İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:17 dakika

08.03.2022

Düğününe az kişiyi davet edecek çiftlere özel dizayn edilmiş düğün mekanları İstanbul’da her iki yakada da çok sayıda mevcut. 100-200 kişilik düğün salonu veya açık alan arayışındaysan bu listedeki mekanlara göz atmadan karar verme.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

1- Bahçe Kuzguncuk

Üsküdar'da bulunan Bahçe Kuzguncuk, açık ve kapalı alan seçeneklerine sahip.

Özel menü seçenekleri arasında çocuklara özel, diyabet, kosher, vegan, vejetaryen gibi menüleri de bulunan firmada menü fiyatları 200-300 TL'den başlıyor.

Bahçe Kuzguncuk

2- Splendid Palace Hotel

İstanbul düğün mekanlarından Splendid Palace Hotel’de yemekli menü fiyatları minimum 1000-1500 TL. Mekan Büyükada’da yer alıyor.

Burası incelikli ve sofistike dekorasyona sahip bir mekan. Butik düğün mekanları arasında en eskilerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Otelin tarihi 1908 senesine dayanıyor.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

3- Asmalı Bahçe Meyhane

İstanbul düğün mekanlarından Asmalı Bahçe Meyhane’de yemekli menü fiyatları minimum 100-200 TL. Mekan Kadıköy’de yer alıyor.

Burası incelikli ve sofistike dekorasyona sahip bir mekan. Butik düğün mekanları arasında en ferah alternatiflerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Asmalı Bahçe Meyhane

4- Ada Kanlıca - Baro Bahçe

Beykoz'da bulunan, 100-200 kişilik kapasiteye sahip Ada Kanlıca - Baro Bahçe samimi ve bohem düğünlerden, hatta düğünden daha çok yemek havasında geçen etkinliklerden hoşlanan çiftler için oldukça ideal.

Mekanın minimum yemekli fiyatı kişi başı 500-750 TL arasında. Tabii İstanbul düğün mekanları fiyatları konsepte, alana, yemek menüsüne ve diğer hizmetlere göre değişiklik gösteriyor.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

5- Ganache

100-200 kişilik düğün yapmak isteyen çiftlerin tercih edebileceği bir diğer mekan: Ganache!

Firmanın menü fiyatları minimum 750-1000 TL civarında. Geniş ve ferah bir atmosferde şehir manzaralı bir davet için bu mekanı tercih edebilirsin.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

6- Radisson Blu Bosphorus Hotel

Radisson Blu Bosphorus Hotel, Ortaköy'de yer alıyor. Özellikle butik bir düğüne imza atmak isteyen çiftlerin oldukça ideal olan Pupa Teras Salonu’nda yemekli bir düğün için 100, kokteylli ise 120 kişiye kadar bir düğün düzenleyebilmesi mümkün.

Tavandan yere kadar uzanan camdan duvarlara ve Boğaz’ı 270 derece açı ile gören panoramik manzaraya sahip mekanda minimum yemekli fiyatlar 1000-1500 TL arasında.

Radisson Blu Bosphorus Hotel

7- Uçar Garden Bosphorus

İstanbul Anadolu yakası düğün mekanlarından Uçar Garden Bosphorus, Üsküdar’da yer alıyor. İstanbul boğazını gözler önüne seren eşsiz manzarası, Uçar Garden Bosphorus'un öne çıkan özelliklerinden.

Mekanın farklı davet salonları buluyor. İsteğine ve davetli sayısına bağlı olarak yer tercih yapılabiliyor. Fiyatları ise minimum 200-350 TL aralığında değişiyor.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

8- Meroddi Barnathan Hotel

100-200 kişilik düğün mekanlarından Meroddi Barnathan Hotel, Beyoğlu’nda yer Galata Kulesi'ne nazır etkileyici bir manzara ve ambiyans sunuyor.

Mekanın, modern ve nostaljik öğelerin birleşiminden oluşan çok şık bir atmosferi olduğunu da belirtelim. Meroddi Barnathan Hotel'i ister samimi bir düğün istersen de nikah sonrası yemeği için tercih edebilirsin. Fiyatları ise yemekli menülerde kişi başı 350-500 TL arasında.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

9- Galatasaray Kalamış Tesisleri

Kadıköy'de yer alan Galatasaray Kalamış Tesisleri, çiftlere samimi ve şık bir ortamda eğlenceli bir düğün yapma imkanı sunuyor. Mekanın kapalı alanı bulunuyor, bu sayede farklı hava koşullarında düğün yapmaya uygun. Kapalı alanının davetli kapasitesi 200 kişiyken, eşsiz boğaz manzarasına sahip kır bahçesinde yemekli organizasyonlarda 400 kişiye kadar çıkabiliyor.

Mekanın çift ve davetlileri için 50-75 kişi aralığında konaklama hizmeti sunduğunu da ekleyelim. Minimum fiyatları da 1500 TL'nin üzerinde.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

10- Kaddeh Fulya

Şişli'de, kolaylıkla ulaşılan bir noktada konumlanmış Kaddeh Fulya!

Mekan, açılır kapanır tavanı ve etrafı saran camları ile kapalı alanda gibi hissettirmiyor. Fiyatlarını merak ediyorsan; hafta sonu kişi başı 350-500 TL'den başlıyor.

