Mekanların Hijyen ve Sosyal Mesafe İçin Alacağı 12 Önlem

01.04.2022

COVID-19 sürecinde, çiftler de en az sizin kadar düğünlerin yapılıp yapılamayacağını merak ediyor ve herkes gibi onlar da endişe yaşıyor. Onların endişelerini gidermek adına sosyal mesafe ve hijyen koşullarına özen göstermelisiniz. Peki bunun için neler yapmanız gerekiyor? Sizin için bazı önerilerimiz var!

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

1-Az Katılımcılı Organizasyonlar Düzenleyin

COVID-19 sürecinde sosyal mesafeyi koruyabilmek adına az sayıda davetlinin katıldığı organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Böylece çiftlerinizin güvenini kazanabilirsiniz. Bu tarz butik organizasyonların son yıllarda öne çıkan düğün trendleri arasında olduğunu çiftlerinizle paylaşmanızda da fayda var. Çiftlerinizle, sosyal mesafe kuralına uygun olarak güncellediğiniz kapasite bilgilerinizi paylaşmayı unutmayın.

Bu süreçte faaliyetlerinizi yürütürken size yardımcı olacak şu yazımıza da göz atabilirsiniz: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

2-Yuvarlak Masalar Tercih Edin

Sosyal mesafeyi korumak adına davetli masalarının arasını açabilir, bir masaya oturttuğunuz davetli sayısını azaltabilirsiniz. Bunun için, dikdörtgen ya da kare şeklindeki, yakın oturulan masalar yerine yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz. Çünkü yuvarlak masalarda, konuklar arasında uygun mesafe bırakmanızı sağlayacak düzenlemeleri daha kolay yapabilirsiniz.

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

Bu süreçte işlerinizi en iyi şekilde yönetebilmeniz için şu tavsiyelerimize de göz atmanızda fayda var: Düğün Mekanı Sahipleri COVID-19 Sürecini Nasıl Yönetmeli?

3-Her Organizasyon Sonrası Dezenfeksiyon Uygulaması Yaptırın

Kapalı mekanlarda yapılacak toplu organizasyonlar, daha fazla havalandırma ve hijyen çalışması gerektirir. Özellikle de COVID-19 sürecinde bu ihtiyaç daha önemli hale geliyor. Bu nedenle, eğer kapalı mekan sahibiyseniz, süreç içerisinde düzenli olarak işletmeniz için dezenfeksiyon işlemi uygulatmanızı öneriyoruz.

4-Havalandırma Sistemine Dikkat Edin

Bu süreçte, özellikle toplu olarak bir arada bulunulan kapalı alanların havalandırma işlemleri ekstra önem taşıyor. Bu alanlarda mümkünse HEPA filtreli klimalar gibi etkili havalandırma sistemlerini kullanabilirsiniz. Havalandırma işleminin düzenli olarak uygulanacağı bir sistem oluşturmanızda da fayda var.

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

5-Her Masaya Hijyenik Ürünler Yerleştirin

Mekanın steril olması kadar organizasyonlarda davetlilerinin bireysel temizlik ihtiyaçlarını karşılayacak önlemleri de düşünmelisiniz. Her masada kolonyalı mendillere ve sprey dezenfektanlara yer vererek sürece uygun hizmet seçenekleri geliştirebilirsiniz.

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

Bu süreçte düğününü erteleyen çiftlerle görüşürken size yardımcı olacak şu yazımızdan da faydalanabilirsiniz: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız?

6-Mümkün Olan Gıdalar İçin Paketlenmiş Yiyecekler Kullanın

COVID-19 sürecinde hijyen çalışmaları önem taşıyor. Bu süreçte yemekli organizasyonlar için de birtakım değişiklikler gerekiyor. Bu süreçte paketli ürünlerden tercih etmek daha doğru olacaktır. Örneğin; dilimlenmiş ekmek yerine, tekli paket ekmekleri kullanmak uygun seçim olabilir. Yemekler için de özel kapalı kutuda servis imkanı sunabilirsiniz.

