Bugünün Çiftleri Olan Z Kuşağına Dokunmanın 7 Yöntemi

01.04.2022

“Millennials” da denilen “Z kuşağı”, 2000 yılı sonrası doğan nesli ifade ediyor. Şimdilerde 20’li yaşlarda olan bu nesil düğün sektörü için de “bugünün ve yarının çiftleri” oluyor. Bu nedenle Z kuşağını tanımanız, siz ve işletmeniz için önem taşıyor. Peki onlarla nasıl iletişim kurmalısınız? İşte ipuçları:

 bugünün çiftleri olan z kuşağına dokunmanın 7 yöntemi

Bu kuşak için şimdiye kadar gördüğümüz en “çeşitli” nesil diyebiliriz. Bireyselliğe önem veren ve yeniliğin peşinde koşan bu nesil ile bağlantı kurabilmek için alıştığınız iletişim yöntemlerinin dışına çıkmanız gerekebilir. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz önerilerimize göz atabilirsiniz:

1- Önce Onların İsteğini Sorun

Klasik düğün kavramı Z kuşağına uzak. Onlar, daha “modern ve farklı” olanın peşinde. Bu nedenle Z kuşağından çiftlerinizle görüşürken, baştan klasik ürün ve hizmet seçeneklerinizi sunmak yerine, onlara “Sizin istekleriniz nedir?” sorusunu yöneltmenizde fayda var.

Onları gerçekten dinleyip, anlattıklarını not alın ve sohbeti yönlendirmeye yardımcı olması için, kullandıkları kelime öbeklerini kullanarak açıklamalarda bulunun. Talep ettikleri hizmetlerden hangilerini karşılayabileceğinizi anlatın.

2- Yenilikleri Araştırın

Z kuşağı sosyal medyayı günlük hayatta aktif olarak kullanıyor. Sektördeki trendleri, yurt dışında yaygın olan uygulamaları kolayca takip edebiliyor. Bu noktada, sizin, onlardan bir adım önde olmanız gerektiğini belirtelim. Bunun için yurt dışında yapılan düğünlerin videolarını izleyebilir, trendleri takip ederek ürün ve hizmet seçeneklerinizi buna göre güncelleyebilirsiniz.

3- Sınırlarınızın Dışına Çıkın

Kişiselleştirmiş ürün ve hizmetleri odak noktasına alan ve geniş araştırma yeteneğine sahip Z kuşağına hizmet vermek için sınırlarınızı biraz esnetmeniz gerekebilir. Alanınızdaki yenilikler neler? Hizmet verdiğiniz tarzdan farklı kesimlere nasıl hitap edebilirsiniz? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlarla Z kuşağı çiftlerinin taleplerine hazırlıklı olabilirsiniz.

4- Sektördeki Teknolojik Gelişmeleri Takip Edin

Z kuşağı teknolojiyle iç içe büyüyen bir nesil. Bu alışkanlıklarını düğünlere de taşımak isteyeceklerdir. Siz de ürün ve hizmet seçeneklerinizi bu yönde güncelleyebilirsiniz. Örneğin; sanal gerçeklik (VR) oyunlarını, düğün organizasyonuna dahil edebilirsiniz.

 bugünün çiftleri olan z kuşağına dokunmanın 7 yöntemi

Tüm çiftlerinizle iletişim kurarken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Şu yazımızda anlattık: Çiftler ile Etkili İletişim Kurmanın 11 Altın Kuralı

5- Çift Yorumlarını Önemseyin

Bu kuşağın herhangi bir araştırma yaparken, kullanıcı yorumlarına ve gerçek deneyimlere önem verdiğini söyleyebiliriz. Onların bu alışkanlığını avantaja çevirebilirsiniz. Bu nedenle profilinizde çift yorumlarına ağırlık verebilir, sizden daha önce hizmet alan çiftlerden, profilinize, memnuniyet durumlarına ilişkin yorum bırakmalarını talep edebilirsiniz.

Çiftlerinizin yorumlarını nasıl yönetebileceğinize dair ayrıntılara şu yazımızda yer verdik: Sizi En İyi Onlar Anlatır: Çift Yorumları 

6- Hızlı Dönüş Yapın

Z kuşağının sahip olduğu “hız” alışkanlığı, onların farklı seçeneklere kolayca yönelebilmelerine yol açıyor. Bu nedenle sizinle iletişime geçerek sorular soran ya da fiyat teklifi talebinde bulunan çiftlerinize en hızlı şekilde yanıt vermeniz, onlarla anlaşma ihtimalinizi artıracaktır.

Çiftlerinizin iletişim taleplerine yanıt verirken merak edebileceğiniz tüm soruların yanıtları da şurada: Tekliflere Dönüş Yaparken Firmalar Tarafından En Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

7- Galerinizi Onlara Hitap Eden Görsellerle Güncelleyin

Profilinizde yer vereceğiniz doğru fotoğraflar Z kuşağı çiftlerini “yakalamanıza” yardımcı olabilir. Sunduğunuz seçeneklerin fazla olması, çiftlerin, taleplerine yanıt verebileceğinizi göstereceğinden, teklif sayılarınızı da yükseltecektir. Görsellerinizin, ürün ya da hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatacak, net ve profesyonel çalışmalar olduğundan da emin olun.

Peki profilinize eklemeniz gereken fotoğraflar nasıl olmalı? Yanıtı şu yazımızda: Firmanızın Vitrini: Fotoğraflarınız 

“Bugünün ve yarının çiftleri” Z kuşağıyla iletişim kurarken işinize yarayacak ipuçlarından bahsettik. Peki sizinle iletişime geçen çiftleri 7 saniyede etkileyebileceğinizi söylesek? Detaylı bilgi için şu yazımıza da göz atmanızda fayda var: 7 Saniyede Satış Yapmanın Püf Noktaları


Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!