2019 Düğün Trendleri Arasında Neler Var?

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:14 dakika

04.08.2021

2019’da evlenecek gelin adayları! Düğün hazırlıklarına başlamadan önce trendleri incelemeye ne dersiniz? Gelinlikten abiyeye, pastadan davetiyeye, gelin saçından makyaja düğünlerde yeni trendleri inceleyerek hem modern hem de diğer gelinlere ilham verecek bir düğüne imza atabilirsin.

2019 düğün trendleri

2019 düğünlerinde gelinlik, gelin saçı ve makyajı, düğün pastası, davetiye gibi unsurlarda sadeleşmenin yanı sıra iddialı modellerin dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. Tektaş ve alyans modellerinde sıra dışı tasarımlar klasik evlilik yüzüğü algımızı yıkıyor. Düğün davetiyeleri, pastalar ve abiye trendlerinde ise sanatsal dokunuşlar dikkat çekiyor. Dilersen 2019 düğün trendlerine yakından bakalım:

2019 Gelinlik Modası

2019 gelinlik modelleri klasik gelinlik algımızı yıkacak! Beyaz gelinlikler renkli tasarımlar ile çeşitleniyor. 2018 gelinlik trendlerinde etkisini gösteren fiyonklar 2019’da büyüyor, katmanlar daha da genişleyip, tulumlar çeşitlenerek gelinlik algımızı sarsıyor.

2018'de sokak modası ve dekorasyon trendleri arasında gördüğümüz metalik detaylar ve geometrik çizgiler, 2019’da gelinliklerde de boy gösteriyor. Ünlü tasarımcıların 2019 ilkbahar-yaz gelinlik koleksiyonlarında, geometrik desenler, gelinliğin tamamında kullanılıyor. Bu desenler sonbaharda uzun duvaklara da sıçrıyor.

2019 sonbahar gelinliklerinde ise tüller öne çıkıyor. Uzun duvaklar, omuz detayı hatta abartılı katlarıyla gelinliğin etek kısmı olan tüller, bazı markalarda karşımıza transparan bir gelinlik olarak çıkıyor.

2019 gelinlik trendleri

2019 gelinlik trendlerine daha yakından bakmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: 13 Maddede 2019 Gelinlik Modası

2019 Gelin Makyajı Trendleri

2019 gelin makyajı trendlerinde göz alıcı modeller öne çıkıyor! Metalik farlar, gümüş eyeliner’lar, parıltılı ojeler 2019’da gelinlerin ışıl ışıl görünmesini sağlayacak!

Işıltılı modellerden hoşlanmayanlar için ise soft pembe tonları, gelin makyajı trendleri arasındaki yerini alıyor. En sade gelin makyajı olan “yok gibi” makyaj modelleri 2019'da doğal görünümü zirveye taşıyor!

2019 gelin makyajı trendleri

2019 gelin makyajı trendleri hakkında daha fazla detaya şu yazımızdan ulaşabilirsin: 2019 Gelin Makyajı Trendleri

2019 Gelin Saçı Trendleri

2019 kısa saçlı gelinlerin yılı olacak gibi görünüyor! Gelin saçı modellerinde seçenek bulamamaktan yakınan gelin adayları, küt, kısa saç gelin başı modellerinin, trendler arasında yer almasına çok sevinecek!

2019 gelin saçı trendlerinde, gelinlik modasında olduğu gibi sadelik ve iddialı seçenekler bir arada! Gelinlikte büyüyen üç boyutlu çiçekler saçlara taşıyor, doğal dalgalı saç modelleri bu yıl da hakimiyetini koruyor. 2018’in romantik, yüksek atkuyruğu modelleri 2019’da düşüyor ve kurdelelerle süsleniyor.

Klasiklerin dışına çıkıp değişik gelin saç aksesuarları ve gelin saçı modelleri denemek isteyenler için de bu yıl farklı alternatifler sunuyor. Siyah saç aksesuarları ve punk tarzı en yeni 2019 gelin saçı modelleri arasında yer buluyor.

2019 gelin saçı trendleri

Bu trendleri yakından incelemek istersen seni şöyle alalım: 2019 Gelin Saçı Trendleri ve Son Moda Gelin Saçları

2019 Düğün Dekorasyon Trendleri

Düğün dekorasyon trendlerinde de sadelik hakim. Ancak bir fark var: Bu yıl, sade dekorasyon öğeleri ışıltılı detaylarla hareketleniyor. Floral ve şeffaf tasarımlar metalik, gold ve bakır tonlarıyla kombinleniyor. Geçtiğimiz yıllarda düğünlerde görmeye alıştığımız metalik ve gold tonlar ise yerini yavaş yavaş bakır tonlarına bırakıyor.

2018 düğün dekorasyon trendleri arasında yer alan geometrik tasarımlar bu yıl gelin-damat fonlarında kendini gösteriyor. Lazer kesim isimlikler ve siyah masa süslemeleri düğün dekorasyonunun zarif detaylarını oluşturuyor. Led tabelalar ve video-mapping uygulamaları da düğünlere renk katıyor!

2019 düğün dekorasyon trendleri

En yeni düğün dekorasyon trendlerine göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: 2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

2019 Abiye Trendleri

İster nişanda ister başkasının düğününe giderken giyilecek olsun, düğün denince ilk akla gelen şeylerden biri de abiyeler. 2019’un son moda abiyelerinin ilhamını doğadan aldığını söyleyebiliriz! Yeni sezon abiyeler arasında toprak tonları ve lavanta tonları dikkat çekerken; altın ve limon sarısı abiyeler öne çıkıyor!

