Kampanyasız Kalmayın, 1-0 Önde Başlayın!

06.04.2022

Evlilik hazırlıkları süresince yapacakları tüm masrafları düşünüp avantajlı seçenekleri araştıran çiftlerin ilgisini çekerek, rakiplerinize fark atmaya ne dersiniz? Düğün.com çiftlerine özel indirim, taksit ya da hediye gibi kampanya seçenekleriyle bu mümkün! Detaylar için okumaya devam!

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Hangi Tip Kampanyalarla Çiftlerin Gönlünü Fethedebilirsiniz?

Çiftlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak oluşturacağınız kampanyalar, onları iyi anladığınızın mesajını vermeniz açısından önemli. Bu nedenle özellikle fiyat hassasiyeti olan çiftlere kolaylık sağladığınız kampanyalarla tercih edilme oranınızı artırabilirsiniz.

Düğün.com firma sayfanızda oluşturabileceğiniz;
► İndirim
►Hediye
►Taksit
olmak üzere 3 kampanya türü bulunuyor. Peki bu kampanyaları kullanarak nasıl etkili bir pazarlama stratejisi geliştirebilirsiniz?

İndirim Kampanyası

Birlikte çalışacakları firmaları seçerken çiftlerin dikkat ettiği en önemli kriterlerden biri şüphesiz fiyat aralığı oluyor. Bunu göz ardı etmeyip, fiyatlarda indirime giderek çiftlerin ilgisini çekebilirsiniz.

✦İndirim kampanyası ile görüntülenme ve teklif alma oranınızı %45 oranında artırabilirsiniz.
✦%30 ila %50 arası indirim oranlarına sahip kampanyalar daha fazla görüntülenmenizi sağlar.

Hediye Kampanyası

Kalem kalem düğün ihtiyaç listesi hazırlayan çiftlerin listesinden bir kalemi de siz silebilirsiniz! Hizmet verdiğiniz kategoriye göre değişecek hediyeler vermek, çiftlerin sizi tercih etmesinde etkili olacaktır.

Örneğin; gelinlik alana after party elbisesi, düğün organizasyon paketi alana kına organizasyonu hediye edebilirsiniz. Bu sayede çiftlerin gönlünü fethedeceğinize şüpheniz olmasın!

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Taksit Kampanyası

Ödemelerin yoğunlaştığı düğüne hazırlık süreçlerinde, çiftlerin masraflarının altından kalkmalarına yardımcı olarak da dikkatleri çekmeyi başarabilirsiniz. Örneğin; ödemelerini uzun vadeye yaymalarını sağlayacak taksit kampanyaları sunabilir, kredi kartı, senet ya da elden taksit seçenekleri önerebilirsiniz.

✦Taksit seçeneği özellikle düğün mekanı kategorisi için önemlidir. Bir düğün mekanıysanız, çiftlere taksit seçeneği sunarak, görüntülenme oranınızı yüzde 80 oranında; teklif sayınızı ise yüzde 40 oranında artırabilirsiniz.
Mekan dışındaki kategorilerdeki firmalar ise taksit seçeneği sunarak yüzde 56 oranında daha fazla görüntülenme elde edebilir.

Düzenli Kampanya Yayınlamak Neden Önemli?

Firma profilinizde düzenli kampanya yayınlamanın önemli iki avantajı var:

1- İndirim sayfalarında yer alın: Çiftlerin sık sık takip ettikleri alanlardan biri olan “İndirim ve Kampanyalar” sayfasında yer almak için sürekli aktif kampanya tanımlayın.

✦Yıl içerisinde düzenli kampanya yayınlayarak çiftlerin firmanızdan teklif alma oranını yüzde 43 oranında artırabilirsiniz.

2- Kampanya e-mailleriyle daha çok çifte ulaşın: Oluşturduğunuz kampanyalarla Düğün.com indirim sayfalarında ve kampanya e-maillerinde de yer alabilirsiniz.

