Evlilik Terapistinden Öğütler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:23 dakika

05.08.2020

Siz hiç beraberliklerinin ellinci yılını kutlayan bir çiftin yıldönümüne katıldınız mı? Sevdiğiniz insanla hayatı paylaşmaya başlamadan önce evlilik terapisti Prof. Dr. Mehmet Sungur’un anlattığı ve en çok okunanlar arasına gireceğine emin olduğumuz, kısa ama sevimli hikayeye mutlaka kulak verin. Siz de mutluluğun sırrını keşfedin!

Mutlu aşk vardır!

İnanmayacaksın ama birlikte inanılmaz eğleniyorlardı. Çift, çok sevdiğim bir dostumun arkadaşlarıydı. Belki de dostum benim evliliklerle ilgili karamsarlığımı azaltmak ve mutlu çiftler de olduğunu göstermek için getirmişti beni bu kutlamaya. Gecenin ilerleyen saatlerinde kendimi ellinci yılını kutlayan o muhteşem kadının yanında buldum.

evlilik terapistinden öğütler

Bir evlilik terapistinin merakı

Benim psikiyatr olduğumu biliyordu. Ona uzun bir ilişkiyi böylesine coşkuyla sürdürebilen çiftlere olan hayranlığımı belirttikten sonra bir çift terapisti olarak bunu nasıl becerebildiklerini merak ettiğimi söyledim. Öyle ya, beraberliklerinin ellinci yıldönümünü kutlayan çiftlerin ayakta alkışlanması gereken bir zaman diliminde yaşıyoruz.

5. eşle 50. yıl kutlaması

Bana beş erkekle evlendiğini söyledi. Şaşırdım ve “Yani bu eşinizden önce dört kocanız olduğunu mu söylüyorsunuz?” diye sordum. Bir kahkaha attı ve “Hayır” dedi. “Evlendiğim erkekler hep aynı soyadını taşıyorlardı. Ben onun beş ayrı halini sevdim.” diyerek devam etti.

Aşkın 5 hali

İlk aşık olduğum adam genç, yakışıklı, hırslı ve eğlenceli idi. Bu adamı inanılmaz bir coşkuyla sevdim. Daha sonra ikinci adam ortaya çıktı. Bu ikinci adam işkolik idi. Onu sevmekte başlangıçta zorlandım; ancak biraz gayretle onu da sevdim. Daha sonra günümüzde orta yaş krizi denilen bir dönemden geçti. Doğrusu zor bir dönemdi. Ancak bu süreçten geçen adamı da sevebildim. Sonra emekli oldu. Başlangıçta sarsıldı ama sonunda kendini buldu. O kocayı da sevmeyi öğrendim.

İşte işin sırrı!

Şimdi bu tarafa doğru gelen adama bak! O artık cildi sarkmış, yaşlı bir adam. Bir zamanlar coşkuyla, deliler gibi aşık olduğum o yakışıklı adam asla değil. Ama ben bu beş adamı da çok seviyorum. Belki eskisi gibi coşkuyla, deliler gibi değil; ama çok daha derin ve dingin bir sevgiyle. İşte sır bu... Beş kocayı da sevmeyi öğrenebilmek... Şimdi sırrı sen de öğrendin.

evlilik terapistinden öğütler

Prof. Dr. Mehmet Sungur; Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey, Goa Yayınları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 yorum

EK

Ezgi Koçkaya

13/10/2014

insan karşısındakini her haliyle sevebilmeli


HT

Hande Taşkın

13/10/2014

güzel yazıymış gerçekten


MK

Merve Kerim

23/07/2019

Gercekten cok iyi hisetirdi bu bilgiler sagolun