Yalova Tarihi Düğün Mekanları

Düğününü köşk gibi tarihi bir mekanda yapmak istiyorsan, senin için derlediğimiz Yalova mekanlarını incelemeye başla!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları
Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları


Yalova Tarihi Mekanlar Fiyatları
İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
Merkez 100 10 TL 1.000 TL
Çınarcık 300 100 TL 30.000 TL

Yalova Tarihi Düğün Mekanları

Yalova tarihi düğün mekanlarına baktığımızda; köşklerin, yalıların ve eski butik otellerin olduğunu görüyoruz. Bu yapıların tarihleri çok eski dönemlere dayanıyor. Hatta bazıları gündüz saatlerinde müze olarak bile hizmet veriyor.

Tarihi mekanların genelde açık ve kapalı alanları bulunuyor. Birçoğunun bahçesi bulunduğu için yaz döneminde bu yeşil alanları değerlendiriyorlar.

Bazı Yalova tarihi düğün mekanlarının bahçesinde havuz da bulunuyor. Böylece çiftler havuz başında düğün yapma imkanı da buluyorlar. Bir de mekan sahile yakın bir konumda yer alıyorsa, deniz manzarasıyla bu atmosfer taçlandırılıyor!

Tarihi mekanların kişi kapasiteleri birbirinden çok farklı olabiliyor. Bazı mekanlarda sadece 200 kişilik davetli kapasitesi bulunurken bazılarında 2.000 kişiye kadar konuk ağırlayabiliyorsunuz. O nedenle en iyisi davetli sayınızı belirledikten sonra mekanlarla görüşmeye başlamanız.

Eski dönemlerde yapılan binaların çoğu yüksek tavanlı oluyor. Bu da tarihi mekanda düğün yapmak isteyen Yalovalı çiftlerin avantaj olarak karşısına çıkıyor. Ferah bir ortamda diledikleri gibi eğlenebiliyorlar.

Tarihi mekanlarda restorasyonlar, geziler ve benzeri başka etkinlikler olabileceği için düğün tarihinizi belirlediğiniz andan itibaren mekanlarla görüşmeye başlamalısınız. İstediğiniz tarih için anlaşabilmeniz açısından erken hareket etmenizde fayda var.

Yalova’daki Tarihi Mekanların Hizmetleri

Yemek Servisi: Yalova’daki tarihi düğün mekanlarının bünyelerinde mutfakları ve aşçıları bulunuyor. Davetlilerin taleplerine göre menü oluşturabildikleri gibi hazır menülerini de sunabiliyorlar. Yemekli menüleri; başlangıç, ordövr tabağı, ana yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor.

Organizasyon: Mekanlarda, düğünü başından sonuna kadar planlayan bir ekip oluyor. Bu ekip ilk anınızdan itibaren sizin yanınızdan ayrılmıyor ve yönlendirmede bulunuyorlar. Ayrıca dans gösterisi, volkan şovu gibi ekstra talepleriniz varsa, bunlarla da aynı ekip ilgileniyor.

Süslemeler: Yalova tarihi mekanlarının en dikkat çekici özelliklerinden biri süslemeler oluyor. O eski döneme ait mimari yapıların salonları da ihtişamdan ödün vermeyecek şekilde süsleniyor. Masalara şamdanlar koyuluyor, merdivenlerinden tüller sarkıtılıyor…

Fotoğraf / Video: Düğün mekanlarının bünyesinde fotoğraf ekipleri bulunuyor. Bu ekip; düğünün başından sonuna kadar her anınızı video kaydına alıyor ve fotoğraf makineleriyle ölümsüzleştiriyor. Düğününüzden sonra da tüm dosyaları size teslim ediyorlar.

Hazırlık Odası: Yalova’daki tarihi düğün mekanlarının hazırlık odaları da kendine hayran bırakıyor. Duvarlarından dekorasyonuna kadar eski dönemlerden esintiler bulabileceğiniz bir oda düşünün. İşte düğün saatinize kadar bu odada dinlenebiliyor ve hatta dilerseniz saç / makyaj işlemlerinizi dahi bu alanda yaptırabiliyorsunuz.

