Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

8:24 dakika

19.06.2020

İstanbul düğün mekanları arasından, birbirinden müthiş konumlarıyla bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip düğün mekanlarını seçtik. Beğendiğin İstanbul Boğaz manzaralı düğün mekanlarından kolayca fiyat teklifi isteyip, merakını giderebilirsin.

boğaz’ın en güzel düğün mekanları

1- Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, Düğün.com ailesi olarak yıl dönümü kutlamalarından birini Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirmiştik. Karşısına konumlandığı Boğaz manzarası gerçekten görülmeye değer.

Fuat Paşa Yalısı'nda Boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut ama Boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum. Boğaz’ın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmen için burada bahar ve yaz aylarında evlenmeni tavsiye ederim.

Yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağına dair en ufak bir şüphen olmasın. Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatlarını da buraya bırakıyorum:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 150-200 TL 200-300 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

Fuat Paşa Yalısı

Fuat Paşa Yalısı'nı detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Fuat Paşa Yalısı ile Kendi Düğününüzün Misafiri Olmaya Ne Dersiniz?

2- Casamento

Boğaz’da düğün mekanları arasında yerini alan Casamento, yeni bir isim. Fuat Paşa Yalısı'nın hemen yanında yer alması sayesinde de kolayca bulunabilecek bir noktada. Sarıyer Büyükdere'de yer alan mekan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Hammamizade Mustafa Bey Yalısı'nın Casamento adıyla düğün mekanı olarak hizmete açılmasıyla duyuldu.

İşletmecileri çok iyi bir iş başarmışlar, fotoğraflarını incelerken o kadar pozitif, işini o kadar aşkla yapan bir ekip enerjisi aldım ki onları bu listeye sokmadan edemedim.

Kapalı alan kapasitesi oldukça az olan Casamento aslında bir açık hava mekanı. Maksimum kapasiteleri yemeklide 300, kokteyl düzende 350 kişiye kadar çıkabiliyor. Mekandaki mini havuza da dikkat çekmek istiyorum. Ortama bambaşka bir hava katmış. Mekanın menü fiyatları ise şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 150-200 TL 200-300 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

Casamento

"Düğünüme en fazla 300 kişiyi çağırırım" diyorsan bu yazı tam senlik: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

3- Bosphorus Palace Hotel

Butik oluşundan mıdır nedir bilmiyorum ama Boğaz manzaralı oteller arasında en sevdiklerimden biri Bosphorus Palace Hotel. Beylerbeyi sahilinde yer alan mekana deniz yoluyla ulaşmak da mümkün. Düğün gecesi mekana afili bir giriş yapma imkanınız da oluyor böylece. Davetlileri beklemedikleri yerden yakalayabilir, sürpriz yapabilirsin.

Boğaz’da nişan mekanlarını araştıran çiftlere de hitap eden Bosphorus Palace Hotel'in açık hava kapasitesi yemekli düzende 350 iken, kokteyl organizasyonu ile 450 kişiye çıkabiliyor. Mekanın yemekli düzende kapalı alan kapasitesi ise 150. Bosphorus Palace Hotel düğün menüsü fiyatlarını merak edersen onlar da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 200-300 TL 200-300 TL

Bosphorus Palace Hotel

Davetli sayına uygun mekanları incelemek işini kolaylaştırır. Mesela en fazla 400 davetlisi olacak çiftlere özel mekanlar bu yazıda: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

4- Portaxe

Kapasite konusunda gerçekten sınırları aşan bir mekan Portaxe. Açık havada yemekli düzende maksimum kapasiteleri 750, kokteyl düzeninde ise 2200. Kapalı alanda ise bu sayı 700'e 950 olarak değişiyor.

Portaxe'te evlenenler ve davetliler arasında en çok konuşulanlardan biri ise gece yarısı terasta yanan variller eşliğinde çorba servisi veya sıcak şarap ikramı yapmaları. Buna herkes bayılıyor.

Yani mekanın konumu ve manzarasının yanı sıra bu işte çok profesyonel olmaları düğün gecesi bir aksilikle karşılaşma ihtimalinizi neredeyse sıfıra indiriyor. Portaxe düğün fiyat tablosu da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 100-150 TL 150-200 TL
Yemekli 200-300 TL 300-400 TL

Portaxe

İstanbul'daki düğün mekanlarının fiyatlarını araştırdık ve senin için bir maliyet çıkardık: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

5- İstanbul Yıldız Hisar

İstanbul Yıldız Hisar, Düğün.com çiftleri tarafından en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi. Boğaz Köprüsü'nün neredeyse üzerindeymiş gibi görünen mekanın, Boğaz manzarasının yanı sıra havuz başı opsiyonu da var. Kapasiteye baktığımda ise 600 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Yıldız Hisar düğün mekanının Hisarüstü’nde yer aldığını da belirtmeden geçmeyeyim.

Şimdi dilersen Yıldız Hisar’ın fiyatlarına bakalım:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

Yıldız Hisar

Yıldız Hisar mekanını detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Hayallerinizdeki Düğün Mekanı: Yıldız Hisar

6- Çamlık Garden

Gün batımı manzarasını seven çiftler burada mı? Gerçi sevmeyen var mıdır, sanmıyorum. Ama şundan eminim ki Çamlık Garden düğün organizasyonlarında çiftlere ve davetlilere gerçekten güzel manzaralar sunuyor.

Açık ve kapalı alanı bulunan mekanda kır düğünü yapmak istersen yaklaşık 400 kişiye kadar davetlinizi çağırabilirsiniz. Yüksek bir noktada konumlanmış olan mekanda muhteşem şehir manzarası ayaklarınızın altında olacak.

Menü fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 80-100 TL 100-150 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

Çamlık Garden

Çamlık Garden, Üsküdar'da yer alıyor. Anadolu yakasındaki diğer düğün mekanları için: İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

7- Boğaz Bahçe

Boğaz’ın hemen yanında yer alan düğün mekanı Sarıyer ilçesinde konumlanmış. Yuvarlak masaları ve tiffany sandalyeleriyle tam bir kır düğünü ortamı oluşturulmuş.

Ayrıca fiyatları da gayet uygun. Yaklaşık 600 kişilik kapasitesi olan mekanda fiyatlar da gayet uygun. Tabloyu buraya bırakıyorum:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 30-50 TL 30-50 TL
Yemekli 50-80 TL 100-150 TL

Boğaz Bahçe

Avrupa yakasındaki düğün mekanları da burada: İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

8- Secret Garden İstanbul Art

Yeniköy'de yer alan ve Boğaz manzarasıyla gönüllerde taht kuran Secret Garden düğün organizasyonları için 1 açık, 2 kapalı salona sahip. Ama kapalı salonları daha küçük düğünler için kullanılabilir durumda. Açık alanında ise 1.000 kişilik bir davetli kapasitesine sahip.

Mekanda düğün yapan bir çiftten tavsiye almak istersen buraya yorumlarını bırakıyorum: Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel: Nihan ve Burak

Sen de Nihan ve Burak gibi Secret Garden’da düğün yapmak istersen fiyatlar şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 100-150 TL 150-200 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

Secret Garden İstanbul Art

Düğün salonu fiyatları neye göre değişir? Bütçeni daha iyi kullanmak için yazıya bak: Düğün Salonları Fiyatları

9- The Marmara Taksim

Tüm şehre 360 derece hakim konumu ve eşsiz manzarasıyla gönüllerde taht kuran bir otel The Marmara! Otelin salonunda yemek düzeninde 550, kokteyl düzeninde ise 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Otelin düğün paketinde karşılama kokteyli, set menü, limitsiz yerli içki ve standart dekorasyon paketi ile birlikte salonun dekorasyonuna zenginlik katan masa örtüsü, dantel kapak, peçete, peçetelik, supla, masa ortası aynası, şamdan, şamdan çiçeği ve nikah masası gibi detayları da sunuyorlar.

Mekanın fiyatları da manzarasına göre standartlarda seyrediyor:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 150-200 TL 200-300 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

The Marmara Taksim

Deniz manzarasından kopamayan çiftlere başka önerilerimiz de var: İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

10- Eski Büyükdere İskelesi

Sarıyer’de yer alan Eski Büyükdere İskelesi, İstanbul deniz kenarı düğün mekanları arasında tarihi atmosferiyle de dikkatleri üzerine çeken bir yer. 1853 yılından günümüze gelen binası çiftlere keyifli bir düğün yapma imkanı sunuyor.

Mekanın 600 kişilik kapalı alanı ve terası bulunuyor. Düğün organizasyonlarının yanı sıra burada nişan, kına ve gün batımı nikahı da yapabiliyorsunuz. Ayrıca karşılama kokteyli de düğün paketlerinde sundukları güzel hizmetlerden biri.

Eski Büyükdere İskelesi’nde düğün yapmaya karar verirseniz sizinle sürekli ilgilenen bir ekip oluyor. Gerek düğün öncesinde gerekse düğün günü tüm istekleriniz eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor. Şimdi de Eski Büyükdere İskelesi düğün menüsü fiyatlarına göz atalım:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 300-400 TL 300-400 TL

Eski Büyükdere İskelesi

Mekanı tüm detaylarıyla incelediğimiz yazı da burada: Eski Büyükdere İskelesi’nde Tekrar Aşık Olmaya Ne Dersiniz?

11- Paella Davet

Boğaz’da düğün yerlerini inceleyip Paella’dan bahsetmemek olmaz. Bu mekan da Sarıyer’de yer alıyor. Paella’da Boğaz ve 3. Köprü manzarasının eşliğinde ormanın yeşilliğine de tanık oluyorsunuz.

