modelleri için şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Örgü Saç Modelleri

Genel olarak alın bölgesini daraltan ve elmacık kemiklerinin geniş yapısını yumuşatan saç modellerini tercih etmelisin. Bunun için alındaki açıklığı kapatmak öncelikli olmalı. Alındaki açıklığı kahküllü modellerle kapatabilirsin. Alnı saçla örtmek işe yarayacaktır. Yandan ayrılmış ya da alnı tamamen kapatan kahküllü gelin saçı modellerini inceleyebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Kalp Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalp yüz şekli için makyaj yapılırken amaç yüz kontürleme ile yüzü oval hatlara yaklaştırmaktır. Geniş alın daraltılmaya çalışılır. Bunun için alın kenarlarına gölgelendirme yapılır. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ise elmacık kemiklerinin altına gölgelendirme yapılır.

Bu yüz tipinde dikkat edilmesi gereken noktalar alın ve çene olduğu için, alın, çene ve elmacık kemiklerinin üzeri aydınlatılır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Kalp Yüz Şekli Olan Ünlüler Kimler?

Başta Reese Witherspoon olmakla birlikte, Monica Bellucci, Miranda Kerr, Jennifer Love, Emma Watson'ın kalp yüz şekline sahip ünlüler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Her biri uzman saç tasarımcıları ve makyözlerle çalıştıkları için bu ünlülerin katıldıkları davetlerde hangi saç modellerini tercih ettiklerini takip edebilirsin. Oscar, Met Gala, Bafta gibi gecelerde ünlüler sadece kıyafetleri ile değil saçları ve makyajları ile mercek altın alınıp incelenir.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Özellikle tipik bir kalp yüz olan Reese Witherspoon'un saç modellerini takip etmelisin. Genellikle bombeli at kuyruğu ya da bir tarafta toplanmış iri dalgalı açık saçları tercih eden Witherspoon, çoğu zaman alnını kahküllerle kapatmayı seçiyor.

kalp yüz şekline göre gelin saçı modelleri

Haydi, Şimdi Sıra Sende!

Eğer kalp yüzlü bir gelin adayıysan ve soruların varsa sor, cevapsız kalmasın! Diğer kalp yüzlü gelinlerle paylaşmak istediğin bilgiler, ipuçları, öneriler varsa yaz, herkes görsün!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

8 yorum

J

Jaleguloglu

23/08/2019

Çok teşekurederim?♥️


D

Düğün.com

23/08/2019

Merhaba, Perçemli saç modelleri, burnu ön plana çıkardığı için burnu yüzüne göre büyük olan kişilere önermiyoruz. Başın tam arka noktasının kabartıldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece burnunuz daha küçük görünür. Özel günlerde, başın tam arka orta noktasından yapılan topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak sıkı topuzlardan kaçınmanızı öneriyoruz. Dağınık topuz modellerine yönelebilirsiniz. İyi günler dileriz...


B

Burcu

22/08/2019

Merhaba bende kalp yüz şekline sahibim ve alnımın ortasında ters olarak bildiğim biraz daha önde başlayan saç çizgim var ve burnum yüzüme göre büyük perçem istiyorum ama burnum daha belirginleşir diye düşünüyorum nasıl kestirmeliyim özel günlerde nasıl saçlar yapmalıyım


D

Düğün.com

21/08/2019

Merhaba, Küçük yüzlü gelin adaylarına yüzü olabildiğince açan hacim verilmiş modelleri öneriyoruz. Ortadan ayrılmış, dalgalı, açık bir saç modeli ile başınızın üstünden takılmış bir duvak kullanabilir, düğünün ilerleyen saatlerinde duvağınızı çıkarabilirsiniz. Sıkı toplanmış, yüzün üzerine saç düşüren ve kahküllü modellerden uzak durmalısınız. Bu modeller yüzünüzü olduğundan daha küçük gösterecektir. Şimdiden mutluluklar dileriz...


NS

Nükhet Songur

21/08/2019

Merhaba ben küçük bir yüz yapısına sahibim çok yakında düğünüm var ve ben nasıl bir saç yaptirabilirim. Sizce küçük bir yüze nasıl bir saç modeli olur.ayrica düğünün bir bölümünde duvagimi çıkarmak istiyorum bu yüzden bama yardımcı olurmusunuz.simdiden tesekkurler


D

Düğün.com

09/08/2019

Merhaba, Saçlarınızı ortadan ayırarak topuz yaptırabilirsiniz. Yarım toplu modelleri de tercih edebilirsiniz. Yüz hatlarınızı ovale yaklaştırmak için önden tutamlar bırakılan saç modellerini de düşünebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


J

Jaleguloglu

08/08/2019

Merhaba kalp yuz seklim var ama anlim cok genis degil kucuk biyuzum oldugunu soyleyebilirim budurumda sac ayrimimi nasil yapmalıyım. Nışanim icin.


D

Deniz

04/08/2018

Peki kalp yüzlüler saç ayrımı nasıl yapmalıdır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Deniz Hanım. Saçınızın tepesini kabarttığınız sürece nereden ayırdığınızın çok da bir önemi yok aslına bakarsanız. Kahkül kullanacaksanız ise kahkülünüzü tüm alnı kapayacak şekilde kullanabileceğiniz gibi, dilediğiniz tarafa doğru ayırabilirsiniz de.