Kaddeh fulya

Kaddeh Fulya

Kaddeh Fulya

Firmayı İncele

11- Park 333 Wedding Garden

Avcılar düğün mekanlarından Park 333 Wedding Garden, 100-200 kişilik organizasyonlar için ideal. Küçükçekmece Gölü'nün yanında bulunan mekan, hem kıyı hem de boğaz olma özelliğine sahip dolayısıyla eşsiz bir manzara sunuyor. Düğününü burada yapacaksan kişi sayısının yemekli davetlerde 500'e, kokteylli davetlerde 600'e çıktığını aklında tutmalısın. Böylece davetli listene eklemek istediğin kişileri mekanın büyüklüğü konusunda sıkıntı yaşamadan ekleyebilirsin.

Mekanın manzarası dışında öne çıkan özelliklerinden biri ise dekorasyonu. Yuvarlak uzun masalar, tiffany sandalyeler, keten örtüler, aynalı suplalar ve cam objeler ile mekan şık bir dekorasyona sahip. Mekanda minimum fiyatlar 200-350 TL.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

12- Çamlık Garden

İstanbul Boğazı'nı doya doya seyredebileceğiniz bir yerde düğün yapmak ister misin? Çamlık Garden'ı sevebilirsin. Ayrıca bu mekanın rivayete dayalı anlamlı bir hikayesi de var. Birbirini seven iki genç kaçarak buraya sığınmış ve sevgilerine şahit olan çam ağaçları da onların köklü birlikteliğini sürdürmüş. Sen de böyle güzel hikayelerin enerjisine inanıyorsan, bu mekanda aşkını taçlandırabilirsin.

Açık ve kapalı alanlara sahip Çamlık Garden, farklı hava koşullarında düğün yapmaya uygun. Tarabya'da bulunan mekan 100-200 kişilik davetlere ev sahipliği yapıyor. Daha fazla kişiyi davet etmek istersen ise kapasitenin 350 kişiye kadar çıkabildiğini unutmamalısın. Mekanda kokteyl tarzında bir organizasyon yapmak istersen de fiyatlar 350-500 TL'den başlıyor.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

13- Manzara Restaurant

Bakırköy düğün mekanlarından Manzara Restaurant, adını harika manzarasından alıyor. 100-200 kişilik organizasyonlar yapmak için ideal bir seçenek olan mekanın yemekli kapasitesi 300 kişiye kadar çıkabiliyor. Mekanın ön plana çıkan bir diğer özelliği ise geniş dans pisti. Yani burada düğün yaparsan dans etmeyi seven misafirlerin rahatça dans edebilecek!

Mekanın kendi organizasyon sorumlusu bulunuyor, düğün telaşının arasında dışardan bir organizasyon firmasıyla anlaşmana gerek kalmıyor. Ama "ben tam kendime uygun bir organizasyon firması buldum, onunla çalışacağım" diyorsan bu mekanda organizasyon işini kendi firmanla halledebilirsin. Yemekli fiyatlar ise 350-500 TL'den başlıyor.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

14- Ve Hotels Boğaziçi (Vilayetler Evi)

Sarıyer'de bulunan mekan, boğaz manzarasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle gün batarken romantik anlar yaşamak için ideal. Mekanın iki farklı davet alanı bulunuyor. Bu sayede farklı büyüklüklerde organizasyonlar yapabiliyorsun. Müzik, fotoğraf çekimi, konsept ve salon süslemesi gibi ihtiyaçları mekanın organizasyon ekibi zaten karşılıyor. Ama dilersen başka bir organizasyon firmasıyla anlaşıp bu mekanda yapacağın düğünü planlayabilirsin.

Ve Hotels Boğaziçi (Vilayetler Evi), farklı düğün paketleri sunuyor. Bu paketlerde konaklama ve balayı gibi birçok hizmet bulunuyor. Zevkine göre seçim yapabiliyorsun.100-200 kişilik düğünlere uygun olan mekanın kapasitesinin 450 kişiye kadar çıkabildiğini de söylemeden geçmeyelim. Minimum fiyatları ise 350-500 TL arasında.

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

15- Balıklı Davet Teknesi & Organizasyon

Balıklı Davet Teknesi & Organizasyon da İstanbul'da bulunan 100-200 kişilik düğün mekanlarından bir tanesi. Restoran ve teras katı olan tekne, dekorasyon yaparken özgün tasarımlar konusunda profesyonel bir ekipten destek aldığını söylüyor. Dekorasyon dışındaki hizmetleri de mekanın kendi sorumlusu hallediyor böylece organizasyon konusunu düşünmene gerek kalmıyor. Mekanın fiyatları ise minimum 100-200 TL.

Bu mekanda düğün yapanların memnuniyetini yorumlardan da anlıyoruz. Yorumlardan bir tanesini buraya bırakıyoruz: "Yüzme bilmeyen bir çift olarak denizden ve teknelerden oldukça korkarak teknede düğüne karar verdik. Bu yüzden kendimizi sonunu bilmediğimiz bir organizasyona teslim ettik. Ama her şey tahmin ettiğimizden daha güzel geçti. Şiddetle tavsiye ediyorum."

i̇stanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları


İstanbul’daki 100-200 kişilik düğün mekanları bu şekilde. Sen de az kişiyi davet edeceğin bir düğün organizasyonu planlıyorsan listedeki firmaları inceleyebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri

Sıcak ve Samimi: İstanbul'daki Küçük Düğün Mekanları ve Fiyatları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap