Sonbahar Gelinlerine: Natural, Mor ve Toprak Tonlarında Gelin Makyajı İpuçları

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

2:51 dakika

16.09.2022

Düğün için kendine has tonları ve romantik havası olan sonbaharı seçtiysen makyajın da mevsimle uygun yapabilirsin. Sonbahar gelin makyajı önerilerimize göz atmadan nasıl görünmek istediğine sakın karar verme!

Natural Gelin Makyajı

Sonbahar makyajında sadelik özellikle son yıllarda oldukça popüler. Eğer minimalist bir gelin adayıysan sade gelin makyajı tam sana göre! Cildinde yokmuş hissi veren bu makyajla, doğallığını düğününe de taşıyabilirsin. Bu kadar sade bir gelin makyajına abartılı bir saç yakışmayacağı için, saçlarını da aynı doğallıkta bırakmanı tavsiye ediyoruz. Sadeliğini saç aksesuarıyla dengeleyebilirsin.

doğal gelin makyajı

Toprak Tonlarında Gelin Makyajı

Toprak tonları sonbahara en çok yakışan renkler arasında! Sana buğulu bakışlar kazandıracak olan bu tonlarda gelin makyajının modası hiç geçmiyor! Özellikle kahverengi ve yeşil gözlüler bu sayede bakışlarını daha etkili hale getirebilir.

Nude, gold, açık ve koyu kahve tonlarında bir göz makyajı, doğal ve romantik bir görünüm için ideal! Dışarıdan içeri yaklaşırken kullanılan renkler koyudan açığa doğru olmalı. Eğer ışıltı seviyorsan kahve tonlarında parlak gold tonlarında göz farlarını kullanabilirsin. Gözlerinin büyük görünmesi için göz pınarlarına çok açık tonda aydınlatıcı veya göz farı uygulamayı unutma! Toprak tonlarındaki göz makyajını şeftali ya da ten rengi rujla tamamlayabilirsin.

toprak tonlarında gelin makyajı

Şeftali Tonlarında Gelin Makyajı

Şeftali tonları özellikle yazdan kalma bronz tenle muhteşem bir uyum sergiliyor. Gözlerde şeftali tonlarında bir görünüm için, açık turuncu-pembe tonlarında mat bir far tercih edebilirsin. Bu tonlar doğal bir görünüm için ideal. Daha ihtişamlı bir görüntü istiyorsan daha parlak ve daha koyu tonlarda farları tercih edebilirsin. Hafif parlayan şeftali ve pembemsi tonlardaki allıklarla sağlıklı ve doğal bir parlaklık yakalayabilir, makyajını soğuk renkli bir rujla tamamlayabilirsin.

Şeftali tonlarında gelin makyajında eğer gözler koyu tonlardaysa dudaklarda nude'a yakın bir şeftali tonu seçebilirsin. Açık tonlardaysa ve fresh bir görünüme sahip olmak istersen ekstra parlaklık için yine dudak rengine yakın tonlarda bir parlatıcı kullanabilirsin.

şeftali tonlarında gelin makyajı

Mor Tonlarında Gelin Makyajı

Her göz rengine uygun mor tonlarındaki göz makyajı için lila ve mor tonları kullanmalısın. Bu iki tonla buğulu bir göz makyajı yapabilir, daha koyu bir görünüm istiyorsan gözünün şakaklara yakın ucunda siyah ve gri tonlardan da yararlanabilirsin.

Gözlerinde iddialı bir görünüm tercih ettiğin için ten makyajında ve dudaklarında daha soft ve nude renklere yönelmelisin. Böylece odak noktası gözlerinde kalmış olacak. Mor göz makyajı yaptığında, pembe tonlu allıklar kullanmak yerine bronzer ile yüzünü ısıtabilirsin. Dudaklarında ise şeffaf dudak parlatıcıları veya nude likit mat rujlar tercih edebilirsin.

mor tonlarında gelin makyajı

Strobing ile Düğününde Işık Saç!

Strobing, yüzünde ışığın doğal bir şekilde vurgulandığı alanları aydınlatıcı yardımı ile daha da güçlendirerek, doğal, aydınlık ama nemli bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan bir makyaj tekniği. Düğününde de gecenin yıldızı sen olduğuna göre, ışıl ışıl parlamak en doğal hakkın! Eh, öyleyse neden strobing makyaj akımına sen de katılmayasın? Bu makyaj tekniği ile vurgulu elmacık kemikleri ve karakteristik bir burun görünümü elde edeceksin. Ayrıca ıslak görünümlü cildin de ışıklar altında parıldayarak sonbaharda yaz güneşi etkisi yaratacak.

sade gelin makyajı

Gotik Makyaj ve Sıra Dışı Görünüm!

Gotik tarzdaki gelin adaylarının tarzını yansıtacak sıra dışı görünümde makyaj uygulamalarında sıra. Beyaz bir ten ve koyu tonlarda boyanmış gözler ve dudak... İddialı gelin makyajı ile tarzını düğününe taşıyabilirsin. Üstelik bu makyaj gerçekten de en çok sonbahar ve kış düğünlerine yakışıyor. Bu arada böyle bir makyajla prenses model bir gelinlik tercih etmemen gerektiğini sanırım söylememize gerek yok. Vintage bir gelinlik ile tarzını bütünleyebilirsin. Eminiz o gece kimse senden gözlerini alamayacak!

sonbahar gelinlerine: natural, mor ve toprak tonlarında gelin makyajı i̇puçları

İşte sonbaharda yapılacak düğününde hoş bir görünüm için tercih edebileceğin makyaj uygulamalarını seninle paylaştık. Şimdi yapman gereken sana uygun olanı seçip, bunu başarıyla uygulayacak bir uzman seçmek! Bunun için şehrindeki gelin saçı ve makyajı firmalarının çalışmalarına göz atabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap