Daha Çok Çiftin Dikkatini Çekmek İçin 8 Yöntem

28.02.2022

Evlenecek her 3 çiftten 2’si Düğün.com’da. Yani burada müşteri potansiyeliniz oldukça yüksek. Peki rakipleriniz arasında öne çıkmanın ve daha çok çiftin dikkatini firmanıza çekmenin yollarını biliyor musunuz? İpuçları Düğün.com İş Ortağım panelinizde; detaylar yazımızda!

daha çok çiftin dikkatini çekmek i̇çin 8 yöntem

1- İyi Bir Hakkında Yazısı Yazın

İyi yazılmış bir "Hakkında" yazısı ile hem Google’dan trafik çekebilir hem de sayfanızı ziyaret eden çiftlere firmanızı tanıtabilirsiniz.

Google’dan trafik çekin: Düğün.com alt yapısı ve iyi bir hakkında yazısı ile Google aralamalarında çiftlerin karşısına çıkma olasılığınız oldukça yüksek. Çünkü hakkında yazınızda yer verdiğiniz her özelliğiniz, bu özellikleri internette aratan çiftlerin size ulaşmasını sağlıyor.

Çiftleri etkileyin: Nitelikli bir hakkında yazısı, firma sayfanızı ziyaret eden çiftlerin sizi tanıması ve teklif alması için de etkili oluyor. Bunun için hazırladığınız yazının:

  • Ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatan,
  • Tecrübeli bir firma olduğunuzu yansıtan,
  • Çiftlerin neden sizi tercih etmeleri gerektiğini anlattığınız,
  • Canlı bir dille yazılmış ve kendini zevkle okutan bir metin olmasına dikkat etmelisiniz.

Etkili bir Hakkında yazısı yazmak için “Hakkında Yazınızla Hem Çiftleri Hem Google’ı Nasıl Etkileyebilirsiniz?" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2- Hizmet Bilgilerinizi Eksiksiz Girin

Hizmet bilgilerinizi eksiksiz girmeniz, sayfanızı ziyaret eden çiftlerin firmanızı en doğru şekilde tanıması ve firmanızın filtreleme sayfalarında yer alabilmesi açısından önemli.

Tüm detaylara yer verin: Firma araştırması yapan çiftler, firmalara ilişkin A’dan Z’ye tüm detayları bilmek istiyor. Siz de firmanıza ilişkin çiftlerin aklındaki soruları baştan gidermek için Düğün.com panelinde yer alan “Hizmet Bilgileri” alanını eksiksiz doldurmalısınız.

Filtreleme sayfalarında yer alın: Çiftler, Düğün.com üzerinde arama yaparken filtreleme seçeneklerinden yararlanıyor. Firmanızın, filtreleme sayfalarında doğru şekilde listelenmesi, hedef çiftlerin direkt olarak karşısına çıkmanızı sağlıyor. Böylece aldığınız nokta atışı tekliflerle anlaştığınız çift sayısını artırabilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz!

Hizmet bilgileri alanını doldururken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara "Çiftler Hakkınızda Daha Çok Şey Öğrensin Hizmet Bilgileriniz" makalemizden ulaşabilirsiniz.

3- Firmanızı En İyi Anlatan Fotoğrafları Seçin

Doğru fotoğraflarla yalnızca çiftlere hizmetlerinizi anlatmakla kalmaz, kategorinizde yer alan rakip firmalar arasında da öne çıkabilirsiniz. Firma sayfanızda yer alan yüksek kaliteli, profesyonel çekim ve çok sayıda fotoğrafla, profilinizi ziyaret eden çiftleri sizinle iletişime geçmeleri için motive edebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizi fotoğraflarla anlatın: Çiftleri, ürün ve hizmetlerinize dair fotoğraflarınızla etkileyebilir, onlara ilham verebilir ve firmanızdan teklif almaya teşvik edebilirsiniz.

Çiftlerin dikkatini çekin: Farklı, etkileyici fotoğraflar ile listeleme sayfalarında çiftlerin dikkatini çekerek, profilinizi incelemelerini sağlayabilirsiniz.

✦ Çiftlerin firma galerilerinde en çok baktığı fotoğraflar genellikle ilk 17 fotoğraf oluyor. Bu yüzden en beğendiğiniz ve güvendiğiniz fotoğrafları ilk 17 sıraya koymanızda da fayda var.

daha çok çiftin dikkatini çekmek i̇çin 8 yöntem

Firma galerinizi oluştururken ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere şu yazımızda yer verdik: Firmanızın Vitrini: Fotoğraflarınız 

4- Videonun Gücüne İnanın

Firma galerilerinde yer alan video içeriklerin çiftler üzerindeki etkisi küçümsenecek gibi değil! Profilinize video yükleyerek yüzde 45 oranında daha çok görüntülenebilirsiniz.

Bu yüzden firma galerinize mutlaka video eklemenizi öneriyoruz. Düğün mekanları için açık ve kapalı alanları gösteren videolar, fotoğrafçılar için düğün hikayesi klipleri, dans kursları için gerçek ilk dans videolarını örnek video içerikler olarak sayabiliriz.

