Çiftlerin Dikkatini Çekmenin En Kestirme Yolu: Videolarınız

06.04.2022

Düğün.com firma profil sayfanıza yüklediğiniz videolar sayesinde çiftler oturdukları yerden firmanızı inceler, tanır ve teklif ister! Peki ama yükleyeceğiniz videolar nasıl olmalı? Detaylar yazımızda!

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

Video Olmasa da Olur mu?

Çevrimiçi alışkanlıkların gün geçtikçe değişmesiyle videolar da kendine önemli bir yer edindi. Üstelik video içeriklerin gücü, azımsanacak gibi de değil. Üstelik videolar, markaların, sadece ürünlerini tanıtma amacıyla kullandığı bir yöntem de değil. İşin içine duygu katıp, izleyen insanlara ilham verildiğinde markalar ve hizmetler daha çok ilgi görüyor.

Unutmayın: Düğün.com firma profilinize video yükleyerek 3 kata kadar daha çok görüntülenebilirsiniz.

Kaç Adet Video Yüklemelisiniz?

Videolarınız, firma sayfanızdaki galeri alanında fotoğraflarınızla birlikte yer alır. Galerinizde kullanacağınız fotoğraf ve video sayısı, hizmet kategorinize göre değişiklik gösterebilir. Ürün-hizmet çeşitliliğinize bağlı olarak değişen sayıda video ve fotoğraflarınızı profilinizde kullanabilirsiniz. Galerinizde sadece fotoğraflara ya da yalnızca videolara yer vermekten kaçınmalı, fotoğraf-video oranında denge kurmaya özen göstermelisiniz.

Unutmayın: Firma galeri alanında en az 2 videosu olan firmalar, olmayanlara oranla daha çok görüntüleniyor.

Çiftler Nasıl Videolardan Etkilenir?

Videolarınız, çiftler sizinle iletişime geçmeden önce, firmanızı onlara anlatacak en etkili kanallardan biridir. Peki çiftleri sizinle iletişime geçmeye motive etmek için ne tarz videolar yüklemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Hemen anlatalım:

  • Genel bilgi veren: Yüklediğiniz videolar, kısa sürede çiftlerin aklında oluşabilecek tüm sorulara yanıt vermeli.
  • Mutlu çiftlerin yer aldığı: Firmanızla anlaşan çiftlerin, aldıkları hizmetten memnun kaldıklarını yansıtabilmeniz için bu anların videolarını kullanabilirsiniz.
  • Birkaç dakika uzunluğunda: Videolarınızın çok uzun ya da çok kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. Ortalama 1-2 dakikalık klipler kullanılabilir.
  • Profesyonel çekilmiş: Firmanızın kurumsal imajını güçlendirecek profesyonel çekim videolarla çiftlerin ilgisini çekebilirsiniz.
  • Farklı özelliklerinizi öne çıkaran: Firmanızı diğer firmalardan ayıran özelliklerinizi öne çıkarmak için videolar işinize yarayabilir.
  • 360 derece video yükleyebilirsiniz: Firma galerinize, ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtmanıza yardımcı olacak 360 derece videoları da ekleyebilmeniz mümkün. Bir mekanın genel görünümü ya da ürüne ilişkin detaylar için bu videolardan yararlanabilirsiniz.

Videolarınızı Nasıl Yükleyeceksiniz?

Düğün.com sayfanıza klasik ve 360 derece video yüklemek için, kullanıcı panelinde yer alan "Sayfalar" alanından, ilgili firmanın “Galeri” kısmını seçerek ilerlemelisiniz.

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

Galeriye bilgisayarınızdaki bir videoyu veya YouTube’da ya da Vimeo’da yüklü videolarınızı ekleyebilirsiniz. Galeri alanına, videonuzun YouTube ya da Vimeo linkini açıklamalarıyla birlikte girerek firma profilinize video yükleyebilirsiniz.

çiftlerin dikkatini çekmenin en kestirme yolu: videolarınız

Düğün.com İş Ortağım panelinizi en etkin şekilde kullanmanıza yardımcı olacak şu yazımızı da incelemenizi öneriyoruz: Düğün.com Panelini Kullanma Kılavuzu

Firmanızı kısa sürede net bir şekilde tanıtmanıza ve çiftlerin ilgisini çekmenize yardımcı olacak videolarla ilgili detayları paylaştık. Video yüklerken aklınıza takılan tüm sorular için portföy yöneticiniz ile iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz. Ayrıca panelde, “Destek” menüsünde yer alan “Düğün.com'a Sorun” seçeneğiyle canlı chat üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!