Gelinlikçiler COVID-19 Sürecinde İşlerini Nasıl Yönetmeli?

05.04.2022

COVID-19 nedeniyle özellikle ilkbahar aylarındaki düğünler ertelendi. Birçok gelin adayı gelinliğinin hayalini kurmaya devam ediyor. Peki bu süreçte onlara nasıl hizmet vermeniz gerektiğini biliyor musunuz? Gelinlik firmalarının tüm bu süreci en iyi şekilde yönetmesine yardımcı olacak ipuçlarını sıraladık!

gelinlikçiler covid-19 sürecinde i̇şlerini nasıl yönetmeli?

1-Gelinlerinizle İletişime Geçin, Takviminizi Yenileyin

2020 yılında evlenecek çiftler arasından özellikle düğün tarihi ilkbahar aylarına denk gelen çiftlerin çoğunluğu düğünlerini erteledi. Yaptığımız araştırmalara göre düğünlerini erteleyen çiftlerin yüzde 95’i bu yıl içinde evlenecek. Bu durum COVID-19 süreci sonrasında, sektörde faaliyet gösteren birçok firma gibi sizin için de yoğun bir sürecin başlaması anlamına gelebilir. Bu yüzden firmanızın çalışma takvimini, düğünleri ertelenen ve sizinle iletişime geçen tüm gelinlerinizle de iletişime geçerek yeniden planlamanızda fayda var.

Düğün.com’un yeni takvim uygulamasını kullanarak, gelin adaylarının müsaitlik durumunuzu görmelerini sağlayabilirsiniz. Düğün.com takvim uygulamasına ulaşmak için tıklayın.

2-Sürece Uygun Ürün Seçenekleri Sunun

COVID-19 sürecinde eldiven, maske, dezenfektan gibi birçok malzeme hayatımıza girdi. Bir süre daha bu malzemelerle yaşayacağımızı göz önünde bulundurarak, sürece uygun tasarımları da ürün seçenekleriniz arasına almanızı öneriyoruz. Örneğin; gelinlikle uyumlu, dantelli maskelerin kullanımı şimdiden yaygınlaştı. En popüler gelin aksesuarlarından olan eldivenlere de bu dönemde talep artacaktır. Ayrıca ellerimizi gün boyu temiz tutmak adına yanımızdan ayırmadığımız, mini boy dezenfektan şişeleri koyabilecekleri cepli gelinlikler de bu dönemde birçok gelin adayı için pratik bir seçenek olacaktır.

gelinlikçiler covid-19 sürecinde i̇şlerini nasıl yönetmeli?

Bu süreçte işlerinizi yürütürken size yardımcı olacak şu yazımıza göz atmanızda fayda var: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

3-Mevsim Değiştiyse Model de Değişebilir

Düğünü farklı bir mevsime ertelenen gelin adaylarınızın gelinliklerinde bazı değişiklikler gerekebilir. Bu konuda gelinlerinizle iletişime geçerek onlara tavsiyelerde bulunmanızda fayda var. Örneğin; Haziran ayında evlenecek bir gelin adayı, düğün tarihini Eylül ayına erteleyebilir. Eğer gelin adayının seçtiği ilk model askılı ya da kolsuz bir gelinlikse, ufak bir değişiklikle, bu tasarımı yeni düğün tarihine uygun bir model haline getirebilirsiniz. Uzun ya da yarım kol eklemeyi, pelerin, şal ya da bolero tarzı aksesuarlar kullanmasını gelin adayına önerebilirsiniz.

Düğününü erteleyen çiftlerle görüşürken şu yazımızdaki önerilerimiz işinize yarayabilir: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız?

4-Sözleşmeleri Yenileyin

Düğününü erteleyen gelin adaylarıyla gerçekleştirdiğiniz anlaşmaları yenilemeniz gerektiğini de unutmayın. Yeni prova ve teslim tarihlerini birlikte belirleyip, bu tarihlere yeni sözleşmede yer vermelisiniz. Modelde yapılacak değişiklikler, tadilat işlemleri ya da şal, bolero gibi aksesuarların da eklenmesi, ek ücret gerektirebilecek işlemleri de birlikte değerlendirerek sözleşmeye eklemelisiniz. Böylece, süreç içerisinde ortaya çıkabilecek karışıklıklara karşı hem gelinlerinizi hem de firmanızı koruyabilirsiniz.