Galeri alanınıza eklemenizi önerdiğimiz videolarla ilgili tüm detayları şurada anlattık: Çiftlerin Dikkatini Çekmenin En Kestirme Yolu: Videolarınız

5- Yıl İçinde Düzenli Kampanya Yayınlayın

Firma sayfanızda indirim, taksit ya da hediye gibi kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hem indirim sayfalarında hem de kampanya e-maillerinde yer alarak daha çok çifte ulaşabilirsiniz.

Kampanya sayfalarında yer alın: Yıl içerisinde düzenli olarak yayınlayacağınız kampanyalarla Düğün.com “İndirim ve Kampanyalar” sayfalarında yer alabilirsiniz. Aynı anda birden fazla kampanya yayınlayarak kampanya listeleme sayfalarında daha çok yer bulabilirsiniz.

✦Yıl içerisinde düzenli kampanya yayınlayarak çiftlerin firmanızdan teklif alma oranını yüzde 37 oranında artırabilirsiniz.

Kampanya mailleri ile daha çok çifte ulaşın: Oluşturduğunuz kampanyalarla yalnızca “indirim ve kampanyalar” sayfalarında listelenmekle kalmaz, kampanya e-maillerinde de yer bulabilirsiniz. Bu e-mailler ile daha fazla çifte ulaşmanız mümkün.

Kampanya oluşturma işlemiyle ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsiniz: Kampanyasız Kalmayın, 1-0 Önde Başlayın! 

6- Firmanızla Anlaşan Çiftlerden Yorum İsteyin

Daha önce firmanızdan hizmet almış çiftlerin yorumlarının, yeni evlenecek çiftler için firmanızın referansı olduğunu söyleyebiliriz. Aldığınız yorum sayısı, bu yorumların ne kadarının pozitif olduğu, bu yorumları yanıtlama şekliniz gibi kriterler, çiftlerin firmanızla iletişime geçme oranını etkiliyor.

✦17'den fazla yoruma sahip firmalar, diğerlerine göre yüzde 157 oranında daha fazla teklif alıyor. Bu yüzden çalıştığınız çiftlerden yorum istemeyi unutmayın!

Peki yorum nasıl istenir? Yorum yapanlara nasıl cevap yazılır? Bu soruların yanıtları ve daha fazlası için şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Sizi En İyi Onlar Anlatır: Çift Yorumları

7- Daha Çok Rozete Sahip Olun

Firmanızın, rakiplerinizden farkını ortaya koymanıza yardımcı olacak, profilinizde ve listeleme sayfalarınızda gözüken 3 çeşit rozet bulunuyor:

24 saat içinde dönüş: Bu rozet firmanızdan teklif isteyen çiftlere, 24 saat içinde yanıt verdiğinizi gösterir. Çiftlere ne kadar kısa sürede yanıt verirseniz, sizinle anlaşma oranları o kadar yükselir.

Düğün.com incelemesi: “Haftanın firması” paketi alan firmalar için Düğün.com editörleri tarafından inceleme yazısı hazırlanır. İnceleme yazısı bulunan firmalar, bu rozetle öne çıkarılır. İnceleme yazınızı okuyan çiftler sizinle daha tanışmadan firmanızı yakından tanıma imkanı bulur.

Düğün.com üyeliği: En az 2 yıldır Düğün.com üyesi olan firmalar bu rozeti kazanır. Firmanızın uzun süredir Düğün.com üyesi olması, çiftlerin gözünde güvenilir bir imaj çizmeniz açısından önemlidir.

Rozetlerle ilgili tüm detaylar için şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Nedir Bu Düğün.com Rozetleri? Nasıl Kazanılır? 

8- Firma İstatistiklerinizi Yakından Takip Edin

Düğün.com paneliniz üzerinden hem firmanızın hem de hizmet verdiğiniz kategori ve bölgedeki rakiplerinizin performansını inceleyebilirsiniz. Anlaşma ve sayfa istatistikleriyle kazancınızı takip edebilir, yeni pazarlama stratejileri oluşturabilirsiniz.

Sayfa istatistikleri: Düğün.com sayfanızı kaç çift inceledi? Kaç çiftten teklif aldınız? Kaçını işe dönüştürdünüz? Tüm bu soruların yanıtlarını, kısacası sayfanızın performansını “Sayfa İstatistikleri” alanından takip edebilirsiniz.

Anlaşma istatistikleri: Düğün.com kazancınız, anlaşma yaptığınız Düğün.com çiftlerinin listesi ve sizinle anlaşmayan çiftlerin hangi firmaları tercih ettiği gibi veriler bu alanda yer alır. Anlaşma istatistiklerinizi düzenli olarak takip ederek rakiplerinize iş kaptırmamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini analiz edebilirsiniz.

daha çok çiftin dikkatini çekmek i̇çin 8 yöntem

Firma istatistiklerinize göre strateji oluştururken şu yazımızı da incelemenizi öneriyoruz: Firma İstatistiklerinizi Düğün.com ile Takip Edin, Fark Yaratın!

Düğün.com üzerinden sizinle iletişime geçen çiftlerin sayısını ve kazancınızı artırmaya yönelik önerilerimizi paylaştık. Siz de bu önerilerimizi dikkate alarak Düğün.com’dan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Yeni nesil çiftlerin dikkatini çekmek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız şu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bugünün Çiftleri Olan Z Kuşağına Dokunmanın 7 Yöntemi

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!