200-1500 Kişi
100 - 200 TL
100-350 Kişi
100 TL'den Az
100-450 Kişi
100 TL'den Az
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Hamamı Nedir ve Samsun Gelin Hamamı Mekanları Nelerdir?

Gelin hamamı geleneği ülkemizde hala yaygınlığını koruyan bir gelenektir. Gelin hamamı, gelin adaylarının düğün öncesi yorgunluk ve stresini atmaya yardımcı bir aktivitedir. İki tarafın da ailesindeki kadınlar ile gelinin yakın kız arkadaşları arasında düzenlenir. Bu geleneği Samsun’da gerçekleştirebileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Bu mekanlar arasından size uygun olanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz, gelin beraber bakalım.

Gelin Hamamı Samsun’da Nasıl Seçilir?

Samsun gelin hamamı mekanları arasından size uygun olanı seçmeden önce bütçe planlaması yapmanızda fayda var. Bütçenizden yola çıkarak size uygun olmayan mekanları ayırt edebilir, istekleriniz ve bütçeniz arasında bir denge kurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken faktörler arasında ise mekanın türü, kapasitesi, yiyecek-içecek menüleri, müzik, dekorasyon ve süslemeler yer alıyor.

Bir bütçe planlaması yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk şey davetli listesini belirlemek olmalıdır. Bu sayede mekan seçimi yaparken kapasitesi size uygun olanları ayırt edebilir ve misafirlerinizle rahatça hareket edebileceğiniz alana sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, belirli bir grupla gideceğiniz zaman firmaların sunduğu paket seçeneklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Samsun’da gelin hamamı düzenleyen birçok modern ve geleneksel görünümlü hamam bulunuyor. Mekanlar genellikle spa, sauna, buhar odası, masaj ve cilt bakımı gibi olanaklarının olup olmamasına göre birbirinden ayrılabiliyor. Ayrıca otellerin de özel hamamlara sahip olabileceğini unutmamalısınız. Eğer düğününüz için bir otel ile anlaştıysanız, gelin hamamı hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Yiyecek ve içecek menüleri mekan seçiminde sizin için önemli olan bir kriter olabilir. Gelin hamamı geleneğinde atıştırmalıklar, çerezler, meyve tabaları ve çay-kahve gibi çeşitli meşrubatlar yer alır. Mekanların paket seçeneklerinde genellikle bunları içeren menüler bulabilirsiniz. Beğendiğiniz bir mekanın yemek menülerini detaylıca öğrenmek için iletişime geçip sizin damak tadınıza uyduğundan emin olmak mantıklı olacaktır.

Gelin Hamamı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Organizasyonu

Gelin hamamını kına gecesi veya bekarlığa veda ile birleştirmek sıklıkla tercih ediliyor. Birçok firma da kına gecesini gelin hamamı paketlerine ekleyebiliyorlar. Gelin hamamında kına gecesi düzenlemek gibi bir planınız varsa paket seçenekleri arasında kına gecesi düzenleme imkanına sahip olan bir firma ile anlaşabilirsiniz.

Gelin hamamında kına gecesi için organizasyon paketleri genellikle tef, zil, mum, havlu ve peştemaller gibi hizmetleri içeriyor. Müzik için ses sistemi olan firmaların yanı sıra canlı müzik imkanına sahip firmalar da olabiliyor. Hayalinizdeki dekorasyon ve süslemeler için malzemeleri dışarıdan kendiniz temin etmenize imkan tanıyan firmaların da bulunduğunu belirtelim.

Şimdi de “Gelin hamamına giderken ne alınır?” sorusuna gelelim. Genellikle firmalar havlu, peştemal ve terlik gibi hizmetleri sunabiliyorlar. Yine de gelin hamamında dans edileceğini göz önünde bulundurarak daha rahat hareket etmek isteyebilirsiniz. Havlu ve peştemaller hareketlerinizi kısıtlayabileceğinden, basit bir bikini de götürmeyi düşünebilirsiniz.

Samsun Damat Hamamı

Damat hamamı, günümüzde gelin hamamı kadar yaygın olmasa da hala birçok firma tarafından düzenlenebiliyor. İki tarafın da ailesindeki erkekler ve damadın yakın arkadaşları ile yapılan bu etkinlikte oynanan çeşitli oyunlar ile hem zihnen hem de fiziksel olarak bir rahatlama, stres ve yorgunluk atma amaçlanıyor. Bir nevi bekarlığa veda partisi de diyebileceğimiz bu organizasyon için Samsun’da birçok mekan seçeneği bulunuyor.

Samsun Gelin Hamamı Fiyatları Nasıl?

Samsun gelin hamamı organizasyonu fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında öncelikle mekanın prestiji, kapasitesi ve konumunun yer aldığını söyleyebiliriz. Şehirde bulunan hamamlara ek olarak birçok otel de özel hamamlara sahip olabiliyor. Eğer düğününüzü bir otelde yapmayı planlıyorsanız, gelin hamamı hizmetlerinin olup olmadığını da sorabilirsiniz.

Mekanları birbirinden ayıran unsurlara örnek verecek olursak; spa, sauna, buhar odası ve cilt bakımı ile masaj gibi olanaklar fiyatları etkileyen hizmetler arasında yer alıyor. Ayrıca kimi firmaların paketlere dahil ettiği gelin adayına özel düğün öncesi cilt bakımı gibi hizmetlerin de olduğunu belirtmekte fayda var. Firmaların temel paketlerinin içeriklerine bakarak ne tür hizmetlerin dahil olduğunu öğrenebilirsiniz.

Temel paketler her bütçe için daha uygun olurken, gelin hamamında ek hizmetlerden de faydalanabiliyorsunuz. Bu ek hizmetler masaj gibi olanakların da yanı sıra yiyecek ve içecek menülerinin artırılması da olabiliyor. Gelin hamamı davetlilerinizin sayısı arttıkça servis sayısı da artabiliyor. Bunlara ek olarak menülerin içeriğinin zenginliği ve kalitesi de fiyatları etkileyebiliyor.

Ayrıca misafirleriniz için gelin hamamı hediyelikleri de düşünüyor olabilirsiniz. Günün temasına da uyan güzel kokulu sabunlar ve keseler davetlileriniz için güzel bir hediye fikri olabilir. Bütçe planlaması yaparken mekan dışındaki bu tür masraflarınızı da hesaplamak ve bu doğrultuda bir mekan arayışına başlamak mantıklı olacaktır.

Kısacası, Samsun’da gelin hamamı düzenleyebileceğiniz birçok mekan seçeneği bulunuyor. Bulunduğunuz sayfada filtreler yardımıyla arama yaparak kriterlerinize ve bütçenize uygun firmalara ulaşabilirsiniz. Firmaların sayfalarında yer alan yorumları okuyarak karar verme konusunda faydalanabileceğinizi de belirtelim. İlginizi çeken firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.