COVID-19 Sürecinde Çiftlerinize İletmeniz Gereken 7 Önemli Mesaj

01.04.2022

COVID-19 süreci nedeniyle düğünleri hakkında endişelenen çiftler, uzman görüşlerini önemsiyor. Bu süreçte çiftlerinize güven verici mesajlar vererek, bu süreci en kolay şekilde geçirmelerine yardımcı olmalısınız. Peki bu mesajlar neler? Okumaya devam!

covid-19 sürecinde çiftlerinize i̇letmeniz gereken 7 önemli mesaj

1-Sakin Kalmalarının Öneminden Bahsedin

Düğün planlaması yapan çiftlere endişe ve stres yaşadıkları bu dönemde destek olmanız çok önemli. Bu süreçte sakin olarak hayallerindeki düğünü çok ertelemeden gerçekleştirebilmelerinin mümkün olduğundan bahsedin. Panikle yanlış kararlar alarak, içlerine sinmeyen bir düğün yapmaları, geri dönüşü olmayan hayal kırıklıklarına yol açabilir. Onlara düğününü erteleyen çiftlerinizin hikayelerini ve bu süreçte nasıl planlama yaptıklarını anlatabilirsiniz.

covid-19 sürecinde çiftlerinize i̇letmeniz gereken 7 önemli mesaj

Çiftlerinize bu tavsiyeleri verirken sizin de sakin kalabilmeniz önemli. Bunun için şu yazımıza göz atmanızda fayda var: COVID-19 Sürecinde Sakin Kalmak İçin 9 Yöntem 

2-İptal Etmeyi Değil Ertelemelerini Önerin

Sağlık otoritelerine göre, COVID-19 sürecinde dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de normalleşme sürecinin yakın olduğunu göz önünde bulundurarak çiftlerinize düğünlerini iptal etmelerini değil, ertelemelerini önerin. Hiçbir çift, onca emeğinin boşa gitmesini istemez. Bu süreçte onlara vereceğiniz destekle, hayallerindeki düğünü birkaç küçük değişiklikle, ileri bir tarihte yapabilmelerinin mümkün olduğunu anlatın.

COVID-19’un düğün sektörüne etkileri üzerine yaptığımız araştırmalar da bu süreçte evlenecek çiftlerin sadece yüzde 2’sinin düğününü iptal etme yoluna gittiğini gösteriyor. Üstelik Bunun yerine düğünlerini ileri bir tarihe ertelemeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle siz de çiftlerinizle alternatif tarihler üzerine görüşerek ertelemeye yönlendirmelisiniz.

Düğününü erteleme kararı alan çiftlerinizle görüşürken şu yazımızdaki önerilerimize de göz atabilirsiniz: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız?

3-Hızlı Planlamaya Teşvik Edin

Erteleme yapan çiftlerin yüzde 95’inin düğününü 2020 yılında yapacağını göz önünde bulundurarak onları bir an önce harekete geçmeye motive etmelisiniz. Bu süreçte özellikle ilkbahar aylarında gerçekleşen ertelemelerle birlikte, yazın son günleri, sonbahar ve hatta kış aylarına da ilginin yoğun olduğunu çiftlerinize anlatın. Bu nedenle istedikleri tarihe yer bulabilmek için vakit kaybetmeden yeniden planlama sürecine geçmelerini önerin.

covid-19 sürecinde çiftlerinize i̇letmeniz gereken 7 önemli mesaj

Bu süreçte işlerinizi en verimli şekilde yönetmenizi sağlayacak ipuçlarını şu yazımızda bulabilirsiniz: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

4-Kendilerine Rehberlik Edebileceğinizi Bildirin

Bu süreçte düğününü sıfırdan ya da yeniden planlayacak çiftler panik ve endişeyle planlama yapmakta zorlanabilir. Bu durumda bir uzman yardımı almak çiftlerin işini kolaylaştırabilir. Bu noktada vakit kaybetmeden harekete geçerek çiftlerinizle iletişime geçin. Sürece ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğinizi ve bu süreçte tüm planlama sürecinde çiftlerinizin yanında olduğunuzu onlara hissettirin.

5-Alternatif Düğün Tarihlerinin Avantajlarından Bahsedin

Düğün tarihi seçimi söz konusu olduğunda yaz ayları ve hafta sonlarına ilgi yoğundur. Ancak ertelemelerden dolayı yaşanacak yoğunluk nedeniyle özellikle 2020 düğünlerinde hafta içi ile sonbahar ve kış düğünlerinin de öne çıkacağını söylemek mümkün. Bu durumun, en çok tercih edilen tarihlerde değişiklik anlamına geldiğini çiftlerinize anlatmalısınız.

Hafta içi günlerde yapılacak düğünlerin sıklıkla uygulanacak olması nedeniyle normal hale geleceğini ve davetlilerin katılımına yönelik endişe duymamaları gerektiğini onlarla paylaşabilirsiniz.

6-Sürece Uygun Ürün ve Hizmetlerinizle Güvende Olduklarını Anlatın

COVID-19’un hayatımızdaki etkisi bir süre daha devam edecek. Bu nedenle, süreç içerisinde gerçekleşecek düğünlerde sosyal mesafe ve hijyen kuralları ön plana çıkacak.

Sürece ayak uydurmak ve çiftleriniz ile davetlilerinin sağlığını önemsediğinizi göstermek adına geliştirdiğiniz sürece uygun ürün ve hizmet seçeneklerinden çiftlerinizi haberdar etmelisiniz.

Örneğin; sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzeni kurduğunuzu, masalar arasındaki mesafeyi artırdığınızı, sunduğunuz ürünlerin dezenfeksiyon işlemlerini, personelin eldiven ve maske ile hizmet verdiğini çiftlerinize anlatmalısınız.

Aldığınız tüm önlemleri Düğün.com profiliniz aracılığıyla çiftlerinize duyurabilirsiniz. Sürece uygun ürün ve hizmet seçeneklerine sayfanızda yer verebilir, fotoğraf ve videolarını yükleyebilirsiniz. 

covid-19 sürecinde çiftlerinize i̇letmeniz gereken 7 önemli mesaj

7-Evden Çıkmadan da Planlama Yapabileceklerini Anlatın

Düğün hazırlığı yapmak için firmaları ziyaret etmesi gerektiğini düşünen çiftleriniz olabilir. Bu noktada yeniden bir düğün hazırlığının evden çıkmadan da yapılabileceğini onlara aktarmalısınız. Örneğin; düğün mekanları, çiftleri mekana davet etmek yerine onlara sanal tur imkanı sağlayabilir. Organizasyon firmaları demo masa uygulamasını görüntülü görüşme ile gerçekleştirebilir. Bu hizmetlerinizden çiftlerinizi haberdar ederek, düğün planlamalarını oturdukları yerden rahatlıkla yapabileceklerini anlatabilirsiniz.

COVID-19 sürecinde düğün sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin, çiftlerine iletmesi gereken mesajlara değindik. Bu süreçte çalışmalarınızı yürütürken, Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu da unutmayın! Aklınıza takılan her türlü soruyu portföy yöneticileriniz aracılığıyla bize iletebileceğinizi de hatırlatalım!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!