Yaz Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:41 dakika

06.03.2024

Yaz gelinlerinin makyajı kış gelinlerine göre biraz daha farklı ve zorlu olacaktır. Zaten çok sıcak olan bir günde tüm günün koşuşturması, sonra akşam hiç oturmadan dans etmek darken; yaz gelinleri gelin makyajına biraz daha fazla önem vermeliler. Gelin, ufak tüyolarla yaz gelin makyajının özelliklerine beraber bakalım.

yaz gelin makyajı

Temizlik İlk Şart

Makyaja başlamadan önce cilt güzelce temizlenmeli. Cilt tipine uygun bir peeling ve yüz temizleyiciyle işe başlanmalı. Cildi temizlerken fazla sert davranmamak önemli, aksi takdirde ciltte kızarıklık ve kanamalara meydana gelebilir.

Yüz temizliğinin ardından cilt rengini dengeleyen nemlendiricilerden kullanmak, gelin makyajı için de ideal bir altyapı oluşturacak.

yaz gelin makyajı

Kapatıcı ve Fondötenler

Pürüzsüz bir cilt söz konusuysa az ürün kullanmak en doğrusu... Cilt ne kadar nefes alıp, doğal görünürse o kadar rahat ve doğal hissetmek mümkün. Cilt sorunsuzsa son dönemlerde çok moda olan renkli kapatıcılar ve BB kremler tercih edilebilir.

Üzerine uygulanacak mat bir pudrayla yağlanma ve parlamaların da önüne geçmek mümkün. Ama en önemlisi kullanılan tüm ürünlerin güneş koruması olduğundan emin olmak!

yaz gelin makyajı

Gelin makyajını ten ve göz rengine göre seçmek de çok önemli.

Sıra Gözlerde

Göze uygulanacak yaz makyajının en önemli kısmı suya dayanıklı ürünler kullanmaktır. Hem rimelin hem farın hem de göz kaleminin su geçirmez olmasına dikkat edilmeli.

Far için kremsi yapıdaki ürünleri tercih etmek akma riskini azaltacaktır. Ayrıca; bronz tenle dore, fildişi ve beyaz sedefli farları baz olarak tercih etmek çok hoş olur.

yaz gelin makyajı

Gelin saç ve makyajını gelinliğe uygun seçmek de oldukça önemli.

Allık

Yüzdeki ışıltıyı daha çok vurgulamak için elmacık kemiklerinin üzerinde aydınlatıcı bir ürün kullanılabilir. Bronz bir tene sahip gelinlerin bronz allıklar tercih etmesi çok doğal bir görünüm yakalamalarını sağlar. Açık renk bir tene sahip gelinler içinse yine şeftali tonlarında bir allık doğal bir görünüm yaratır.

yaz gelin makyajı

Canlı Dudaklar İçin

Yazın dudakların kuruyup çatlaması kaçınılmaz gibi duruyor. Bu durumda dudak makyajına başlamadan önce dudaklarına peeling yapıp üstündeki ölü tabakadan kurtularak daha yumuşak, pürüzsüz dudaklara kavuşmak mümkün. SPF bazlı, koruma faktörlü rujları tercih etmek önemli.

Ayrıca göz makyajı iddialıysa dudaklarda doğal tonlar kullanmak unutulmamalı. Bir parlatıcıyla makyaj tamamlanabilir. Dudaklarda 2 renk ruj kullanıp, açık rengi koyu rengin altına sürmek dudakları çok daha dolgun gösterecektir.

opulesi_dudaklar

Bu pratik bilgilerden sonra makyaj uzmanını bulalım mı? Şehrindeki gelin saçı ve makyajı uzmanlarını kolayca listeleyebilir; profil sayfalarını inceleyerek, hizmet detaylarını öğrenebilir, fiyat teklifleri alabilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

güzide ilk

Düğün Tarihi: 27.10.2014


bence ruj olarak doğal tonlardan çok resimdeki gibi kırmızı tonları daha iyi yaz için