2013 Yılının Düğün Çiçeği Modası

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:14 dakika

29.06.2020

Araba süslemesinden yaka çiçeğine 2013 düğün çiçekleri ve renkleri modası, bu sene başrolünde turuncuyu gördüğümüz capcanlı bir karnaval havasında! Elbette bu sizin düğününüz ve hayatınızda bir defa yapmayı dilediğiniz bir organizasyon. En sevdiğiniz renkleri ve çiçekleri düğün organizasyonunuzun her alanında kullanmak en doğal hakkınız; fakat düğün trendlerini takip eden ve çok konuşulan bir düğüne imza atmak isteyen bir gelinseniz bu önerileri dikkate almanızda fayda var.

Mekan süslemesi trendleri

Düğün organizasyonunun en temel belirleyeni düğün mekanınızın nasıl bir temaya ev sahipliği yaptığıdır. Düğün mekanınızın girişinden masa süslemelerine kadar her yer belli bir konsept ve uyum içerisinde olmazsa göze son derece yavan görünecektir. Bir bütünü yakalamak için tema tespitinde resmin bütününden başlamak parçalara doğru yol alırken bu temayı uygulamaya devam etmenizde işinizi kolaylaştıracaktır. Düğün organizasyonunuzda 2013 trendlerini yakalamak, düğününüzde bir karnaval havası estirmek için bu yıl gökkuşağı renklerini baştacı etmelisiniz. Fuşya, turuncu, sarı, mor, yeşil, turkuaz, leylak, mercan… Bütün bu capcanlı renklerden tercih edeceğiniz mekan süslemenizde turuncu gerberalar, fuşya, mor ortancalar, şebboylar, mercan rengi gelincikler, sarı nergisler benzersiz bir çiçek bahçesinde evlenmeniz için hizmete hazır.

mekan_suslemesi_trendleri1

Gelin buketi önerileri

Gelin aksesuarları arasından en güzeli, 2013 gelin buketiniz karnaval karışımlardan oluşacak. Coşku, avant-garde, çok renklilik, çok seslilik gök kuşağının tüm renklerini ellerinize taşıyacak. Turuncu erengüllerden, gerberalardan, gelinciklerden oluşan gelin buketinize yeşil yapraklarla, sarı nergislerle donatabilir, 2013 gelin çiçeği modasını yakalayabilirsiniz. Gelin çiçeğinize farklı dokunuşlar katabilir, eşi benzeri görülmemiş gelin buketleri ile düğüne damganızı vurabilirsiniz! Fakat moda şeyi ciddiye almıyor, gelin modasını takip etmiyorsanız ve eğer düğününüzü vintage esintilerle donatmak kararındaysanız bu konsepte uygun olarak karnaval havasından çıkıp biraz vintage pastellere doğru yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Nostalji ve doğallık pudra tonlarını, somon, krem, lila gibi daha yumuşak tonları gerektirecek ve bütünü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

gelin_buketi_onerileri

Çiçekçiler İndirimleri

Fall in Flover
HEDİYE
25
Fall in Flover

Gelin El Buketi Alana Damat Yaka Çiçeği Hediye!

Pyha La Graine Flowers
HEDİYE
25 2
Pyha La Graine Flowers

Düğün.com Çiftlerine Özel Yaka Çiçeği Ve Nedime Bilekliği Bizden Hediye!

Damat yaka çiçeğinde neler moda

Damatlık aksesuarları içerisinde en şık duran yaka çiçeği kuşkusuz gelinin el buketinin detaylarıyla uyumlu olmalı. Damadınızın ceketi için gelin buketinizin içerisindeki erengüllerden ya da gerberalardan turuncu ya da pembe bir yaka çiçeği yaptırabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında yapılan düğünlerde, keten takımlar, soft renkler tercih eden damatların yakalarına turuncu çok yakışacak! Birkaç tane yeşil biçme ve ince bir kurdele ile bir araya getirebileceğiniz damat çiçeği davetlilerinizin gözünden kaçmayacak.

damat_yaka_cicegi

Gelin arabası süslemeleri

Düğün arabası süslemeniz temelde nasıl bir araba kiraladığınıza ve ne renk olduğuna bağlı olsa da düğününüzün genel süsleme anlayışı ile örtüştüğünde ortaya çok hoş bir görüntü çıkacaktır. 2013’ün ilginç gelin arabaları modasında; hem modelleri hem de süslemeleri ile bir karnavalı andırarak, gösterişten ve abartıdan uzak ve doğal olmaya çalışıldığını görüyoruz. Renkler canlı çiçeklerle desteklendiğinden çiçek dışındaki süsleme materyalleri abartıya kaçması sebebiyle tercih edilmiyor.

gelin_arabasi_suslemeleri

Fotoğraf köşesi için çiçek fikirleri

Diğer kalemlerin biraz dışında kalmış gibi görünse de düğününüzde herkesin çok eğleneceği bir fotoğraf köşesi oluşturarak onu daha da eğlenceli bir hale getirmek için çiçeklerden yardım alabilirsiniz. İçerisinde fotoğraf çektireceğiniz geniş bir çerçevenin etrafını turuncu canlı çiçeklerle sarmaşık misali çevirebilir, üzerinde “Bir Düğün Hatırası” yazan bir kara tahtanın yazısını turuncu – sarı şebboylarla yazabilirsiniz. Davetlilerinizin boynundan geçirip fotoğraf çektirebileceği coşkulu Havai çiçekleri hazırlayıp fotoğraf köşenize koyabilirsiniz.

fotograf_kosesi_icin_cicek_fikirleri

Sizde düğün çiçeklerinizin dilediğiniz gibi ve trendlere uygun olmasını istiyorsanız şehrinizin en güzel çiçekçisini bulmak için araştırmaya başlayın!

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Vitrindeki Çiçekçi Firmaları

Çiçekçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

KK

Kübra Kılıç

13/10/2014

rengarenk buketler çok güzel kesinlikle rengarenk buket seçeceğim


Erdem Şener

13/10/2014

Damat yaka çiçeği gereksiz ben takmam