Düğün Pastası Bursa

Özsüt Zafer Plaza

Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir düğün pastası istediğini söyle, ücretsiz asistanımız isteklerine uygun 5 pastacıdan fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Özsüt Zafer Plaza Hakkında

İzmirliler, 1938 yılında, İzmir Kemeraltı'ndaki dükkanda Sefer Usta'nın enfes yoğurt ve kaymakları ile tanıştılar. Başlattığı tatlı serüveni ile İzmir'in alamet-i farikalarından biri olan Özsüt Muhallebicisi, 1980 yılına gelindiğinde Sefer Usta'nın oğlu İbrahim Urlulu liderliğinde Özsüt ustalarının da ortaklığıyla büyümeye başladı. Lezzetin yaratıcılarından... İlk şubesi, kuruluşundan 53 yıl sonra İzmir Alsancak'ta açılan Özsüt, 1996 yılında 6 farklı şubede müşterilerini ağırlamaya devam etti. 2002 yılında şube sayısını 50'ye çıkarmayı başaran marka, 2014 yılının Mayıs ayında Azerbaycan'ın Bakü şehrindeki şubesini açtı. 78 yıl önce, 16m²'lik dükkanda kapılarını açan ve şu an Azerbeycan ve Türkiye'deki 45 şehirde bulunan 180'in üzerinde bayisi ile müşterilerine hizmet vermeye devam eden Özsüt, bugün 10 bin m²'lik fabrika alanı ve bin 500 m²'lik soğuk hava deposu ile 3 bin kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olan Özsüt, gelecek dönemde Orta Doğu ve Avrupa ülkelerine yapacağı yatırımları için ise fizibilite çalışmaları devam ediyor.

Özsüt'ün geleneksel eşsiz lezzetlerinin sırrını ise Osmanlı Sarayı'ndan alıyor. Osmanlı sarayında çalışan bir tatlı ustasının, sarayın dağılması ile Sefer Usta'nın amcasının yanında işe başlaması, Sefer Usta'ya geleneksel sütlü tatlıların tüm sırlarını öğrenme fırsatı yaratmış. Özellikle 70-80'li yılların İzmir'inin en ünlü tatlı durağı olarak bilinen Kemeraltı Özsüt, tatlı serüvenine geleneksel tatlılar üreterek başlamış. Sefer Usta'nın torunları Merve Öktem ve Ömre Atılgan, aradan geçen yıllara rağmen dede yadigarı reçetelerle yapılan tatlıları Özsüt müdavimleri ile buluşturmaya devam ediyor. Günümüzde geleneksel Osmanlı tatlıcılığının sırlarını, Fransa'nın modern ve köklü pastacılık anlayışıyla bütünleştirmeyi başaran marka, geniş ürün yelpazesine yemek, kahve, çikolata, dondurma, yoğurt ve makaronlarını ekleyerek ile hizmete devam ediyor.

Ürünler & Eğitimler

Kazandibi, muhallebi, ekmek kadayıfı, peynir tatlısı, aşure gibi geleneksel tatlılar üreterek sektöre giren Özsüt, zaman içinde ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda klasik 'tatlıcı dükkanı' olmaktan çıkarak, kafe konseptine geçiş yaptı. En son ve ileri teknolojileri kullanarak büyüyen Özsüt, şu anda günde 60 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 7 ton dondurma, 600 kilogram el yapımı çikolata ve 7 ton unlu mamül üretmektedir. Ürün yelpazesinde bugün, kurabiyeler, sütlü tatlılar, dondurma ve kuplar, kahveler, çikolatalar, dondurmalı tatlılar, özel ve klasik pastalar bulunan Özsüt, tüm bunlara ek olarak yoğurt, ayran, makaron ve dünya mutfaklarından yemeklerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. Önümüzdeki dönemde bu rakamı artırmak amacıyla yeni bir üretim tesisi için arayışlara başlayan Özsüt'ün en önemli özelliklerinden biri de Türkiye çapında günlük pasta ve tatlı dağıtımı yapan tek firma olması... Bu dağıtımla ayda 350 bin kilometre yol yaparak lezzetlerini mağazalarına ulaştırmaya devam ediyor.

Lezzetin yaratıcılarından... Fransa'daki ünlü pasta okulu Lycee Professional 'Aguste-escoffier'den pastacılık konusunda danışman getirilerek, farklı lezzetlerde pastalar yaratan Özsüt, tüm şubelerinde bu pastaları 'spesiyal pasta grubu' adı altında müşterilerinin beğenisine sunuyor. Özsüt'ün spesiyal pasta grubu şefleri, yılda iki kez ikişer hafta dünyaca ünlü Fransız aşçılık sanatları okulu Le Cordon Bleu'de eğitim programlarına katılıyor.

Tüm bunların yanı sıra dünyaca ünlü ödüllü pasta tasarımcısı Mark Seaman, 2012 Haziran ayında Özsüt için Türkiye'ye gelerek, Özsüt ustalarıyla birlikte yeni menüde yer alacak pastalar konusunda özel çalışmalar yaptı. Özsüt'ün pastacılık konusundaki yoğun çalışmaları ve ciddi iddiası planlanmayan bir geri dönüşe yol açarak Fransa'daki pasta okullarından stajyer öğrenci gruplarının Özsüt'te staj yapmak üzere talepte bulunmalarını sağladı. Ayrıca yabanmersiniyle hazırlanan 'Özsüt'ün Aynası' adlı pasta 2004 yılında Fransa'da 'Le Journale de Patisserie' pasta yarışmasında birinci oldu.

