Kampanyasız Kalmayın, 1-0 Önde Başlayın!

06.08.2020

Söz, nişan, kına, düğün derken, evlilik hazırlıkları süresince yapacakları tüm masrafları düşünüp, avantajlı seçenekleri araştıran çiftlerin ilgisini çekip, rakiplerinize fark atmaya ne dersiniz? Düğün.com çiftlerine özel indirim, taksit ya da hediye gibi kampanya seçenekleriyle bu mümkün! Peki kampanya nasıl oluşturulur? Nelere dikkat etmelisiniz? Hangi sıklıkta kampanya yayınlamalısınız? Hepsini anlattık!

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Hangi Tipte Kampanyalar ile Çiftlerin Gönlünü Fethedebilirsiniz?

Aktif bir kampanya oluşturarak kategorinize ait ana sayfada, “Kampanya ve İndirimler” listeleme sayfalarında ve kampanya e-maillerinde yer alırsınız.

Çiftlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak oluşturacağınız kampanyalar, onları iyi anladığınızın mesajını vermeniz açısından önemli. Bu nedenle özellikle fiyat hassasiyeti olan çiftlere kolaylık sağladığınız kampanyalarla tercih edilme oranınızı artırabilirsiniz.

Düğün.com firma sayfanızda oluşturabileceğiniz, indirim, hediye ve taksit olmak üzere 3 kampanya türü bulunuyor. Peki bu kampanyaları kullanarak etkili bir pazarlama stratejisi nasıl geliştirebilirsiniz?

 • İndirim Kampanyası: Çiftlerin, birlikte çalışacakları firmaları seçerken dikkat ettiği en önemli kriterlerden biri şüphesiz fiyat aralığı oluyor. Bunu göz ardı etmeyip, fiyatlarda indirime giderek çiftlerin ilgisini çekebilirsiniz. İndirim kampanyası ile görüntülenme ve teklif alma oranınızı %40 oranında artırabilirsiniz.
  İndirim oranını belirlerken, tatmin edici bir oran belirlemeye de dikkat etmelisiniz. En az % 30 ve üzeri orandaki indirim daha fazla görüntülenmenizi sağlar. Örneğin; 5.000 TL’lik bir gelinliğe yüzde 30 indirimle, 1.500 TL daha az ödemeyi hangi çift istemez ki? 
 • Hediye Kampanyası: Kalem kalem düğün ihtiyaç listesi hazırlayan çiftlerin listesinden bir kalemi de siz silebilirsiniz! Hizmet verdiğiniz kategoriye göre değişecek hediyeler vermek, çiftlerin sizi tercih etmesinde etkili olacaktır. Örneğin; gelinlik alana after party elbisesi, düğün organizasyon paketi alana kına organizasyonu, düğün çekimi yaptıracaklara save the date çekimi hediye edebilirsiniz. Bu sayede çiftlerin gönlünü fethedeceğinize şüpheniz olmasın!

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

 • Taksit Kampanyası: Ödemelerin yoğunlaştığı düğüne hazırlık süreçlerinde, çiftlerin masraflarının altından kalkmalarına yardımcı olarak, dikkatleri çekmeyi başarabilirsiniz. Örneğin; ödemelerini uzun vadeye yaymalarını sağlayacak taksit kampanyaları sunabilir, kredi kartı, senet ya da elden taksit seçenekleri önerebilirsiniz.
  Taksit seçeneği özellikle düğün mekanı kategorisi için önemlidir. Bir düğün mekanıysanız, çiftlere taksit seçeneği sunarak yüzde 80 oranında görüntülenme oranınızı artırıp, yüzde 40 oranında ise teklif sayınızı artırabilirsiniz. Mekan dışındaki kategorilerdeki firmalar ise taksit seçeneği sunarak yüzde 56 oranında daha fazla görüntülenme elde edebilir.

Düzenli Kampanya Yayınlamak Neden Önemli?

Firma profilinizde düzenli kampanya yayınlayarak indirim sayfalarında listelenen firmalar arasına katılmanın yanı sıra kampanya e-maillerine de yer alabilirsiniz.

 • İndirim sayfalarında yer alın: Çiftlerin sık sık takip ettikleri sayfalardan bir tanesi olan “İndirim ve Kampanyalar” sayfasında yer almak için sürekli aktif kampanya tanımlayın. Yıl içerisinde düzenli kampanya yayınlayarak çiftlerin firmanızdan teklif alma oranını yüzde 37 oranında artırabilirsiniz.
 • Kampanya e-mailleriyle daha çok çifte ulaşın: Oluşturduğunuz kampanyalarla Düğün.com indirim sayfalarında ve kampanya e-maillerinde de yer alabilirsiniz.

Her firma, profilinde kampanya yayınlayabilir ancak indirim sayfalarında ve e-maillerinde yer alma imkanı profesyonel ve VIP listeleme paketlerini satın alan firmalar için geçerli. Dilerseniz paketinizi bu seçeneklere yükseltebilirsiniz.

