2018 Sonbahar Gelin Saçı ve Makyajı Trendleri

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

4:45 dakika

29.06.2020

Hayatının en özel “evet”ini diyeceğin gün adım adım yaklaşıyor. Gelinliğini belki çoktan seçtin ve şimdi de ne tarz saç ve nasıl bir makyaj yaptırman gerektiği konusunda biraz yardıma ihtiyacın var. İşte senin için doğru yer tam olarak burası! 2018 Sonbahar-Kış saç ve makyaj trendine göz atmadan, nasıl görünmek istediğine sakın karar verme…

Sonuna Kadar Minimalizm: Natural Gelin Makyajı

Bu sezon sonbahar makyajında sadelik moda. Eğer minimalist bir gelin adayıysan bu senenin naturel makyaj trendi tam sana göre! Cildinde yokmuş hissi veren bu makyajla, doğallığını düğününe de taşıyabilirsin. Bu kadar sade bir gelin makyajına abartılı bir saç yakışmayacağı için, saçlarını da aynı doğallıkta bırakmanı tavsiye ediyoruz. Sadeliğini saç aksesuarıyla dengeleyebilirsin.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Çarpıcı Bakışlar: Örümcek Kirpik

Bakışlarınla tam on ikiden vurmanın tam zamanı! 2018 Sonbaharının en dikkat çeken makyaj trendi örümcek ve renkli kirpikler. Dikkatleri gözlerine çekmek istiyorsan mutlaka bu trendi düğününde kullanmalısın. Renkli kirpik fikri ilk başta sana biraz tuhaf gelebilir ama gelin çiçeğinin renginde tercih ettiğin bir kirpikle oldukça ilginç bir gelin olmak istemez misin? Farkım, fark yaratmak diyorsan, işte sana fırsat!

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Buğulu Bakışlar: Kahve Tonlarında Göz Makyajı

İşte sonbahara ve de gözlere en çok yakışan renklerden biri, kahverengi. Sana buğulu bakışlar kazandıracak olan bu renk göz makyajını, aslında sadece 2018 sonbaharına ithaf etmek doğru olmaz. Her sene trend olan bu makyajı gelin adayları da düğünlerinde sıkça kullanıyor. Bu sene moda olan grafik far makyajını da kahverengi tonlarında yaptırarak etkileyici bakışlar elde edebileceğin gibi, trendleri takip eden modern bir gelin de olacaksın. İster grafikli ister normal, her ikisi de gelin makyajı için vazgeçilmez olacak!

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Strobing ile Düğününde Işık Saçacaksın!

Öncelikle ¨Strobing nedir? sorusuna bir açıklık getirelim. Strobing yüzünde ışığın doğal bir şekilde vurgulandığı alanları aydınlatıcı yani highlighter yardımı ile daha da güçlendirerek, doğal, aydınlık ama nemli bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan bir makyaj tekniğidir. Düğününde de gecenin yıldızı sen olduğuna göre, ışıl ışıl parlamak en doğal hakkın. Eh, öyleyse neden strobing makyaj akımına sen de katılmayasın? Bu makyaj tekniği ile vurgulu elmacık kemikleri ve karakteristik bir burun görünümü elde edeceksin. Ayrıca ıslak görünümlü cildin de ışıklar altında parıldayarak sonbaharda yaz güneşi etkisi yaratacak.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Gotik Makyaj ve Sıra Dışı Görünüm!

Bu sezon sıklıkla karşılaşacağımız gotik makyaj trendini, tarzını ortaya koymak isteyen gelin adayları tercih ediyor. Beyaz bir ten ve koyu tonlarda boyanmış gözler ve dudak. İddialı gelin makyajı ile tarzını düğününe taşımak istersen neden bu senenin trendinden faydalanmayasın. Üstelik bu makyaj gerçekten de en çok sonbahar ve kış düğünlerine yakışıyor. Bu arada böyle bir makyajla prenses model bir gelinlik tercih etmemen gerektiğini sanırım söylememize gerek yok. Vintage bir gelinlik ile tarzını bütünleyebilirsin. Eminiz o gece kimse senden gözlerini alamayacak!

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Grafik Eyeliner ile Çizgileri Özgür Bırak

Son zamanlarda dünyaca ünlü modacıların defilelerinde sıklıkla görmeye alıştığımız grafik eyeliner modasını artık düğünlere taşıyoruz. Daha önceki senelerde de oldukça moda olan bu akım, Sonbahar-Kış sezonu gelin makyajlarında da adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Bu trend ile göz kapaklarınızın üzerindeki çizgiyi eyeliner ile istediğiniz şekilde çizebilirsiniz.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Ombre Modasını Dudaklarına Taşı

Dudaklarda artık tek renge son! İster aynı rengin iki tonunu kullan, ister farklı renkleri birbirine karıştır. Biz gelinlere en çok aynı rengin tonlarını yakıştırdığımız için örnekleri de onun üzerinden verdik. Dudaklarda ışık etkisi yaratan bu makyaj tekniği ile daha dolgun ve daha dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsin. Bu makyaj trendini özellikle çok ağır göz makyajı yapmayı sevmeyen gelinlere öneriyoruz. Haydi, bütün dikkatler dudaklara!

