Çiftleri Evinizden Yönetmek İçin 7 İpucu

20.11.2020

COVID-19 nedeniyle uzmanların evde kalma çağrılarına uyan birçok firma gibi siz de evden çalışma sistemine geçtiyseniz, bu süreçte işinize yarayacak bir yazı hazırladık. Bu süreçte, çiftlerinizin hayallerini gerçekleştirmeye devam etmenizi sağlayacak 7 önerimize mutlaka göz atın!

çiftleri evinizden yönetmek i̇çin 7 i̇pucu

1-Çiftlerinizi Planlamaya Bir An Önce Başlamak İçin Teşvik Edin

COVID-19 sürecinde alınan önlemler kapsamında birçok çift düğün planlamasında belirsizliğe düşerek işin uzmanı olan sizlerden fikir alacaktır. Bu süreçte onları vakit kaybetmeden planlama sürecine başlamaya teşvik etmelisiniz. Araştırmalarımıza göre, düğünlerini erteleyen çiftlerin yüzde 95’i bu yıl evlenecek. Bu nedenle firmaların Temmuz ayından sonra yoğun bir döneme gireceklerini ve erkenden harekete geçmekte fayda olduğunu çiftlerinizle paylaşmalısınız.

Üstelik evde geçirdikleri sürecin yeni bir düğün planlaması için ideal olduğunu ve bu süreçte yanlarında olduğunuzu da vurgulamayı unutmayın! Özellikle Nisan, Mayıs ve Haziran başlarında planlanan etkinlikleri olan müşterilerinizle alternatif tarihler üzerine görüşmenizde fayda var.

Düğününü erteleyen çiftler ile görüşürken dikkat etmeniz gerekenleri şu yazımızda sıraladık: Düğününü Yeniden Planlayacak Çiftlere Nasıl Yaklaşmalısınız?

2-Ekibinizle Koordine Olun

Sosyal mesafeyi korumak için evde kaldığımız bu süreçte, ekibinizle çalışma sisteminizi de ofiste birlikteymişsiniz gibi rayına oturtmanızda fayda var. Ortak çalışma platformlarında yapılması gereken işleri listelediğiniz panolar oluşturabilir, bunun için iş bölümü ve planlaması yapabilirsiniz. Telefon üzerinden ekip olarak yazışabileceğiniz gruplar kurabilir, çoklu görüntülü konuşma yapabileceğiniz programlar sayesinde toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. Böylece evden çalışarak da çiftlerinize en verimli şekilde hizmet sunabilirsiniz.

Bu süreçte verimli çalışmanıza yönelik tavsiyelerimizi şu yazımızda bulabilirsiniz: COVID-19 Sürecinde İşinizi En Doğru Nasıl Yönetebilirsiniz?

3-Takviminizi Paylaşın

Özellikle sürecin başladığı ilk günlerde birçok çiftler düğünlerini erteleme kararı aldı. Yaptığımız araştırmalara göre, düğünlerini erteleyen çiftlerin yüzde 95’i, 2020 yılında ileri bir tarihi tercih etti. Yani 2020 yılında düğün sezonunun, sonbahar ve kış aylarına kadar uzayacağını söylemek mümkün.

Ayrıca hafta sonlarına yoğun ilgi olacağı için, tüm organizasyonlara yetişememeniz halinde, çiftlerinize hafta içi tarihleri de önerebilirsiniz. Örneğin; düğün fotoğrafçıları, dış çekimleri düğün öncesi yerine hafta içinde de yapabilir. Bu durumda sizin de esnek bir program yapmanızı, çiftlerin planlama sürecini kolaylaştırmak adına onlarla takviminizi paylaşmanızı öneriyoruz.  

