Her Yüze ve Tarza Uygun Tesettür Gelin Başı ve Tesettür Gelin Makyajı Uygulamaları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:07 dakika

29.05.2024

Kapalı gelin başı modellerini araştırıyor, hem modele hem de nerede yaptırabileceğine karar veremiyorsan doğru yere geldin! Senin için alanında uzman firmaların en şık türbanlı gelin başı modellerini derledik. Hemen incele, beğendiğin modeller için firmalarla iletişime geç!

tesettür gelin başı modelleri

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettürlü gelin adayları, gelin başı modelini seçerken özellikle yüz şekillerini göz önüne almalı. Çünkü doğru bir gelin başı modeliyle, köşeli ya da yuvarlak hatlara sahip yüz şekilleri, ovale yaklaştırılabilir. İşte alanında uzman ekiplerin, farklı tarzlar ve yüz şekillerine göre yaptığı gelin başı modelleri:

1- Hayal Tülden Gelin Başı Modeli

Tesettürlü gelin başı modelleri arasında en popüler olan tasarımlardan başlayalım. Tül, şifon, multi şifon şal gelin başı modelleri, türbanlı gelin adaylarının favorilerinden. Duvak ve aksesuarla birleştirildiğinde de ortaya modeldeki gibi çok zarif bir görünüm çıkıyor. Duvak işlemeli veya dantelli olduğunda ise görünüm ayrı bir şıklaşıyor. Bu tesettür düğün başı modelini beğendiysen Duygu Savaş Hair Makeup ile iletişime geçebilirsin.

tesettür gelin başı modelleri

2- Sade Gelin Başı Tesettür Modeli

Aksesuarsız, sade gelin tesettür başı modellerini araştırıyorsan Aybüke Yılmaz’ın çalışmalarına mutlaka göz atmalısın. Özellikle oval yüz tipine göre tesettür gelin başı modellerini araştıran gelinler bu düz, sade tasarımı tercih edebilir.

tesettür gelin başı modelleri

3- Taçlı Türbanlı Gelin Başı Modeli

İnciler, çiçekler, taçlar… Gelin başı aksesuarları tesettürlü gelin adaylarının şık gelin görünümünü tamamlaması için en büyük yardımcılarından. Deluxe Hair Studio ekibi tarafından yapılan bu taçlı türbanlı gelin başı modelinde olduğu gibi, sade bir gelin başı ile incili aksesuarları çok yakıştırıyoruz.

tesettür gelin başı modelleri

4- Taçlı Tesettür Gelin Başı Modeli

Eğer gösterişli bir düğün yapacaksan Tara Academy ile çalışabilirsin. Özellikle boynunu uzun göstermek istiyorsan bu zarif model gibi boynu açık tesettür gelin başı modelleriyle hem fit hem göz alıcı hem de zarif bir görünüm yakalayabilirsin.

tesettür gelin başı modelleri

Tara Academy

Tara Academy

Firmayı İncele

5- Duvaklı Tesettür Gelin Başı Modeli

Işıltılı bir görünüm için parlak dantel işlemeli duvaklardan yararlanabilirsin. Sade beyaz bir gelin türban modelini, bu göz alıcı aksesuarlarla tamamlayabilirsin. “Bu tam benlik bir görünüm” diyorsan da Makeup Hilal ile iletişime geçebilirsin.

tesettür gelin başı modelleri

Makeup Hilal

Makeup Hilal

Firmayı İncele

6- Taçlı Duvaklı Kapalı Gelin Başı Modeli

Tarihi mekan, otel gibi gösterişli mekanlara iddialı taçları çok yakıştırıyoruz. Sen de böyle bir mekanda evleneceksen taşlarla süslenmiş taç ve duvak modelinin kullanıldığı bu gelin başı tasarımını tercih edebilirsin. “Nerede yaptırabilirim?” diyorsan adresi de verelim: Hazel Exclusive.