5-Görüntülü Destek Verin

COVID-19 sürecinde siz evden çalışıyor; gelin adayları da tüm araştırmalarını evlerinden yapıyor olabilir. Ama bu durum onlara destek veremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu süreçte görüştüğünüz tüm gelin adaylarına aradığı gelinliği bulmasına yardımcı olmak adına görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Gelinlere vücut tipi, düğün mekanı ve tarihi gibi kriterlerlere uygun seçenekler sunabilirsiniz.

gelinlikçiler covid-19 sürecinde i̇şlerini nasıl yönetmeli?

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Çiftleri Evinizden Yönetmek İçin 7 İpucu

6-Düğün.com Sayfanıza Daha Çok Vakit Ayırın

Evlerimizde kalmamızın önemli olduğu bu günlerde, evlenecek çiftlere ulaşmanın en kolay yollarından biri dijital alanlardır. Bu nedenle hedef kitlenizdeki çiftlere en kolay şekilde ulaşmanızı sağlayan Düğün.com sayfanıza daha çok vakit ayırabilirsiniz. Profilinizdeki video ve fotoğraflara yenilerini ekleyebilirsiniz. Bu süreçte gelinlere yardımcı olacak ürün ve hizmet seçeneklerinize ilişkin detaylara yer vererek, rakiplerinize fark atabilirsiniz.

7-Hazır Nikah Elbisesi Seçenekleri Sunun

COVID-19 sürecinde bazı düğünlere ara verildi ancak sınırlı kişinin katılımıyla nikah işlemleri devam ediyor. Birçok çift ilk seçtiği tarihte nikahını kıydırarak düğün tarihini ertelemeyi tercih ediyor. Hal böyleyken, gelinliğini henüz teslim alamamış gelin adaylarına, hazır nikah elbisesi tasarımlarını çözüm olarak sunabilirsiniz.

8-Dijital Tasarıma Geçin

Özel dikim hizmeti veren bir firmaysanız, gelin adaylarının hayalindeki modeli somutlaştırmak için yüz yüze görüşmeniz gerekmez. Dijital formatta yapacağınız tasarımları gelin adaylarınıza iletebilir, istedikleri değişiklikleri model üzerinde kolayca yapabilirsiniz. Geriye sadece özenle dikilmesi kalır!

gelinlikçiler covid-19 sürecinde i̇şlerini nasıl yönetmeli?

Bu süreçte işlerinizi en verimli şekilde yürütebilmek için sakin kalmak önemlidir. Bunun için şu yazımızdaki ipuçları işinizi kolaylaştırabilir: COVID-19 Sürecinde Sakin Kalmak İçin 9 Yöntem

9-Online Gelinlik Partisi Verin

Gelin adayınızın, seçtiği gelinliğin fotoğrafını arkadaşlarına Whatsapp grubundan fotoğraf atması yerine, aynı anda göstermesine ne dersiniz? Gelinlik modeline karar veren gelin adaylarına modaevinizde yaptığınız kutlama partisinin benzerini online olarak da verebilirsiniz. Gelin ve nedimelerle gerçekleştireceğiniz görüntülü konuşmada gelininizin seçtiği modeli arkadaşlarına, müzik ve gelinin şerefine kaldırdığınız içecekleriniz eşliğinde ilan edebilirsiniz. Tabi bu oturumun bir video kaydını gelin adayına ileterek de bu anı unutulmaz kılabilirsiniz!

10-Devlet Destek Paketlerini Araştırın

COVID-19 süreci nedeniyle, özellikle KOBİ’ler başta olmak üzere, ekonomik desteğe ihtiyaç duyabilecek firmalar için devlet tarafından destek paketleri açıklandı. Siz de ekonomik olarak desteğe ihtiyaç duyan firmalar arasındaysanız, kısa çalışma ödeneği, işe devam kredisi, kredi borcu ertelemesi gibi farklı uygulamaları araştırarak, yararlanabileceğiniz destek paketlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Şu yazımız sizin için faydalı olabilir: KOBİ’lerin Yararlanabileceği Devlet Destek Paketleri Neler?

11-Sağlık Çalışanlarına Avantaj Sağlayın

COVID-19 sürecinin başkahramanları olan sağlık çalışanlarına yönelik kampanya düzenlemeye ne dersiniz? Birçok sağlık çalışanı, süreç nedeniyle nikah dahi yapamayıp, çoğu çift gibi düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Bu süreçteki azimleri ve çalışmaları nedeniyle hem teşekkür etmek hem de süreç sonrasında da onları unutmadığınızı göstermek adına, avantajlı kampanyalardan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz! Tabii bunu sayfanızda duyurmayı da unutmayın!

COVID-19 sürecinde gelinlik firmalarının işine yarayacak ipuçlarına değindik. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve portföy yöneticilerimiz aracılığı ile her konuda bizden destek alabileceğinizi unutmayın! 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!