Yoksa Bu Hayatınızın En Zor Seçimi Miydi?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:20 dakika

29.06.2020

Danteller, işlemeler, tül kumaşlar gibi klasik unsurları, vintage etkili gelinlikler, bohem ve helenistik modellerle bütünleştirmek ve yepyeni bir hava yaratmak istemez misiniz? Düğününüzde adeta bir masal kahramanı edasıyla süzülmek için White and White Modaevi ile yaptığımız bu söyleşiye kulak verin!

Firmanızdan biraz bahseder misiniz? Sizi benzerlerinizden ayıran ne gibi özellikleriniz var?

White and White Modaevi olarak on yıl önce Kadıköy’de mağazamızı açtık. O günden bu güne gelinlik, gece elbisesi ve tüm konsept kostümlerin hayata geçmesi bizim esin kaynağımız oldu. Bizi diğer modaevlerinden ayıran noktamız, gelin adaylarına olan yaklaşımımız. Kapımızı çalan tüm gelin adaylarına “ilham kaynağımız” özeniyle yaklaşıyoruz. Düğünün yapılacağı mekan, tarih, mevsim gibi klasik sorular ile birlikte gelin adayının ruhunu ve stilini anlamaya ve yaşatmaya odaklanıyoruz. Gelin adayının çocukken hayran olduğu masal kahramanı ya da stil ikonu, dinlediği müzik türlerini öğreniyor, gelinin vücut tipi ve tüm detaylarını da değerlendirerek gelin adayının hayalindeki gelinliği hayata geçiriyoruz. Bizi farklı kılan diğer bir özellik ise gelinlik modasında son trendleri yakından takip ediyor ve adayları doğru bir şekilde yönlendiriyor oluşumuz. Öte yandan klasik formların ötesine geçme hevesimiz de birçok sıra dışı işe imza atmamıza katkı sağlıyor.

yoksa bu hayatınızın en zor seçimi miydi?

Sizin için gelinlik nedir?

White and White ekibi için gelinlik, aşkın paletimizden tuvale yansıması ve ortaya çıkan mutlu bir resimdir.

Gelin adaylarının firmanızdan ne gibi beklentileri oluyor?

Genellikle son dönemde farklı ve vintage etkili gelinlik modeli arayışındaki adaylarla karşılaşıyoruz. Stil sahibi gelinlerin arttığına şahit olmayı mutluluk verici buluyoruz. Tüm gelin adayları hazırlık sürecini mutlu, huzurlu geçirmek; ekonomik seçeneklerle iletişime açık kimseler ile birarada olmak ister. Biz de tecrübeli ekibimiz sayesinde bu konuda kendimize güveniyoruz.

Gelin adayları showroomda bulunan modellerinizden mi seçim yapıyor, yoksa gelinin istekleri doğrultusunda bir gelinlik modelini baştan mı yorumluyorsunuz?

Gelin adayları bize genel olarak kafalarında birbirinden farklı modellerle ulaşırlar. Elbette tümüyle ne istediğini belirlemiş gelin adaylarıyla da karşılaşmaktayız. Bu noktada önemli olan doğru yönlendirme. Kişiye özel gelinlik tasarım ve dikimi en mükemmel sonucu yaratacaktır. Hazır model arayışıyla gelen gelin adayları çoğu zaman iletişimimiz ve daha önceki gelinlerimizin fotoğraflarıyla karşılaşınca özel tasarım gelinlik istiyorlar. Bu noktada kendilerini güvende hissetmeleri, dikişin kalitesini ve referanslarımızı görmeleri de önemli.

Gelinlik dışında nişan elbiseleri ve abiye gibi seçenekler de sunuyor musunuz?

Gelinlikten gece elbisesine, nişanlık ve mezuniyet elbisesine kadar her tür özel kostüm arayışına cevap verebilen bir modaeviyiz. Hayal edilen elbiseleri birlikte çizebilelim yeter…

Size başvuran gelin adaylarının yakınlarına da aynı anda hizmet verebiliyor musunuz?

Evet, bu gibi taleplerle çok karşılaştık. Kurulan samimi diyalog sonrasında gelin adayının yanı sıra kız kardeşlerine, kayınvalidesine ve yakın arkadaşlarına aynı süreçte giysi tasarımı yaptığımız çok oluyor.

Bu senenin gelinlik modası nedir?

Bu yılın gelinlik modası vintage etkili gelinlikler ile bohem ve helenistik modelller. 2013 gelinlik modellerinde klasik detaylar yani danteller, işlemeler, tül kumaşlar özgün tasarımlarla yeni bir soluk kazanıyor. Beyaz ve kırık beyaz renk, ağırlığını ekruya bırakıyor. Genel olarak gelinliklerde daha sade etkiler görüyoruz. Moda ne olursa olsun kişisel imajımız, stilimiz ve yaşam tarzımız aynı zamanda beğenilerimiz demek ve gelinlik seçerken de bunun çok uzağında modelleri içimize sindiremiyoruz.

Bir gelinlik için verebileceğiniz ortalama fiyat aralığı nedir?

Fiyatlarımız ortalama 2.000 TL’den başlıyor sonrası gelin adaylarının model, kumaş, aksesuarlar, detay taleplerine göre şekilleniyor. Özellikle düğün.com üzerinden bize ulaşan gelin adaylarına % 20 indirim sağlıyoruz.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

ahsen kılan

Düğün Tarihi: 27.10.2014


sizi anlayan bir firma olamsı çok onemli ve bu firma bu işi çok iyi yapıyor :)