tesettür gelin başı modelleri

7- İncili Tül Duvaklı Türban Gelin Başı Modeli

Bride Palace ekibinin hazırladığı, incili tül duvaklı bu gelin başını romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına öneriyoruz. Özellikle dikdörtgen yüz şekline sahip gelinler, bu model gibi türbanın arkadan toplandığı gelin başı modellerine yönelebilir.

tesettür gelin başı modelleri

Bride Palace

Bride Palace

Firmayı İncele

8- Sade Tesettür Nikah Başı Modeli

İster abartıdan uzak bir düğün istersen de nikah için yaptırabileceğin bir model var sırada. Boyundan bağlanmış tül türban modellerini tek başına nikah tesettür başı olarak kullanabilirsin. Ya da Özlem Güven Beauty Kuaför ekibinin hazırladığı bu modelde olduğu gibi ince bir aksesuarla tutturulan işlemesiz tül duvaklarla da görünümünü tamamlayabilirsin.

tesettür gelin başı modelleri

9- Aksesuarlı Tesettür Gelin Başı Modeli

Gelin eşarp modelleri, gelinlikle de uyumlu olmalı. Merve Çınar Makeup ekibinin çalışmaları arasında yer alan bu model gibi, ışıltılı gelinliklerle sade türban ve duvak kullanacaksan, incili veya taşlı tesettür gelin başı aksesuarlarından yararlanarak uyumlu bir görüntü yaratabilirsin.

tesettür gelin başı modelleri

10- Yuvarlak Yüze Tesettür Gelin Başı Modeli

Yuvarlak yüze gelin başı modelleri tesettürlü gelin adaylarının en çok araştırdığı konulardan biri. Esra Karakaya’nın bu modeli de, konu için çok şık bir örnek! Çünkü yuvarlak yüze gelin başı modelleri, boyundan toplanınca yüzü küçülterek ince gösterebilir. Böylece yüz hatları ovale yaklaştırılabilir.

tesettür gelin başı modelleri

Esra Karakaya

Esra Karakaya

Firmayı İncele

Tesettür Gelin Makyajı Modelleri

Kapalı gelin adayları için farklı gelin başı tasarımlarına yer verdik. Sırada profesyonel ekiplerin, tüm güzelliğini öne çıkaracak tesettür gelin makyajı uygulamaları var:

1- Buğulu Tesettür Gelin Makyajı

Özellikle gözlerini ön plana çıkarmak isteyen gelin adaylarının tercihi buğulu gelin makyajı oluyor. Zeynep Boz Türban Tasarım, gelin makyajında da deneyimini konuşturuyor. Firma ekibinin bu kahve-siyah tonlarındaki gelin makyajını özellikle sonbahar-kış gelinlerine öneriyoruz.

tesettür gelin makyajı
modelleri

2- Şeftali Tonlarında Türbanlı Gelin Makyajı

Hem zarif hem romantik bir gelin görünümü istiyorsan Hatice Kaşık Kuaför ve Gelinbaşı Dizaynı tarafından hazırlanan bu gelin adayının makyajı ilgini çekebilir. Beyaz-şeftali tonlarında, fresh görünümlü özellikle ilkbahar ve yaz gelinlerine tavsiye ediyoruz.

tesettür gelin makyajı
modelleri

3- Doğal Tesettür Gelin Makyajı

Doğal bir görünümden yanaysan, Özlem Güven Beauty Kuaför'ün bu makyaj uygulamasını çok beğeneceksin! Hafif gold tonlarda far uygulamasıyla ışıltı katılan bu sade makyajı, özellikle minimal ve natural zevkleri olan gelin adayları, tarzını yansıtmak için tercih edebilir.

