İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:13 DK

01.04.2019

Düğününe az kişiyi davet edecek çiftlere özel dizayn edilmiş düğün mekanları İstanbul’da her iki yakada da çok sayıda mevcut. 100-200 kişilik düğün salonu veya açık alan arayışındaysan bu listedeki mekanlara göz atmadan karar verme.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Avrupa Yakası Düğün Mekanları

1- Cezayir Botanik Bahçe

100-200 kişilik düğün mekanlarına Cezayir Botanik Bahçe ile başlayalım. Beyoğlu’nda yer alan mekan adından da anlayacağımız üzere ağaçlarla ve bitkilerle dolu bir botanik bahçede yer alıyor.

Rustik konsepti ve diğer dekoratif öğeleriyle bu şık mekana 115 senelik tarihi bir binadan giriş yapılıyor. Fiyatları ise yemekli menülerde kişi başı 150-200 TL arasında.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

İstanbul’da düğün mekanlarının genelinde fiyatların nasıl olduğunu merak ediyorsan bu yazımızı inceleyebilirsin: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

2- Sunset Cruise

200 kişilik yemekli düğün yapmak isteyen çiftlerin tercih edebileceği bir diğer mekan: Sunset Cruise! Aslında bir mekandan daha çok bu tekne için yüzen restoran diyebiliriz.

Firmanın menü fiyatları minimum 50-80 TL civarında. Bu teknede gerçekleştireceğin düğün organizasyonuyla Boğaz’ın ortasında, yıldızların altında müthiş zaman geçireceksin.

Firma sayfasında da çiftlerin yaptığı çok sayıda yorum var. Bunlardan birini seninle paylaşmak istiyorum:

"Sunset Cruise personeline bu özel günümüzde bize tüm güzellikleri yaşattıkları için çok çok teşekkür ederiz. Her şey hayal ettiğimizden de öteydi. Bu anlamlı günümüzde ekibiniz ile birlikte olmaktan büyük keyif aldık."

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Restoran düğünü ve nikah sonrası yemeği için ortalama fiyatlar da burada: Şehir Şehir Restoran Düğünü Fiyatları!

3- Beyaz Konak

Sarıyer’de yer alan Beyaz Konak, 100 kişilik yemekli düğün mekanları arayan çiftler için ideal. Mekanın açık ve kapalı alanı da bulunuyor. Yani istediğin mevsimde burada düğününü yapabilirsin.

Mekanın minimum yemekli fiyatı kişi başı 150-200 TL aralığında. Deniz boyunca uzanan rıhtımı, iskelesi ve panoramik boğaz manzarasıyla çiftler buradan çok memnun bir şekilde ayrılıyor.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Boğaz manzaralı düğün mekanlarını incelemek istersen bu listeyi inceleyebilirsin: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

4- Novotel Zeytinburnu

Zeytinburnu’nda yer alan 4 yıldızlı Novotel, Avrupa yakası düğün mekanlarından biri. Özellikle havuz başında düğün yapmak isteyen çiftlerin burayı incelemesini öneriyorum.

Otelin minimum yemekli fiyatı kişi başı 100-150 TL’den başlıyor. Ayrıca sadece havuz başında değil, dilersen otelin kapalı alanında da düğün yapabilirsin.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Novotel gibi havuz başında düğün yapabileceğin birçok mekan var. Yazıyı incele: İstanbul'un Havuz Başı Düğün Mekanları

5- Olive Anatolian Restaurant

100 kişilik düğün mekanlarından Olive Anatolian Restaurant, Sirkeci’de yer alıyor. Mekan; Galata Kulesi'nden Boğaz'a, Topkapı Sarayı'ndan Ayasofya’ya uzanan güzellikleri kapsayan panoramik şehir manzarası sunuyor.

Bu mekanda yemekli bir düğün yapmak istersen kişi başı 100-150 TL arasında bir ücret talep ediyorlar. Düğün mekanlarının İstanbul genelinde istedikleri fiyatlar ortalama bu şekilde.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Avrupa yakasındaki mekanlardan en uygun fiyatlı olanları da bu yazıda: İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

Anadolu Yakası Düğün Mekanları

6- Paysage

İstanbul Anadolu yakası düğün mekanlarından Paysage, Beykoz’da Hidiv Kasrı ve Kanlıca'nın buluştuğu noktada yer alıyor. Konumu sayesinde de davetlilere müthiş bir Boğaz manzarası sunuyor.

