Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:46 dakika

20.12.2023

İstanbul düğün mekanları arasından, birbirinden müthiş konumlarıyla bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip düğün mekanlarını seçtik. Beğendiğin İstanbul Boğaz manzaralı düğün mekanlarından kolayca fiyat teklifi isteyip, merakını giderebilirsin.

boğaz’ın en güzel düğün mekanları

1- Portaxe

Kapasite konusunda gerçekten sınırları aşan bir mekan Portaxe. Açık havada yemekli düzende maksimum kapasiteleri 750, kokteyl düzeninde ise 2.200. Kapalı alanda ise bu sayı 700'e 950 olarak değişiyor. Portaxe'te evlenenler ve davetliler arasında en çok konuşulanlardan biri ise gece yarısı terasta yanan variller eşliğinde çorba servisi veya sıcak şarap ikramı yapmaları.

Buna herkes bayılıyor. Yani mekanın konumu ve manzarasının yanı sıra bu işte çok profesyonel olmaları düğün gecesi bir aksilikle karşılaşma ihtimalinizi neredeyse sıfıra indiriyor. Portaxe düğün fiyat tablosu da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 1.000 – 1.500 TL 1.500 TL'den fazla
Yemekli 1.000 – 1.500 TL 1.500 TL'den fazla

Portaxe

Portaxe

Portaxe

Firmayı İncele

2- Balcoon Bosphorus

İstanbul Boğaz düğün mekanlarından bir diğeri de Balcoon Bosphorus! Üsküdar'da yer alan mekanın, 300-400 kişilik misafir ağırlama kapasitesi mevcut. Balcoon Bosphorus düğün menüsü fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 350 - 500 TL 350 - 500 TL
Yemekli 500 - 750 TL 500 - 750 TL

Balcoon Bosphorus

3- Lia Rosa Bosphorus

Beykoz'da bulunan Lia Rosa Bosphorus, konumu, manzarası ve etkileyici ambiyansıyla çiftlerin en çok tercih ettiği Boğaz’daki düğün mekanlarından biri. Konsepte uygun dekorasyon ve süsleme hizmeti veren firmadan, düğün organizasyonunda ihtiyaç duyabileceğin her hizmeti alabilirsin.

Menü fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 500-750 TL 500-750 TL
Yemekli 750-1.000 TL 750-1.000 TL

Lia Rosa Bosphorus

4- Teras 212 Beşiktaş

İstanbul düğün mekanlarından Teras 212, Beşiktaş’ta yer alıyor. Çiftlere ve davetlilere Boğaz’ın ışıkları eşliğinde kokteyl keyfi yaşatıyor. Sonrasında ise işinde uzman şeflerin sunduğu yemeklerle ve müzikle eğlenceniz devam ediyor. Mekanın hazırladığı gelin taklarını mutlaka görmeni öneriyoruz.

Çiçeklerle süsledikleri takların altında arkanızda Boğaz manzarasıyla muhteşem fotoğraflar çektirebiliyorsunuz. Çiçeklerle süslenmiş şık masaları ve diğer mekan konsepti detaylarıyla Teras 212 Beşiktaş, gösterişli düğün yapmak isteyen çiftler için ideal. Teras 212 Beşiktaş düğün fiyatları da şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 200 - 350 TL 200 - 350 TL
Yemekli 350 - 500 TL 500 - 750 TL

Teras 212 Beşiktaş

5- Çamlık Garden

Gün batımı manzarasını seven çiftler burada mı? Gerçi sevmeyen var mıdır, sanmıyoruz. Ama şundan eminiz ki Çamlık Garden düğün organizasyonlarında çiftlere ve davetlilere gerçekten güzel manzaralar sunuyor. Açık ve kapalı alanı bulunan mekanda kır düğünü yapmak istersen yaklaşık 400 kişiye kadar davetlinizi çağırabilirsiniz.

Menü fiyatları ise şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 200 - 350 TL 200 - 350 TL
Yemekli 350 - 500 TL 500 - 750 TL

Çamlık Garden

6- Bosphorus Palace Hotel

Butik oluşundan mıdır nedir bilmiyorum ama Boğaz manzaralı oteller arasında en sevdiklerimden biri Bosphorus Palace Hotel. Beylerbeyi sahilinde yer alan mekana deniz yoluyla ulaşmak da mümkün. Düğün gecesi mekana afili bir giriş yapma imkanınız da oluyor böylece. Davetlileri beklemedikleri yerden yakalayabilir, sürpriz yapabilirsin.