çiftleri evinizden yönetmek i̇çin 7 i̇pucu

Bu süreçte çiftlerinize iletmeniz gereken mesajlara da göz atmayı unutmayın: COVID-19 Sürecinde Çiftlerinize İletmeniz Gereken 7 Önemli Mesaj

4-Görüntülü Destek Verin

COVID-19 sürecinde siz evinizden çalışıyorken, çiftleriniz de düğün planlamalarını evlerinden yapıyor olabilir. Ama bu onların yanında olamayacağınız anlamına gelmiyor. Teknolojinin imkanlarından faydalanarak bu dönemde çiftlerinizle görüntülü görüşebilir, ihtiyaçları olan desteği, yanlarındaymış gibi sağlayabilirsiniz. Örneğin; bir organizasyon firması olduğunuzu düşünelim; düğün planlamasını evden yapan çiftlerinizle sosyal mesafeyi korumak adına onlarla buluşmak yerine görüntülü konuşma üzerinden demo masa hizmeti sunabilirsiniz. 

çiftleri evinizden yönetmek i̇çin 7 i̇pucu

5-Sözleşmeleri Yenileyin

Çiftler, anlaştıkları firmaların özellikle bu süreçteki yaklaşımlarını önemsiyor. Bu nedenle özellikle erteleme sürecinde çiftlerinizle yapacağınız görüşmelerde onlara çözüm odaklı yaklaşmanızı ve tarihler, kısıtlamalar, ek ödemeler gibi konularda mümkün olduğu kadar esnek olmanızı öneriyoruz. Belirlenen yeni düğün tarihini ve eğer değişiklik varsa davetli sayısı ve ödeme tutarı gibi detayların da yeni bir sözleşme hazırlamayı da unutmayın. Bu sayede, süreç içerisinde oluşabilecek herhangi bir karışıklığın önüne geçerek hem çiftlerinizi hem de firmanızı koruma altına alabilirsiniz.

6-İletişimi Koparmayın

Bu süreçte çiftlerinizle iletişimi koparmamaya özen göstermelisiniz. Planlama sürecinde yanlarında olduğunuzu hissettirmek adına sıklıkla iletişime geçmenizde, ihtiyaçlarını öğrenip, çözüm önerileri sunmanızda da fayda var. Aynı zamanda, hedef kitlenizdeki çiftlerle en kolay şekilde buluşmanızı sağlayan Düğün.com profilinizi de güncel tutmanızda fayda var. Profilinize daha çok fotoğraf ve video yükleyebilir, sürece uygun hizmet ve kampanyalarınızdan çiftlerin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çiftleri motive edici ve onlara ilham verecek çalışmalarınıza da yer vererek süreci mümkün olduğu kadar sakin ve olumlu şekilde geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. 

çiftleri evinizden yönetmek i̇çin 7 i̇pucu

Örneğin; gelinlik firmalarının bu süreçte dikkat etmesi gerekenleri şu yazımızda anlattık: Gelinlikçiler COVID-19 Sürecinde İşlerini Nasıl Yönetmeli?

7-Kendinize de Vakit Ayırın

COVID-19 süreci tüm dünyayı etkisine alan ve sağlığımıza ekstra dikkat etmemiz gereken bir dönem. Bu süreçte çiftlerinizin yanında olabilmeniz ve onların hayallerini gerçekleştirmeye devam etmeniz için sizin ve ekibinizin sağlıklı olması da şart. Bunu aklınızdan çıkarmayarak, evden çalıştığınız bu süreçte bağışıklığınızı güçlendirecek şekilde beslenmenizi, dinç kalmanızı sağlayacak egzersizler yapmanızı öneriyoruz.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: COVID-19 Sürecinde Sakin Kalmak İçin 9 Yöntem

Düğün sektöründe hizmet veren ve COVID-19 sürecinde evden çalışan firmaların işlerini kolaylaştıracak önerilerimize yer verdik. Bu süreçte Düğün.com olarak yanınızda olduğumuzu ve portföy yöneticilerimiz aracılığı ile her konuda bizden destek alabileceğinizi unutmayın! 

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!