Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

İstanbul boğaz manzaralı düğün mekanları her zaman çok merak edilir, çok aranır, çok beğenilir. Evlenmeye karar vermiş tüm çiftlerin hayallerini süsleyen ilk seçenektir çoğu zaman. İstanbul düğün mekanları arasından, birbirinden müthiş konumlarıyla bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip 9 düğün mekanı seçtim sizin. Beğendiklerinizden kolayca fiyat teklifi isteyip, merakınızı giderebileceğinizi unutmayın!

Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, bu yıl Düğün.com ailesi olarak 7. yıl kutlamamızı değerli üyelerimizden Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdik, karşısına konumlandığı boğaz manzarası gerçekten görülmeye değerdi. Fuat Paşa Yalısı'nda boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut ama boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar diye düşünüyorum. Boğazın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmeniz için burada bahar ve yaz aylarında evlenmenizi tavsiye ederim. Yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağına dair en ufak bir şüpheniz olmasın.

fuat_pasa_yalisi - Fuat Paşa Yalısında deniz manzaralı düğün

Kuleli Yakamoz Restaurant

Boğazda düğün yapmak istiyorum ama çok da abartılı olsun istemiyorum diyorsanız sizin için en ideali bir restaurant düğünü yapmak. Bu seçeneklerden en iyilerinden biri ise Kuleli Yakamoz Restaurant. Üsküdar'da Çengelköy'de yer alan mekanın açık hava yemekli düzen kapasitesi 150-400 kişi arasında opsiyon sağlıyor. 200 kişilik cam oda şeklindeki boğaz manzaralı salonu sayesinde daha az bir davetli sayısıyla kışın da rahatlıkla düğün yapabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmem gerekir diye düşünüyorum, mekan Kuleli Askeri Lisesi ve yanındaki tarihi camiden dolayı alkol servisi yapamıyor, bilginiz olsun.

kuleli_yakamoz_restaurant - Boğaz manzarası eşliğinde romantik bir düğün mekanı

Sea Garden

Boğazda düğün mekanları arasında yerini alan Sea Garden, yeni bir isim. Sarıyer Büyükdere'de yer alan mekan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Hammamizade Mustafa Bey Yalısı'nın Sea Garden adıyla düğün mekanı olarak hizmete açılmasıyla duyuldu. İşletmecileri çok iyi bir iş başarmışlar, fotoğraflarını incelerken o kadar pozitif, işini o kadar aşkla yapan bir ekip enerjisi aldım ki onları bu listeye sokmadan edemedim. Kapalı alan kapasitesi oldukça az olan Sea Garden aslında bir açık hava mekanı. Maksimum kapasiteleri 300, kokteyl düzende 350 kişiye kadar çıkmanıza imkan veriyor.

sea_garden - Denize sıfır bir açık hava düğünü mekanı

Bosphorus Palace Hotel

Butik oluşundan mıdır nedir bilmiyorum ama boğaz manzaralı oteller arasında en sevdiklerimden biri Bosphorus Palace Hotel. Beylerbeyi sahilinde yer alan mekana deniz yoluyla ulaşmak da mümkün. Düğün gecesi mekana afili bir giriş yapma imkanınız da oluyor böylece. Davetlileri beklemedikleri yerden yakalayabilir, sürpriz yapabilirsiniz. Açık hava kapasiteleri yemekli düzende 350 iken, kokteyl organizasyonu ile 450 kişiyi ağırlayabilirsiniz. Mekanın yemekli düzende kapalı alan kapasitesi ise 150.

bosphorus_palace_hotel - Boğaz manzaralı yalıda düğün alternatifleri

Portaxe

Kapasite konusunda gerçekten sınırları aşan bir mekan Portaxe. Açık havada yemekli düzende maksimum kapasiteleri 750, kokteyl düzeninde ise 2200. Kapalı alanda ise bu sayı 700'e, 950 olarak değişiyor. Portaxe'te evlenenler ve davetliler arasında en çok konuşulanlardan biri ise gece yarısı terasta yanan variller eşliğinde çorba servisi veya sıcak şarap ikramı yapmaları. Buna herkes bayılıyor. Yani mekanın konumu ve manzarasının yanı sıra bu işte çok profesyonel olmaları düğün gecesi bir aksilikle karşılaşma ihtimalinizi neredeyse sıfıra indiriyor.

portaxe_manzarali_dugun - Boğaz köprüsüne karşı kır düğünü konseptinde masa düzeni

İstanbul Yıldız Hisar

Sarıyer bölgesinde, Rumelihisarı tarafında bulunan İstanbul Yıldız Hisar, Düğün.com çiftleri tarafından en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi. Boğaz köprüsünün neredeyse üzerindeymiş gibi görünen mekanın, boğaz manzarası yanı sıra havuzbaşı opsiyonu da var. Kapasiteye baktığımızda ise 600 kadar davetlinizi ağırlayabiliyorsunuz.

yildiz_hisar - Boğaz'ın dibinde düğün mekanı

Şehrindeki 1704 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NK Narin K.

istanbulda rüya gibi bir düğün için incelenmesi gereken en önemli duraklar :)

Rukiye Çolak

Narin hanım bende size katılıyorum boğaz düğünü düşünen çiftler kesinlikle bu mekanlar ile görüşmeli