Söz, Nişan Mekanları Bursa

Muradiye Davet

  • Kapasite
    100 - 450 Kişi

  • Min. Yemekli
    250 - 500 TL
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Söz veya nişanın için nasıl bir yer aradığını anlat, ücret düğün asistanımız, kriterlerine uygun 5 mekandan fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Muradiye Davet Fiyatlandırma

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)
250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)
250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)
250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)
250 - 500 TL

Muradiye Davet Kapasite

Yemekli
Min. 100 - Maks. 450
Kokteyl
Min. 100 - Maks. 450

Muradiye Davet Özellikler

Mekan Özellikleri
Bahçe Çim alan Kolonsuz salon Şehir merkezinde Yüksek tavan
Manzara
Panaromik manzara Şehir manzaralı Kır manzaralı Bahçe manzaralı
Dilek feneri
Evet
Hint kınası
Evet
Müzik/DJ
Evet
Nişan süslemesi
Evet
Nişan tepsisi
Evet
Zenne / Oryantal / Dans Ekibi
Evet
Alkol servisi
Yok
Boş mekan kiralanabilir mi?
Evet
Nişan Çikolatası Hizmeti veriliyor mu?
Evet
Dışarıdan Fotoğrafçı Getirilebiliyor mu?
Evet
Dışarıdan Organizasyon Firması Getirilebiliyor mu?
Evet
Işıklandırma mevcut mu?
Evet
Organizasyon Danışmanı var mı?
Evet
Menüde değişiklik yapılabiliyor mu?
Evet
Catering firması getirme imkanı var mı?
Hayır
Mekan yemek servisi veriyor mu?
Evet

Muradiye Davet Sıkça Sorulan Sorular

Servis saat kaçta sona eriyor?

24:00

Müzik saat kaçta sona eriyor?

24:00

Özel menü seçenekleriniz neler?

Çocuklara özel

Mekanın kısıtlamaları neler?

Alkol servisi yok

Muradiye Davet Hakkında

Söz ve nişan törenlerine Osmanlı’nın görkeminin eşlik etmesini isteyen çiftleri Muradiye Davet’te ağırlıyoruz. II. Murat’ın 1426’da yaptırdığı bir aşevinde hizmet veriyor, geleneği devam ettiriyoruz. Kurulduğu günden bu yana yemeklerin yapıldığı, 1995-2015 yılları arasında Darüzziyafe adıyla hizmet vermiş bu mekanda şimdi Bursa Muradiye Osmanlı Mutfağı’nı kurduk. Tarihten ilham alan dekorasyonumuz ve geleneksel lezzetleri yeniden yaratan aşçılarımızla törenlerinize ihtişam katıyoruz.

Davet Alanları

Günümüze gelen en eski imaret binasında kurulmuş olan Muradiye Davet’in mimarisi çarpıcı hassasiyet örnekleriyle dolu. Bugün yemekli davetler için 110 kişilik kapasite sunan kubbeli salonda vaktiyle II. Murat’ın cuma namazı çıkışı devlet erkanıyla birlikte yemek yediği, girişte durmaksızın akan çeşmenin de aralarındaki konuşmaların duyulmasını engellediği rivayet edilir. Salonun dışındaki alanın penceresiz olması sayesinde ihtiyaç sahipleri kendilerine dağıtılan yemeği görülmeden yiyebiliyormuş.

Bunun dışında Osmanlı zamanında kullanılan küplerin sergilendiği küplü salonda 80 kişi ağırlayabiliyoruz. 50 kişilik bahçe salonda da yemekli davetlere ev sahipliği yapıyoruz. 200 kişilik bahçemizi dış mekanda gerçekleştirmek istediğiniz kutlamalar için kullanabilirsiniz. Muradiye Davet ailesi olarak tüm davet alanlarımızda toplam 440 davetlinin katıldığı söz ve nişan törenleri düzenlemenize imkan tanıyoruz.

Dekorasyon

Osmanlı tarihinin yaşayan bir şahidi olan mekanımızın dekorasyonunda tarihten ilham alıyoruz. Bir salonumuz Osmanlı’da mutfaklarda kullanılan küplerle renklenirken diğeri taş şöminelerin yarattığı sıcak atmosferi davetinize taşıyor. Tavanda çini desenlerine ve antika metal avizelere yer verirken klasik apliklerin kullanıldığı duvarları otantik tablolarla süslüyoruz. Ahşap sandalyelerle çevrelenen masalara kırmızı ve beyaz örtüler seriyoruz. Bahçemizdeyse ağaçların getirdiği doğal dokunuş saksı bitkileriyle destekleniyor.

Hizmetler

Muradiye Davet’te gerçekleştirilecek söz ve nişan törenleri için gerekli mekan süslemelerini yapıyor, nişan tepsinizi hazırlıyoruz. Mutfağımızda nişan çikolatası hizmeti de veriliyor. Kutlamanıza neşe katacak müzikleri özenle seçiyor ve çalıyoruz. Ayrıca dilerseniz beğendiğiniz konseptleri mekanımıza getirmesi için bir organizasyon firmasıyla çalışma veya mutlu anlarınızı yakalaması için bir fotoğrafçıyla anlaşma imkanınız var.

Yiyecek / İçecek

Muradiye Osmanlı Mutfağı menüleri Türk damak zevkine uygun şekilde oluşturuluyor. Geleneksel çorba çeşitleriyle veya özel Muradiye çorbasıyla ikramlara başlayabilir, ara sıcak olarak böreklerimize göz atabilirsiniz. Macar gulaştan rosto köfteye pek çok ana yemeği özenle hazırlıyoruz. Mevsim salatayla renklendirdiğimiz sofralara yemeğin sonunda süt helvası, portakallı keşkül gibi geleneksel lezzetler getiriyoruz. Deneyenler ahududulu ve ballı Osmanlı şerbetlerimize hayran kalıyor.

Muradiye Davet’le Osmanlı’nın zengin mutfak kültürünü 1426’dan beri kazanların kaynadığı bir aşevinde deneyimleyebilir, saraylardan esintiler taşıyan iç mimarimizin tadını çıkarabilirsiniz. Söz ve nişan törenlerinizi her köşesine engin tarihimizin sindiği bir atmosferde gerçekleştirmek isterseniz hemen bizle iletişime geçmeniz yeterli. Aşağıdaki Muradiye Osmanlı Mutfağı iletişim bilgilerini kullanabilir veya yandaki fiyat teklifi formunu doldurabilirsiniz.

Ekiple Tanışın

  • Halkla İlişkiler

İletişim

  • Adres:

    Muradiye Mahallesi 2.Murat Caddesi No.36 Osmangazi / BURSA

Muradiye Davet Düğün Yorumları (4)

Şeyma & Barış

Düğün Tarihi: 28.08.2021

Gerçekten unutulmaz bir geceydi her şey için muradiye osmanlı ekibine teşekkür ederim

Hayriye & Yunus

Düğün Tarihi: 31.07.2021

tarihi bir yerde özel bu özel günümüzü kutlamak harikaydı çok teşekküler

Merve & Bekir

Düğün Tarihi: 24.07.2021

bu güzel günümüzde çok eğlendik harika bir yer herkese tavsiye ederim

Ceylan & Mustafa

Düğün Tarihi: 05.06.2021

Nişanımızı burda yapık ve çok memnun kaldık herkese tavsiye ediyorum :)

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.