Mekanın düğün paketine baktığımızda hoş geldin kokteyli, düğün pastası, ses, ışık, DJ hizmeti, fotoğraf, video çekimi, zengin süsleme seçenekleri gibi birçok hizmeti sunduklarını görüyoruz. Yemekli menülerinde ise 10 çeşit meze, ara sıcak, ana yemek ve sınırsız meşrubat var. Tabii çiftlerin taleplerine göre menüler şekillenebiliyor.

Paella’nın fiyatları da gayet uygun:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

Paella Davet

Düğününe çok kişi çağırmayacaksan bu mekanları da incele: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

12- Gül Sultan Yalısı

İstanbul Boğaz düğün mekanlarından bir diğeri de Gül Sultan Yalısı! Üsküdar’da yer alan mekan, denize sıfır bir noktada konumlanmış. Davetlilere Beylerbeyi’nden muhteşem bir manzara sunuyor. 1904 senesinden beri ayakta kalan ve restore edilmiş bir binası var. Yani tarihi açıdan da oldukça değerli.

Burada deniz kenarında nikah yapma keyfini de yaşayabilirsin. Öyle bir seçenekleri de var. Düğün tarihine ve mevsime göre kapalı veya açık alanı tercih edebilirsin. İki alanları da birbirinden şık şekilde süslüyorlar.

Gül Sultan Yalısı düğün menüsü fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 150-200 TL 150-200 TL
Yemekli 200-300 TL 200-300 TL

Gül Sultan Yalısı

Tarihi düğün mekanlarının ihtişamı bir başka! Bak buradaki mekanlar da ilgini çekebilir: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları

13- Teras 212 Beşiktaş

İstanbul düğün mekanlarından Teras 212, Beşiktaş’ta yer alıyor. Çiftlere ve davetlilere Boğaz’ın ışıkları eşliğinde kokteyl keyfi yaşatıyor. Sonrasında ise işinde uzman şeflerin sunduğu yemeklerle ve müzikle eğlenceniz devam ediyor.

Mekanın hazırladığı gelin taklarını mutlaka görmeni öneriyorum. Çiçeklerle süsledikleri takların altında arkanızda Boğaz manzarasıyla muhteşem fotoğraflar çektirebiliyorsunuz.

Çiçeklerle süslenmiş şık masaları ve diğer mekan konsepti detaylarıyla Teras 212 Beşiktaş, gösterişli düğün yapmak isteyen çiftler için ideal. Teras 212 Beşiktaş düğün fiyatları da şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

Teras 212 Beşiktaş

Sana önerdiğimiz havuz başı mekanlara göz attın mı? Buraya bırakıyorum: İstanbul'un Havuz Başı Düğün Mekanları

14- İncisu Yatı

Müthiş bir mekanla listeye devam edelim! İncisu Yatı, tekne düğünü yapmak ve Boğaz'ın keyfini doyasıya çıkarmak isteyen çiftler için ideal seçeneklerden biri.

Davetli kapasitesi 500 kişi olan teknede, alt salonda 300 kişiye kadar yemekli hizmet verilebiliyor. Üst katında kokteyl verip, nikah kıyıp; sonrasında yemek organizasyonuna geçiliyor.

Böyle güzel bir mekanda organizasyon yapmak istersen, İncisu Yatı düğün fiyatı tablosunu buraya bırakıyorum:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 30-50 TL 30-50 TL
Yemekli 50-80 TL 50-100 TL

İncisu Yatı

Boğaz turu yaparak evlenme fikri hoşuna gittiyse şu yazımız da ilgini çekebilir: İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri

15- Ve Boğaziçi İstanbul (Vilayetler Evi)

Vilayetler Evi, Sarıyer'de yer alan bir düğün mekanı. Boğaz'ın hemen yanında yer alıyor ve davetlilerine müthiş manzaralar sunuyor.

Mekanın oldukça güzel menü seçenekleri var. Türk ve dünya mutfağından yemekler sunuyorlar. Boydan boya camları sayesinde kışın düğün yapsanız bile manzarayı net bir şekilde seyredebiliyorsunuz.

Ayrıca mekanın açılır kapanır tavanı olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 80-100 TL 100-150 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

VE Boğaziçi İstanbul

Senin için seçtiğim mekanlar ve Boğaz’da düğün fiyatları bunlar. Eğer bu mekanların arasında hoşuna giden yerler varsa fiyat teklifi almayı unutmamalısın. Ne kadar çok firmadan teklif alırsan bütçene en uygun yeri seçmek o kadar kolay olur!

Bu arada nerede düğün yapmak istediğine tam olarak karar veremediysen bu test sana yardımcı olabilir:

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Rukiye Çolak

21/10/2014

Narin hanım bende size katılıyorum boğaz düğünü düşünen çiftler kesinlikle bu mekanlar ile görüşmeli


NK

Narin K.

09/10/2014

istanbulda rüya gibi bir düğün için incelenmesi gereken en önemli duraklar :)