sade tesettür gelin makyajı
modelleri

4- Sade Kapalı Gelin Makyajı

Gelin makyajında doğru uygulamalarla, yüzünde istediğin illüzyonu yaratmak mümkün. Örneğin; uzun ve düz eyeliner-far uygulaması, düşük gözlü gelin adayları için uygun olur. San Coiffure Acıbadem ekibinin bu sade makyaj uygulamasında olduğu gibi buğulu görünümden daha hafif bir göz makyajıyla sen de çekik göz görünümüne sahip olabilirsin.

kapalı gelin makyajı

5- Romantik Tesettür Gelin Makyajı

Ne çok abartılı ne çok sade bir görünüm isteyen gelinlerin tercihi romantik makyaj uygulamaları oluyor. Esra Karakaya ekibini bu kapalı gelin makyajı uygulaması da bu tarzın en şık örneklerinden. Sen de romantik tasarımlardan hoşlanıyorsan, bu modeli tercih edebilir, bunun için firmayla iletişime geçebilirsin.

kapalı gelin makyajı

Esra Karakaya

Esra Karakaya

Firmayı İncele

6- Porselen Tesettür Gelin Makyajı

Pürüzsüz bir cilt ve doğal bir yüz görünümü isteyen gelin adayları porselen tesettür gelin makyajına ilgi gösteriyor. Hatice Efkan Make Up bu makyaj uygulamasının en başarılı örneklerine imza atıyor. Modeldeki gibi bir gelin makyajı senin de ilgini çekiyorsa, firmanın modellerine göz atmayı ve ekiple iletişime geçmeyi unutma!

kapalı gelin makyajı

7- Simli Tesettür Gelin Makyajı

Işıl ışıl bir görünüm için ışıltılı farlardan yararlanabilirsin. Şeftali ve kahve tonlarındaki simli gelin makyajıyla, dikkat çekici bakışlara sahip olduğun bir gelin makyajı yaptırabilirsin. Tara Academy ekibini bu ihtişamlı görünüm için tercih edebilirsin.

kapalı gelin makyajı

Tara Academy

Tara Academy

Firmayı İncele

8- Dumanlı Tesettür Gelin Makyajı

Etkileyici bakışlarınla dikkat çektiğin bir gelin görünümüne sahip olmayı düşünüyorsan Deluxe Hair Studio'nun bu makyaj uygulamasını beğeneceğini düşünüyoruz. İç kısmı beyaz, dışa doğru koyulaşan, bu dumanlı gelin makyajı, ile gözlerini olduğundan büyük gösterebilirsin. Özellikle renkli gözlerini öne çıkarmak istiyorsan bu model tam senlik!

kapalı nişan makyajı

9- Klasik Tesettür Nişan Makyajı

Gözler ve dudakların aynı oranda öne çıkarıldığı, klasik bir nişan makyajı istiyorsan Yasemin Pala Kuaför ile çalışabilirsin. Deneyimli ekibini, gelinin eşarp ve elbisesiyle uyumlu tonlarda göz makyajıyla tamamladığı bu uygulama ilgini çektiyse firmanın profilinde yer alan diğer çalışmaları da incelemende fayda var.

kapalı nişan makyajı

Romantik Tesettür Nişan Makyajı

Pembe tonlarında nişan elbisesi tercih eden bu gelin adayı gibi romantik zevklerin varsa, DGD Hair Make Up ekibinin uyguladığı, bu soft gelin makyajını tercih edebilirsin. Modelde olduğu gibi gözlerini öne çıkarmak için dudaklarda nude tonlarda ruj tercih etmeyi de unutma.

kapalı nişan makyajı


Tesettür gelin başı ve makyaj modellerini araştıran kapalı gelin adaylarına ilham verecek, aradığı firmayı bulmasına yardımcı olacak yazımızın sonuna geldik. Ufak bir hatırlatma: Seçeneklerin bunlarla sınırlı değil. Şehrindeki gelin saçı ve makyajı uzmanlarının çalışmalarına göz atabilir, ilgini çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Vücut Tipine Uygun Tesettür Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Bu yazıda neler var?

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap