Pandemi Sonrası Kurallara Uymayan Davetlilerinizi Nasıl Yönetmelisiniz?

01.04.2022

COVID-19 önlemleri kapsamında düğünlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak şart. Etkinliğin süresi, katılımcıların yakınlığı gibi koşullar, bu tedbirlerin uygulanmasını zorlaştırabiliyor. Siz, mekanda tüm önlemleri aldığınızı düşünseniz de kurallara uymayan davetlilerle karşılaşmanız olası. Bu durumda yapmanız gerekenleri anlattık!

pandemi sonrası kurallara uymayan davetlilerinizi nasıl yönetmelisiniz?

1-Gözlemci Belirleyin

COVID-19 sürecinde düğünlerle ilgili belirli kısıtlamalar yaşanıyor. Bunlar arasında yiyecek-içecek ikramının yapılmaması, dans pistinin kullanılmaması, herkesin maske takması ve oturma düzeninin sosyal mesafeye uygun olması gibi kurallar da zaman zaman gelebiliyor. Özellikle maske takmak gibi bazı kurallar davetlilerin inisiyatifine bırakıldığında, bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için bir denetim mekanizması oluşturabilirsiniz.

Düğün boyunca görev yapacak; davetliler arasındaki mesafe, maskesiz konuklar ve temizlik koşullarını denetlemekten sorumlu bir gözlemci görevlendirebilirsiniz. Bu kişi, düğün heyecanı ve mutlulukla bu kuralları unutan konukları kibar bir dille uyarabilir. Böylece hem çalışanların hem de düğün sahibi ve yakınlarının güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca resmi makamlar da bu süreçte denetim uygulaması da yürütüyor. Yapılan bu denetimleri çiftleriniz ile davetlilerine anlatarak ve ara ara hatırlatarak, en mutlu günlerinin bölünmesine yol açacak davranışlardan kaçınmaları konusunda uyarabilirsiniz.

2-Aralıklarla Uyarı ve Hatırlatma Anonsları Yapın

Düğün boyunca, davetlilerin uyması gereken kuralları hatırlatacak anonslardan da yararlanabilirsiniz. Bu anonslarda çiftin ve davetlilerin sorumlulukları ile sürecin hassasiyetini hatırlatabilirsiniz. Ayrıca mekanda, sürece uygun olarak aldığınız tedbirlerden de konuklara bahsedebilirsiniz. 

pandemi sonrası kurallara uymayan davetlilerinizi nasıl yönetmelisiniz?

3-Kuralları Mekanın En Görülecek Yerlerine Asın

Bu süreçte sosyal mesafe planı hazırlamalı, tesisin kapasitesini, sosyal mesafe planını tesisin girişinde görülebilir bir yere asmalısınız. Ayrıca, mekanın girişinde, misafir ve personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında, tesiste uygulanan ve uyulması gereken COVID-19 tedbirleri ve kurallarının yer aldığı panoları yerleştirmelisiniz.

Böylece mekandaki herkes sürekli bu kurallarla karşılaşarak sürecin hassasiyetini unutmayacaktır.

4-Personel İçin Uyarı Mesajlı Aksesuarlar Temin Edin

Düğün boyunca konuklarla ilgilenen, düğün alanında aktif olarak bulunan personelin kullanacağı mesajlı aksesuarlar da bu süreçte tercih edilebilir.

Üzerinde “Lüften Sosyal Mesafeyi Koruyun” yazılı gömlek/tişörtler, “Maskenizi Takmayı Unutmayın” yazılı maske ve rozetleri, mekanda servis yapan görevli garsonların giymesi, konuklarınıza tedbirleri hatırlatmanın en pratik yolu olabilir!

pandemi sonrası kurallara uymayan davetlilerinizi nasıl yönetmelisiniz?

5-Hijyen Kitleri ile Teşvik Edin

Mekanın girişinde davetlilerinize verilmek üzere “hijyen kitleri” de hazırlatabilirsiniz. İçinde maske, sprey dezenfektan, kolonyalı mendil, eldiven gibi malzemelerin yer aldığı, süslemeli ya da baskılı küçük keseler ya da kutular kullanabilirsiniz. Kitlerin hoş görünümü, davetlilerinizi içindeki malzemeleri kullanmaya teşvik edebileceği için daha güvenli bir ortam yaratması açısından fayda sağlayabilir.

pandemi sonrası kurallara uymayan davetlilerinizi nasıl yönetmelisiniz?

COVID-19 sürecinde tedbirlere uymayan konuklar konusunda yapmanız gerekenlere değindik. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve aklınızdaki tüm soruları portföy yöneticileriniz aracılığıyla bize sorabileceğinizi de unutmayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!