Düğün Planlamada O'nun Performansını Arttırın

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

29.06.2020

Hayat müşterek, derler eskiler. Siz de bu kuralı en baştan uygulayın ve düğün planlamanın yükünü eşinizle eşit şekilde paylaşın. Kadınlar günlük yaşamlarının her alanında organize olmaya alışarak büyürler fakat erkeklerde böyle bir durum söz konusu değil. Bu yüzden erkek tarafını düğün hazırlıklarının bir parçası haline getirmek bayanlara düşüyor. Düğün organizasyonuna onu nasıl dahil edeceğinizi ise okumaya devam ederek öğrenin!

Kendinizi Anlatın

Pek çok gelin duygu ve isteklerini açıkça ifade etmeden anlaşılmayı bekler. Ama kabul edelim ki bu saçma ve gereksiz bir beklentidir. Hayatınızı beraber geçireceğiniz adamla konuşmaya başlayın ve isteklerinizi, beklediklerinizi, hayallerinizi özgürce anlatın. Siz hiçbir ipucu vermeden sizi çok iyi anlamasını bekleyemezsiniz. ''Aşkım; ben davetiye, pasta ve çiçeklerden sorumlu olmak istiyorum çünkü şimdiden harika fikirlerim var, sen de müzikle, fotoğrafçıyla ve menüyle ilgilenebilir misin?'' demenin neresi yanlış olabilir ki?

kendinizi_anlatin

Onun Da Kendini Anlatmasına Fırsat Verin

Düğün gününüz belki sizin için çocukluktan beri hayalini kurduğunuz en büyük gün olabilir ama, eşinizi tüm bunların dışında bırakmayın. Evet, belki erkekler davetiyelerin ne renk olduğuyla veya düğün pastanızın kaç katlı olacağıyla ilgilenmeyebilirler ama bu onların da en özel günü ve ilgilerini çeken konularla seve seve ilgilenecek ve beğenilerini ortaya koyacaklardır.

Anlaşın

İlk bakışta yapılacak işler size külfet gibi gözükebilir ama aslında bir düğünü planlamak oldukça eğlenceli bir iş. Gelinlik, davetiye, nikah şekeri, düğün fotoğrafları... Hepsinin seçimi de ne kadar keyif verici. Siz de sevgilinizle ilgi alanlarınıza göre düğün ihtiyaçlarınızı bölüşebilirsiniz. Sevgiliniz müziğe, fotoğrafa, arabaya ve içkilere mi ilgi duyuyor? Harika! O zaman tüm bu detaylarla eşiniz ilgilenebilir. Bu seçimlerin hepsi düğün organizasyonunda damatlara verilecek ideal görevlerden.

anlasin

Birbirinizi Sürekli Destekleyin

Aslında düğün hazırlıkları, eşinizle birlikte stresle nasıl başa çıktığınızı görmeniz açısından önemli bir testtir. Stres ikinizi de toleranssız ve agresif yapabilir. Bütün bunlarla beraber başa çıkmak, sürdüreceğiniz birliktelik açısından çok önemlidir. Endişeleriniz ne olursa olsun sürekli iletişim içinde olup birbirinizi desteklemeye özen gösterin. Unutmayın ki bu büyük partinin tek amacı, birbirinizi ne kadar sevdiğinizi ilan etmek. O güne kadar tüm anlayışınızı ve saygınızı yitirirseniz düğünde ilan edeceğiniz anlamlı bir şey kalmayacaktır.

Aileleri Uzak Tutun

Aileler, düğün planlama sürecinde bütün iyi niyetleriyle yanınızda olmak isteyecekler. Ancak planlama ekibi ne kadar kalabalıksa istekler, tercihler ve beğeniler de o kadar çeşitli olacak; ve kararları vermek zorlaşacak. Henüz aileler birbirilerini çok iyi tanımadığı için iletişimde çıkacak muhtemel problemlerse kalplerin kırılmasına neden olacak. Elbette bu bahsettiğimiz en kötü senaryo. Yine de bu tür anlaşmazlıkları yaşayan pek çok çift olduğunu düşünerek, düğün planlamasında aktif çalışmanın siz ve eşinizle kısıtlı olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 yorum

Elif özdur

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Her kararı biz ortak verdik ve hiç sıkıntı yaşamadık..


BF

büşra filsan

Düğün Tarihi: 21.10.2014


ellerinize sağlıkk


AT

arzu telli

Düğün Tarihi: 23.10.2014


bu telaşlı süreçte çiftler ayrılabilir bile o yüzden birbirlerine anlayış göstermleiler bence de :)


A

Ada

Düğün Tarihi: 19.12.2018


Basarili bir calisma gercekten harikulade.