Kulüpler/Davet Alanları Bursa

Sadabad Sarayı

 • Kapasite
  200 - 1500 Kişi

 • Kişi Başı
  250 - 500 TL
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir mekan aradığını anlat, ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 düğün mekanıyla seni iletişime geçirsin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

En Popüler Yorum

Dilara

Düğün Tarihi: 29.08.2015

Mekan genel olarak çok beğendiğimiz bir mekandı. Servis açısından, hizmet açısından, ilgi alaka olarak çok memnun kaldık. Bazı bir iki ufak problem yaşandı ama bu her mekanda olabilen durumlar oluyor sanırım. Yaz düğünü olduğu için ve kapalı salonunda olduğu için biraz sıcak olmuştu içerisi ve... devam 

Sadabad Sarayı Fiyatlandırma

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)
250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)
250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)
250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)
250 TL'den az

Sadabad Sarayı Kapasite

Yemekli
Min. 200 - Maks. 1500
Kokteyl
Min. 200 - Maks. 1500

Sadabad Sarayı Özellikler

Olanaklar
Yemek servisi Menü tadımı Menüde değişiklik Organizasyon sorumlusu Işık, ses ve sahne hizmeti Organizasyon firması getirme
Fiziksel Özellikler
Bahçe Balkon Orman içinde Şehir merkezinde Teras Yüksek tavan After Party alanı
Manzara
Şehir manzaralı Doğa manzaralı

Sadabad Sarayı Sıkça Sorulan Sorular

Sadabad Sarayı düğün fiyatları ne kadar?

Sadabad Sarayı düğün fiyatları hafta içi yemekli kişi başı 250 TL'den az, hafta içi kokteylli ise kişi başı 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.Sadabad Sarayı düğün fiyatları hafta sonu yemekli kişi başı 250 - 500 TL, hafta sonu kokteylli ise kişi başı 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.

Sadabad Sarayı kaç kişilik düğün kapasitesine sahip?

Sadabad Sarayı 200 kişiden 1500 kişiye kadar yemekli hizmet, 200 kişiden 1500 kişiye kadar kokteyl hizmeti sunmaktadır.

Sadabad Sarayı düğününüz için hangi hizmetleri sunuyor?

Sadabad Sarayı düğününüz için yemek servisi, menüde değişiklik i̇mkanı ve vale hizmeti sunmaktadır.

Sadabad Sarayı düğün dışında hangi organizasyonlarda hizmet veriyor?

Sadabad Sarayı düğün dışında kına, açılışlar, doğum günü, bayi toplantısı, davet ve resepsiyon, kurumsal etkinlikler, parti, baby shower, mezuniyet törenleri, sünnet düğünü, piknik ve nişan hizmeti vermektedir.

Otopark araç kapasitesi ne kadar?

250-500

Aynı zamanda birden fazla düğün yapılıyor mu?

Evet

Engelli girişi var mı?

Evet

Vale hizmeti var mı?

Evet

Servis saat kaçta sona eriyor?

24:00

Müzik saat kaçta sona eriyor?

24:00

Özel menü seçenekleriniz neler?

Çocuklara özel

Mekanın kısıtlamaları neler?

Alkol servisi yok

Sadabad Sarayı Hakkında

Bursa, yüzlerce yıllık bir tarihe sahip. Görkemli camiler, büyüleyici türbeler ve büyük hamamlarıyla oldukça görkemli. Etkileyici bir mimariye sahip olmakla birlikte, önemli iş toplantılarına ve özel organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Sadabat Sarayı Bursa’da tüm bu organizasyonlar için profesyonel bir hizmet veriyor. Sadabad Sarayı, Osmanlı’nın 18. yüzyıldan itibaren mimari eserlerine yansıttığı havaya sahip, altın varaklı süslemeleri, yüksek sütunları, görkemli girişi ile göze hitap ediyor. Kentin en büyük salonuyla en önemli buluşmalara, düğünlere eşlik ediyoruz.

Size geçmişimizden biraz bahsetmek istiyoruz. Bilirsiniz, Lale Devri Osmanlı tarihinin belki de en gösterişli dönemi olabilir. Devrin en önemli adresi olan Sadabad Kasrı ise Padişah III. Ahmet döneminde gösterişli yaşamın bir yüzüydü. Otuz sütun üzerine oturtulmuş yapısı, büyük havuz ve ağızlarından su fışkıran ejderha heykelleri yer alıyordu. Lale Devri’nin bitmesiyle Sadabad Kasrı da tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Şimdi ise bu muhteşem yapı Bursa’da yeniden hayat buldu. Sosyal yaşamın merkezi, görkemli davetlerin ve unutulmaz düğünlerin adresi haline geldi.

Mimari yaklaşımımızdan bahsedecek olursak, Paris’teki FontaineBlau Saray’ndan esinlenerek inşa edilmiş olan Sadabad Kasrı’nda çevre düzenlemelerinde de bu şehirden esinlenilmiş. Altın varak iç mimarinin tamamında kendini göstermekle birlikte renk karmaşası, desenli parkeler, kat kat perdeler, düzenli ve bakımlı bahçeler, sağ ve soldan başlayıp ortada birleşen büyük bir merdiven ve gösterişli tavan süslemeleri sarayın akılda kalan detayları. Ancak maalesef günümüze kadar gelemeyen Sadabad’tan geriye yıkıntı kaldı. Bizde tüm bu bildiğimiz tarih ışığında mimarisini ona göre tasarladık.

6500 metre kare kapalı, 650 metre kare açık alana sahibiz. 1000 metre karelik bir balo salonuyla birlikte 1 kapalı 1 açık salonumuz var. 23 adet farklı ebatlarda çok amaçlı toplantı salonu ve 2 süiti ile Bursa ilk kez saray konseptli bir davet merkezi yarattık. Kendinizi sultan gibi hissedeceğiniz bir düğün organizasyonu için yapmanız gereken yandaki formu ücretsiz olarak doldurmak!

Ekiple Tanışın

 • Firma Yetkilisi

 • Firma Sahibi

İletişim

 • Adres::

  Kültürpark İçi Sadabad Sarayı

 • Haritadaki Konumu

  Sadabad Sarayı Yol Haritası

Sadabad Sarayı Düğün Yorumları (1)

Dilara

Düğün Tarihi: 29.08.2015

Mekan genel olarak çok beğendiğimiz bir mekandı. Servis açısından, hizmet açısından, ilgi alaka olarak çok memnun kaldık. Bazı bir iki ufak problem yaşandı ama bu her mekanda olabilen durumlar oluyor sanırım. Yaz düğünü olduğu için ve kapalı salonunda olduğu için biraz sıcak olmuştu içerisi ve... devam 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.