Evinizi Kurarken Bilmeniz Gerekenler

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:37 dakika

29.06.2020

Evinizle ilgili çalışmalara ne zaman başlamalısınız?

Evlenme kararı aldığınızdan beri aklınızda tek bir soru var. Ev işini ne yapacağız? Kolayı var, Düğün.com’un yardımıyla ev ve dekorasyon konularında yapmanız gereken her şeyi en iyi şekilde yapacaksınız!

Yeni Evlilere Yeni Evler

Evlenmeye karar verdiğiniz an ev kurma çalışmalarına başlamak için ideal zamandır. Düğün tarihinize kadar olan vakit gözünüze ne kadar uçsuz bucaksız görünse de, gerçekte ilgilenmeniz gereken öyle çok ayrıntı olacak ki bu vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

evinizi kurarken bilmeniz gerekenler

Hayatınızın Yatırımı

Bu süreçte yeni başlayacak hayatınıza yapacağınız en büyük yatırım, günlük hayatınız için size rahat bir zemin hazırlayacak olan, her bakımdan kullanışlı bir ev kurmak olacaktır. Eşinizle beraber pek çok ilki yaşayacağınız bu ev sizin için çok özel, çok anlamlı olacak. Bu bakımdan evinizin, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz, akşamları koşa koşa gitmek isteyeceğiniz ve masraflarını çok zorlanmadan karşılayabileceğiniz bir mekan olması önemli.

evinizi kurarken bilmeniz gerekenler

Doğru Evi Birlikte Bulacaksınız!

Ortak kullanılacak konutun, semtin ve hatta şehrin seçimi çiftin ortak hak ve yükümlülükleri arasındadır. Yani nerede ve nasıl bir evde yaşayacaklarına çift birlikte karar vermeli, verilen karar her iki tarafın da içine sinmeli. Elbette bu noktada serbestçe karar vermeye engel olabilecek koşullar olabilir. Örneğin önceden alınmış bir ev ya da bir tarafın iş koşulları serbestçe karar verilmesine engel olabilir. Bu koşullarda dahi her iki tarafı da mutlu edecek ortak bir zemin aranmalı.

evinizi kurarken bilmeniz gerekenler

Piyasa Araştırması Yapın

Evin kendisine karar verdikten sonraki adım evin içinde rahatça yaşanır hale getirilmesidir. Bu süreç tadilattan dekorasyona, beyaz eşyadan elektroniklere, ışıklandırmadan ev tekstiline uzanan çok geniş bir yelpazeyi kapsar. Ev arama ve kurma sırasında çiftin kiracı hakları, tüketici hakları ve kredi kartı kullanımıyla ilgili bilgi edinmeleri önemlidir, çünkü büyük ihtimalle kısa bir zamanda bir çok harcama ve hukuki anlaşma yapılacak ve bunların bazılarında sorunlar ortaya çıkabilecektir. Bütün bu adımlarda mağdur olmamak ve verdiğiniz paranın tam olarak karşılığını aldığınızdan emin olmak için bilinçli kararlar vermeli, bir tüketici olarak haklarınızdan haberdar olmalı ve seçimlerinizi doğru yapmak için piyasayı iyi araştırmalısınız.

Hemen ajandanızı oluşturup düğün hazırlıklarınızı sıraya sokmak için tıklayın.

Hemen ÜCRETSİZ düğün web sitenizi oluşturmak için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 yorum

Begüm Şen

25/06/2013

yeni ev kuracaklar çocuklu aileler evinizi çok doldurmayın sonuçta evde siz yaşayacaksınız eşyalar değil halı çok almayın 130 m2 bir ev için çocuk odası salon takımı 6 kişilik masa küçük bir dolap yatak odası mutfağa 4 kişilik bir masa tv ünitesi yeter ev ne kadar dolarsa temizlik o kadar zor olur bence rahatlık önemli şıklıktan önce:)


EK

Ebru Kkorkunc

16/07/2013

KESINLIKLE SIZE KATILIYORUM BENDE NISANLIYIM TARIHIM BELLI OLDU VE BU SITENIN BANA COK YARARI OLCAGINA INANIYORUM


NA

Nazlı Akar

13/10/2014

bence evliliğin en zor kısmı ev bulmak olsa gerek. erken başlamakta fayda var