Artı Teklif Nedir? Artı Teklif Alan Çiftlere Dönüş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

07.04.2022

Çiftlerin, Düğün.com’da firmanızdan fiyat teklifi almasının tek yolu, profilinizden direkt olarak doldurdukları fiyat talep formları değildir. “Artı Teklif” adını verdiğimiz sistem ile hedef kitlenizdeki çiftlere zahmetsizce ulaşabilirsiniz! Peki artı teklif sistemi nedir? Artı teklif alan çiftlerle nasıl iletişim kurmalısınız? Size yardımcı olacak ipuçları bu yazıda!

artı teklif nedir? artı teklif alan çiftlere dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Artı Teklif, Düğün.com’un çiftler ile firmaları segmente edip, en doğru şekilde buluşturan ve akıllı eşleştirme algoritmalarını kullanarak geliştirdiğimiz bir sistemdir. İş ortaklarımızın hedef kitlesindeki çiftler ile hızlı ve zahmetsiz şekilde iletişime geçmesini, lead kalitesini ve anlaşma sayısını artırmayı amaçlar.

Artı teklif alabileceğiniz 3 yöntem vardır:

Birincisi Düğün.com’un profesyonel wedding planner ekibi tarafından iletilen tekliflerdir. Ekip, arama yaptıkları kategoride henüz bir firmayla anlaşmamış olan çiftlere, onlar için en uygun olan firmaları önerir. Çiftlerin düğün tarihi, yeri, bütçesi gibi bilgilerinden yola çıkarak önerilen firmalar arasından, çiftlerin uygun bulduğu 5 firmaya “Artı Teklif” iletilir.

İkincisi ise “Düğün Asistanım” sistemidir. Bu sistem ile seçtiğiniz özelliklere göre hizmet almak istediğiniz kategorideki 5 firmadan ücretsiz fiyat teklifi alınır.

Üçüncü yöntemse Düğün.com Çoklu Teklif sistemi. Çift, bir firmadan teklif aldıktan sonra, kriterlerine uygun olarak seçilen 6 firma daha önerilir. Düğün.com üyeliğinizin derecesine göre Çoklu Teklif sistemindeki önerilme sıklığınız artar.

“Artı teklif” sistemi üzerinden iletilen teklif talepleri, Düğün.com panelinizde, firmanızla iletişime geçen çiftlerin listelendiği “Çiftler” alanında listelenir. Bu çiftleri, isimlerinin yanında yer alan "+Teklif" simgesinden ayırt edebilirsiniz. Ayrıca yine aynı alandaki filtreleme alanında yer alan "Teklif" kısmından Artı Teklif alan çiftleri listeleyebilirsiniz.

artı teklif nedir? artı teklif alan çiftlere dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Form yolu ile değil de wedding planner ya da Düğün.com Asistanım aracılığı ile sizden teklif alan çiftlerle iletişim kurarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaları atlamalısınız. Bu konular neler maddeler halinde sıraladık:

1- Hızlı Yanıt Verin

Artı teklif sisteminde çiftler için uygun olan, 5 firmaya teklif talebi iletilir. Bu noktada rakiplerinizden hızlı davranarak, çiftlere ilk dönüş yapan firma siz olabilirsiniz. Böylece artı teklif iletilen çiftlerle anlaşma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Çiftlerin teklif taleplerine hızlı yanıt vererek Düğün.com rozetlerinden biri olan "24 Saat İçinde Dönüş" rozeti de kazanabilirsiniz. Bu rozet ile rakipleriniz arasında öne çıkabilir, çiftlerin dikkatini çekerek anlaşma oranınızı ve kazancınızı artırabilirsiniz.

2- Teklif İlettiğiniz Çiftleri Mutlaka Arayın

Artı teklif alan çiftlerin teklifine e-posta ya da SMS ile dönüş yaptıysanız, mutlaka daha sonra çifti aramanızı da öneriyoruz. Çünkü yoğun bir şekilde firma arayışında olan çiftlerin gün içerisinde posta kutularına çok fazla tanıtım amaçlı mesaj gider ve o yoğunlukta mesajınızı görmeme ihtimalleri yüksektir. Bu nedenle teklifinizi ilettikten sonra çifti arayarak, sizi gözden kaçırma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

artı teklif nedir? artı teklif alan çiftlere dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Çiftlerle iletişiminizde işinize yarayacak daha fazla ipucu için şu yazımıza bakabilirsiniz: Çiftler ile Etkili İletişim Kurmanın 11 Altın Kuralı

3- Firmanızı Hatırlatın

Çiftler doğrudan firmanızı görüp, fiyat teklifi talep etmediği için, firmanızı hemen hatırlayamayabilir ya da sizden teklif aldığını unutabilir. Bu gibi durumlarda; çiftin talebi üzerine, Düğün.com’un Wedding Planner ya da Düğün Asistanım hizmetleri ile kendisine ulaştığınızı belirtmeli ve firmanızı hızlıca hatırlatmalısınız. Hatırlatma yaparken özellikle, çiftin kriterleriyle örtüştüğünüz noktaları vurgulamanızda yarar var.

4- Tekrar Aramaktan Çekinmeyin

Çiftlere uygun bir seçenek olarak ilgilerini çekmeniz mümkün. Ancak evlilik hazırlıkları sırasında yoğun bir tempoda olduklarını da göz önünde bulundurursak, ilk aramanızda kendilerine ulaşamayabilirsiniz. Bu durumda onları tekrar aramanızda fayda var. Ancak sizi ısrarcı gösterecek, üst üste aramalardan kaçınmalı, bir önceki aramanızın üzerinden biraz zaman geçmesine dikkat etmelisiniz.

Eğer 2-3 aramada çiftlere ulaşamadıysanız, iletişim kanalınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Onlara tekrar e-mail ya da SMS göndererek kendinizi hatırlatabilirsiniz.

5- Randevu Talep Edin

Çiftlerle en etkili iletişim yolu yüz yüze görüşmektir. Bu şekilde firmanızı en iyi şekilde tanıtabilir, onlarla anlaşma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Bu durumda sizden fiyat teklifi talep eden çiftlere yanıt verirken yüz yüze görüşmenize olanak sağlayacak şekilde iletişim kurmanızda fayda var. Onlarla buluşabilir, firmanızda ağırlayacağınız şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

artı teklif nedir? artı teklif alan çiftlere dönüş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Firmaların en çok merak ettiği konular arasında yer alan artı teklif sistemiyle ilgili detayları ve artı teklif alan çiftlere nasıl dönüş yapmanız gerektiğine dair önerilerimizi paylaştık. Firmanızdan teklif isteyen çiftleri dilediğiniz yerden yönetebilmek için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

  • Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için tıklayın!
  • IOS cihazınıza indirmek için tıklayın!

Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!