Düğün Organizatörü

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:46 dakika

29.06.2020

Sıra geldi düğün planlama konusunda profesyonel bir organizasyon şirketi ile anlaşıp anlaşmayacağına.

Kim bilir kaç yaşından beri hayalini kurduğun bir düğün var. Fakat sen o düğünü nasıl yapıp edip de hayallerine uygun hale getireceğini; neyi, nereden alacağını, nasıl planlayacağını bilmiyorsun. İşte onlar biliyor. Sen muhtemelen ilk kez evleniyorsun, onlar ise yüzlerce düğünün mimarı.

Düğün organizasyon şirketleri sadece mekan ve masa süslemesi yapmanın ötesinde, düğünün akışıyla, programlanmasıyla, fotoğraf, video, pasta, müzik gibi operasyonel konularla da ilgilenir. Üstelik de tecrübeleri sayesinde senin aklına gelmeyecek türlü detaylarıyla birlikte.

Her detay ile ilgilenecek ve seni en rahat biçimde düğüne hazırlayacak olmaları organizasyon firmalarının en önemli görevi. Çünkü bu senin düğünün bile olsa, devam ettirmen gereken bir işin ve sosyal yaşantın var. Fakat şanslısın ki karşında işi zaten bu olan profesyonel ekipler var.

düğün organizatörü

Üstelik de uzun yıllardır birçok düğün firması ile anlaşmalı çalıştıkları için gidip senin bireysel olarak anlaştığın fiyatların çok daha altında anlaşmalar yapıyorlar. Onların işi senin hayal ettiklerini hayata geçirmek, buna inan!

Hal böyle olunca sana da bir tercih yapmak düşüyor. Yoluna bir organizasyon şirketi ile devam edip etmeyeceğin. Düğün organizasyon firmalarını şuradan inceleyebilirsin. Şehrini, minimum paket fiyatını ve araç kiralamadan balayı planlamasına kadar verdikleri hizmetleri filtreleyerek kendine uygun bir liste çıkartabilirsin.

Örneğin düğün organizasyon şirketinden sadece süsleme, catering, dekorasyon, barkovizyon, masa, sandalye temini gibi temel konularda da hizmet almak isteyebilirsin. Ödeyeceğin fiyat almak isteyeceğin hizmetlere göre şekillenecektir.

Bunun yanı sıra adeta kişisel bir düğün asistanı gibi hizmet vermesini isteyip önce organizasyon şirketinle anlaşırsın ve mekandan pastaya, davetiyeden balayı organizasyonuna kadar her şeyi seninle iletişimde kalarak, düzenli olarak teyit alarak o ilerletir. Bu durumda ödeyeceğin fiyat elbette bir önceki örnekten daha fazla olacaktır.

Seçimini yaparken dikkat etmeni önerdiğim bazı özellikler şunlar:

  • Yeterince tecrübeliler mi ve yaptıkları işte güven duygusu veriyorlar mı?
  • Referansları ve düğün organize ettikleri mekanlar yeterince iyi mi?
  • Alternatif paketleri var mı, senin istediğin hizmetlere göre kişisel paketler hazırlıyor mu?
  • Paketlere dahil olan ve olmayan ekstra ödeme kalemleri neler?
  • Sunumlarında sözle mi yetiniyor yoksa demo salonlar kuruyor mu?
  • Çalıştığı çözüm ortakları da bu sektörde deneyimli ve iyi mi?
  • Profesyonel ve sorumluluk sahibi mi?
  • En önemlisi de seni ve isteklerini dinleyip hayallerine en uygun çözümü mü sunuyor yoksa kendi fikirlerini mi empoze etmeye çalışıyor?

Yeri gelmişken düzenli olarak düğün organizasyon indirimleri sayfasını kontrol edersen sana uygun harika fırsatlar yakalayabilirsin.

Yorum yap