Boğaz’da nişan mekanlarını araştıran çiftlere de hitap eden Bosphorus Palace Hotel'in açık hava kapasitesi yemekli düzende 350 iken, kokteyl organizasyonu ile 450 kişiye çıkabiliyor. Mekanın yemekli düzende kapalı alan kapasitesi ise 150. Bosphorus Palace Hotel düğün menüsü fiyatlarını merak edersen onlar da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 1500 TL'den fazla 1500 TL'den fazla
Yemekli 1500 TL'den fazla 1500 TL'den fazla

Bosphorus Palace Hotel

7- Fuat Paşa Yalısı

Öncelikle şunu belitelim, Düğün.com ailesi olarak yıl dönümü kutlamalarından birini Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirmiştik. Karşısına konumlandığı Boğaz manzarası gerçekten görülmeye değer. Fuat Paşa Yalısı'nda Boğaz, havuz, bahçe manzaralı kapalı ve açık mekanlar mevcut ama Boğaz manzaralı bir düğünün tadı da elbette bir açık hava mekanında çıkar.

Boğaz’ın ve manzaranın tadını sonuna kadar çıkartabilmen için burada bahar ve yaz aylarında evlenmeni tavsiye ediyoruz. Yemeklerden DJ'ye, süslemelerden organizasyona her şeyin dört dörtlük olacağına dair en ufak bir şüphen olmasın. Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatlarını da buraya bırakıyoruz:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 1.500 TL'den fazla -
Yemekli 1.500 TL'den fazla 1.500 TL'den fazla

Fuat Paşa Yalısı


Fuat Paşa Yalısı'nı detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Fuat Paşa Yalısı ile Kendi Düğününüzün Misafiri Olmaya Ne Dersiniz?

8- The Marmara Taksim

Tüm şehre 360 derece hakim konumu ve eşsiz manzarasıyla gönüllerde taht kuran bir otel The Marmara! Otelin salonunda yemek düzeninde 550, kokteyl düzeninde ise 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Otelin düğün paketinde karşılama kokteyli, set menü, limitsiz yerli içki ve standart dekorasyon paketi sunuyorlar. Fiyatları da manzarasına göre standartlarda seyrediyor:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 750 - 1.000 TL 750 - 1.000 TL
Yemekli 750 - 1.000 TL 750 - 1.000 TL

The Marmara Taksim

9- Secret Garden İstanbul Art

Yeniköy'de yer alan ve Boğaz manzarasıyla gönüllerde taht kuran Secret Garden düğün organizasyonları için 1 açık, 2 kapalı salona sahip. Ama kapalı salonları daha küçük düğünler için kullanılabilir durumda. Açık alanında ise 1.000 kişilik bir davetli kapasitesine sahip. Mekanda düğün yapan bir çiftten tavsiye almak istersen buraya yorumlarını bırakıyoruz: Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel: Nihan ve Burak

Sen de Nihan ve Burak gibi Secret Garden’da düğün yapmak istersen fiyatlar şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl - 350 - 500 TL
Yemekli 750 - 1.000 TL 750 - 1.000 TL

Secret Garden İstanbul Art

10- Casamento

Boğaz’da düğün mekanları arasında yerini alan Casamento, yeni bir isim. Fuat Paşa Yalısı'nın hemen yanında yer alması sayesinde de kolayca bulunabilecek bir noktada. Sarıyer Büyükdere'de yer alan mekan, Osmanlı döneminden kalma tarihi Hammamizade Mustafa Bey Yalısı'nın Casamento adıyla düğün mekanı olarak hizmete açılmasıyla duyuldu.

Kapalı alan kapasitesi oldukça az olan Casamento aslında bir açık hava mekanı. Maksimum kapasiteleri yemeklide 300, kokteyl düzende 350 kişiye kadar çıkabiliyor. Mekanın menü fiyatları ise şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Kokteyl 1.500 TL'den fazla -
Yemekli 1.500 TL'den fazla 1.500 TL'den fazla

Casamento

Casamento

Casamento

Firmayı İncele

Senin için seçtiğimiz mekanlar ve Boğaz’da düğün fiyatları bu şekilde. Eğer hoşuna giden yerler varsa fiyat teklifi almayı unutmamalısın. Unutma: Ne kadar çok firmadan teklif alırsan, bütçene en uygun yeri seçmek o kadar kolay olur!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları | Kasır, Saray ve Yalıda Düğün Fiyatları

İstanbul'un Havuz Başı Düğün Mekanları

İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

RUKİYE ÇOLAK

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Narin hanım bende size katılıyorum boğaz düğünü düşünen çiftler kesinlikle bu mekanlar ile görüşmeli


narin k.

Düğün Tarihi: 09.10.2014


istanbulda rüya gibi bir düğün için incelenmesi gereken en önemli duraklar :)