Bırakın Eviniz Sizin Yerinize Konuşsun

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

29.06.2020

Evleniyorsunuz ve eşinizi, sizi ve ortak hayatınızı anlatacağınız yeni bir ev döşüyorsunuz. Ne güzel! Öyleyse neden ev dekorasyonunuzun sizi anlatmasına izin vermiyorsunuz? Sizin için derlediğimiz dekorasyon fikirlerini inceleyin ve kendinize en yakın olduğunu düşündüklerinizden esinlenin! İşte size en moda ev dekorasyonu örnekleri...

Geleneksel Evler

Osmanlı'dan günümüze kadar uzanan kültürü yansıtan çizgileriyle geleneksel evler, natürel renklerin ön plana çıktığı ve ipek, saten, kadife gibi kumaşlarla zenginleşen, karakterli ve sade mobilyaların çoğunlukla tercih edildiği, desenin ise detaylarda, duvar kağıdı ve halı gibi unsurlarda kullanıldığı ev dekoruna sahiptir.

geleneksel

İskandinav Stili Evler

Kuzey Avrupa'nın dağ evleri stilinden modern kentli evlere uyarlanan İskandinav stili, ferah, aydınlık ve doğal yansımalı mekanları yansıtır. Beyaz rengin fonda büyük oranda tercih edildiği bu evlerde, az ve işlevsel mobilyalar kullanılması göze çarpar. Renk konusunda özgür seçimler yapılmasına rağmen doğada bulunan pastel renkler genellikle tercih edilir. Eşyalarda ahşap gibi doğal malzemeler tercih edilmektedir.

iskandinav

Uzakdoğu Stili Evler

Geniş bir coğrafyayı kapsayan Uzakdoğu, dekorasyon stiline genellikle Çin ve Japon kültürünün izleriyle yansımaktadır. İnsanın iç dünyasını harakete geçirmek üzerine kurulan bir düzen ve seçilen renkleri ile Uzakdoğu stili siyah, beyaz ve kırmızı renklerin birlikteliğini çok sever. Geleneksel Uzakdoğu sanatına ve felsefesine ait objeler, mekanlarda mobilyalar kadar önemli bir yere sahiptir.

uzakdogu

Neo-Klasik Evler

Bir sanat müzesinde yaşıyormuşsunuz hissi veren Neo-klasik evler, geleneksel Roma stilinin günümüzde bilinçli olarak tekrarlanan halini yansıtan neoklasisizm, aşırı süslemecelik yerine daha sade ve geometrik hatları tercih eder. Bordo ve mor gibi yoğun renklerin kullanımı bu stilde yaygındır. Biraz kasvetli gibi görünse de gerçekten gizemli ve özenli bir mekan elde etmenizi sağlar.

neo-klasik

Romantik Evler

Fransız Country stili ve vintage'ı da içine alan romantik evler, yumuşak ve kıvrımlı hatlara sahip mobilyaları genellikle açık ve pastel renklerde olmakla beraber eskitilmiş görünümde kullanır. Aksesuar kullanımına önem veren bu stil, çerçeveler, aynalar, abajurlar, mumlar gibi romantik unsurları kullanmaktan kaçınmaz.

rromantik

Bohem Evler

Renk kullanımının en fazla ve en özgür olduğu stillerden biri olan Bohem, etnik ve otantik detayların kullanımını gerektirir. Şal ve kilim desenlerinin ağırlıklı tercih edildiği bu stil, retro tarz ile de kolayca harmanlanabilir.

bohem

Modern Şehir Evleri

Hızlı ve pratik yaşayan şehir insanının öncelikli tercihlerinden biri olan modern şehir stili, tasarımda fonksiyonelliği ve ergonomiyi ön plana çıkarır. Siyah ve beyazın ağırlıklı kullanıldığı bu evlerde şehir hayatının hızlı, değişken ve teknolojiyle iç içe olan ruhunu yansıtan modern, post-modern ve hatta fütüristik detaylar göze çarpar.

modernsehir

Stilinizi Seçtiniz, Sıra Mobilyalarda!

Artık dekorasyon stilinizin çerçevesini çizmek için bir kaç fikriniz oldu. Peki bu stili uygulamaya geçirmek için yapmanız gerekeni biliyor musunuz? Çok basit, hemen Vivense’i açıyorsunuz, yüzlerce mobilya arasından size en çok hitap edeni satın alıyorsunuz. Yeni evinizin mobilyaları kısa süre içinde kapınızda oluyor, size ise sadece yeni evinizin tadını çıkarmak kalıyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Senem Aydın

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Romantik evde oturmak istiyorum sanırım fotoğraflardaki konsepti begendim.


Merve Kavakpınar

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Benim evim rengarenk olacak sanırım bohem evi olacak :)))