Organizasyon Firmaları COVID-19 Sürecini Nasıl Yönetmeli?

05.04.2022

Çiftlerin hayal ettiği düğünleri A’dan Z’ye planlayan organizasyon firmalarına COVID-19 sürecinde de büyük iş düşüyor. Bu süreçte çiftlerinizin işini kolaylaştıracak ve rakiplerinize fark atmanızı sağlayacak ipuçlarını sizin için sıraladık!

organizasyon firmaları covid-19 sürecini nasıl yönetmeli?

1-Esnek Olun

Araştırmalarımıza göre düğününü erteleyen çiftlerin yüzde 95’i 2020 yılı içinde evlenecek. Yapılan ertelemelerle birlikte 2020 yılının ikinci yarısının yoğun olacağını düşünerek çalışma sisteminizde ve çiftlerinizle yapacağınız sözleşmelerde esnek davranmanızda fayda var. Örneğin; haftanın bazı günlerinde çalışmak gibi bir rutininiz varsa, bu planda esneklik göstererek daha fazla sayıda iş almayı düşünebilirsiniz.

Özellikle düğünleri ertelenen çiftlere ek fiyatlandırma ve ödeme koşullarında kolaylık sağlamanızı da tavsiye ediyoruz. Böylece yeniden planlama sürecinde stres yaşayan çiftlerinizde olumlu bir iz bırakabilir, onların firmanızı yakınlarına tavsiye etme ihtimalini güçlendirebilirsiniz.

Düğün.com panelinizde Esnek Sözleşme kutucuğunu tıklayıp, çiftlerinize bazı esneklikler sunarak, rakiplerinizin de önüne geçebilirsiniz.

Çiftlerinize esneklik göstermek için tıklayın

2-Sürece Uygun Ürün ve Hizmetler Sunun

COVID-19 sürecinde düğün planlaması yapan çiftlere, sürece uygun ürün ve hizmet seçenekleri sunarak bu özel günlerini sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapabilecekleriniz şöyle:

Butik Konseptler Geliştirin

Bu süreçte sosyal mesafeyi koruyabilmek adına az sayıda davetlinin katıldığı organizasyonların daha güvenli ve popüler olacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle çiftlerinize az kişinin davet edildiği, butik düğün konseptleri önerebilirsiniz.

Yuvarlak Masaları Önerin

Masa-sandalye temini gibi hizmetler veriyorsanız, çiftlerinize yuvarlak masaları önerebilirsiniz. Çünkü yuvarlak masalar ile bir masaya oturttuğunuz davetlilerin arasındaki mesafeyi açabilirsiniz. Tabi bu masaları –yoksa- ürün seçeneklerini arasına eklemeyi, görsellerine profilinizde yer vermeyi unutmayın.

Karşılama Paketleri Hazırlayın

Karşılama hosteslerinizin davetlilere girişte dağıtabileceği, sürece uygun ürünlerden oluşan paketler hazırlayabilirsiniz. Paketin içinde eldiven, maske, küçük boy el dezenfektanı gibi ürünlere yer verebilirsiniz.

organizasyon firmaları covid-19 sürecini nasıl yönetmeli?

Girişte Ateş Ölçümü Yapın

COVID-19 sürecinde toplu organizasyonlar için uygulanana tedbirlerden biri de ateş ölçümü. Eğer düğün mekanının böyle bir hizmeti bulunmuyorsa, girişte her davetlinin ateşini ölçme uygulaması sunabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de mekanda bulunan herkesi güvence altına alabilirsiniz.

Ekibinizi Hazırlayın

Bu süreçte organizasyonlarda hizmet verecek, ekibinizde yer alan hostes, servis elemanı gibi personelin eldiven, maske kullanımı, düzenli el yıkama gibi hijyenik önlemler almasına konusuna özen göstermelisiniz. Ayrıca çalışırken sosyal mesafeyi korumaları da büyük önem taşıyor. Bu konuda tüm ekibinize bilgi vermeniz ve gerekli malzemelerin temin etmenizde fayda var. 

organizasyon firmaları covid-19 sürecini nasıl yönetmeli?

