Gelen Tekliflere SMS ile Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

01.04.2022

Düğün.com çiftlerinin en çok dikkat ettiği konulardan birisi teklif taleplerine dönüş sürenizdir. Gelen talepleri SMS ile yanıtlayarak, onlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz! Bu sırada dikkat etmeniz gerekenler de yazımızda!

gelen tekliflere sms ile dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

1- Hızlı Yanıt Verin

Düğün.com üzerinden firma araştırması yapan çiftleri etkilemenin yollarından biri, taleplerine hızlı bir şekilde dönüş yapmanızdır. Bu nedenle firmanıza teklif talebi ileten çiftlere ister e-posta ister SMS ister telefon ile dönüş yapıyor olun, mümkün olan en kısa sürede yanıtlamaya gayret edin.

2- Kısa Tutun

Adı üstünde; kısa mesaj. E-postadan farklı olarak, SMS gönderirken kısa metinler kullanmaya özen göstermelisiniz. Her metin için 160 karakterlik sınırı dikkate almanızda fayda var. Metne alabileceğinden daha fazla bilgi sığdırmaya çalışmayın.

SMS’te vereceğiniz bilgiler uzun olacaksa; e-mail göndermek daha iyi bir seçenek olabilir. Çiftlere e-mail ile dönüş yaparken dikkat etmeniz gerekenleri de şu yazımızda anlattık: Gelen Tekliflere E-mail ile Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

3- Profesyonel Dil Kullanın

Çiftlerin teklif taleplerini yanıtlarken oluşturacağınız mesajlarda kullanacağınız dilin, günlük mesajlaşma dilinden farklı olması gerektiğini belirtelim. “Slm", "Ok” gibi kısaltmaları kullanmak, çiftlerin sizi ciddiye almasını zorlaştırır.

Her SMS’inizde çiftleri selamlamayı, oluşturduğunuz mesajlarda “siz” dili kullanmayı unutmayın!

4- İsim ile Hitap Edin

Düğün.com panelinizde, firmanızdan teklif almak isteyen çiftlerin isimlerini görebilirsiniz. Bu sayede çiftlere SMS gönderirken onlara isimleriyle hitap edebilirsiniz. Böylece, onların özel hissetmelerini sağlayabilir, samimi bir imaj çizebilirsiniz.

5- Noktalama ve İmlaya Dikkat

Noktalama ve imla kurallarına uygun SMS metinleriniz, çiftlerin mesajlarınızı net olarak anlamasını sağlar ve profesyonel bir imaj yaratır. Bu nedenle SMS’lerde bu kurallara dikkat etmenizde fayda var. Çiftlerle daha sonraki yazışmalarınızda, aranızdaki samimiyet seviyesine göre, günlük yazışma stilinize geçebilirsiniz.

6- Temel Bir Taslak Oluşturun

Gelen teklifleri SMS ile yanıtlarken, genellikle benzer soruları yanıtladığınızı düşünüyorsanız, bu tip durumlar için genel bir taslak oluşturabilirsiniz. Bu taslağın genel hatlarını şu şekilde oluşturabilirsiniz:

  • Selamlama
  • Sorulan soruya yanıt
  • Aksiyon daveti
  • İmza

7- Çiftlerin İsteklerine Odaklanın

Oluşturduğunuz mesajlarda, çiftlerin sorularına yanıt bulmasına özen göstermelisiniz. Gereksiz laf kalabalıklarından kaçınıp, çiftlerin sorduğu sorulara direkt yanıt vermenizde fayda var. Bu sayede çiftlerin ilgi alanında kalabilirsiniz.

gelen tekliflere sms ile dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

8- Aksiyon Almaya Davet Edin

SMS ile yanıtladığınız teklifleri bir sonraki seviyeye, telefonla ya da yüz yüze görüşmeye taşımak için oluşturduğunuz metinlerde çiftleri aksiyon almaya davet edebilirsiniz. Bunun için SMS metninize telefon numarası, randevu linki gibi detayları ekleyebilirsiniz.

Firmanıza ulaşan çiftlerin teklif taleplerini SMS ile yanıtlarken dikkat etmeniz gerekenler genel olarak bu şekilde. Siz de bu önerilerimize kulak vererek, marka imajınızı güçlendirebilir, anlaşma oranlarınızı ve kazancınızı artırabilirsiniz. Çiftlerin teklif taleplerinden anında haberdar olmak, bulunduğunuz her yerden, daha hızlı yanıtlamak için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

Uygulamayı,
►Android cihazınıza indirmek için tıklayın!
►IOS cihazınıza indirmek için tıklayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!