Mekanın kapalı ve açık alanı var. Açık alanı bitkilerle donatılmış olduğu için adeta bahçe ortamında düğün yapıyor gibi olacaksın. Fiyatları ise minimum 80-100 TL aralığında değişiyor.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

"Düğün yapacağım mekan mutlaka deniz görmeli!" diyorsan bu yazımızı bir incele: İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

7- Mihrabat Korusu Cam Mekan

İstanbul düğün salonlarından Mihribat Korusu Cam Mekan’da yemekli menü fiyatları minimum 150-200 TL arasında. Mekan Beykoz’da yer alıyor.

Eski bir tarihe sahip olan mekan, dekorasyonuyla da bu tarihi dokusunu destekliyor. Aynı zamanda açık alanından Boğaz manzarası seyredilebiliyor. Açılır kapanır tavanı sayesinde de yağmura karşı önlem alabiliyorlar.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

İstanbul’da düğün yapılabilecek çok sayıda tarihi mekan var. Bunların hangisi olduğunu merak ediyorsan yazıyı şöyle bırakıyorum: İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri

8- Nakkaş Suare

Nakkaş Suare, az kapasiteli organizasyon yapabileceğin İstanbul düğün mekanlarından bir diğeri. Kuzguncuk’ta yer alan mekanın birbirinden farklı 6 adet salonu mevcut.

Bu salonları çok başarılı bir şekilde dekore etmişler. Konseptlerden birinin mutlaka sana uyacağını düşünüyorum. Ancak mekanın sadece kapalı alanlarının olduğunu da bilmelisin.

Fiyatlarını öğrenmek istersen de; yemekli menü için kişi başı 100-150 TL civarında.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

İstanbul'da butik düğün yapabileceğin diğer mekanlar için de böyle bir galerimiz var: Sıcak ve Samimi: İstanbul'daki Küçük Düğün Mekanları ve Fiyatları

9- Holiday Inn Istanbul Tuzla

İstanbul düğün otellerinden Holiday Inn, Anadolu yakasında Tuzla’da konumlanmış. Bu 4 yıldızlı otelin kapalı ve açık alanı mevcut. Düğün yapacağın mevsime göre dilediğini seçebilirsin.

Otelin yemekli menü fiyatı kişi başı 100-150 TL civarında. Ayrıca mekanda düğün yapan çiftlere organizasyon günü suit oda konaklama ve kahvaltı hediye ediyorlar.

Firma sayfasına yapılan bir çift yorumu da şu şekilde:

"Nişan törenim burada gerçekleşti. Yemekleri, sunumları, güler yüzleri ve ilgileriyle bize dört dörtlük bir gece yaşattılar. Tüm çiftlere tavsiye ederim."

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

Anadolu yakasında bütçene uygun düğün mekanı arıyorsan bu yazımıza da bakabilirsin: İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

10- Yanık Mektep Kuzguncuk

Açık alan düğün mekanları İstanbul Anadolu yakasında çok sayıda mevcut. Bunlardan biri de Kuzguncuk’ta yer alan, 100-200 kişilik kapasitesiyle Yanık Mektep.

Burası sade düğünlerden, hatta düğünden daha çok parti havasında geçen etkinliklerden hoşlanan çiftlere özel: Sevimli bir bahçede yer alan beyaz masa sandalyeler, sade ışıklandırmalar ve bir o kadar da şık bir ambiyans!

Mekanın minimum yemekli fiyatı kişi başı 200-300 TL arasında. Tabii İstanbul düğün mekanları fiyatları konsepte, alana, yemek menüsüne ve diğer hizmetlere göre değişiklik gösteriyor.

istanbul'da 100-200 kişilik düğün mekanları

İstanbul’daki 100-200 kişilik düğün mekanları bu şekilde. Sen de az kişiyi davet edeceğin bir düğün organizasyonu planlıyorsan listedeki firmaları inceleyebilirsin.

"İstanbul'da düğün yapmanın maliyeti ne kadar?" diye merak ediyorsan senin için hesapladık: İstanbul’un En Dikkat Çeken Düğün Salonları ve Fiyatları

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum