Gelen Teklifleri Nasıl Satışa Dönüştürebilirsiniz?

07.04.2022

Çiftlerin fiyat teklif taleplerine etkili ve profesyonel bir yanıt vererek anlaşma oranınızı ve kazancınızı artırabilirsiniz! Teklifleri yanıtlarken paneli nasıl kullanmanız gerektiğinden yanıtlarınızın içeriğinin ve formatının nasıl olması gerektiğine kadar teklifleri satışa dönüştürebilmenizi sağlayacak ipuçlarını sizin için derledik!

gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

Çiftler Sizden Hangi Yollarla Teklif İster?

Düğün.com üzerinden çiftlerin, firmanızdan teklif iletişime geçmesinin çeşitli yolları vardır. Dilerseniz bu yöntemleri de kısaca açıklayalım:

 • “Teklif Al” Butonu: Çiftler, listeleme sayfalarında ve profilinizde yer alan teklif alma butonuna basarak, açılan alandaki iletişim formunu doldurarak size ulaşır.
 • Telefonla arama:: Çiftler, profil sayfanızdaki telefon numarasından sizi arayarak fiyat bilgisi talep eder.
 • Düğün Asistanı ile ücretsiz 5 teklif: Çiftler listeleme sayfalarına ek olarak Ücretsiz Düğün Asistanı’nı kullanarak da teklif alabilirler. Çiftler, kategori sayfalarında yer alan “Ücretsiz 5 Teklif Al” butonuna tıklayarak açılan çıkan soruları yanıtlar ve kendilerine en uygun 5 firmaya sistem tarafından fiyat teklif talebi iletilir.
gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?
 • Artı Teklif:: Bu sistemle çiftlerin firmalardan fiyat teklifi talep edebilmesi mümkün. “Artı Teklif” ile Düğün.com Wedding Planner ekibi, arama yaptıkları kategoride henüz bir firmayla anlaşmamış olan çiftlere, onlara uygun olan firmaları önerir. Çiftlerin düğün tarihi, yeri, bütçesi gibi bilgilerinden yola çıkarak önerilen firmalar arasından, onlara en uygun 5 firmaya, otomatik olarak fiyat teklifi talebi iletilir.
 • Çoklu teklif:: Çift bir firmadan teklif aldıktan sonra, kriterlerine uygun olarak seçilen 6 firma daha önerilir. Düğün.com üyeliğinizin derecesine göre Çoklu Teklif sistemindeki önerilme sıklığınız artar.
gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

Tekliflere Nasıl Dönebilirsiniz?

Fiyat teklif taleplerini yanıtlarken paneli nasıl kullanacağınızı, yanıtlarınızın formatı ve içeriğinin nasıl olması gerektiğini de bilmeniz gerekir. Sizinle iletişime geçen çiftlerin listesi panelinizde yer alan “Çiftler” menüsünde yer alır. Teklif talebini yanıtlamak istediğiniz çiftin isminin üzerine tıklayarak, açılan ekrandan e-mail ya da SMS gönderebilir, telefonla arama yapmak için hızlı iletişim numarasına ulaşabilirsiniz.

gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

Telefon

Sizden teklif isteyen çiftlerle telefonda görüşerek sıcak temasta bulunmak, onları etkilemenizi sağlayacak en etkili yöntemlerden biridir. Çiftlere telefonla ulaşmak için, panelde gördüğünüz santral numarasını arayıp, çiftin hızlı iletişim kodunu tuşlayabilirsiniz.

Gelen talepleri telefonla yanıtlarken profesyonel bir dil kullanmaya, net ve akıcı konuşmaya dikkat etmelisiniz. Konuşma sırasında notlar almanız, sorular sormanız çiftlerin gözünde ilgili bir imaj çizmenizi sağlar. Böylece onları etkileyebilir, anlaşma ihtimalinizi artırabilirsiniz!

Çiftlerle telefon yoluyla iletişime geçerken dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili önerilerimize şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Gelen Tekliflere Telefon ile Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

E-mail

Düğün.com kullanıcı paneliniz üzerinden çiftlere e-mail göndererek de teklif taleplerine yanıt verebilirsiniz. Profesyonelliğinizi ve uzmanlığınızı yansıtan e-mailler ile çiftler üzerinde olumlu izlenim oluşturarak satış gücünüzü artırabilirsiniz!

Gelen teklif taleplerini e-mail ile yanıtlamak için; panelinizdeki “Çiftler” menüsünden, iletişime geçmek istediğiniz çiftin isminin üzerine tıklayın. Açılan ekrandaki “Mesajlar” alanını kullanın. Metin yazma ekranı üzerinden “E-posta” ve "SMS" seçenekleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu alanda metninizi oluşturun ve gönderin.

gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

Hazırladığınız metinlerin, kısa, akıcı ve kolay anlaşılır olmasına dikkat edin ve fiyat bilgisine mutlaka verin.

Çiftlerin % 89’u Düğün.com’u akıllı telefon üzerinden kullanıyor. Bu yüzden oluşturduğunuz e-maillerin akıllı telefon ekranına sığacak formatta olmasına da özen göstermelisiniz. Akıllı telefonda eklenti dosyalarını açmak ve okumak zordur. Eğer mümkünse, telefonda açması zor olan eklentileri ilk mailinizde kullanmamanda fayda var. 

Teklif taleplerine e-mail ile dönüş yaparken şu yazımızdaki ipuçlarına da göz atmanızda fayda var: Gelen Tekliflere E-mail ile Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SMS

Çiftlere en hızlı şekilde yanıt vermeniz, onlarla anlaşma ihtimalinizi artırır. Onlara en hızlı şekilde ulaşmanızın bir yolu da teklif taleplerine SMS ile yanıt vermektir. Peki teklifleri yanıtlarken nasıl bir SMS metni oluşturmalısınız?

SMS metinlerinizi kısa tutmaya dikkat edin. Her metin için 160 karakterlik sınırı dikkate almanızda fayda var. Metne alabileceğinden daha fazla bilgi sığdırmaya çalışmayın. Uzun metinler için e-mail göndermeniz daha iyi olacaktır.

Gönderdiğiniz mesajda çiftlere isimleriyle hitap etmeye, profesyonel bir dil kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca çiftlerin randevu oluşturması için link, sizi arayabilmesi için telefon numarası gibi, onları aksiyon almaya teşvik eden detaylara da mesajınızda yer vermelisiniz. Böylece iletişiminizi bir üst seviyeye taşıyarak anlaşma ihtimalinizi artırabilirsiniz!

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Gelen Tekliflere SMS ile Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

gelen teklifleri nasıl satışa dönüştürebilirsiniz?

Çiftler Sizden Nasıl Cevaplar Bekler?

Gelin-damat adaylarına doğru bir yaklaşımda bulunarak onları etkileyebilir, anlaşma oranınızı artırabilirsiniz! Bunun yolu da onların beklentilerine yönelik hareket etmekten geçiyor!

 • Hızlı: Dönüş süresi, çiftlerin, firma tercihlerinde en çok dikkat ettiği konulardan biri . Çiftler genellikle teklif aldıkları firmalar arasından kendilerine ilk dönüş yapan firma ile anlaşma eğiliminde. Teklif taleplerine yanıt vermek için Düğün.com ortalaması 7 saattir. Siz de dönüş sürenizi bu ortalamaya yakın seviyelerde tutarak, çiftlerle anlaşma oranınızı artırabilirsiniz!
 • Tutarlı: Çiftler sizinle iletişime geçmeden önce firmanızın vitrini olan profilinizi inceler ve burada yer alan özellikleriniz onlar için uygunsa sizden fiyat teklifi talep eder. Bu noktada onlara, yanıtınızda verdiğiniz bilgilerin, firma profilinizdeki verilerden farklı olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • İlgili: Gelen talepleri yanıtlarken, sorulan ürün ya da hizmet için fiyat bilgisi vermenin yanı sıra çiftleri tanımanıza yardımcı olacak sorular da sormalısınız. Düğün tarihi, yeri, davetli sayısı gibi detayları sorarak görüşmeyi sürdürebilir, çiftlerin gözünde ilgili bir imaj çizebilirsiniz. Ayrıca onlar için uygun olacağını düşündüğünüz farklı alternatifler de önererek, ilgilerini firmanıza çekebilirsiniz.
 •  Net: Sizinle iletişime geçen çiftlerin sorduğu tüm soruları yanıtlamalısınız. Özellikle fiyat teklifi talep eden çiftlerin asıl ulaşmak istediği bilgi fiyattır. Bu nedenle yanıtlarınızda fiyat bilgisine mutlaka yer vermelisiniz.

Daha fazla ipucunu şu yazımızda bulabilirsiniz: Çiftler Fiyat Tekliflerine Nasıl Cevaplar Vermenizi Bekler?

Çiftlerden gelen teklif taleplerini yanıtlamak için bilgisayar başında olmanız şart değil. Bunun için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Böylece size gelen teklif taleplerini en kısa sürede yanıtlayabilirsiniz!

 • Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için tıklayın!
 • IOS cihazınıza indirmek için tıklayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!