Düğün Pastasını Seçerken En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir?

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:45 dakika

28.05.2021

Pasta seçilirken de hata mı yapılır demeyin, okuyun göreceksiniz. Düğün pastası seçerken, her şeyi düzgün yaptığınızdan emin olsanız bile gözünüzden kaçan bazı şeyler olacaktır. Bunlara örnek olarak size en sık yapılan birkaç hatayı Düğün.com Çiftleri anlatıyor.

Pastayı Son Dakikaya Bırakanlar: Kıvılcım&Ali

Kıvılcım: Düğün hazırlıklarımıza ikimiz de işimiz yüzünden çok vakit ayıramamıştık. Buna rağmen her şeyin yetişeceğine inanıyorduk. Keza, düğün hazırlık ajandamızda kısa sürede bir çok iş yapmıştık. Sadece düğün pastası seçimi işini sona bırakmıştık ve ikimiz de olayın ciddiyetinin farkında değildik. Düğünümüze 3 hafta kala panikle İstanbul’da bulunan bütün pastaneleri gezmemize rağmen kafamızdaki modeli ve lezzeti bulamamıştık. En sonunda, kötünün iyisi diyebileceğimiz bir pastada karar kıldık ve bir daha bu konuyu kimseye açmadık. Düğün pastası nasıl seçilir hemen öğrenin ve pasta seçimini kesinlikle sona bırakmayın, hatta boş vakitlerinizde sırf zevk için pasta çeşitlerini inceleyin.

Pastayi-Son-Dakikaya-Birakanlar-Kivilcim_Ali

7 Katlı Pastanın Altında Kalanlar: Deniz&Fuat

Fuat: Eşimin yoğun çalışma temposu yüzünden pasta seçimi bana kalmıştı. Düğünde üstüme aldığım en büyük sorumluluk pasta seçimi olduğu için her şeyin düzgün gitmesini istiyordum. İşin içine mükemmeliyetçi tarafım ve biraz da gösteriş yapma hevesim girince her şey kontrolden çıktı. Seçtiğim 7 katlı pastanın tamamını maket olarak değil gerçek pasta olarak sipariş ettim. Ama bu detayı düğün mekanıma bildirmeyi unuttum ve düğünümüzde 7 katlı pasta sahneye gelirken hafifçe sola yattı. Eşimle birlikte hayatımızın en gergin 2 dakikasını yaşadık. Neyse ki düğün yardımcılarımız tecrübeli kişilerdi, onlar hemen pastayı düzeltti ve konuklar bu ufak kazayı fark etmeden düğün devam etti. Tavsiyem; düğün pastanızı yaptırırken mutlaka bilmeniz gerekenleri öğrenerek pasta seçmeye gitmeniz.

7-Katli-Pastanin-Altinda-Kalanlar-Deniz_Fuat

Pastayı Donduran Süper Çift: Esma&Adil

Esma: Antalya’lı olanlar bilir, yaz sıcaklarında hiçbir gıda dışarda bırakılmaz. Hele süt ve meyve içeren gıdalar anında bozulur. Antalya’da mütevazı bir kokteyl tipi düğün planlamıştık. Bu sırada, kendi aklımızca bir yöntem bulup pastayı 2 derecelik soğuk hava deposuna koymaya karar verdik. Pasta sabah 11’den akşamki düğüne kadar yaklaşık 10 saat dolapta bekledi. Nasıl oldu bilmiyoruz ama pastayı akşam düğünden önce kontrol ettiğimde dış tarafında ince bir buz katmanı oluşmuştu. Pastayı dolaptan çıkarttırıp çözülmesini beklerken pasta kesme seremonisine sıra geldi. Bu sırada “ne yaparım, bu felaketi nasıl geçiştiririm” derken otelin lobisinde duran pastanın bizim düğün pastamız olarak havuz başına geldiğini gördüm. Kendi pastamızın dışındaki buzları çözünürken biz de maket pastayı kahkahalarla kestik ve lobideki pastayı getiren sivri zekalı garsonu tebrik ettik.

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

mısra öz

Düğün Tarihi: 23.10.2014


pastanın devrilmesi komik mi sinir bozucu mu karar veremedim :D


Esra Kara

Düğün Tarihi: 27.11.2012


Çok komiksiniz!! Hem çok güldüm hem de uyarı niteliğinde oldu...Süpersiniz, düğün.com ekibi!