Düğün Mekanı Sahipleri COVID 19 Sürecini Nasıl Yönetmeli?

01.04.2022

COVID-19 nedeniyle özellikle ilkbahar aylarındaki düğünler ertelendi. Bu da önümüzdeki yaz ve sonbahar aylarında yoğunluk yaşanmasına neden olacak gibi görünüyor. Tüm bu süreçte, gelen çiftleri geri çevirmemek ve süreci iyi yönetebilmek için düğün mekanı sahiplerinin işini kolaylaştıracak önerilerimiz var!

düğün mekanı sahipleri covid 19 sürecini nasıl yönetmeli?

Çiftlerinizle İletişime Geçin

Düğün planlamasının ilk adımı düğün mekanını seçmektir. Sizden daha önce teklif almış çiftler, süreç nedeniyle düğün hazırlıklarını durdurmuş olabilir. Sizden teklif alan tüm çiftlerle iletişime geçin, firmanızı hatırlatın, aldığınız önlemleri anlatın.

Araştırmalarımıza göre, düğünlerini erteleyen çiftlerin yüzde 95’i bu yıl evlenecek. Siz de çiftlerinize planlama sürecine bir an önce başlamaları gerektiğini, aksi halde ertelemelerin yoğun olması nedeniyle istedikleri tarihe yer bulamama risklerinden bahsedin. 

Çiftlerinizle görüşürken şu yazımızdaki tavsiyelerimiz işinize yarayabilir: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız? 

Boş Olduğunuz Günleri Doldurmaya Çalışın

Büyük olasılıkla Temmuz, Ağustos, Eylül aylarının neredeyse tüm hafta sonlarını çoktan doldurmuşsunuzdur ve sizden fiyat teklifleri alan çoğu çift de bu günleri almak istiyordur. Bu çiftleri geri çevirmemek adına bazı önlemler alabilirsiniz. Örneğin Düğün.com firmaları arasında hafta sonu günde 3 düğün yapan mekanlarımız var. Siz de bu tip bir çözüm ile hafta sonları için maksimum verim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında düğün yapmak isteyen çiftlerinizi hafta içi günlere yönlendirin. Yaşanan bu süreçte bunu onlar da olağan karşılayacaktır. Özellikle perşembe ve cuma günleri şimdiden çokça tercih edilen günler arasına girmeye başladı bile.

Düğün.com’un yeni takvim uygulamasını kullanarak, çiftlerinizin müsaitlik durumunuzu görmelerini sağlayabilirsiniz.

Böylece, yalnızca tarih belirlemek için yapacağınız onlarca telefon görüşmesine gerek kalmaz. Çiftler de tüm uygun tarihleri aynı anda görerek, alternatif tarih seçenekleri de belirleyebilir. 

Düğün.com takvim uygulamasına ulaşmak için tıklayın.

düğün mekanı sahipleri covid 19 sürecini nasıl yönetmeli?

Bu süreçte maddi desteğe ihtiyacınız varsa şu yazımız ilginizi çekebilir: KOBİ’lerin Yararlanabileceği Devlet Destek Paketleri Neler?

Kapasitenizi Artıracak Çalışmalara Şimdiden Başlayın

Düğünler mevsimsel olarak da kaymaya başladı. Ekim, Kasım, Aralık ayları bu yıl çokça tercih edilen aylar olacak. Sonbahar-kış sezonunu düşük yoğunlukta geçirecek şekilde plan yapıyorsanız, bu yıl çalışma planınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Mesela iş ortaklarımızla yaptığımız telefon görüşmelerinde, kapalı alanı olmayan firmalarımızın, kış düğünlerini de kaçırmamak için açılır-kapanır tavan, camekan yaptırma gibi yöntemlere başvurduklarını sıkça görüyoruz.

Sosyal Mesafe ve Hijyen Kurallarına Göre Plan Yapın

2020 yılı içerisinde yapılacak düğünlerin planlamasında çiftlerin ve davetlilerinin hem sağlığını korumak hem de endişelerini gidermek adına sosyal mesafe şartına uygun düzenlemeler yapmalısınız. Örneğin; 

  • Daha az davetlinin katıldığı organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. 
  • Oturma düzeninde masaların aralarını açabilir, bir masaya daha az davetli oturtabilirsiniz. 
  • Dikdörtgen ya da kare gibi yakın oturulan masalar yerine yuvarlak masaları tercih edebilir ve böylece konuklarınız arasında uygun mesafeyi koruyabilirsiniz.
  • Özellikle kapalı mekana sahipseniz, düzenli olarak işletmeniz için dezenfeksiyon işlemi uygulatabilirsiniz. 
  • Tuvalet temizlik sıklığını artırabilir, lavabolarda fotoselli musluk kullanımına yönelebilirsiniz.
  • Bu süreçte menüde de bir takım değişikliklere gitmeniz de gerekebilir. Örneğin; dilimlenmiş ekmek yerine, tek kişilik poşetlenmiş ekmek kullanımı bu süreçte daha uygun olacaktır.
  • Her masaya kolonyalı mendil, sprey dezenfektan koyarak döneme uygun önlemler alabilirsiniz.

Alabileceğiniz önlemleri detaylarıyla şu yazımızda anlattık: Mekanların Hijyen ve Sosyal Mesafe İçin Alacağı 12 Önlem

Sürece Uygun Hizmetler Geliştirin

Bu süreçte çiftlerinize sunduğunuz hizmetlerinizi de sürece uygun şekilde planlamalısınız. Örneğin; çiftlerinizin özellikle yaş nedeniyle düğüne katılamayacak davetlileri olabilir. Onların da bu özel anı kaçırmamasını sağlamak için bir canlı yayın uygulaması başlatabilirsiniz. Oluşturulacak bir link üzerinden, katılım gösteremeyen davetlilerin düğünü izlemesini sağlayabilirsiniz.

Bu süreçte en verimli şekilde çalışmanız için ipuçlarını şu yazımızda bulabilirsiniz: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

Bu Süreçte Aldığınız Tüm Önlemleri Çiftlerinize Duyurun

Bu süreçte aldığınız tüm önlemleri, sunduğunuz ekstra hizmetleri mutlaka çiftlerinize duyurun. Düğün.com profil sayfanızda bu bilgilere yer verebilir, fotoğraf ve videolarını yükleyebilirsiniz. Bu dönem çiftler mekanınızı fiziksel olarak ziyaret edemeyecekleri için, oturdukları yerden profil sayfanızı inceleyerek mekanınız hakkında detaylıca fikir sahibi olabilirler.

düğün mekanı sahipleri covid 19 sürecini nasıl yönetmeli?

Evden çalışırken işinize yarayacak şu yazımıza da göz atmanızda fayda var: Çiftleri Evinizden Yönetmek İçin 7 İpucu

COVID-19 nedeniyle düğün mekanı sahiplerinin işlerini kolaylaştıracak önerilerimize değindik. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve aklınıza takılan her soruyu portföy yöneticilerimiz aracılığıyla sorabileceğinizi de unutmayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!