Çiçekler, 2019 abiye modelleri üzerinde hakimiyetini sürdürürken, en yeni abiyelerde kelebek etkisi dikkat çekiyor. Abiyelerden bahsediyorsak leoparlara değinmeden geçemeyiz. En yeni abiye modellerinde leopar desenler de yer alıyor. Bu desenler elbisenin bütünde kullanıldığı gibi abiyelerin detaylarında da kullanılıyor.

2019 gelinliklerinde karşımıza çıkan abartılı katmanlar ve oversize tasarımlar, abiyelerde de kullanılıyor. Hareketli tasarımlara sahip abiye tercih etmek isteyenler için balık ağları ve püsküllü elbiseler alternatif seçenekler arasında yer alıyor.

2019 abiye trendleri

2019’un abiye trendlerine detaylı bir şekilde göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: 2019 Abiye Trendleri ve Son Moda Abiyeler

2019 Alyans Trendleri

Klasik alyans modelleriyle vedalaşma vakti! 2019’da evlilik yüzükleri çeşitleniyor. İki farklı materyalden ya da renkten yapılan alyanslar en yeni alyans modelleri arasında dikkat çekiyor. Üzerinde desenlerin, taşların, yazıların bulunduğu kalemli alyans yüzük modelleri de 2019'da sıkça karşımıza çıkacak! Bu modellerde alyansların yanlarında kullanılan sade tasarımlara gizemli bir ışıltı katıyor.

2019 alyans trendleri

2019’un alyans trendlerini incelemek istersen, en yeni alyans modellerinin de yer aldığı şu galerimize bakabilirsin: En Güzelini Arayan Çiftler İçin 2019 Alyans Modelleri

2019 Tektaş Trendleri

Tektaş yüzükler de 2019’da çeşitleniyor. En yeni tektaş modelleri arasında iki halkalı modeller ile kalın halkalı tasarımlar öne çıkıyor. İnciler ile iki montürlü ve taşlı evlilik teklifi yüzükleri trend haline geliyor.

2019 tektaş yüzükleri arasında geometrik tasarımlı modeller de dikkat çekiyor. Orta taşın etrafını küçük taşların kapladığı halo yüzükleri de 2019'da görmeye devam edeceğiz. Ayrıca "başı-sonu olmayan" sonsuz aşkı temsil eden, "doğu-batı" adı verilen yüzükler, 2019'un yeni tektaş yüzük modelleri arasında.

2019 tektaş trendleri

Sen de son moda tektaş modellerini incelemek istersen şu galerimizde birbirinden şık modelleri bulabilirsin: Evlilik Teklifini Taçlandıracak 2019 Tektaş Modelleri

2019 Nikah Şekeri Trendleri

2019 nikah şekeri trendlerine göre ‘şekerler’ bazen lolipopa, bazen makarona, bazen de küçük keklere dönüşüyor, yenilebilir nikah hediyelikleri öne çıkıyor. “Yemelik değil daha kalıcı bir seçenek arıyorum” diyenler için de mumlar ve sabunlar 2019’da da trendler arasındaki yerini koruyor. Küçük şişelerdeki kolonya, içki ve baloncuk oyuncakları, eğlenceli ve şık nikah hediyeliği alternatiflerini oluşturuyor. 2019’da en değişik trend ise nikah hediyeliği olarak dağıtılan fularlar oluyor.

2019 nikah şekeri trendleri

2019’un nikah şekeri ve hediyelik trendlerini incelemek istersen birbirinden şık örneklerin yer aldığı şu galerimizi ziyaret edebilirsin: En Şık 2019 Nikah Şekeri Modelleri

2019 Düğün Pastası Trendleri

2019’da düğün pastalarında kullanılan sulu boya efektleri, heykelleri anıran pastalar, kabartmalı tasarımlar, düğünleri adeta sanat galerisine dönüştürüyor. Kurutulmuş çiçekler, bu yılın pastalarına romantik bir hava getiriyor.

İncili ve fiyonklu pastalar da yine romantik tasarımları seven çiftler için trendler arasında yer buluyor. 2018 düğün pastası trendleri arasında öne çıkan geometrik detaylar, 2019’da pastanın bütününü oluşturuyor. Gold detaylar ise pastalara ışıltı katıyor.

2019 düğün pastası trendleri

Sen de 2019'un en trend düğün pastası modellerine göz atmak istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: 2019 Düğün Pastası Modelleri

2019 Davetiye Trendleri

Meghan Markle’ın düğün trendlerine etkisi 2019’un en yeni davetiye modellerinde de karşımıza çıkıyor. Gelin ve damadın soyadlarının baş harflerinden oluşan monogramlar, davetlileriniz üzerinde kraliyet düğününe katılmış izlenimi oluşturacak. Üstelik bu monogramları yine 2019’da sıkça karşımıza çıkacak davetiye mühürlerine de bastırabilirsin.

Trendlerdeki sadeleşme etkisi, koyu renkli ve minimal tasarımlı davetiyelerin öne çıkmasıyla da kendini gösteriyor. Peki ya renkli tasarımlardan hoşlananlar? 2018’in dekorasyon trendleri arasında yer alan çelenkler 2019’un davetiyelerinde karşımıza çıkıyor. 2018 trendlerinden 2019’a yansıyanlar arasında astarı tasarımlı zarflar da var. İçi floral tasarımlı zarflar bu yıl gold ve metalik çizgiler, geometrik tasarımlar ile çeşitleniyor.

2019 davetiye trendleri

2019’un düğün trendlerine dair anlatacaklarımız bu şekilde. Peki sen bu trendlerden en çok hangisini beğendin? Yorumlarda buluşalım!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum