Yenilikçi Profesyoneller İçin 2022 Düğün Trendleri

10.03.2022

Yeni evlenecek çiftler en yeniyi araştırıyor ve taleplerine yanıt verebilen firmalarla çalışmayı tercih ediyor. Siz de ürün ve hizmetlerinde güncel seçenekler sunan bir firma olarak çiftleri etkilemek, rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız bu yazımız çok işinize yarayacak! İşte 2022 düğün trendleri ve işinize uyarlamanın ipuçları!

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

Çiftler ve Konuklara Özel Seçenekler

Z kuşağının bireyselliğini de artık düğün sektöründe görmeye başlamamızla klasik düğün algısının yıkıldığını söylemek mümkün. Çiftler için kişiselleştirilmiş ürünler son birkaç yıldır düğünlerde görüyorduk ancak 2022’de konuk deneyiminin de öne çıkacağını belirtelim. Artık çiftler, konuklarının sadece düğüne gelmelerini değil, organizasyondan zevk almasını da önemsiyor.

Siz neler yapabilirsiniz?: Çiftlerle yapacağınız görüşmede onların isteklerinin yanı sıra konuklarının ortak ilgi alanlarını anlayabileceğiniz sorular sorabilirsiniz. Çocuklu konuklar fazla olacaksa onlara özel oyun alanları, çiftlerin yöresine özgü menü seçenekleri, herkesin aynı karede olmasını sağlayacak drone çekimleri gibi konuk deneyimine yönelik çalışmalar yürütebilirsiniz.

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

Çevre Dostu Ürün ve Hizmetler

Türkiye’de sürdürülebilirlik kavramı henüz pek yaygın değil. Ancak tüm dünyada bu konuda adımlar atılıyor. Örneğin; dünyaca ünlü bir gelinlik markası, 2022 koleksiyonunu ekolojik krep gibi doğa dostu kumaşlardan hazırladı. Siz de ürün ve hizmetlerinizde çevresel faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Siz neler yapabilirsiniz?: Plastik ürünlerin kullanımını azaltabilirsiniz. Doğada kolayca yok olan peçeteler, geri dönüştürülmüş kağıt davetiyeler, düğün web siteleri aracılığıyla dijital LCV'ler almak, kuru çiçekler kullanmak gibi adımları değerlendirebilirsiniz. Özellikle vegan-vejetaryen çiftlerin gönlünü kazanırsınız. Bu çalışmalarınızı öne çıkarmayı da unutmayın.

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

İhtişamlı ve Sadeyi Buluşturmak

Son birkaç yıldır sadeliğin düğün trendleri arasında öne çıktığını söylemek mümkün. Artık bu sadeliğe biraz da ihtişam katma zamanı! Açık hava düğününde otantik halılar, ihtişamlı avizeler, deri koltuklar kullanmak gibi zıtlıkların uyumundan bahsediyoruz… Sadelikten hoşlanan çiftlerinize dahi biraz lüks, biraz ihtişam barındıran ürün ve hizmetler sunabilirsiniz.

Siz neler yapabilirsiniz?: Portfolyonuzu gözden geçirebilir, vitrinlerinizi ve profil sayfalarınızı daha “farklı” çalışmalarınızla güncelleyebilirsiniz. Örneğin; düğün fotoğrafçısıysanız, Kore tarzı fotoğraflara neon led tabelalar ekleyebilir, ince düşünülmüş ufak dokunuşlarla fark yarattığınızı çiftlere gösterebilirsiniz.

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

Farklı Jenerasyonlara Farklı Etkinlikler

Gün geçtikçe, daha fazla çift, çok günlük düğün etkinlikleri planlıyor veya daha küçük misafir listeleri ile samimi kutlamalar yapıyor. “Her yaştan davetlinin bir arada olduğu bir organizasyonda, herkes tam anlamıyla eğlenemez” diye düşünen çiftler, farklı gruplar için farklı etkinlikler yapmayı tercih ediyor. Yakın arkadaşlarla havuz partisi, aileyle akşam yemeği, büyükanne ve büyükbabalarla brunch gibi etkinlikler son dönemlerde daha popüler hale geliyor.

Siz neler yapabilirsiniz?: Artık çiftler yeni bir şey denemekten korkmuyor. Bu nedenle onlara "çılgın fikirlerinizi" önermekten çekinmeyin. Ürün ve hizmet seçeneklerinizi, -düğünler için yaptığınız mevcut çalışmalarınıza ek olarak- birkaç günlük organizasyonlar gibi farklı etkinlikler için çeşitlendirebilirsiniz. Böylece rakiplerinizden farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

Hafta İçi Düğünler Artık ‘Normal’

2021 ve 2022’de düğün sayısındaki artış, yaz aylarına ve hafta sonlarına olan ilginin esnemesine neden oluyor. Düğün sezonu sonbahar ve kışa dahi kayıyor; cuma, cumartesi ve pazar günleri çoktan rezerve edildiğinden, çiftler düğün tarihlerini daha da ertelemek yerine hafta içi düğünlerini tercih ediyor.

Siz neler yapabilirsiniz?: Sizin için "haftanın yoğun günleri"nin sayısı artabilir. Tüm organizasyonlara yetişmek ve hepsinde iyi iş çıkarmak için ekibinizi genişletmeyi düşünebilirsiniz. Eğer alanınız için mümkünse dönemsel olarak çalışabileceğiniz çözüm ortaklarıyla anlaşmanız da takviminizi rahatlatacaktır.

yenilikçi profesyoneller i̇çin 2022 düğün trendleri

Nostaljik Detaylar Popüler

Özellikle evlilik gibi duygusal bir süreçte çiftlerin nostaljik detaylara ilgi göstermesi sürpriz değil. Bu ilgi 2022’de düğüne dair her detayda kendini gösteriyor: Gelinliklerde balon kollar, dekorasyonda antika masalar, anneannelerimizin-dedelerimizin mesafeli ama zarif düğün fotoğrafları, 80’ler fontları, 90’lar partileri geri dönüyor.

Siz neler yapabilirsiniz?: Alanınızdaki en sevilen nostaljik ürün ve hizmetleri araştırabilir, bunları ürün ve hizmetleriniz arasına ekleyebilirsiniz. 20’ler, 80’ler, 90’lar gibi farklı dönemlerin popüler konularından yararlanarak, konsept çalışması yapabilirsiniz.

2022 gelinlik modelleri

2022 düğün trendlerine dair detayları paylaştık. Siz de ürün ve hizmet seçeneklerinizi bu trendlere göre güncelleyebilir, çiftlerinizden gelebilecek taleplere karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Düğün.com’u en etkili şekilde kullanabilmek ve çiftlerinizle hızlı ve kolay şekilde iletişime geçebilmek için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

  • Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için tıklayın!

  • IOS cihazınıza indirmek için tıklayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!