Kampanya Yayınlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Firma sayfanızda oluşturacağınız kampanyaları yayınlarken dikkat etmenizi önerdiğimiz bazı konular var:

 • Kampanya türünü seçin: İndirim, taksit ya da hediye… Kampanyanızı oluştururken bu üç kampanya türünden hangisine ait olduğunu seçmelisiniz.
 • Düğün.com’a özel olduğunu belirtin: Oluşturduğunuz kampanyanın Düğün.com çiftlerine özel olduğunu vurgulamalısınız. Örneğin; “Düğün organizasyonlarında %35 indirim” yerine; “Düğün.com çiftlerine özel 31 Aralık’a kadar düğün organizasyonlarında %35 indirim” ifadesini kullanmanız, o an kampanyanızı gören çiftlerin hızlı aksiyon alarak, sizinle iletişime geçmesini sağlayacaktır.
 • Detaylara yer verin: Listeleme sayfalarında rakipleriniz arasında öne çıkmak için kampanyanıza dair detaylara yer vermelisiniz. Hizmet içeriği, indirim oranı, kampanya detayları gibi tüm bilgilere kampanya alanında yer vermelisiniz.
 • Fotoğraf ekleyebilirsiniz: Listeleme sayfasında kampanyanıza dikkat çekebilmek için uygun bir fotoğraf yükleyerek yayınlayabilirsiniz. Kampanyanıza fotoğraf eklemediğiniz takdirde firma profilinizin ana görseli ile yayınlanacağını da hatırlatalım.
 • Dosya yükleyebilirsiniz: Kampanyanıza dair detayları açıklayabileceğiniz bir dosyayı da kampanyanıza ekleyebilirsiniz. Paket ya da menü içeriği gibi detaylara bu dosyada yer verebilirsiniz.

Kampanyanızda çiftlerin en çok dikkat edeceği alan kampanya başlığıdır Peki kampanya başlığı nasıl oluşturulur?

 • 90 karakter sınırına dikkat: Kampanya başlığınızı oluştururken 90 karakteri aşmayacak uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İndirim oranını ekleyin: Başlıkta indirim tutarı yerine, indirim oranına yer vermelisiniz. Çünkü fiyata göre tutar önemli olmayabilir ama indirim oranı çiftlerin daha çok dikkatini çeker. Örneğin; “Temmuz Sonuna Kadar Hazır Gelinlik Modellerinde 1500 TL’ye Kadar İndirim” yerine “Temmuz Sonuna Kadar Hazır Gelinlik Modellerinde %60 İndirim” gibi bir kampanya düzenlemeniz daha dikkat çekici olacaktır.
 • İndirimin ne için geçerli olduğunu belirtin: Kampanyanız sadece spesifik bir ürün ya da hizmet için geçerli ise bunu belirtmeyi unutmayın. Örneğin; “1 Ocak’a kadar %50 indirim” yerine “Pembe gelin buketlerinde 1 Ocak’a kadar Düğün.com çiftlerine %50 indirim!” şeklinde kampanya oluşturmalısınız. Kampanya süresini sistemden seçebilirsiniz. Kampanyanız için ne kadar süre girerseniz, kampanyanız o kadar süre boyunca sayfanızda yer alır.
 • Bitiş tarihini vurgulayın: Kampanyanın bitiş tarihine başlıkta yer vermek, çiftleri hızlı harekete geçirir. Bu yüzden kampanyanızı oluştururken bitiş tarihini de vurgulamanızda fayda var.

Ne Sıklıkta Kampanya Yayınlamalısınız?

Ne kadar uzun süre aktif kampanyanız olursa, çiftlerle buluşma oranınız o kadar artar. Bu yüzden düğün sezonu olsun olmasın, yılın her dönemi kampanya yayınlamanızı tavsiye ediyoruz.

Örneğin; yaz dönemi için hafta sonu rezervasyonlarını doldurmuş firmalar, pek tercih edilmeyen hafta içi günleri için kampanya oluşturarak, bu günleri de doldurabilir. Yaz aylarına kıyasla daha sakin geçen kış aylarında da çiftlere fayda sağlayacak hediye, indirim ya da taksit gibi kampanyalarla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla kampanya da oluşturabilirsiniz. Biz özellikle aynı anda en az 3 kampanya yayınlamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece, farklı kampanyalar yayınlayarak, “Kampanya ve İndirimler” sayfasında birden çok kez yer alabilirsiniz. Bu da daha fazla çiftin dikkatini çekmenizi sağlar.

Kampanyalarınızı Düğün.com Panel’de Nasıl Yayınlayacaksınız?

Peki kampanyanızı Düğün.com panelinde nasıl oluşturacaksınız? Paneldeki “Kampanyalar” alanında yer alan “Yeni Kampanya Ekle” butonuna basarak kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kampanyanızın adı, türü, detayları, varsa fotoğrafı ve ek dosyası gibi detayları girdikten sonra “Kampanya Ekle” butonuna basarak işlemlerinizi kaydedebilirsiniz.

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Düğün.com İş Ortağım panelinizi en etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olacak şu yazımızı da incelemenizi öneriyoruz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Kampanyanızın, portföy yöneticinize ulaştıktan sonra 2 işgünü içerisinde yayına alınacağını da ekleyelim. Kampanya oluştururken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylar için de portföy yöneticinizle iletişime geçebilirsiniz.

Düğün.com üzerinde oluşturabileceğiniz kampanyaların türleri ve bu kampanyaları nasıl oluşturmanız gerektiğine dair ipuçlarını paylaştık. Bu önerilerimizi dikkate alarak daha çok kampanya ekleyin, daha çok çiftin dikkatini çekin! 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!