Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Sadeliğin ve minimalliğin saçtaki simgelerinden olan atkuyruğu modelleri, gelin saçında da sıkça tercih edilmeye başladı. Şıklığı sadelikle yakalamak isteyen, minimal ruhunu hem gelinliğine hem de saçına ve makyajına yansıtan gelin adaylarının atkuyruğu saç modellerini seveceğine eminim. Haydi başlayalım!

Atkuyruğu modelleri gelin saçında rahatlıkla kullanabileceğin modeller çünkü açık saçın aksine enseni dışarıda bırakıyor ve saçla temasını engelliyor. Bu yüzden de uzun saatler ayakta kalıp dans edeceğin bir gecede bozulma ihtimali, enseden terleyerek saçın ıslanma ihtimali azalıyor. Gerisi de ne kadar sıkı ve sağlam bir atkuyruğu olduğuna kalıyor.

Atkuyruğu Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Atkuyruğu saç kimlere yakışır sorusuna gelirsek tabii ki öncelikle tüm modellerin yakıştığı oval yüz tipine yakışır derim. Oval yüz tipine sahipsen atkuyruğu modellerinden herhangi birini rahatlıkla yaptırabilirsin. Tepeden, dalgalı, kahküllü, kabarık hatta sıkı atkuyruğu saç modelleri içinden de seçebilirsin... Tabii alnının da güzel olması şartıyla!

bdaht0m9axthkqqd - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Eğer alnın geniş ve çenen küçükse yani kalp yüz şekline sahipsen, öncelikle alnını biraz kamufle etmen gerekecek. Bunun içinde tepeden sıkı toplanmış bir atkuyruğu değil, kahkülleri yana toplanmış ve yüzün üst kısmının bir bölümünü kapatan modeller yaptırmalısın. Kısacası yüz şeklin kalp ise kahküllü atkuyruğu saç modelleri yani perçemli atkuyruğu saç modellerinden seçim yapmalısın. Ayrıca dikkatleri geniş alnından uzaklaştırmak için atkuyruğunu alnın tam ters istikametinde yani orta yükseklikte toplatmalısın.

odv6fdk8gndaia7i - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Yuvarlak bir yüz tipin varsa senin için tepeden atkuyruğu modelleri ideal. Suratının yuvarlaklığını biraz törpülemek için tepeden ve saçın üst tarafı krepelendirilmiş yani kabartılmış bir atkuyruğu yaptırmalısın.

Eğer kısa boylu isen tepeden bombeli atkuyruğu ile boyunu daha uzun gösterebilirsin. Buna kabarık atkuyruğu da deniyor.

gdgq6kmjjx5mczrw - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Atkuyruğu Saç Modeli Çeşitleri Neler?

Atkuyruğu genel anlamda saçın tamamının arkada toplanması olsa da örgülü, dalgalı, sıkı, dağınık, kabarık gibi birçok atkuyruğu gelin saçı çeşidi var. Yukarıda bahsettiğim yüz tipi özelliklerini de dikkat alarak örneğin bir kır düğünü yapacaksan örgülü atkuyruğu, dağınık atkuyruğu, otelde evleneceksen sıkı atkuyruğu ya da dalgalı atkuyruğu tercih etmeni öneririm. İşte en çok tercih edilen modellerden birkaç örnek.

Örgülü Atkuyruğu

adhtkgqu3qi4vacy - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Dalgalı Atkuyruğu

atbvfck2deqgtnws - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Dağınık Atkuyruğu

kcfp6dqyfgzdhjng - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Atkuyruğu Hangi Gelinlik Yakaları ile Uyumludur?

Eğer uzun saçlıysan atkuyruğunda yaka tipinden ziyade gelinliğin sırt modeli önem kazanır. Bu yüzden atkuyruğu öncelikle sırtı açık gelinliklere yakışır. En iyi görüntüyü ise sırtı derin V gelinliklerle verdiğini söyleyebilirim. Sırtı dekolteli veya hayal tülle kaplanmış bir gelinlik giyineceksen atkuyruğu harika durur.

Eğer kısa saçlıysan ve atkuyruğu yaptıracaksan toplu bir model olduğu için saçın yeterince yukarıda kalacaktır. Bu yüzden yaka tipi konusunda özgürsün. Sadece hakim yaka, halter yaka, kayık yaka gibi kapalı yakalardan biriyse gelinliğin atkuyruğunu aşağıdan değil tepeden yaptırmaya özen göster derim.

lxqbsnvckg4dlmr0 - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Atkuyruğu Saç Modeli ile Nasıl Aksesuarlar Kullanılır?

Atkuyruğunun olmazsa olmaz takısı sallantılı küpeler! Fakat yaka tipine bağlı olarak yani eğer straplez, U yaka, kare yaka, V yaka gibi yakası açık bir gelinlik giyineceksen gelin seti kullanabilirsin.

Kayık, halter, hakim gibi kapalı yaka tiplerinden birini seçtiysen kolyeyi devre dışı bırakarak küpe ve saç aksesuarına yönelmelisin. Küpelerinle uyumlu bir saç tokası takabilirsin.

x3vpi4vrrus0xp3w - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Eğer toka yerine taşlı bir taç takmayı seçersen küpelerinin sallantılı olmamasına dikkat derim.

qw41hittxzrgaekb - atkuyruğu gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Daha Fazla İlham Al!

Dalgalı atkuyruğu modellerinden, bombeli atkuyruğu modellerine birçok farklı modeli görüp ilham alabileceğin harika bir galeriye yönlendireceğim şimdi seni. Beğendiğin modelleri ilham panona eklemeyi unutma: Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri!Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

Yazının sonuna geldiğinde hala aklında cevaplanmamış sorular varsa hemen makalenin altına yorum olarak ekle. Sana en kısa zamanda yardımcı olacağıma söz veriyorum.

Şehrindeki 535 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.