Kalp Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:04 dakika

19.09.2023

Kalp yüz şeklinde olduğumu nasıl anlarım? Bu yüz şekline göre nasıl gelin saçı yaptırılır, kalp yüz şekli olan ünlüler kimler? Eğer bu soruların cevaplarını merak ediyorsan doğru yerdesin! İşte ipuçları:

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Kalp Yüz Şekli Nasıldır?

Kalp yüz şeklinin en belirgin özellikleri yüzün alt kısmının dar, üst kısmının geniş olmasıdır. Yani alın ve yanaklar geniş ve yayvan, çene sivri ve dardır.

Kalp Yüz Tipine Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Kalp yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Bu noktalar birleştirildiğinde ortaya çıkan şablon kalp ise bu yüz tipine sahipsin demektir.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Kalp Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Modelleri Neler?

Kalp yüz şekli gökyüzü enerjisine sahip bir yüz şeklidir. Bu yüzden yukarıya doğru volümlü, yukarıya doğru hareket kazanan saç modelleri kalp yüz tipine daha güzel gider.

Kalp yüze uygun saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken iki kısım alın ve çenedir. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmalısın.

Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri tepesi bombeli modellerdir. Saçlarını açık bırakacaksan iri dalgalar kullanarak, saçının tepesini kabartabilirsin. Topuz yaptıracaksan da tepeden bombeli, gösterişli modelleri tercih edebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Bombeli atkuyruğu modelleri de kalp yüz tipine uygun saç modelleri arasındadır.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Eğer örgülü gelin saç modellerinden seçeceksen örgüden saç bantları yapılarak yükseltilmiş ya da tepesi kabartılmış örgülü topuzlara yönelebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Genel olarak alın bölgesini daraltan ve elmacık kemiklerinin geniş yapısını yumuşatan saç modellerini tercih etmelisin. Bunun için alındaki açıklığı kapatmak öncelikli olmalı. Alındaki açıklığı yandan ayrılmış ya da alnı tamamen kapatan kahküllü gelin saçı modellerini deneyebilirsin.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Yüz hatlarını ovale yaklaştırmak için gelin makyajını da buna uygun şekilde yapmalısın. Detaylar şu yazımızda: Kalp Yüz Şekline Uygun Makyaj Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey.

Kalp Yüz Şekli Olan Ünlüler Kimler?

Her biri uzman saç tasarımcıları ve makyözlerle çalıştıkları için kalp yüz şekline sahip ünlülerin katıldıkları davetlerde hangi saç modellerini tercih ettiklerini takip ederek onlardan ilham alabilirsin.

Özellikle tipik bir kalp yüz olan Reese Witherspoon'un saç modellerini takip etmelisin. Witherspoon, çoğu zaman alnını kahküllerle kapatmayı seçiyor ve yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlıyor.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Güzel oyuncu Emma Watson da kalp yüz şekline sahip ünlülerden. Watson'ın, perçemlerini, yüz hatlarını yumuşatarak dengeli bir görünüm yaratmak için ustalıkla kullandığını görüyoruz.

kalp yüz şekline göre gelin saçı

Yüz tipine uygun gelin saçı modellerine ilişkin detayları paylaştık. Gelin saçını profesyonel bir ekibe yaptırmak istersen şehrindeki gelin makyajı uzmanlarının çalışmalarını inceleyebilir, sana uygun firmayı seçebilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

9 Yorum

Sevgi

Düğün Tarihi: 16.07.2020


Merhaba kalp yuz sekline sahıbım belirgin elmacık kemiklerim var alnım geniş ama geriye dogru yani alnım dolgun degil pek nasıl bir sac yaptırmalyım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yukarıya doğru hareket kazanan saç modellerini tercih edebilirsiniz. Tepeden bombeli topuz ve atkuyruğu modelleri size uygun seçenekler arasındadır. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmanızda fayda var. Bombeli atkuyruğu modelleri de kalp yüz tipine uygun saç modelleri arasındadır. Eğer saçlarınızı açık bırakacaksanız iri dalgalar kullanarak, saçınızın tepesini kabartabilirsiniz. Örgülü modeller arasından seçim yapacaksanız da örgüden saç bantı yapılarak yükseltilmiş modellere yönelebilirsiniz. Yandan ayrılmış ya da alnı tamamen kapatan kahküllü gelin saçı modellerini de düşünebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Jaleguloglu

Düğün Tarihi: 23.08.2019


Çok teşekurederim?♥️


Düğün.com

Düğün Tarihi: 23.08.2019


Merhaba, Perçemli saç modelleri, burnu ön plana çıkardığı için burnu yüzüne göre büyük olan kişilere önermiyoruz. Başın tam arka noktasının kabartıldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece burnunuz daha küçük görünür. Özel günlerde, başın tam arka orta noktasından yapılan topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak sıkı topuzlardan kaçınmanızı öneriyoruz. Dağınık topuz modellerine yönelebilirsiniz. İyi günler dileriz...


Burcu

Düğün Tarihi: 22.08.2019


Merhaba bende kalp yüz şekline sahibim ve alnımın ortasında ters olarak bildiğim biraz daha önde başlayan saç çizgim var ve burnum yüzüme göre büyük perçem istiyorum ama burnum daha belirginleşir diye düşünüyorum nasıl kestirmeliyim özel günlerde nasıl saçlar yapmalıyım


Düğün.com

Düğün Tarihi: 21.08.2019


Merhaba, Küçük yüzlü gelin adaylarına yüzü olabildiğince açan hacim verilmiş modelleri öneriyoruz. Ortadan ayrılmış, dalgalı, açık bir saç modeli ile başınızın üstünden takılmış bir duvak kullanabilir, düğünün ilerleyen saatlerinde duvağınızı çıkarabilirsiniz. Sıkı toplanmış, yüzün üzerine saç düşüren ve kahküllü modellerden uzak durmalısınız. Bu modeller yüzünüzü olduğundan daha küçük gösterecektir. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Nükhet Songur

Düğün Tarihi: 21.08.2019


Merhaba ben küçük bir yüz yapısına sahibim çok yakında düğünüm var ve ben nasıl bir saç yaptirabilirim. Sizce küçük bir yüze nasıl bir saç modeli olur.ayrica düğünün bir bölümünde duvagimi çıkarmak istiyorum bu yüzden bama yardımcı olurmusunuz.simdiden tesekkurler


Düğün.com

Düğün Tarihi: 09.08.2019


Merhaba, Saçlarınızı ortadan ayırarak topuz yaptırabilirsiniz. Yarım toplu modelleri de tercih edebilirsiniz. Yüz hatlarınızı ovale yaklaştırmak için önden tutamlar bırakılan saç modellerini de düşünebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...


Jaleguloglu

Düğün Tarihi: 08.08.2019


Merhaba kalp yuz seklim var ama anlim cok genis degil kucuk biyuzum oldugunu soyleyebilirim budurumda sac ayrimimi nasil yapmalıyım. Nışanim icin.


Deniz

Düğün Tarihi: 04.08.2018


Peki kalp yüzlüler saç ayrımı nasıl yapmalıdır?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Deniz Hanım. Saçınızın tepesini kabarttığınız sürece nereden ayırdığınızın çok da bir önemi yok aslına bakarsanız. Kahkül kullanacaksanız ise kahkülünüzü tüm alnı kapayacak şekilde kullanabileceğiniz gibi, dilediğiniz tarafa doğru ayırabilirsiniz de.

  Cevapla