Yeni Evlilere Dekorasyon Fikirleri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:19 dakika

16.12.2020

İster salonunuz ister yatak odanız olsun metrekare olarak büyük bir alanda ferah ve havadar bir ortam yaratmak kolaydır. Peki ya daha küçük bir alanı daha büyük ve geniş göstermenin yollarını biliyor musunuz?

Ayna Kullanın

Aynalar küçük alanlar için harika dekoratif aksesuarlardır. Hem ışığı yansıtırlar hem de daha açık bir alan hissi yaratırlar. Birden fazla küçük ayna kullanmak yerine bir tane büyük kullanmak daha iyi olacaktır. Güzel çerçevelenmiş bir aynayı yere ya da konsolun üstüne dayayarak kullanabilirsiniz.

yeni evlilere dekorasyon fikirleri

Eğer mümkünse aynanızı bir pencerenin karşısına koymanız yerinde olacaktır. Böylece ışığı daha çok yansıtır ve evde daha çok pencere varmış gibi görünür.

Büyük Mobilyalar Seçin

Bu bazıları için kafa karıştırıcı olabilir, ancak küçük bir alana büyük koltuk yerleştirirseniz mekanın daha geniş algılanmasını sağlayacaktır. Bir sürü küçük parçanın küçük bir alana doldurulması kalabalık ve bunaltıcı görünür. İyi düşünülmüş birkaç parça büyük mobilya ile daha fonksiyonel bir alana sahip olursunuz.

yeni evlilere dekorasyon fikirleri

Kolçaksız Koltukları Deneyin

Açık bir alan yaratmanın bir yolu da kolu olmayan koltuklar kullanmanızdır. Görsel karışıklığı engeller ve daha çok alan varmış gibi bir yanılsama yaratır. Ama bu seçimi yaparken dikkat edin: Eğer koltuğa uzanıp başınızı kolçağa koyarak dinlenmeyi seven bir insansanız, bu seçim sizi sonrasında çok rahatsız edebilir.

yeni evlilere dekorasyon fikirleri

Perdelere Dikkat

Küçük bir alanda geniş bir alan hissi yaratmanın bir yolu da pencerelerde perde kullanmak yerine jaluzi ya da katlanır perde kullanmaktır. Dekore ettiğiniz odaya göre iyi cins bir ahşap bir jaluzi ya da güzel bir kumaştan yapılmış katlanır bir perde odanızı oldukça güzel gösterecektir. Perde kullanmakta kararlıysanız, modeli olabildiğince sade tutmaya bakın.

Açık Renkler Kullanın

Koyu ve iddialı renkler kullanmak küçük bir alanda da güzel görünebilir ancak mekanı geniş göstermez. Eğer odada bir ferahlık yaratmak niyetindeyseniz açık renklere bağlı kalın. Duvarınızda, perdenizde ve koltuklarınızda aynı rengi ya da aynı rengin hafif değişik tonlarını kullanmak sade ve geniş bir görüntü yaratmak için ideal bir yöntemdir.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Anıl B.

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Küçük mekan için büyük mobilya olayına şaşırdım doğrusu. Denemek lazım.


Esmanur Yiğit

Düğün Tarihi: 14.10.2014


perdeler gerçekten önemli. küçük bir odada kesinlikle abartılı perdeler kullanılmamalı.