Yalnızca Evlilik Arifesinde Yeni Ev Döşeyenlerin Anlayabileceği 10 Şey!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:25 dakika

21.10.2020

Eğer evlilik arifesindeysen, yeni bir ev kurma, yeni eşyalar seçme sürecinden geçiyorsan her birinde kendini bulacağın garanti 10 tespitle karşı karşıyasın! Bakalım 10’da kaç yapacaksın!

1- Mezurasız Asla

Daha önce kapısını bile çalmadığın o mezura bir anda en yakın arkadaşın, yoldaşın olur. Öyle ki onu evde unutup mobilya bakmaya gittiğin günlerde hayata küsersin. En büyük pişmanlığın olur.

Not: Mezuranın yanında taşıdığın mini boy kaleme ve not defterine de selam olsun!

mezurasız asla

2- MDF Mi O?

Ev döşeme sürecine girince bir anda MDF, formika, masif ahşap, sunta, kontrplak ve bilumum ahşap türlerini şıp diye ayırt edebilme yeteneği yüklenir bünyeye.

Daha önce adını bile duymadığın tüm malzemelerin özelliklerini, hangisinin nerede kullanılmaya uygun olduğunu öğrenir, tereciye tere satmaya başlarsın.

3- A++ Enerji Sınıfı Candır

1200 devir, 9 kilo, A sınıfı, 6 programlı, kurutma özelliği, çift kapılı, donduruculu ve daha sayamayacağımız onlarca özellik senden sorulur.

Hayatının geri kalanında, yeni evleneceklere beyaz eşya danışmanlığı yaparak geçinebileceğin kadar bilgi biriktirirsin. Eh o kadar borçtan sonra bu birikimini ek işe çevirmeyi düşünebilirsin.

a++ enerji sınıfı candır

4- İç Mimarlık Uygulamasına Güncelleme Gelir

Daha önce tek düşündüğün gömleğinle eteğinin uyumlu olup olmadığı iken, duvar renginden perdeye, koltuk takımından halıya muhteşem uyumu yakalamak için bir anda içinden çıkan iç mimarı sen bile tanıyamazsın.

iç mimarlık uygulamasına güncelleme

5- Ustalar Ustalarımız!

Kızsan kızamazsın sevsen sevemezsin… Bu süreçte ustalarla aranda tanımlanamayan bir ilişki olur.

Asla söyledikleri saatte gelmedikleri için küplere binersin. Sürekli gelip gittikleri için de ahbap olup çıkarsın. Bir bakmışsın iki lafın beline karşılıklı çay yudumluyorsunuz.

ustalar ustalarımız

6- Sizin Hiç Bir Kere Bile Kullanmadığınız Eşyalarınız Oldu Mu?

Asla kullanılmayacak türlü türlü eşyanın itina ile eve doldurulması süreci başlar. Bir daha yüzüne bakılmayacak onlarca eşyayı almak konusunda büyük bir ısrar baş gösterir.

Bu durumu kontrol altına almazsanız büyük heveslerle döşediğiniz evde size bile oturacak yer kalmayıverir.

sizin hiç bir kere bile kullanmadığınız eşyalarınız oldu mu

7- Anneciğim Bu Koltukta Siz mi Oturacaksınız?

Her şeyden değerli ailelerimiz ev eşyaları konusunda fikir beyan etmekten kendilerini alıkoyamaz. Hep iyiliğimizi isterler biliriz ama bir türlü zevklerimiz tutmaz. Salonun ortasına kocaman bir L koltuk koyma fikrimizi sevmezler, vitrin yerine kütüphane olmasından hiç hoşlanmazlar. Herkesi mutlu etmek gittikçe zorlaşır.

anneciğim bu koltukta siz mi oturacaksınız

8- Mobilyalar Asla Şişede Durduğu Gibi Durmaz

Mağazalarda görüp beğendiğimiz o güzelim mobilyalar asla eve gelince oradaki gibi durmaz. Yeni eşyaların heyecanına kapılıp evin metrekaresiyle mağazanın büyüklüğü arasında ufak bir fark olduğunu unutuveririz. Oradayken mini mini görünen o masum eşyalar eve gelince aslan kesilir ve üzer.

mobilyalar asla şişede durduğu gibi durmaz

9- Alınmak İstenen Eşyalarla Bütçe Bir Türlü Uyuşmaz

Yeni evimize ve eşyalarımıza dair onlarca hayalimiz vardır. Gel gör ki o hayallerdeki resimle eldeki bütçe her zaman denkleşmez. Birbirinden güzel oturma odaları, yatak odaları, yemek odaları türlü türlü aksesuarlar, halılar, aydınlatmalar… Hepsinin en güzeli, en içimize sineni olsun diye uğraşırız.

Eninde sonunda o evi güzel yapacak olanın sevgimiz olduğunu biliriz ama fiyatlara da şaşırmadan edemeyiz.

alınmak istenen eşyalarla bütçe bir türlü uyuşmaz

10-Şunun Yarısını Siz Yarısını Biz Versek

Yeni ev döşerken alınacak o kadar fazla eşya olur ki şunun birazını da siz verin diye yalvarasın gelir her girdiğin mağazaya. Rakamları alt alta koyunca dağ gibi artar gider.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap