Denizli Tarihi Düğün Mekanları

Nostalji kokan bir düğün töreni organize etmek isteyen çiftler için Denizli tarihi düğün mekanlarını bir araya topladık! Oturduğun yerden mekanları incele, fotoğraflarına bak ve beğendiklerinden fiyat teklifi iste! İndirimli fiyatlardan yararlanmak için mutlaka kampanyalara göz at!

Esnek sözleşme Akhan Kervansaray

Pamukkale

Akhan Kervansaray

Birbirini çok seven bir çift olarak hayatlarınızı birleştirmeye dair aldığınız karar için sizi kutluyoruz. Bu birlikteliği tüm sevdikleriniz eşliğinde harikulade bir tören ile kutlamak...

300-400 kişi

Kapasite

50-100 TL

Min. Yemekli

3

Yorum

%30 indirim
48
7
5
İncele

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları
Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları


Denizli Tarihi Mekanlar Fiyatları
İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
Pamukkale 300 50 TL 15.000 TL

Tarihi Mekanda Düğün Organizasyonu için Fikirler

Konuklarınızın unutamayacağı kadar şık ve ağır bir düğün yapmak istiyorsanız, tarihi mekanlarda düğün organizasyonu planlayabilirsiniz. Tarihin görkemli dokusu düğününüze ayrı bir hava katarak sizi ve misafirlerinizi etkisi altına alacak. Eğer sultanların izlerini taşıyan bir köşk düğünü hayali kuruyorsanız ve yaz aylarında evlenecekseniz, düğün mekanı olarak köşkün bahçesini tercih edebilirsiniz. Böylece köşkün odaları da hazırlanma odaları olarak kullanılabilir. Masa süslemelerinde gösterişli şamdanlar ve çiçekler kullanabilirsiniz. Müzik için organizasyon şirketleriyle anlaşarak orkestra getirtebilir ve de ilk dansınızı keman eşliğinde yapabilirsiniz.

Gelin yoluna köşkün kapısından nikahınızın kıyılacağı masaya kadar kırmızı halı serdirerek çiçeklerle donatmak, ortaya harika fotoğraflar çıkmasına vesile olabilir. Yemek menünüzde Osmanlı mutfağından lezzetlere de yer verebilirsiniz. Köşkün yanı sıra tercih edebileceğiniz bir diğer tarihi düğün mekanı olan konak da yemekli düğün davetinize ev sahipliği yapabilir. Anlaşacağınız bir catering firması ile lezzetli menüler hazırlatarak misafirlerinizin hem gözüne hem de damak zevkine hitap edebilirsiniz. Dilerseniz konak için kokteyl prolonge seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Kış düğünü için konak seçiminizi davetli sayınıza göre seçmeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü birçok tarihi mekanın maksimum davetli sayısı geniş salonlu kapalı alanlardan daha az olabilir. Bu nedenle konakları az davetli sayısına sahip butik düğün tercih eden çiftlere önerebiliriz.

Kervansarayda düğün yapmak isterseniz de, davetli sayınızın kapalı alan için çok fazla olmaması gerektiğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Tıpkı konakta verilecek bir butik düğün gibi kervansarayda da butik düğün tercih edebilirsiniz. Yaz düğünü yapacaksanız da kervansarayın avlusu kullanılarak kalabalık bir davet verilebilir. Mekanın ağırlığını kaldıracak şekilde süsleme yapılmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde tarihin dokusu düğününüzden apayrı görünerek hoş bir etki yaratmayacaktır. Vintage düğün teması bu tarz tarihi mekanlar için harika bir seçim olabilir.

Denizli’de tarihi düğün ve nişan mekanlarını davetli sayınıza ve konseptinize göre inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.