Kişiye Özel Gelinlikler Hakkında Her Şey

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:29 dakika

29.06.2020

Neden gelinliğinizi hazır almak yerine sıfırdan yaratmayasınız ki?

Küçük yaşlardan itibaren tasarımcılık konusunda kendisini geliştiren Yelda İşlekel, Düğün.com Çiftlerinin kişiye özel gelinlikler hakkında sorularını yanıtladı.

Kişiye özel gelinliğin tasarım süreci nasıl başlar?

Kişiye özel gelinliklerin hazırlanması süreci gelin adayının fiziğine zevkine ve gelinliğini giyeceği mekana uyumlu olan bir modelin seçimiyle baslar. Modele karar verilirken kumaş seçimi de tasarımın önemli bir parçasını oluşturur. Örneğin, bir açık hava düğününde uçuşan yumuşak kumaşlardan oluşan bir gelinlik, balo salonunda gerçekleşecek bir düğünde ise şatafatlı ve net kesimlere sahip bir gelinlik giymek daha uygun olacaktır. Gelinlik modeli netleştiğinde ölçü alınıp düğün gününden bir hafta öncesinde sonlanacak prova takvimini oluşturmak gerekir.

kişiye özel gelinlikler hakkında her şey

Bir gelinliğin hazırlanması ortalama ne kadar sürüyor?

Gelinlikler modeline bağlı olarak üç ile beş prova arasında bitirilmektedir. Ağırlıklı olarak dört prova -ki ilk iki prova birbirine yakın sürelerde olup son iki prova düğünden bir ay önceki süreçte yapılmaktadır. Fakat kimi zaman yurt dışı veya şehir dışından gelen gelin adaylarımız için bu sureci çok daha kolay hale getirip ilk iki provayı aynı gün içinde yapıp son iki provayı düğünden bir hafta önce yine aynı gün içinde yapabilmekteyiz. Hazır gelinliklerin gelin adayının fiziğine uygun hale getirilmesi ise, çıkacak tadilatın boyutuna göre iki saat ile bir hafta arası değişebilmektedir.

Düğün.com Çiftleri için Yelda Işıkel tasarımlarından bahseder misiniz?

Gelinliğimizin kalitesi çoğunlukla detaylarında gizlidir. Düzgün bir dikiş ve birinci sınıf malzemeler her şekilde kendini belli edecektir. Kaliteyi asıl hissedeceğiniz nokta seçtiğiniz butiğin size verdiği hizmetin bütünüdür. Sizin özel gününüze, sizinle aynı duyarlılıkla yaklaşan, her türlü malzeme ve model konusunda sizi aydınlatan, doğru şekilde yönlendiren, güler yüzlü bir tasarımcı zaten ekibini de o şartlara uygun seçmiştir. Sonuçta memnun olacağınız aşikardır.

Peki gelin adayları niçin kişiye özel gelinliği tercih etmeliler?

Gelinliği, kişiye özel dikim olarak tercih etmek daha doğru bana göre. Eğer gelin adayının provalar için ayıracak vakti varsa- ki bu çok da külfetli bir şey değil, mutlaka bu alternatifi seçmeliler. Çünkü gelinlik tüm hayatımız boyunca giydiğimiz belki de en özel giysi ve tamamen bize özgü olmalı. Hazır gelinlik türlerinin de avantajlı olduğu noktalar da yok değil tabii ki. Çok yoğun bir iş hayatınız varsa, provalara ayıracak vaktiniz yoksa, bulunduğunuz şehirde içinize sinen bir butik olmadığından farklı bir şehirden günübirlik alışverişe gittiyseniz, özel dikim bir gelinliğin sonuçta neye benzeyeceğini kestirmekte güçlük çekip endişeleniyorsanız ya da sadece tez canlıysanız biran evvel her şey olup bitsin gelinliğim hemen elimde olsun demekte son derece haklısınız. Ama eğer gelinliğim vücuduma tıpatıp uysun, her noktası ona göre hazırlansın, tasarımcımla beraber kendime özgü benim ve isinde uzman birinin ortaklaşa çalışması olsun istiyorsanız kesinlikle özel dikimi seçmelisiniz. Kumaşına modeline her türlü süslemesine müdahale etme ve tüm bu aşamalarda bilinçli bir yönlendirme ile en doğru kararı verme şansınız olur.

Gelinliğin teslimat süreci nasıl işliyor?

Eğer prova sürecinde radikal kilo değişimleri yasamadıysanız gelinliğinizi düğün gününüzden bir hafta evvel teslim alabilirsiniz. Tabi bir gün evvel son bir kez denemek şartıyla. Gelinliğinizi aldığınız butiğin servis şekline bağlı olarak saklama koşulları değişebilir. Kimi butik gelinliği düğün günü düğün mekanında teslim eder, kimi butik uygun saklama aksesuarıyla size düğünden birkaç gün evvel teslim edebilir. Ben kendi butiğimde gelinliğin hava almasını sağlayan sık bir elbise poşetinde düğünden bir hafta evvel teslim ediyorum. Eğer gelin adayı çok sık kilo alıp vermişse gelinliği bir hafta evvel bitirip düğün gününden iki gün evvel teslim ediyorum. Tabi bu koşullar gelinliğin modeline göre değişebiliyor ve teslim sırasında gelinlerimizi en iyi şekilde bilgilendiriyoruz.

Yelda İşlekel’in tanıtım sayfasına gitmek için tıklayın.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Berna

Düğün Tarihi: 18.05.2018


merhaba yurtdışında beğendiğim bir gelinlik modeli var fakat Türkiyede bulamadım özel dikim için yardımcı olur musunuz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Berna Hanım. Hangi şehirde gelinlik bakacağınızı söyleyebilir misiniz?


hatice açıkal

Düğün Tarihi: 29.04.2013


merhaba; düğünüm 17 agustosta gelinlik bakmaya ne zaman başlayabilirim kiloluyum 1 ay diyet yapıp haziran basında bakmak istiyorum sizce geç olurmu?diktirmeyi düşünüyorum mağazadan begenip aynısını diktirmek istiyorum.bugüne kadar çevremde dikilen gelinliklerinde tam istedikleri gibi olmadıklarına şahit oluyorum o yüzden magazadan begenip aynısının dikilmesi taraftarıyım.

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar Hatice Hanım, Biz gelinlik bakmaya 3 ay kala başlamanızı öneriyoruz. Siz beğendiğiniz gelinlik modellerine bakmaya başlayın, 1 - 1.5 ay süre zarfında kilonuzu da oturtursunuz ve beğendiğiniz gelinliği tam da üstünüze göre diktirebilirsiniz. Sağlık ve kişisel bakım sayfamız sizi motive edebilir belki.