Çiftlerin Dikkatini Çekmenin En Kestirme Yolu: Videolarınız

22.01.2020

Videoların, evlenecek çiftlerin firmanızla çalışmaya karar vermelerinde büyük ölçüde etkisi oluyor. Siz neden bu yolu kullanmayasınız? Düğün.com firma profil sayfanıza yüklediğiniz videolar sayesinde çiftler oturdukları yerden firmanızı inceler, tanır ve teklif ister! Peki profil sayfanıza yükleyeceğiniz videolar nasıl olmalı? Videoları nasıl ekleyebilirsiniz? Birlikte bakalım:

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

Video Olmasa da Olur mu?

Çevrimiçi alışkanlıkların gün geçtikçe değişmesiyle videolar da kendine önemli bir yer edindi. Üstelik video içeriklerin gücü, azımsanacak gibi de değil. Düğün.com firma profilinize video yükleyerek % 45 oranında daha çok görüntülenebilirsiniz.

Üstelik videolar, markaların, sadece ürünlerini tanıtma amacıyla kullandığı bir yöntem de değil. İşin içine duygu katıp, izleyen insanlara ilham verildiğinde markalar ve hizmetler daha çok ilgi görüyor. Kısacası video içerikler, ilham veren pazarlama stratejileri için çok önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Hal böyle olunca bizim de önerimiz firma sayfanızda videolara mutlaka yer vermeniz yönünde. Kuaförler için gelinin hazırlık sürecini, düğün mekanları için gerçek düğünlerden görüntüleri, fotoğrafçılar için örnek düğün hikayesi kliplerini, firma sayfalarında kullanılabilecek videolara örnek verebiliriz.

Kaç Adet Video Yüklemelisiniz?

Videolarınız, firma sayfanızdaki galeri alanında fotoğraflarınızla birlikte yer alır. Galerinizde kullanacağınız fotoğraf ve video sayısı, hizmet kategorinize göre değişiklik gösterebilir. Ürün-hizmet çeşitliliğinize bağlı olarak değişen sayıda video ve fotoğraflarınızı profilinizde kullanabilirsiniz. Ancak firma galeri alanında en az 3 videosu olan firmaların, olmayanlara oranla daha çok görüntülendiğini söyleyelim. Burada dikkat etmeniz gereken şey yüklediğiniz videoların profesyonelliğinizi yansıtması ve sizi en iyi şekilde temsil etmesi olmalı.

Bu alana yükleyeceğiniz fotoğraf ve video oranında denge kurmaya özen göstermelisiniz. Galerinizde sadece fotoğraflara ya da yalnızca videolara yer vermekten kaçınmalısınız.

Örneğin; bir düğün mekanı için, mekanın tamamını gösteren fotoğraflar, firmanın genel özelliklerinin tanıtıldığı bir kliple desteklenebilir. Açık ve kapalı alanlar, masa ve sandalye seçenekleri gibi detaylar da fotoğraflarla sunulabilir. Mekanda yapılan gerçek düğünlerin gösterildiği bir video, mekan hakkında çiftlere fikir vermesi için kullanılabilir.

Bir düğün dansı kursu firması için ise stüdyoda yapılan provaların videoları ya da kursta eğitim alan çiftlerin düğün günü yaptıkları dansların videoları da galeride yer alabilir. Tango, zeybek, swing, vals gibi farklı dans türleri için ayrı ayrı videolar yüklenebilir. Bu durumda daha çok video ağırlıklı bir galeri hazırlanması daha doğru olacaktır.

Galerinizi oluştururken kullanacağınız fotoğraf ve videolar konusunda portföy yöneticinizden destek almanız, fayda sağlayacaktır.

Çiftler Nasıl Videolardan Etkilenir?

Videolarınız, çiftler sizinle iletişime geçmeden önce, firmanızı onlara anlatacak en etkili kanallardan biridir. Peki çiftleri sizinle iletişime geçmeye motive etmek için ne tarz videolar yüklemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Hemen anlatalım:

  • Genel bilgi veren: Videolarınızda firmanızın hizmet ve ürün seçenekleri hakkında kısa tanıtımlara yer vermelisiniz. Yüklediğiniz videoların, kısa sürede çiftlerin aklında oluşabilecek tüm sorulara yanıt vermesi gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız.

  • Mutlu çiftlerin yer aldığı: Firmanızla anlaşan çiftlerin, aldıkları hizmetten memnun kaldıklarını yansıtabilmeniz için bu anların videolarını kullanabilirsiniz. Örneğin; bir gelinlik firması iseniz; gelinlik provası sırasında keyifli vakit geçiren gelinlerin videolarına sayfanızda yer vermeniz nasıl bir hizmet vadettiğinizi göstermeniz açısından önemlidir.

  • Birkaç dakika uzunluğunda: Videolarınızın çok uzun ya da çok kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. Ortalama 1-2 dakikalık klipler kullanılabilir. 10-15 saniye gibi kısa süreli videolar, firmanızı çiftlere anlatmakta yeterli olmayabilir. 5-10 dakika gibi uzun süren videolar ise izleyenin ilgisini kaybetmesine yol açabilir. Bu da çiftlerin sizinle iletişime geçme konusundaki motivasyonunu düşürebilir.

  • Profesyonel çekilmiş: Firmanıza ait videolar için profesyonel çekim yaptırmanızı öneriyoruz. Firmanızın kurumsal imajını güçlendirecek profesyonel videolarla çiftlerin ilgisini çekebilirsiniz. Düşük çözünürlüklü ya da karanlık videolar eklemekten kaçınmalısınız.

  • Farklı özelliklerinizi öne çıkaran: Firmanızı diğer firmalardan ayıran özelliklerinizi öne çıkarmak için videolar işinize yarayabilir. Örneğin; sıra dışı konseptler geliştiren organizasyon firmaları, bu konseptlere ilişkin tüm detaylara yer verilen bir video hazırlayabilir.

Videolarınızı Düğün.com Panel’e Nasıl Yükleyeceksiniz?

Düğün.com sayfanızda yayımlanan tüm fotoğraf ve videoları, kullanıcı panelinde yer alan “Galeri” alanından yönetebilirsiniz.

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

Galeriye eklemek istediğiniz videonun YouTube’da ya da Vimeo’da yüklü olması gerekir. Galeri alanına, videonuzun YouTube ya da Vimeo linkini açıklamalarıyla birlikte girerek firma profilinize video yükleyebilirsiniz.

Düğün.com İş Ortağım panelinizi en etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olacak şu yazımızı da incelemenizi öneriyoruz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Firmanızı kısa sürede net bir şekilde tanıtmanıza ve çiftlerin ilgisini çekmenize yardımcı olacak videolarla ilgili detayları paylaştık. Video yüklerken aklınıza takılan tüm sorular için Portföy Yöneticiniz ile iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz. Ayrıca panelde, “Destek” menüsünde yer alan “Düğün.com'a Sorun” seçeneğiyle canlı chat üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!