Firmanızın Vitrini: Fotoğraflarınız

22.01.2020

Firmanızı tanıtmanın en iyi yollarından biri ürün ve hizmetlerinizi anlatan fotoğraflardır. Fotoğraflarınız sayesinde çiftlerin dikkatini çekebilir, rakipleriniz arasında öne çıkabilirsiniz. Peki profilinize eklemeniz gereken fotoğraflar nasıl olmalı? Kaç görsel yüklemelisiniz? İşte yanıtlar:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Profil Sayfanızdaki Fotoğraflar Neden Önemli?

Profilinize yüklediğiniz fotoğraflarla, ürünlerinizin ve sunduğunuz hizmetlerin, çiftlerin gözünde canlanmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik iyi çekilmiş fotoğraflar, kategorinizde yer alan rakip firmalar arasında da öne çıkmanızı sağlar. Bir gelinliği tarif etmek yerine profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş fotoğrafla anlatmak elbette daha etkilidir. Ya da bir düğün salonunu fotoğraflarından en iyi ne anlatır?

Firma sayfanızda yer alan yüksek kaliteli, profesyonel çekim çok sayıda fotoğrafla, sayfanıza gelen çiftleri sizinle iletişime geçmeleri için motive edebilirsiniz. Unutmayın: Profesyonel çekim fotoğraflar, çiftlerin teklif alma oranını yüzde 110 oranında etkiliyor.

En Az Kaç Fotoğraf Yüklemelisiniz?

Profilinizde çok sayıda fotoğraf yüklemeniz, profesyonel bir imaj yaratırken ürün ve hizmet çeşitliliğinizi aktarabilmeniz açısından avantaj sağlar.

Bizim önerimiz profil sayfanıza en az 10 fotoğraf koymanız yönünde. Hatta firmanızı en etkili şekilde anlatmak için firma sayfanıza 50 fotoğraf koymanızda fayda var. Firma profilinizde 10’dan fazla fotoğraf bulunması çiftlerin firmanızdan teklif alma oranını yüzde 20 artırır.

Çiftlerin firma galerilerinde en çok baktığı fotoğraflar genellikle ilk 17 fotoğraf oluyor. Bu yüzden en beğendiğiniz ve güvendiğiniz fotoğrafları ilk 17 sıraya koymanızda da fayda var.

Profil sayfanıza yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı, satın aldığınız Düğün.com listeleme paketine göre değişiklik gösterir.

Paketlere göre yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı şöyle: 

Paket Fotoğraf Sayısı
Promosyon 15
Standart 25
Profesyonel 50


Sayfanıza Ne Tip Fotoğraflar Koymalısınız?

  • Yüksek çözünürlüklü: Fotoğrafların çözünürlüğü yüksek. En az 4-5 megabyte boyutunda fotoğrafları sayfanıza yükleyebilirsiniz.

Doğru:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yanlış:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • JPG ve PNG formatında: Galeri alanına yalnızca JPG ve PNG uzantılı fotoğrafları yükleyebilirsiniz.

  • Gerçek: İllüstrasyon çizimler yerine gerçek fotoğraflara yer vermelisiniz.

Doğru:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yanlış: 

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • Net: Fotoğraflar flu değil, net olmalı.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • Düğün ile ilgili: Farklı alanlarda hizmet veriyor olsanız da fotoğraflarınızın düğün ile ilgili olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Tek: Mobil cihazları da düşünerek fotoğrafları kolaj yapmaktan kaçınmalı, tek tek yüklemelisiniz. Çünkü mobil cihazlarda fotoğraflar olduğundan küçük görünür, bu durum kolaj yapılan fotoğrafların anlaşılmasını zorlaştırır.

  • Parlak ve ortalanmış: Karanlık ve yamuk fotoğrafları tercih etmemelisiniz. Parlak ve ortalanmış fotoğraflar firmanızı çiftlere daha net anlatmanızı sağlar.

  • Yazısız: Görsellerin üzerinde firma ismi, logo, web sitesi URL'si, e-posta adresi, telefon numarası, sosyal medya sitelerine referanslar gibi ibareler yer almamalı.

Ana Fotoğraf Nedir? Nasıl Seçmelisiniz?

Profil sayfanızdaki ilk görsel, ana fotoğrafınızdır. Ana fotoğraf firmanızı simgeler ve listeleme sayfalarında küçük foto olarak yer alır.

Bu yüzden ana fotoğrafınızı, firmanızı en iyi anlatacak, en beğendiğiniz ve çiftlerin en çok dikkatini çekeceğini düşündüğünüz fotoğraflarınız arasından seçmeniz gerekir.

Çünkü ana fotoğrafınızın beğenilmesi halinde profiliniz 4 kata kadar daha fazla incelenir.

Fotoğraflarınızı Düğün.com Panel’e Nasıl Yükleyeceksiniz?

Fotoğraflarınızı Düğün.com firma profilinize, paneldeki “Galeri” alanından ekleyebilirsiniz.

Firma sayfanızda görünmesini istediğiniz fotoğrafları, tek tek ya da toplu olarak, bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuzdan yükleyebilirsiniz. Her bir fotoğraf için isim ve açıklama girebilir, fotoğraflardaki ürün ve hizmetler hakkında bilgi verebilirsiniz.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yüklediğiniz fotoğraflar arasından en beğendiğiniz fotoğrafı ana görsel yapmak için bu fotoğrafı sürükleyerek, ilk sıraya almanız yeterlidir.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Düğün.com panelinizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak ipuçları için şu yazımıza bakabilirsiniz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Profil sayfanızda yer alacak fotoğrafları yüklerken dikkat etmeniz gerekenleri anlattık. Firma galerinizi oluştururken aklınıza takılan tüm sorular için portföy yöneticiniz ile iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz. Ayrıca panelde, “Destek” menüsünde yer alan “Düğün.com'a Sorun” seçeneğiyle canlı sohbet üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!