Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

İstanbul boğaz manzaralı düğün mekanları her zaman çok merak edilir, çok aranır, çok beğenilir. Evlenmeye karar vermiş tüm çiftlerin hayallerini süsleyen ilk seçenektir çoğu zaman. İstanbul düğün mekanları arasından, birbirinden müthiş konumlarıyla bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip 9 düğün mekanını seçtim. Beğendiklerinden kolayca fiyat teklifi isteyip, merakını giderebilirsin.

Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, Düğün.com ailesi olarak bir yıl dönümü kutlamamızı Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdik, karşısına konumlandığı Boğaz manzarası gerçekten görülmeye değerdi.

Fuat Paşa Yalısı'nda Boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut ama boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum. Boğazın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmen için burada bahar ve yaz aylarında evlenmeni tavsiye ederim.

Yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağına dair en ufak bir şüphen olmasın.

Fuat Paşa Yalısı'nı detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Fuat Paşa Yalısı ile Kendi Düğününüzün Misafiri Olmaya Ne Dersiniz?

lyxx8fhuuyaug8gt - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Kuleli Yakamoz Restaurant

"Boğazda düğün yapmak istiyorum, ama çok da abartılı olsun istemiyorum." diyorsan senin için en ideali bir restaurant düğünü yapmak. Bu seçeneklerden en iyilerinden biri ise Kuleli Yakamoz Restaurant.

Üsküdar'da Çengelköy'de yer alan mekanın açık hava yemekli düzen kapasitesi 150-400 kişi arasında opsiyon sağlıyor. 200 kişilik cam oda şeklindeki Boğaz manzaralı salonu sayesinde daha az bir davetli sayısıyla kışın da rahatlıkla düğün yapabilirsin.

Yalnız şunu belirtmem gerekir diye düşünüyorum, mekan Kuleli Askeri Lisesi ve yanındaki tarihi camiden dolayı alkol servisi yapamıyor, bilgin olsun.

rekdqhgnnnkhqs28 - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Sea Garden

Boğazda düğün mekanları arasında yerini alan Sea Garden, yeni bir isim. Sarıyer Büyükdere'de yer alan mekan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Hammamizade Mustafa Bey Yalısı'nın Sea Garden adıyla düğün mekanı olarak hizmete açılmasıyla duyuldu.

İşletmecileri çok iyi bir iş başarmışlar, fotoğraflarını incelerken o kadar pozitif, işini o kadar aşkla yapan bir ekip enerjisi aldım ki onları bu listeye sokmadan edemedim.

Kapalı alan kapasitesi oldukça az olan Sea Garden aslında bir açık hava mekanı. Maksimum kapasiteleri 300, kokteyl düzende 350 kişiye kadar çıkılmasına imkan veriyor.

chsnkmgjpoz4frle - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Bu mekanlar da ilgini çekebilir: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

Bosphorus Palace Hotel

Butik oluşundan mıdır nedir bilmiyorum ama Boğaz manzaralı oteller arasında en sevdiklerimden biri Bosphorus Palace Hotel. Beylerbeyi sahilinde yer alan mekana deniz yoluyla ulaşmak da mümkün. Düğün gecesi mekana afili bir giriş yapma imkanınız da oluyor böylece. Davetlileri beklemedikleri yerden yakalayabilir, sürpriz yapabilirsin.

Açık hava kapasiteleri yemekli düzende 350 iken, kokteyl organizasyonu ile 450 kişiyi ağırlayabilirsin. Mekanın yemekli düzende kapalı alan kapasitesi ise 150.

lsr67ahhzormmnx8 - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Portaxe

Kapasite konusunda gerçekten sınırları aşan bir mekan Portaxe. Açık havada yemekli düzende maksimum kapasiteleri 750, kokteyl düzeninde ise 2200. Kapalı alanda ise bu sayı 700'e 950 olarak değişiyor.

Portaxe'te evlenenler ve davetliler arasında en çok konuşulanlardan biri ise gece yarısı terasta yanan variller eşliğinde çorba servisi veya sıcak şarap ikramı yapmaları. Buna herkes bayılıyor.

Yani mekanın konumu ve manzarasının yanı sıra bu işte çok profesyonel olmaları düğün gecesi bir aksilikle karşılaşma ihtimalinizi neredeyse sıfıra indiriyor.

fjaa5hhkkjflyk68 - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

İstanbul Yıldız Hisar

Sarıyer bölgesinde, Rumelihisarı tarafında bulunan İstanbul Yıldız Hisar, Düğün.com çiftleri tarafından en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi. Boğaz köprüsünün neredeyse üzerindeymiş gibi görünen mekanın, Boğaz manzarasının yanı sıra havuz başı opsiyonu da var. Kapasiteye baktığımda ise 600 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Yıldız Hisar mekanını detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Hayallerinizdeki Düğün Mekanı: Yıldız Hisar

z8anewbfhsz7ywbo - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

La Colina Restaurant & Bar

Gün batımı manzarasını seven çiftler burada mı? Gerçi sevmeyen var mıdır, sanmıyorum. Ama şundan eminim ki La Colina çiftlere ve davetlilere gerçekten güzel manzaralar sunuyor.

Açık ve kapalı alanı bulunan mekanda kır düğünü yapmak istersen yaklaşık 800 kişiye kadar davetlinizi çağırabilirsiniz. Yüksek bir noktada konumlanmış olan mekanda muhteşem şehir manzarası ayaklarınızın altında olacak.

oscoslbujemvxs9n - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Boğaz Bahçe

Boğazın hemen yanında yer alan düğün mekanı Sarıyer ilçesinde konumlanmış. Yuvarlak masaları ve tiffany sandalyeleriyle tam bir kır düğünü ortamı oluşturulmuş.

Ayrıca fiyatları da gayet uygun. Yaklaşık 600 kişilik kapasitesi olan mekanda hafta sonu yemekli kişi başı fiyat 50-80 TL'den başlıyor.

nomnsfgg5dppxqov - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Secret Garden İstanbul Art

Yeniköy'de yer alan ve Boğaz manzarasıyla gönüllerde taht kuran mekan 1 açık, 2 kapalı salona sahip. Ama kapalı salonları daha küçük düğünler için kullanılabilir durumda. Açık alanında ise 1.000 kişilik bir davetli kapasitesine sahip.

Mekanda düğün yapan bir çiftten tavsiye almak istersen de: Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel: Nihan ve Burak

1asagd8idc351avn - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Villa Ozan Bosphorus

Bu mekanın en öne çıkan özelliğinden bahsedeceğim -ki sen zaten diğer özelliklerine firma sayfasından bakarsın-, o da şu ki: Mekanın kapalı ve açık olmak üzere iki adet düğün alanı var. Ama dur, bununla bitmedi. Düğün gününde bu iki salonu da sadece senin için hazırlıyor.

Yani yaz veya bahar aylarında açık alanda düğün yapıyorsun diyelim. Yağmur yağarsa seni ve davetlilerini direkt olarak kapalı alana alıyorlar. Hem aynı günde birden fazla düğün yapılmamasından dolayı davetli giriş çıkışında da karışıklık olmuyor. Mis!

0rhv0nzbvyai3tmb - boğaz’ın en güzel düğün mekanları

Bu yazı da ilgini çekebilir: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları

Şehrindeki 1226 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NK Narin K.

istanbulda rüya gibi bir düğün için incelenmesi gereken en önemli duraklar :)

Rukiye Çolak

Narin hanım bende size katılıyorum boğaz düğünü düşünen çiftler kesinlikle bu mekanlar ile görüşmeli