7-Kullan-At Ürünler Kullanın

Yemeklerin yanı sıra çiftlerinize sunduğunuz ürün seçeneklerine kullan-at malzemeleri de eklemenizde fayda var. Talep eden çiftleriniz için kullan-at servis takımlarını hazır bulundurmalısınız.

8-Mutfak ve Servis Elemanlarınız Maskeli ve Eldivenli Hizmet Versin

Düğün mekanının temizliği kadar, burada hizmet veren personelin de sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesi önemlidir. Mutfak ve servis elemanlarınızın maske ve eldiven gibi hijyenik ürünler kullanmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca servis yaparken konuklarla, çalışırken de kendi aralarındaki sosyal mesafeyi korumalarında da fayda var.

9-Ateş Ölçümü Yapın

COVID-19 sürecinde alınabilecek tedbirler arasında, toplu alanlara girerken ateş ölçümü de yer alıyor. Siz de düğün mekanına girişte ateş ölçme uygulamasına geçerek hem kendinizi hem çalışanlarınızı hem de çiftler ve davetlilerinizi güvence altına alabilirsiniz.

10-Fotoselli Ürünlere Geçin

Temizliğin ekstra önem taşıdığı bu süreçte ortak kullanıma açık tuvaletlerde de yeni tedbirler almalısınız. Örneğin; tuvalet temizlik sıklığını artırabilirsiniz. Bu alanlarda kullanılan sabunluk, lavabo, kağıt havlu cihazlarının fotoselli olan modellerine yönelebilirsiniz. Ayrıca aydınlatmalarınızda da bu tarz ürünleri tercih etmenizde fayda var. 

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

11-Sanal Turlar Gerçekleştirin

Bu süreçte firmanızı inceleyen çiftlerin mekanı gezmesi sosyal izolasyon kuralları gereği zordur. Bu nedenle çiftlerin evlerinden çıkmadan mekanınızı gezmesine olanak sağlayacak sanal turlar düzenleyebilirsiniz. Bir fotoğrafçı ile anlaşarak 360 derece çekim yaptırabilirsiniz. Ayrıca çiftlerle gerçekleştireceğiniz görüntülü görüşmelerle de hem mekanınızı gezdirebilir hem de akıllarındaki tüm soruları yanıtlayabilirsiniz.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Çiftleri Evinizden Yönetmek İçin 7 İpucu

12- Canlı Yayın Hizmeti Sunun

Bu süreçte çiftlerinize sunduğunuz hizmetlerinizi de sürece uygun şekilde planlamalısınız. Örneğin; çiftlerinizin özellikle yaş nedeniyle düğüne katılamayacak davetlileri olabilir. Onların da bu özel anı kaçırmamasını sağlamak için bir canlı yayın uygulaması başlatabilirsiniz. Oluşturulacak bir link üzerinden, katılım gösteremeyen davetlilerin düğünü izlemesini sağlayabilirsiniz.

mekanların hijyen ve sosyal mesafe i̇çin alacağı 12 önlem

Sektörün bu süreçten nasıl etkileneceğine dair araştırmamızın sonuçlarına şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Düğün Sektörü COVID 19’dan Nasıl Etkilenecek?

Bonus: Aldığınız Önlemleri Çiftlerinize Duyurmayı Unutmayın

COVID-19 sürecine uygun şekilde geliştirdiğiniz tüm ürünler ile hizmetlerden çiftlerinizi de haberdar etmeyi unutmayın. Bunun için Düğün.com profil sayfanızı aktif olarak kullanabilirsiniz. Aldığınız tüm önlemleri panelinizde tek tek seçebilir, profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.

COVID-19 sürecinde düğün mekanlarının alabilecekleri sosyal mesafe ve temizlik önlemlerine dair önerilerimizi paylaştık. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve aklınızdaki tüm soruları portföy yöneticiniz aracılığıyla bize iletebileceğinizi unutmayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!