2009 yılı itibariyle çikolata üretimine başlayan Özsüt, klasik madlen çikolataların bulunduğu 'Madlen' ve özel el yapımı çikolatalardan oluşan 'Special' adları ile iki grup halinde ve birbirinden lezzetli 11 farklı çeşitte çikolata severlerin beğenisine sunuyor. Özsüt için özel olarak tasarlanan kutularda satışa sunulan madlen çikolataların, 'Sütlü' ve 'Bitter' olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Tamamen el yapımı olan spesiyal çikolatalarda ise 9 farklı lezzet yer alıyor.

Ayrıca 2009 yılında Fransa'nın en büyük kahve üreticisi Cafés Richard ile de işbirliği gerçekleştiren Özsüt, Türk damak tadına uygun kahve harmanları geliştirerek tüm şubelerinde satışa sunuyor. Cafés Richard'ın bugünkü başarısının temelinde yatan mükemmel harman yaratma vizyonuyla hazırladığı kahveleri, Özsüt baristalarının maharetli ellerinden Özsüt müdavimlerine sunuluyor. Özsüt, bir kahve çekirdeği ne kadar iyi olursa olsun, iyi bir kahvenin ortaya çıkması için doğru şekilde öğütülmesi ve hazırlanmasının yüzde 50 oranında önem taşıdığına inanıyor. Bu kapsamda, baristaları için 2008-2010 Fransa WBC Barista Şampiyonu Anthony Calvez'den ve Calvez'in eğitimcisi aynı zamanda Cafés Richard'ın Kalite ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Michael McCauley'den periyodik olarak eğitimler düzenliyor. Eğitimlerde kahve çekirdeğinin yapısı, kahve makinesinin temizliği ve bakımı, iyi bir kahve yapmanın altın kuralları, Türkiye için özel olarak hazırlanan menünün pratik olarak uygulanması gibi dersler bulunuyor.

Hazırladıkları kahvelerle lezzet tutkunlarının damaklarında vazgeçilemeyen tatlar bırakan Özsüt, 2012 yılında 'Özsüt Barista Yarışması'nın da ilkini gerçekleştirdi. Düzenlenen yarışmada 10 barista, özel olarak hazırladıkları kahveleri jüri üyelerinin beğenisine sundu.

Jürinin değerlendirmesine göre birinci, akademi kahve eğitimi ve barista setiyle ödüllendirilirken aynı zamanda Türkiye Barista Yarışması'nda Özsüt'ü temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye'de ilk defa portakal, fındık ve vanilya aromalı espresso'ları kahve severlerle buluşuran Özsüt, 2009 yılı itibariyle dondurma imalatını arttırarak, en taze mevsim meyveleri ve gerçek süt kullanılarak hazırlanan dondurmaları ile misafirlerine 'premium dondurma' keyfini sunuyor.

Ürünlerinde sadece günlük taze süt kullanan Özsüt, en önem verdiği hammadde olan sütü, toplam bin 500 hayvan kapasiteli Taze Süt Çiftliği'nden tedarik etmektedir. Çiftlikte, sağım yapılan hayvanların konforu ve temel biyolojik ihtiyaçları düşünülerek havalandırma, ışıklandırma gibi sistemler kuran Özsüt, bu hayvanların sağlığını birebir izlemekte ve AB standartlarına uygunluğu denetlemektedir.

Özsüt'ün en yeni ürünlerinden Makaron Koleksiyonu, en kaliteli hammaddeler ile hazırlanıyor. Farklı lezzetleri ve şık görünümleri ile hem damaklara hem de gözlere hitap eden Özsüt Makaronlar, özel badem tozu ile üretiliyor. Farklı dolgu kremaları ile çeşnilendirilen makaronlar, Özsüt Ustaları tarafından özenle dekore ediliyor. Özsüt Makaronlar; vanilyalıdan naneliye, portakallıdan tiramisuluya, fındıklıya ve frambuazlıya kadar 10 farklı lezzete sahip.

Özsüt ustaları tarafından yorumlanan Türk damak tadının geleneksel lezzeti lokum da 2014 yılında ürün gamına eklendi. Verildiği şekli koruyan, lezzeti kendine özgü, dokusu elastik yapıda olan, üzerine bastırıldıktan sonra eski şeklini alan, ağızda yumuşak ve kaygan olarak hissedilen Özsüt Lokumunu tüketicimizle buluşturduk. Özsüt lokumunu; Sade, Güllü, Sakızlı, Bergamotlu, Çifte Kavrulmuş Fıstıklı, Çikolata Kaplı çeşitleriyle tüketicilerimize sunuyoruz.

Ekiple Tanışın

İletişim

  • Adres:

    Zafer Plaza, Cemal Nadir Cad. No:16

  • Haritadaki Konumu

    Özsüt Zafer Plaza Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.