Firmanızın Vitrini: Fotoğraflarınız

06.04.2022

Firmanızı tanıtmanın en iyi yollarından biri ürün ve hizmetlerinizi anlatan fotoğraflardır. Fotoğraflarınız sayesinde çiftlerin dikkatini çekebilir, rakipleriniz arasında öne çıkabilirsiniz. Peki profilinize eklemeniz gereken fotoğraflar nasıl olmalı? Kaç görsel yüklemelisiniz? İşte yanıtlar:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Profil Sayfanızdaki Fotoğraflar Neden Önemli?

Profilinize yüklediğiniz fotoğraflarla, ürünlerinizin ve sunduğunuz hizmetlerin, çiftlerin gözünde canlanmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik iyi çekilmiş fotoğraflar, kategorinizde yer alan rakip firmalar arasında da öne çıkmanızı sağlar.

Bir gelinliği tarif etmek yerine profesyonel çekim bir fotoğrafla anlatmak elbette daha etkilidir. Ya da bir düğün salonunu fotoğraflarından en iyi ne anlatır?

Firma sayfanızda yer alan yüksek kaliteli, profesyonel çekim çok sayıda fotoğrafla, sayfanıza gelen çiftleri sizinle iletişime geçmeleri için motive edebilirsiniz.

Unutmayın: Profesyonel çekim fotoğraflar, çiftlerin teklif alma oranını yüzde 110 oranında etkiliyor.

En Az Kaç Fotoğraf Yüklemelisiniz?

Bizim önerimiz profil sayfanıza en az 10-20 fotoğraf koymanız yönünde. Hatta firmanızı en etkili şekilde anlatmak için firma sayfanıza 50 fotoğraf koymanızda fayda var.

✦Firma profilinizde 20’den fazla fotoğraf bulunması çiftlerin firmanızdan teklif alma oranını yüzde 220 artırır.

✦Çiftlerin firma galerilerinde en çok baktığı fotoğraflar genellikle ilk 17 fotoğraf oluyor. Bu yüzden en beğendiğiniz ve güvendiğiniz fotoğrafları ilk 17 sıraya koymanızda da fayda var.

Düğün.com listeleme paketi satın alan firmalar, profil sayfasına sınırsız fotoğraf ve video yükleyebiliyor.

Sayfanıza Ne Tip Fotoğraflar Koymalısınız?

  • Yüksek çözünürlüklü: Fotoğrafların çözünürlüğü yüksek olmalı. En 5 megabyte'a kadar fotoğrafları sayfanıza yükleyebilirsiniz. Fotoğrafların eni en az 680 px olmalı. 6000px genişliğinden 6000px yüksekliğinden fazla dosya yükleyemezsiniz.

Doğru kullanım:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yanlış kullanım:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • Gerçek: İllüstrasyon çizimler yerine gerçek fotoğraflara yer vermelisiniz.

Doğru kullanım:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yanlış kullanım:

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • Net: Fotoğraflar flu değil, net olmalı.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

  • Düğün ile ilgili: Farklı alanlarda hizmet veriyor olsanız da fotoğraflarınızın düğün ile ilgili olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Tek: Mobil cihazları da düşünerek fotoğrafları kolaj yapmaktan kaçınmalı, tek tek yüklemelisiniz. Çünkü mobil cihazlarda fotoğraflar olduğundan küçük görünür, bu durum kolaj yapılan fotoğrafların anlaşılmasını zorlaştırır.
  • JPG: Galeri alanına yalnızca JPG uzantılı fotoğrafları yükleyebilirsiniz.
  • Parlak ve ortalanmış: Karanlık ve yamuk fotoğrafları tercih etmemelisiniz. Parlak ve ortalanmış fotoğraflar firmanızı çiftlere daha net anlatmanızı sağlar.
  • Yazısız: Görsellerin üzerinde firma ismi, logo, web sitesi URL'si, e-posta adresi, telefon numarası, sosyal medya sitelerine referanslar gibi ibareler yer almamalı. İletişim bilgisi olan fotoğraflar yayından kaldırılır.

Link ile yükleme yapabilirsiniz: Galerinize web siteniz ya da Instagram sayfanız gibi konumlardan da görsel ekleyebilirsiniz. Panelde yer alan "Link ile yükle" alanına fotoğraf linkini girmeniz ve kaynak belirtmeniz yeterli.

Ana Fotoğraf Nedir? Nasıl Seçmelisiniz?

Profil sayfanızdaki ilk görsel, ana fotoğrafınızdır. Ana fotoğraf firmanızı simgeler ve listeleme sayfalarında küçük fotoğraf olarak yer alır. Bu yüzden ana fotoğrafınızı, firmanızı en iyi anlatacak, en beğendiğiniz ve çiftlerin en çok dikkatini çekecek fotoğraflarınız arasından seçmeniz gerekir.

Unutmayın: Ana fotoğrafınızın beğenilmesi halinde profiliniz 16 kata kadar daha fazla incelenir.

Fotoğraflarınızı Düğün.com Panel’e Nasıl Yükleyeceksiniz?

Düğün.com firma profilinizdeki galerinize, paneldeki "Sayfalar" alanında yer alan “Galeri” kısmından erişebilirsiniz.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Firma sayfanızda görünmesini istediğiniz fotoğrafları, tek tek ya da toplu olarak, bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuzdan yükleyebilirsiniz. Her bir fotoğraf için isim ve açıklama girebilir, fotoğraflardaki ürün ve hizmetler hakkında bilgi verebilirsiniz.

firmanızın vitrini: fotoğraflarınız

Yüklediğiniz fotoğraflar arasından en beğendiğiniz fotoğrafı ana görsel yapmak için bu fotoğrafın alt kısmında yer alan yıldız ikonunu kullanmanız yeterlidir.

Düğün.com panelinizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak ipuçları için şu yazımıza bakabilirsiniz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Profil sayfanızda yer alacak fotoğrafları yüklerken dikkat etmeniz gerekenleri anlattık. Firma galerinizi oluştururken aklınıza takılan tüm sorular için portföy yöneticiniz ile iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz. Ayrıca panelde, “Destek” menüsünde yer alan “Düğün.com'a Sorun” seçeneğiyle canlı sohbet üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!