VIP Çiçek

E-posta Gönder

VIP Çiçek Hakkında

Vip Çiçek Shemall AVM firmamız Antalya ili Muratpaşa ilçesinde Çiçekçiler alanında hizmet vermektedir.

Tarihin ilk çağlarından bu yana çiçekler en anlamlı ve güzel hediyeler olarak kabul görürler. Geçmişten günümüze tüm sanat eserlerine de konu edilen çiçekler güzellikleri itibari ile sanatta kadın tasvirlerine yardımcı olarak kullanılmışlardır. Öyle ki Osmanlı döneminde yazılan şiirlerde sevgilinin teni güle saçları sümbüle yanakları laleye benzetilir ve saçlarının kokusu ise en güzel çiçek kokularından oluşurdu. Tabii böylesi güzel ifadelerle tasvir edilen sevgililere çiçek yollama âdeti de o zamanlardan başlamakta.

Çiçekçilik ve çiçek yetiştiriciliği bir hayli eski dönemlere dayanmaktadır. En eski dönemlerden bu yana gerek Avrupa'da gerekse ülkemizde yaygın olan çiçekçiliğin ticaret haline dönüşmesi ise 1900'lü yılların başına rastlamaktadır. İlk çiçekçiler bu dönemlerde karşımıza çıkarken Osmanlı İmparatorluğunda ise çiçekçiliğin en parlak dönemi Lale Devri'ne rastlamaktadır. Ünlü Lale Devri şairi Nedim'in mısralarından anladığımıza göre o dönemlerde öğrenciler mektebe giderken hocalarına çiçek götürür hastalara ziyarete giderken bir demet çiçek hediye edilir ve hatta çiçeklerin aksesuar olarak kullanıldığı görülürdü. Öyle ki o dönem erkeklerinde sarıklarına gül takmak âdeti vardı.

Vip Çiçek Shemall AVM

Osmanlı İmparatorluğunda ilk çiçek yetiştiricilerinden biri olarak bilinen isim Ebu Suud Efendi'dir. Bahçesinde yetiştirdiği çiçekler Kanuni Sultan Süleyman tarafından bile beğenilir ve hatta saray bahçesinin düzenlenmesinde kendisinin bilgilerine danışılırdı. Hatta Osmanlı İmparatorluğunda üretilen ilk lalenin Ebu Suud Efendi tarafından üretildiği bilinmektedir. Ebu Suud Efendi'nin "cennet lalesi" adını verdiği bu çiçek saray bahçesinin de vazgeçilmezi haline gelmişti.

Çiçekçiliğin tarihçesi böylesine renkliyken günümüzde özellikle büyük şehirlerin pek çok yerinde açılan çiçekçi dükkânları bizlere özel günlerimiz için sunulmuş bir alternatif yaratıyorlar. Hatta günümüzde sevgiliye ya da bizim için önemli olan ve saygı duyulan insanlara çiçek yollamak için yerimizden kalkmamıza bile gerek kalmadan hizmet sunan internet siteleri mevcut. Bu internet sitelerinin bazılarında hangi çiçeğin kime yollanabileceğini ve çiçeklerin anlamlarının neler olduğunu içeren bilgiler de yer alıyor.

Vip Çiçek Shemall AVM firmamızdan vereceğiniz çiçek siparişlerinizde eğer isterseniz sizin adınıza bir not iliştirilmesini de isteyebiliyorsunuz. Böylelikle zahmetsiz bir biçimde özel günlerinizde sevdiklerinizin birbirinden güzel çiçeklerle gönlünü alabilirsiniz.

Ekiple Tanışın

İletişim

  • Adres:

    Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:3 Lara Shemall AVM Muratpaşa / Antalya

  • E-posta

    E-posta Gönder
  • Haritadaki Konumu

    VIP Çiçek Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.