Obasan
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir düğün menüsü istediğini anlat, ücretsiz asistanımız sana uygun 5 catering firmasından fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Ekiple Tanışın

Obasan Hakkında

İki oğul Fuat ve Nihat Aslanoba burada yetişti. Sonraki yıllarda büyük kardeş Fuat Aslanoba Lezzet Lokantası’nı geliştirmeyi; küçük kardeş Nihat Aslanoba ise Erikli Memba Suyu’nu işletmeyi üstlendi.
Lezzet lokantası’nın 1969’da açılan Merkez Bankası Bursa Şubesi ile artan taşıma yemek hizmeti, diğer kuruluşlardan gelen talepleri karşılamak için başlatılan yeni yatırımlarla kurumsallaşarak endüstriye dönüştü. Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 7 bin metrekare kapalı alana sahip, Türkiye’de hazır yemek sektöründe en yüksek kapasiteli ve en modern tesis olan Obasan Yemek Fabrikası kuruldu. Uluslararası Standartlarda makine ve ekipmalarla donatılmış, gıda üretimine uygun alt yapı ve fiziksel özelliklere sahip Obasan Bursa Fabrikası, deneyimli personeli ve özel olarak yemek taşımak üzere tasarlanmış sevkiyat filosu ile, Bursa ve çevresinde her gün binlerce kişiye taşıma yemek hizmeti götürmekte ve farklı ihtiyaçları karşılamak, taleplere cevap vermek üzere, firmaların mutfaklarında yerinde yemek üretimi hizmeti (Uydu Mutfak) vermektedir.
Obasan Bursa’da kazanılan deneyim ve başarının yerel sınırlar dışına ulaşması ile İstanbul Bölge Müdürlüğü açıldı ve kısa sürede Türkiye ekonomisine yön veren firmalaradan oluşan bir müşteri portföyüne sahip oldu. Bu başarının ardından Obasan Gebze Yemek Fabrikası’nın temelleri atıldı. Gebze ve İstanbul çevresindeki başarılı atılımların ve Bilecik ve Eskişehir’in önde gelen sanayii işletmelerindeki Obasan yerinde üretim tesislerinin ardından, 2003 yılında Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekarelik arazi üzerine 3.750 metrekare kapalı alana ve 25 bin kişi / gün yemek üretim kapasitesine sahip Obasan Gebze Yemek Fabrikası, Obasan Bursa’nın ortaya koyduğu yüksek standardı her alanda daha da geliştirdi.
2006 yılına gelindiğinde ise Bursa Gemlik Serbest Bölgesi’nden 2.200 metrekare serbest alana sahip 10 bin kişi / gün üretim kapasiteli 3. Yemek fabrikasını faaliyete geçiren Obasan böylece sektördeki gücünü de kanıtlamış oldu.
Bayrağı devralan 3. kuşak, Obasan performansını sürekli geliştirerek “Lezzet Geleneği”ni yarınlara taşımayı hedefliyor.

İletişim

  • Adres:

    Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sardunya 1 Sokak, No:7 Osmangazi

  • Haritadaki Konumu

    Obasan Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.