Çiftler Fiyat Tekliflerine Nasıl Cevaplar Vermenizi Bekler?

01.04.2022

Evlenecek çiftlerin beklentilerine yönelik hamlelerle onları etkileyebilir, anlaşma oranınızı artırabilirsiniz! Peki firmanızla iletişime geçen çiftlerin beklentileri neler? Onlara nasıl yanıtlar vermelisiniz? Yanıtlar yazımızda!

çiftler fiyat tekliflerine nasıl cevaplar vermenizi bekler?

1-Hızlı Yanıt Verin

Düğün.com üzerinden firma araştırması yapan çiftlerin en çok dikkat ettiği konular arasında firmaların dönüş süresi yer alıyor. Rakipleriniz sizden daha uygun koşullar sunsa bile, ekranınıza düşen fiyat teklifi taleplerini hızla yanıtlayarak ilgili ve profesyonel bir imaj çizebilirsiniz.

Müşteri Takip Sistemi sayesinde çiftlerinizle, müsait oldukları süreçte de iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede çiftlerle anlaşma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

2- Teklifinizin Geçerlilik Süresini Belirtin

Evlilik hazırlığında olan çiftler, firma araştırması yapmaya düğünden 1 yıl öncesine kadar başlayabiliyor. Bu yüzden çiftlere fiyat teklifi verirken düğün tarihlerini öğrenmenizde, verdiğiniz fiyatın geçerlilik süresini belirtmenizde fayda var.

3- Sorular Sorun

Çiftlere spesifik bir ürün ya da hizmet seçeneği sunup, fiyat verebilmek için onlara sorular sormanız önemli. Örneğin; düğün organizasyon firmasından fiyat teklifi almak isteyen bir çifte, sadece sunduğunuz standart paketin içeriğini belirtip ortalama bir fiyat vermek yerine, zevklerini anlamaya çalışıp, ona uygun seçenekler sunmalısınız. "Düğün mekanınız neresi olacak?", "Gelinlik ve damatlık seçiminiz nasıl?" gibi sorular yönelterek çifti daha iyi anlayabilirsiniz.

4- Tutarlı Olun

Çiftlere sunduğunuz fiyat seçeneklerinde tutarlı olmanız, size güvenmelerini sağlamak açısından önemli bir kriter. Fiyat teklif taleplerini yanıtlarken ilettiğiniz rakamlar ile firma profilinizde belirttikleriniz birbiriyle uyumlu olmalı. Trafik çekmek için profil sayfanıza düşük fiyatlar girip, çiftlere çok daha yüksek fiyat teklifi vererek, firmanız hakkında olumsuz imaj yaratacak davranışlardan kaçınmalısınız.

5- Fiyat Bilgisini Kesinlikle Verin

Adı üstünde; fiyat teklifi… Firmanızın sunduğu ürün ve hizmet seçeneklerinden kendileri için uygun olanların fiyatlarını öğrenmek için sizinle iletişime geçen çiftlere, mutlaka fiyat teklifi sunmanız gerekir.

✦Belirli bir ürün ya da hizmetin fiyatı soruluyorsa, direkt bunun yanıtını vermelisiniz.
✦Sunduğunuz hizmetler için tek bir fiyat yoksa fiyat aralığından bahsedebilirsiniz.
✦Farklı paket seçenekleriniz varsa, yanıtınızda bunların içeriğine ve fiyatlarına yer verebilirsiniz.
✦Fiyat talep edilen hizmet ya da ürünün geniş bir fiyat aralığı varsa, başlangıç fiyatını verebilirsiniz.

6- Alternatifler Sunun

Çiftlerin fiyat bilgisi talep ettiği ürün ya da hizmet için yanıt verirken, cevabınızı sadece bu bilgiyle sınırlandırmayın. Onlar için uygun olduğunu düşündüğünüz farklı seçeneklerden de bahsetmenizde fayda var. Örneğin; çiftin ayırdığı bütçeyi öğrenip, firmanızın, bu bütçeye uygun ürün ve hizmet seçeneklerini sunabilirsiniz.

Alternatifleri yerinde incelemek için çiftleri mutlaka firmanıza davet etmelisiniz. Böylece hem ilgili bir imaj çizebilir hem de yüz yüze görüşme imkanı yaratarak onlarla anlaşma ihtimalinizi güçlendirebilirsiniz.

çiftler fiyat tekliflerine nasıl cevaplar vermenizi bekler?

7- Görsellerle Destekleyin

Fiyat tekliflerini yanıtlarken, vereceğiniz bilgiyi görsellerle desteklemenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin; bir organizasyon firmasını ele alalım. Bu firmanın, standart paket fiyatı isteyen bir çifte, fiyat bilgisinin yanı sıra paket içeriğinde yer alan sandalye modellerinin, masa süsleme ya da mekan giydirme örneklerinin fotoğraflarını da göndermesinde fayda var.

Çiftlerin fiyat tekliflerini yanıtlarken işinize yarayabilecek ipuçlarını vermeye çalıştık. Teklif taleplerini yanıtlamak için bilgisayar başında olmanız da şart değil. Gelen mesajlara bulunduğunuz her yerden, anında yanıt verebilmek için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

►Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için tıklayın!
►iOS cihazınıza indirmek için tıklayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!