Uyku Sırasında Gelen Evlenme Teklifi: Betsi ve Berk

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

3:00 dakika

21.03.2024

Bir Cumartesi akşamı bir arkadaşımızın doğum gününden döndük. Saat geçti, Berk’in omuzunda uyuya kalmıştım. Birden parmağımın zorlandığını hissettim, gözümü açtığımda Berk yüzüğü takmıştı. "Benimle evlenir misin?" dedi. Gerçekten çok mutlu bir andı.

En Güzel Karşılaşma

Büyükada’da Le Bouquette diye bir gece kulübü vardı. Berk’i daha önceden tanıyordum. Bir Cumartesi akşamı orda karşılaştık, biraz dans ettik ve sonra çok uzun süre bir daha karşılaşmadık. Aradan 4 sene geçti, Asmalımescit’te tekrar karşılaştık, Berk o akşam benim aklıma girdi. Daha sonra bir süre Facebook’ta mesajlaştık, bir buçuk ay sonra online’dan offline’a taşıyabildik ilişkiyi ve bu şekilde başladı her şey...

Benimle evlenir misin?

Ben Uyurken...

5 senelik ilişkimizin ardından geldi evlenme teklifi. Bir Cumartesi akşamı bir arkadaşımızın doğum gününden döndük. Saat geçti, Berk’in omuzunda uyuya kalmıştım. Birden parmağımın zorlandığını hissettim, gözümü açtığımda Berk yüzüğü takmıştı. "Benimle evlenir misin?" dedi ve daha bir sürü güzel şeyle birlikte. Gözlerim doldu, sadece sarıldık bir süre sessizlik oldu. Gerçekten çok mutlu bir andı...

Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Biz çok rahat bir çift olduğumuz için 4 ay kala başladık hazırlıklara. Az vakit kala başladığımız için sıkışmadık desem yalan olur. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in terası ve balo salonu bizim gönlümüzü fethetti. Hem hayalimde olan açık havayı tatmış oldum hem de yaz sıcaklarına maruz kalmadan keyifli bir davet vermiş olduk. Düğün hazırlıkları çok detaylı, müzik, içki ve yemek seçimi, fotoğraf ve video, süsleme, davetiyeler, gelin arabası, gelinlik, saç ve makyaj derken ciddi bir mesai harcıyorsunuz. Gelin ve damat adaylarına, bizim gibi hallederiz nasıl olsa deyip son dakikaya bırakmamalarını, 6-8 ay önce başlamalarını tavsiye ederim.

Gelinin düğün arabası ile
fotoğrafı

En Keyifli Hazırlıklar

Hazırlık aşamasının en zevkli kısmı, gelinlik seçimi ve düğün mekanının dekorasyonuydu. Gelinliğimi genç modacı Tamer Aktaş hazırladı. Her prova başka bir heyecan yaşadım. Onun dışında Majesty Organizasyon ile sade ve şık bir süsleme yaptık. Buradaki seçim aşaması da çok keyifliydi.

Gelin ve nedimeleri ile düğün
dansları

Düğün Mekanınıza Nasıl Karar Verdiniz?

İlk karar verme aşamasında birkaç otelle görüştük. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in balo salonunu çok beğendik. Ziyafet Satış Ekibinin samimiyeti, otelin global olarak bilinirliğinin olması, teras manzarası ve otelin balo salonundaki localar kararımızda etkili oldu. Hem terasında verdiğimiz kokteyl manzarasıyla göz doldurdu hem de balo salonundaki localar ile gençler daha çok eğlendi. Ayrıca yeni bir otel olduğu için alışılmamış ve görülmemiş bir mekan olması misafirlerimizin de çok hoşuna gitti. Sadece daha önce hiçbir tanıdığımızın burada bir davet vermemiş olması ailelerimize isteğimizi anlatırken bizi biraz zorladı. Eğitimli servis personeli ve muhteşem lezzetlere imza atan şefleri sayesinde unutulmaz bir düğün yaşadık. Otel çalışanlarına bir kez daha teşekkür ederim. Düğünümüzden 2 ay geçmesine rağmen hala servis personelinin samimiyetinin ve yemeklerin lezzetinin bahsi geçiyor.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina
Hotel'in balo salonu

Davetiye ve Nikah Şekeri

Davetiye ve Nikah şekerini kendimiz dışarıdan tanıdıklarımız aracılığıyla hallettik.

Gelinlik ve Damatlık

Benim için gelinlik süreci çok zorlu geçti. Tüm gelinlik satan mağazaları gezdim, fakat kendime yakıştırdığım bir şey bulamadım. Mağazaları bitirince tasarımcılara yöneldim ve Tamer Aktaş’a karar verdim. Çizdiği modelde kendimi gördüm, tarzımı çok iyi analiz etti ve hayalimdeki gelinlik ortaya çıktı. Sanırım 2 ay önce başladık gelinliğe. Damatlığı ise Network’ten aldık, sanırım düğünden bir hafta önceydi.

Düğün mekanı otelin lobisinde gelin
ve damadın pozları

Düğün Günü Unutulan Bir Şey Oldu Mu?

Düğün günü her şey mükemmeldi. Benim düğün sırasında fark ettiğim bir eksiklik olmadı. Sadece gelen hediyeler için koymaya karar verdiğimiz hediye kutusu unutulmuş. Annelerimizin anlattıklarına göre küçük bir kriz yaşanmış, çünkü misafirler hediye kutusunu göremeyince hediyelerini nereye koyacaklarını bilemediler. Neyse kısa süre içinde bu sorun çözülmüş. Bir de sonradan fark ettik ki ailelerimizle yeterince fotoğraf çektirmeyi atlamışız.

Düğün Günü Sürprizi

Bizim geleneklerimize göre nikah, dini törenden önce olmalı. Dolayısıyla düğünden önce bir de nikah davetimiz olmuştu. Bu davette de otelimizin anlaşmalı olduğu Perspektif Fotoğrafçılıkla çalıştık. Nikah töreninden elde edilen görüntülerle bize bir sürpriz video hazırlamışlar. Çok kibar bir sürpriz oldu bizim için. Nikahımıza gelemeyenler de oradaki havayı tatmış oldular böylece...

Yaşadığınız Komik Bir Anınız Var Mı?

Dini törene ayakkabılarımı bulamadığımız için 40 dakika rötarlı gidebildim. Damat, ailelerimiz ve tüm misafirler beni 40 dakika beklemek zorunda kaldılar...

Ve Balayı

Her şeyi son ana bıraktığımız gibi balayı da öyle oldu. Aceleye gelsin istemedik ve biraz erteledik. Dolayısıyla hala plan aşamasındayız.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Günce Küçükkılıç

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Damatların işi ne kadar kolay yaaa... hangi hikayeyi okusam damatlıklar 1-2 hafta once alınmış oluyolar. biz gelinlerin oyle mi???? karar vermesiydi, diktirmesiydi, provalarıydı... ohooo... sonuç olarak ikiniz de çok şıksınız! mutluluklar... :))))


Merve&Emir

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Darısı Başımıza... Gülen yüzünüz hiç solmasın...