Firma İstatistiklerinizi Düğün.com ile Takip Edin, Fark Yaratın!

22.01.2020

Düğün.com panelinizdeki “İstatistikler” alanından Düğün.com aracılığıyla kaç çiftle anlaşma yaptığınızı ve bunun sonucunda ortaya çıkan kazancınızı takip edebileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca kategoriniz ve şehrinizde yer alan rakipleriniz arasındaki durumunuzu takip ederek rekabette “Ben de varım!” diyebilirsiniz.

firma i̇statistiklerinizi düğün.com ile takip edin, fark yaratın!

Panelinizde Ne Tip İstatistiklere Ulaşabilirsiniz?

Panelinizdeki “İstatistikler” menüsünden firmanızın performansını takip edebilmenin yanı sıra, rakiplerinizin performansını da analiz edebilirsiniz. Bunun için menüdeki “Sayfa İstatistikleri” ile “Anlaşma İstatistikleri” alanlarını kullanabilirsiniz.

Anlaşma İstatistikleri

Düğün.com’dan kazancınız nedir? Firma sayfanıza ulaşan çiftlerden kaçı ile anlaşmışsınız? Sizden teklif istemiş fakat anlaşmamış olan çiftler hangi firmaları tercih etmiş? Tüm bu soruların yanıtlarını “İstatistikler” menüsü altında yer alan “Anlaşma İstatistikleri” alanından takip edebilirsiniz.

Bu alan, sayfanızın performansını ölçmek için birebir diyebiliriz. Menüde görebileceğiniz istatistiklerin üzerinden tek tek geçelim:

  • Düğün.com Kazancınız Ne Kadar?: Bu alanda Düğün.com üzerinden anlaştığınız çift sayısı ve tahmini ciro bilginize ulaşabilirsiniz. Paneliniz üzerinde, anlaştığınız çiftlerin kod işaretlemesini düzenli ve eksiksiz şekilde yaparak, elde edeceğiniz tahmini kazanç bilgisini doğruya yakın bir şekilde görebilirsiniz.

Kırmızı grafikteki “Çiftler” kısmı şimdiye kadar Düğün.com aracılığı ile size ulaşanların sayısıdır. “Ulaştıklarımız” kısmı, bu çiftlerden kaç tanesinin anlaşma bilgisini öğrendiğimizi gösterir. “Düğünleriniz” kısmı ise düğünleri için sizinle anlaşma yaptığını onaylayan çiftlerin sayısıdır.

firma i̇statistiklerinizi düğün.com ile takip edin, fark yaratın!

  • Anlaşma Yaptığınız Düğün.com Çiftleri: Sizinle anlaşma yaptığını onaylayan çiftlerin listesi bu başlığın altında bulunur. Ayrıca “Anlaşıldı” olarak işaretlediğiniz çiftler de buraya eklenir. Bu tablodaki “Yorum İste” butonu ile anlaşma yaptığınız çiftlerin firmanız hakkında yorum yapmasını isteyebilirsiniz. Çiftler alanından yorum istedikleriniz “Yorum İstendi” olarak görünür.

  • Sizinle Anlaşmayan Çiftler Hangi Firmaları Tercih Etti? Sizden teklif istemiş fakat sizinle anlaşmamış olan çiftlerin hangi firmaları tercih ettiğini bu alandan görebilirsiniz. Bu çiftlerin hangi bütçe aralığındaki firmalarla anlaşma yaptığını da grafikte görebilirsiniz. Grafikteki kırmızı dilim sizinle aynı fiyat aralığındaki firmaları tercih eden çiftlerin oranını gösterir.

firma i̇statistiklerinizi düğün.com ile takip edin, fark yaratın!

Sayfa İstatistikleri

Düğün.com sayfanızı kaç çift inceledi? Kaç çiftten teklif aldınız? Kaçını işe dönüştürdünüz? Kısaca sayfanızın performansını “Sayfa İstatistikleri” alanından kolayca görebilirsiniz. İşlem türü alanından seçiminizi yaptıktan sonra takvim üzerinden istediğiniz tarihi seçerek istatistiklerinizi detaylıca inceleyebilirsiniz.

Tarih seçtikten sonra açılan listede firmanızla aynı şehir, kategori ve bütçe aralığında bulunan firmaların sıralaması ve bu sıralamadaki yerinizi görebilirsiniz. Dilerseniz sıralamayı sayfa ziyaretleri, sizden teklif isteyen çift sayısı ve işe dönüşme oranına göre sıralayabilirsiniz.

firma i̇statistiklerinizi düğün.com ile takip edin, fark yaratın!

Grafikle gösterilen alanda ise sayfanızı ziyaret eden ve teklif isteyen çift istatistiklerinizi gün gün görebilirsiniz. “Sayfanızı kimler ziyaret etti?” başlıklı alanda ise sayfanızı ziyaret eden çiftlerin isimleri, düğün tarihleri ve sayfanızı kaç kez ziyaret ettiklerini görüntüleyebilirsiniz.

Rakip analiziniz için küçük bir ipucu da verelim: Düğün.com İş Ortağım paneline giriş yaptığınızda açılan ana sayfada yer alan “Kategorinizde Neler Oluyor?” başlığı altında bölgenizde yer alan firmaların güncellemeleri, ekledikleri yorumlar ve kampanyaları görebilirsiniz.

İstatistikleri Takip Etmek Neden Önemli?

  • İstatistiklerinizi düzenli takip etmek, rakipleriniz arasında öne çıkmanıza yardımcı olacak pazarlama stratejileri geliştirmenize yardımcı olur. Bunun için hem sayfanızın hem de hizmet verdiğiniz kategoride ve bölgede faaliyet gösteren rakiplerinizin performansını düzenli olarak incelemelisiniz. Örneğin; sayfa ziyaretlerinizin düştüğünü grafiklerden okuyabilir, bunun önüne geçmek için yeni kampanyalar ya da fiyat güncellemeleri gibi hamleler yapabilirsiniz.

  • Firmanızdan teklif isteyen çift sayısı ile işe dönüştürdüğünüz düğünlerin oranına bakarak yeni pazarlama ve ikna stratejileri geliştirebilirsiniz.

  • İstatistikleri oluşturan verileriniz size firmanızın müşteri profili hakkında da fikir verir. Firmanızdan teklif alan ancak başka bir firmayla anlaşmış çiftlerin tercihi hangi rakipleriniz olmuş? Bu firmaların fiyat aralığı nedir? Bu soruların yanıtlarını öğrenebilir, rakiplerinize iş kaptırmamak için nelere dikkat etmenizi bulabilirsiniz.

  • Çiftlerin tercih ettiği rakiplerinizin kampanya ve güncellemelerini inceleyebilir benzer kampanyaları siz de yürütebilirsiniz.

İstatistiklerinizi Ne Sıklıkta Takip Etmelisiniz?

İstatistikler sizin yol göstericinizdir. Bu nedenle istatistiklerinizi ne kadar sık inceleyip, buna göre aksiyon alırsanız, sonuç o kadar olumlu olur.

Haftada en az bir kez firmanıza dair istatistikleri takip etmeniz uygun olabilir. Düzenli takip için haftanın bir gününü seçip bu günlerde haftalık olarak verileri inceleyebilirsiniz. Örneğin; pazartesi günleri, firma istatistiklerinize göz atıp, haftaya yeni stratejiler geliştirerek başlayabilirsiniz.

İşte Düğün.com üzerinden kazancınızı, sayfanızın ve rakiplerinizin performansını takip etmeniz bu kadar kolay! Aklınıza takılan tüm sorular için portföy yöneticiniz ile iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!