Kokteylle Karşılama: Düğün mekanlarının giriş alanında kokteyl verme imkanınız mevcut. Yetkililere önceden belirttiğiniz takdirde, organizasyona başlamadan önce davetlilerinize karşılama kokteyli hazırlayabiliyorlar. Kokteylde de kanepeler, atıştırmalıklar ve içecekler sunuluyor:

Işık ve Ses Sistemleri: Bir tarihi mekanın ihtişamını ortaya çıkarmanın yollarından biri de ışık oyunlarından geçiyor! Ortama uygun ışıklandırmayı Yalova düğün mekanları size sunuyor. Ayrıca mekanın akustiğine uyacak ses sistemlerini de ayarlamış oluyorlar.

Menü Tadımı: Seçtiğiniz yemek menüsünü önceden tadabiliyorsunuz. Yalova düğün mekanıyla görüşüyorsunuz ve size tadım için tarih veriyorlar.

Bahçe / Teras: Yalova’daki tarihi mekanlarda; balkon, teras ve bahçe gibi alanlar da bulunuyor. Kapalı salonda düğün yapacaksanız, davetlileriniz bu açık alanlarda dinlenebiliyor.

Fotoğraf Çekimine Uygun Alanlar: Eğer Yalova’daki tarihi bir mekanda düğün yapmaya karar verirseniz, albüm fotoğraflarının çekilebileceği ekstra bir alan aramanıza gerek kalmıyor. Tarihi mekanlar, gerek manzaraları gerekse mimarileri sayesinde bu ihtiyacınızı karşılayabiliyorlar.

Tarihi Mekanda Düğün Yapacaklara Tavsiyeler

Yalova tarihi düğün mekanlarında organizasyon yapacak çiftler, öncelikle gelinlik ve damatlık seçimlerini büyük bir özenle yapmalılar. Böyle nostaljik bir ortam için vintage modellere göz atabilirsiniz. Düz veya A kesim gelinliğinin yakasını kayık yaka, kumaşını ise dantel ya da saten kumaştan tercih edebilirsiniz.

Gelinliğinizle vintage saç aksesuarları, vualetler ve inci takılar kullanabilirsiniz. Ayakkabı olarak da kısa topuklu bir model seçilebilir. Damatlık olarak da smokin iyi bir tercih olacaktır.

Yalova’da tarihi mekanda düğün yapacaksanız, ihtişamdan asla ödün vermemelisiniz. Masa süslemelerinden gelin yoluna kadar her detay büyük bir özenle hazırlanmalı.

Böyle bir ortamda düğün yapıp, sade bir düğün pastası seçmek olmaz! İster vintage dokunuşların olduğu isterseniz de konseptinize uygun altın sarısı gibi renklerin kullanıldığı düğün pastası modellerinden birini seçebilirsiniz.

Tarihi düğün mekanında organizasyon yapmanın önemli noktalarından biri her şeyin birbiriyle uyumlu olması! Düğün giriş müziği de bu konulardan biri. Nostaljik şarkılardan biriyle giriş yapmayı tercih etmeniz en mantıklısı olacaktır. Ayrıca ilk dansınızda da vals gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Yalova tarihi mekanlarındaki servis personellerinin şık, nazik ve pratik olması da önemli bir konu. Asalet düğününüzün her noktasında olmalı! Ayrıca mekanla konuşup, giriş esnasında davetlileri yönlendiren karşılama hostesleriyle çalışmalarını istemenizi öneriyoruz.

Gelin arabası olarak da eski model klasik arabalardan birini tercih edebilirsiniz.

Son olarak düğününüzde çalacak orkestrayla, organizasyon tarihinden önce birkaç kez toplantı yapmanızı öneriyoruz. Nasıl şarkılar çalacaklarını beraber konuşmalı, konseptinize uygun seçimler yapmalısınız.

Yalova’da anlaşacağınız tarihi mekanla bu detayları konuştuktan sonra konu fiyatlandırmaya gelecek. Eğer mekanların sundukları standart bir düğün paketi yoksa talep ettiğiniz hizmetlere göre fiyatları belirleyecekler. Yemekli bir düğün yapacaksanız, kişi başı fiyat alacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca hafta içi-hafta sonu ve kış-yaz düğünleri arasında büyük fiyat farkı olduğunu da belirtelim.

Siz en iyisi Yalova tarihi düğün mekanlarını inceleyin ve beğendiklerinizden fiyat teklifi alın.