Ev Dekorasyonu: Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:12 dakika

29.06.2020

Koltuklarınız en büyük harcamayı yapacağınız mobilyalardan biridir. Salonunuzda olduğu gibi bütçenizde de büyük yer kaplarlar. Hatta ev içinde en çok koltuklarınızla vakit geçirirsiniz. Bu nedenle ev dekorasyonunda koltuklarınıza yatırım yapmadan önce bu yazıyı mutlaka okuyun!

Doğru Oturma Takımı ile Rahat Bir Hayat

Koltuğunuzu nasıl kullanacağınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız! Televizyon karşısında vakit geçirmek için mi, uzanıp kitap okumak için mi, yoksa önemli misafirlerinizi ağırlamak için mi? Ayaklarınızı uzatıp televizyon izleyecekseniz sert ve formel bir koltuk almanıza gerek olmadığı gibi çok misafiriniz gelecekse içine gömülecekleri koltuklar seçmeniz de uygun olmayacaktır.

kooltuk1

Nasıl Seçmeli ?

Karşılayabileceğiniz en iyi kalitede koltuklar almaya çalışın. Unutmayın, koltuklarınız en az 10 yıl dayanmalıdır. Sadece görüntüsü ile değerlendirerek doğru bir seçim yapamazsınız. Hem model hem de iç yapısının kalitesi ile ortak bir değerlendirme yapın. Koltuğunuzun üzerinde zamanla oluşacak çökmeler, güzelliğinden çok şey götürecektir. Genişlik, derinlik, oturma yüksekliği ve kol yüksekliklerinin ölçülerini not edin. Merdivenlerden çıkabileceğinden, kapılardan geçebileceğinden ve yerleştireceğiniz alanın ölçülerine uygunluğundan emin olun.

kooltuk2

Geleceği de Düşünün

Koltuklarınızı aldıktan bir süre sonra geleceğe dair planlarınızı devreye sokabilirsiniz. Yeni koltuklarınızı bir süre kullanıp sıkıldıktan sonra kasaları ve iskeletleri sağlamsa yüzlerine yeni kumaş kaplatabilirsiniz. Hayvan besliyorsanız ya da yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız çabuk temizlenebilir, kir saklayabilen ve dayanıklı bir kumaş ile kaplatmayı tercih edebilirsiniz

kooltuk3

Son Bakış

Koltuk modellerine hakim olun. L biçiminde bir koltuk mu, tam bir takım mı yoksa sadece iki rahat kanepe mi satın alacaksınız? Alanınızın büyüklüğü ve dekorasyonunuz ile uyumlu bir koltuk modeline karar vermeniz, hem sizi hem de konuklarınızı rahat ettirecek bir seçim olur. Satın almadan önce beğendiğiniz koltuğu en ince detayına kadar test edin ve bu iş için vakit harcamaktan kaçınmayın. Mağazada üzerine oturun, uzanın, hatta ayaklarınızı uzatın. Evde yapabileceklerinizi düşünerek rahatlığını kontrol edin.

ev dekorasyonu: koltuk seçmenin püf noktaları

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

2 yorum

A

Ayfer

22/05/2013

nasıl seçersen seç hepsi birbirinden rahat


B

Berna

13/10/2014

evet kapıdan geçmesi çok önemli cidden. ben de dahil iki arkadaşım, evimizin kapısından geri gönderdik tüm oturma setini aman dikkat