Ayrıca bu yazı da dikkatini çekebilir: Ombrenin Geldiği Son Nokta: Eriyen Saç Renkleri

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Saçlarda Zarif Dokunuş: Örgü Saç Modeli

Sence de örgü modelleri en çok sonbahara yakışmıyor mu? İşte o yüzden sonbahar gelinlerinde en çok bu modeli göreceğiz. Eğer hakim, halter ya da bisiklet yaka gelinlik tercih ediyorsan örgü stilini sağdaki toplu model şeklinde yaptırmanı öneriyoruz. Straplez ya da V yaka bir gelinlik modeli giyeceksen, yarım toplu örgü modeli eminiz sana çok yakışacak. Örgü modelini kapamaması için duvak yerine saç aksesuarı kullanabilirsin.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Tepeden Salaş Topuz Modeli

2018 sonbahar ve kış sezonunda, çarpıcı saç aksesuarlarıyla hareketlendirebileceğiniz sade saç modelleri moda. Sen de saçlarında doğallık arayan bir gelinsen bu trend en çok seni mutlu edecek. Bizim en fazla prenses model gelinliklere yakıştırdığımız bu tepeden topuz modelini, spreyle dondurulmuş saçlara inat bırak dağınık kalsın!

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Yandan Yarım Toplanmış Saç Modeli

İşte sana zarif ve etkili bir saç modeli. 2018 sonbaharının en çok dikkat çeken saç modellerinden biri olan yarım toplanmış saç, özellikle iri dalga formundaki modellere çok yakışıyor. Kate Upton bu trendi doğru bir gelinlikle kullanmamış olsa da düğününde yaptırdı bile sen neyi bekliyorsun! Merak edenleri böyle alalım. 2018’in trendleri arasında yer alan örgü modelini ya da saç aksesuarlarını bu modelde rahatlıkla kullanabileceğini hatırlatmak istiyorum. Omuzu açıkta bırakan gelinliklerde kullanmanı tavsiye edeceğimiz bu modelle tam bir prenses gibi görüneceksin!

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Sonbahara İz Bırak: Çiçekli Saç Modelleri

Sonbahara baharı taşımak istemez misin? Bu sezon saç trendinde bahar havasında çiçekler ön planda. Çiçek taçları ya da saçlarında kullanacağın çiçeklerle masumane bir görünüm elde edebilirsin. Bu model çiçekli saçları çok abartılı ve gösterişli gelinlik modelleri yerine daha zarif ve sade gelinliklerde kullanmanı tavsiye etmemiz gerek. Böylelikle dikkatler gelinliğinde olduğu kadar saçlarında da olacak.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Modern Zamanların İronisi Retro Saç Modası

Saçlarda retrospektif bir bakış açısına ne dersin? 50’ler ve 60’lar ruhunu düğününe taşımak istersen, 2018’in trend gelinleri arasında yerini alabilirsin. Modern zamanda geriye yolculuk seni hem heyecanlandıracak hem de oldukça farklı bir gelin olmanı sağlayacak. Eğer zamanın ruhuna inanıyorsan, düğün konseptinde de aile büyüklerine birkaç sürpriz yapabilirsin. Vintage bir gelinlik ve vintage bir gelin arabasıyla modern zamanları bir süreliğine rafa kaldırmaya var mısın?

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

Işıl Işıl Gelin Saçı Aksesuarları

2018’in sade saç trendinden söz etmiştik. İşte saç aksesuarları da tam bu evrede karşımıza çıkıyor. Doğal saçlarınıza çarpıcı bir etki verecek saç akseuarları bu sezon gelin adaylarının gözdesi olacak. Sen de duvak yerine saç aksesuarı kullanmak isteyen bir gelinsen bu akıma sakın seyirci kalma! Özellikle dağınık ve açık saçlara çok yakıştırdığımız aksesuarları kullanırken, gelinliğinle uyum içinde olmasına dikkat etmelisin.

2018 sonbahar gelin saçı ve makyajı trendleri

İşte düğününde eşsiz görünmek için 2018’in trendlerinden yararlanabileceğin listeyi seninle paylaştık. Şimdi yapman gereken sana uygun olanları uygulayarak muhteşem bir gelin olmak! Unutma, bu senin düğünün ve sen bu listeden sonra artık nasıl görünmek istediğini biliyorsun. Dikkat çekici bir gelin olmak işte bu kadar kolay!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum