Evlilik Teklifi Organizasyonları Düğünlerle Yarışıyor

01.04.2022

Evlilik teklifi adeta kendi sektörünü yarattı! Artık evlilik teklifinde bulunacaklar, bu özel günü tek başlarına planlamaktansa profesyonel destek almayı tercih ediyor. Profesyonel organizasyon firmaları tarafından, en ince detayına kadar planlanan bu organizasyonların maliyetleri ise düğünlerle yarışır durumda! Fiyatlar 35 bin TL'yi buluyor. İşte detaylar:

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Evlilik Teklifi Organizasyonlarının Maliyeti Nedir?

Evlenme teklifi organizasyonlarının geniş bir fiyat aralığı bulunuyor. Çünkü maliyet, yapılacak organizasyonun türüne göre değişiyor. Romantik bir yemekten zeplinle teklife kadar birçok evlilik teklifi organizasyonu seçeneği bulunuyor. Organizasyon ne kadar kapsamlı olursa, maliyet de bu oranda artış gösteriyor. 

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Sosyal medyanın da etkisiyle evlilik teklifi organizasyonu için çiftler, neredeyse bir düğün masrafı kadar bütçe ayırabiliyor. Örneğin; akşam yemeği olmadan sadece balon, hava fişek ve kırmızı halı gibi maliyeti düşük malzemelerin kullanıldığı organizasyonlar için fiyatlar 1000 TL’den başlıyor. 

Diğer organizasyon türlerinin ortalama fiyatlarından da bahsedelim. Yatta evlilik teklifi için ortalama fiyat 2.000-3.000 TL, kumsalda 3.000-4.000 bin TL, organizasyon şirketinin anlaşmalı olduğu bir restoranda ise 4.000-5.000 TL civarında.

Kız Kulesi’nde teklif en maliyetli organizasyonlardan. Kule Bar’da evlilik teklifi ortalama 12.000 TL. 30 dakikalık helikopter turu ile evlenme teklif etmenin bedeli ise 10.000 TL’yi buluyor. Zeplinle evlilik teklifi için ise 13.000 TL civarında.

Denizin ortasında su perdesi ile yapılan evlilik teklifi için ücretler 35.000 TL’ye ulaşıyor. Yani neredeyse bir düğün masrafı kadar bütçe, çiftler tarafından evlilik teklifi için de ayrılabiliyor.

Evlilik teklifinin olmazsa olmazı tektaş yüzük fiyatıyla birlikte bu rakamlara 1.500-2.000 TL’lik bir masraf da ekleniyor.

Özel Günler Tercih Ediliyor

Evlilik teklifi yapacaklar, bu teklifi anlamlı bir güne denk getirmek istiyor. 

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Son yıllarda evlilik teklifi organizasyonları için Sevgililer Günü, yılbaşı, doğum günleri, yıl dönümleri, 02.02.2020 gibi önden ve arkadan okununca aynı güne denk gelen günler sıklıkla tercih ediliyor. Yaz aylarında evlilik teklifinin popülaritesi de devam ediyor.

En Popüler Evlilik Teklifi Mekanları Yatlar ve Tekneler

Son yıllarda evlilik teklifi organizasyonu için çiftlerin sıklıkla tercih ettiği popüler mekanlar da var. En çok tercih edilen evlilik teklifi mekanları yat ve tekneler oluyor. Kumsallar da bohem, vintage, romantik tarzda evlilik teklifi programları için tercih ediliyor. İstanbul’da Boğaz, Kız Kulesi, Galata Kulesi gibi mekanlar da evlilik teklifi organizasyonları için seçilen popüler mekanlar arasında.

Yurt İçi Organizasyonlar Rağbet Görüyor

Geçmiş yıllarda yurt dışı tatilinde evlilik teklifi etmek popülerken, dövizdeki kur artışı nedeniyle çiftler, yurt içindeki organizasyonlara yöneldi diyebiliriz. Kapadokya, bu konuda yükselişte. Salda Gölü, Abant, Yedigöller gibi romantik yerlerde evlilik teklifi birçok organizasyon firmasının sunduğu seçenekler arasında.

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Konsept Seçeneklerinde Sınır Yok

Organizasyon şirketleri, çiftin tarzına uygun birçok farklı konsept seçeneği önerebiliyor. Bohem tarzda çiftler için kumsalda evlilik teklifi konsepti seçeneği bulunuyor. Sinemada, ormanda, otelde, konserde, uçakta, iskelede, lunaparkta ya da odadan kaçış gibi maceralı bir oyunun sonunda bile evlilik teklifi organizasyonları gerçekleştirilebiliyor.

Evlilik teklifi organizasyonu yapan firmalar, farklı konsept seçeneklerinde sınır tanımıyor. Son yıllarda helikopterde, zeplinde evlenme teklifi gibi farklı fikirler de öne çıkıyor.

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Evlilik teklifi yapılacak mekana orkestra da getirilebiliyor, solo enstrümanlar da kullanılabiliyor. Su perdesi kullanımı, lazer şov, fotoğraf çekimi, drone, pankartla karşılama, kırmızı halı, masa süsleme, yunusla evlilik teklifi gibi çok farklı alternatif son yıllarda moda.

Evlilik Teklifi İçin Farklı Fikirler Aranıyor

Evlenme teklifi hazırlığında bulunanlar, derin bir araştırmaya koyuluyor, yüzde 90’ı cep telefonuyla araştırma yapıyor.

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

evlilik teklifi organizasyonları düğünlerle yarışıyor

Evlilik teklifi organizasyonları her geçen gün daha popüler hale gelirken, bu alanda faaliyet gösteren firma sayısı her geçen gün artıyor. Hal böyleyken farklı konsept seçenekleri sunarak rakiplerinize fark atabilir, yaratıcı evlilik teklifi fikirlerini araştıran çiftlere birbirinden değişik hizmet seçenekleri sunabilirsiniz!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!