Temizlik Ekibi Oluşturun

Bu süreçte en çok dikkat etmemiz gereken konu temizlik. Bu nedenle tuvalet, mutfak gibi davetlilerin ya da personelin ortak kullandığı alanlarda belirli süre aralıklarıyla temizlik desteği sağlayacak bir ekip oluşturabilirsiniz. Bunun için düğün mekanıyla da personel sayısı üzerine görüşmelisiniz. Onlar mekanın temizliği ile ilgilenirken siz de fotoğraf kabini gibi ekstra alanların her kullanımdan sonra temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Dezenfektan Noktaları Kurun

Personel ve davetlilerin kullanabilmesi için düğün dekorasyonunda dezenfektan cihazları yerleştirmenizde fayda var. Ayrıca her masada da ıslak mendil, portatif el dezenfektanları gibi ürünlere yer vererek hijyenik bir ortam yaratabilirsiniz.

3-Düğün.com Sayfanıza Daha Çok Vakit Ayırın

Evlerimizde kalmamızın önem taşıdığı COVID-19 sürecinde, evlenecek çiftler dijital kanalları daha aktif olarak kullanıyor. Bu nedenle hedef kitlenizdeki çiftlerinize ulaşmanın en kolay yolu olan Düğün.com profilinizi daha aktif kullanmanızda fayda var.

Profilinizde yer alan ürün ve hizmet seçeneklerinize ilişkin daha fazla fotoğraf ve videoya yer verebilirsiniz. Sürece uygun olarak geliştirdiğiniz hizmetlerinizi de profilinize ekleyerek çiftlerinize duyurabilir, rakiplerinizden farkınızı ortaya koyabilirsiniz.  

organizasyon firmaları covid-19 sürecini nasıl yönetmeli?

Bu süreçte çiftlerinize de iletmeniz gereken bazı mesajlar var: COVID-19 Sürecinde Çiftlerinize İletmeniz Gereken 7 Önemli Mesaj

4-Sözleşmelerinizi Yenileyin

Çiftlerinizin düğün tarihlerini ertelemeleri durumunda, onlarla yaptığınız sözleşmede bazı değişiklikler olabilir. Tarih, fiyat ve ödeme koşullarını güncellemek gerekebilir. Bu durumda tüm koşulları hazırlatacağınız yeni sözleşmede belirtmeli, güncel sözleşmeyi çiftlerinize iletmelisiniz. Böylece süreç içerisinde hem firmanızı hem de çiftlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız?

5-Görüntülü Destek Verin

Çiftlerinize sunduğunuz hizmetler için onlarla bir araya gelmeye sosyal mesafe kuralına uymak adına bu süreçte ara vermeniz gerekmiş olabilir. Ancak demo masa hizmeti, malzeme seçimi gibi hizmetler için onlarla görüntülü olarak görüşebilir, planlama sürecindeki toplantılarınızı da yine bu şekilde yapabilirsiniz. Böylece işlerinizi hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde yürütebilirsiniz.

Bu süreçte hem çiftlerinizi hem kendinizi korurken çalışmalarınızı nasıl yönetebileceğinizi biliyor musunuz? Şurada anlattık: Çiftleri Evinizden Yönetmek İçin 7 İpucu

6-Çözüm Ortaklarınızla Görüşün

Birçok organizasyon firması, verdiği hizmetler için nikah hediyelikleri, davetiye, dekorasyon, müzik, ışık ve ses sistemleri gibi alanlarda çözüm ortaklarıyla çalışıyor. Sizin de birlikte çalıştığınız firmalar varsa, sürece uygun ürün ve hizmetlerini öğrenip, takvimlerinizi koordine edebilirsiniz. Bunun için çiftlerinizle görüşmeden önce tüm bu bilgileri edinip, ürün ve hizmet seçenekleriniz ile tarihlerinizi güncellemenizde fayda var.

organizasyon firmaları covid-19 sürecini nasıl yönetmeli?

Şu yazımızdaki önerilerimiz de bu süreçte işinizi kolaylaştırabilir: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

7-KOBİ Destek Paketlerini Araştırın

COVID-19 süreci nedeniyle, özellikle KOBİ’ler başta olmak üzere, ekonomik desteğe ihtiyaç duyabilecek firmalar için devlet tarafından destek paketleri açıklandı. Bu paketlerde yer alan organizasyon sektörü için KDV kesintisi gibi, mali konularda sizi rahatlatabilecek uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Bu destek paketlerini incelemek isterseniz şu yazımıza bakabilirsiniz: KOBİ’lerin Yararlanabileceği Devlet Destek Paketleri Neler?

COVID-19 sürecinde düğün organizasyon firmalarının çalışmalarını nasıl yürütmeleri gerektiğinden bahsettik. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve aklınızdaki tüm soruları portföy yöneticiniz aracılığıyla bize iletebileceğinizi unutmayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!