✦ Her firma, profilinde kampanya yayınlayabilir ancak indirim sayfalarında ve e-maillerinde yer alma imkanı Düğün.com paketlerini satın alan firmalar için geçerli. Dilerseniz paketinizi bu seçeneklere yükseltebilirsiniz.

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Kampanya Yayınlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Firma sayfanızda oluşturacağınız kampanyaları yayınlarken dikkat etmenizi önerdiğimiz bazı konular var:

  • Kampanya türünü seçin: İndirim, taksit ya da hediye… Kampanyanızı oluştururken bu üç kampanya türünden hangisine ait olduğunu seçmelisiniz.
  • Düğün.com’a özel olduğunu belirtin: Kampanyanın Düğün.com çiftlerine özel olduğunu vurgulamanız, çiftlerin hızlı aksiyon almasını sağlayacaktır.
  • Detaylara yer verin: Listeleme sayfalarında rakipleriniz arasında öne çıkmak için hizmet içeriği, indirim oranı, kampanya detayları gibi tüm bilgilere kampanya alanında yer vermelisiniz.
  • Fotoğraf ekleyebilirsiniz: Listeleme sayfasında kampanyanıza dikkat çekebilmek için uygun bir fotoğraf yükleyerek yayınlayabilirsiniz.
  • Dosya yükleyebilirsiniz: Paket ya da menü içeriği gibi detayları açıklayabileceğiniz bir dosyayı da kampanyanıza ekleyebilirsiniz.

Kampanya Başlığı Nasıl Oluşturulur?

Kampanyanızda çiftlerin en çok dikkat edeceği alan kampanya başlığıdır. Peki nasıl bir başlık seçmelisiniz?

  • 90 karakter sınırı: Kampanya başlığınız 90 karakteri aşmayacak uzunlukta olmalı.
  • İndirim oranı: Başlıkta indirim tutarı yerine, indirim oranına yer vermelisiniz. İndirim oranı çiftlerin daha çok dikkatini çeker.
  • İndirim kapsamı: Kampanyanız sadece spesifik bir ürün ya da hizmet için geçerli ise bunu belirtmeyi unutmayın.
  • Bitiş tarihi: Kampanyanın bitiş tarihine başlıkta yer vermek, çiftleri hızlı harekete geçirir.

Ne Sıklıkta Kampanya Yayınlamalısınız?

Ne kadar uzun süre aktif kampanyanız olursa, çiftlerle buluşma oranınız o kadar artar. Bu yüzden düğün sezonu olsun olmasın, yılın her dönemi kampanya yayınlamanızı tavsiye ediyoruz.

Örneğin; yaz dönemi için hafta sonu rezervasyonlarını doldurmuş firmalar, pek tercih edilmeyen hafta içi günleri için kampanya oluşturarak, bu günleri de doldurabilir.

✦Aynı anda en az 3 kampanya yayınlamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece, farklı kampanyalar yayınlayarak, “Kampanya ve İndirimler” sayfasında birden çok kez yer alabilir, daha fazla çiftin dikkatini çekmenizi sağlar.

Düğün.com Panelini Kullanarak Nasıl Kampanya Yayınlanır?

Düğün.com panelinizdeki “Kampanyalar” alanında yer alan “Yeni Kampanya Ekle” butonuna basarak kampanyanızı oluşturmaya başlayın.

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

►Kampanyanızın adı, türü, detayları, varsa fotoğrafı ve ek dosyası gibi detayları girin.
“Kaydet” butonuna basarak işlemlerinizi kaydedin.
►Kampanyanız, portföy yöneticinize ulaştıktan sonra 2 işgünü içerisinde yayına alınır.

kampanyasız kalmayın, 1-0 önde başlayın!

Düğün.com İş Ortağım panelinizi en etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olacak şu yazımızı da incelemenizi öneriyoruz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Düğün.com üzerinde oluşturabileceğiniz kampanyaların türleri ve bu kampanyaları nasıl oluşturmanız gerektiğine dair ipuçlarını paylaştık. Bu önerilerimizi dikkate alarak daha çok kampanya ekleyin, daha çok çiftin dikkatini çekin! 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!