Ankara Vilayetler Evi’nde Göl Manzarası Eşliğinde Evlenin

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:13 dakika

12.09.2022

Ankara’daki en güzel manzaralardan birine sahip olan Vilayetler Evi’yle tanıştıracağız sizi. Gölün hemen yanında yer almasının yanı sıra havuz başı ve kır konseptini bir arada sunmasıyla da çiftler tarafından ilgi görüyor. VE Hotels Vilayetler Evi hakkında tüm detaylar bu yazıda!

1986 yılından beri hizmet veren VE Hotels – Vilayetler Evi, Ankara’da düğün organizasyonu denince akla ilk gelen mekanlardan biri. Hatta sadece Ankara’da değil, İstanbul ve İzmir gibi birçok şehirde de hizmet veriyorlar.

Vilayetler Evi Gölbaşı ilçesinde yer alıyor. Gölbaşı merkezden taksiyle veya toplu taşıma araçlarıyla kısa sürede ulaşabileceğiniz bir noktada. Davetlilerine sunduğu göl manzarasının ne kadar güzel göründüğünü anlatmaya çalışırsak biraz uzun sürebilir. O nedenle biz mekandan bahsetmeye devam edelim, güzelliğine siz karar verin istiyoruz.

Ankara Vilayetler Evi, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veriyor. Bundan dolayı her şeyi faturalandırarak ve belgelendirerek organizasyonlarını gerçekleştiriyorlar. Yani bu durum onları daha da güvenilir bir hale getiriyor.

Senelerdir birçok ünlünün katıldığı organizasyona da ev sahipliği yapmışlar. Mesela Ajda Pekkan, Alişan gibi sanatçılar burada sahne almış. Ayrıca Oğuz Yılmaz gibi Ankara’nın ünlü ses sanatçılarını da sıklıkla sahnelerinde görüyoruz.

İkisi Bir Arada: Hem Havuz Başı Hem de Kır Konsepti

Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düğün organizasyonları için kullanılan 4 adet salon var. Bu salonlarda 200 kişiden 3.000 kişiye kadar düğün organizasyonları yapılabiliyor. Dilerseniz bu alanları biraz daha yakından tanıyalım:

Havuz Başı: Burası tamamen açık bir alan. Havuz başında düğün organizasyonu yapılıyor. Aynı zamanda da etrafındaki yeşil alandan dolayı bir kır düğünü yapmış oluyorsunuz. Yemekli organizasyonlar için 1.500, kokteyl için de 3.000 kişiye kadar kapasitesi var. Bu alanda, göl ayaklarınızın altında gibi hissedebilirsiniz.

Anadolu Salonu: Yarı açık bir alan. Burada düğün yapmayı tercih ederseniz; öncelikle Anadolu Bahçesi adı verilen açık alanda nikahınızı yapıyorsunuz. Sonrasında da bir adım ilerinizde yer alan salona geçip organizasyona başlıyorsunuz.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Angora Salonu: Tamamen kapalı bir alan. Bu salon 270 derece göl manzarasına sahip. Hatta salonlar arasında manzaraya en hakim olan alanın burası olduğunu söyleyebiliriz. 450 kişilik de kapasitesi var.

Teras: 200 kişilik kapasitesi olan terastaki salon da geniş bir göl manzarası görüyor. Terasın üstü kapalı durumda ve yanlarında katlanır camları var. Yani dilediğiniz zaman bu camları tamamen açabiliyor, açık havadaymış gibi düğününüzü yapabiliyorsunuz. Ayrıca terasın ön kısmında da davetlilerin çıkıp hava alabilmesi için açık bir alan var.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Her Salonun Girişi Farklı Yerden Yapılıyor!

Özellikle yaz dönemlerinde gün içerisinde birden fazla düğün yapılabiliyor. Ancak Vilayetler Evi düğünlerinde şu ana kadar herhangi bir karışıklık yaşanmamış.

Her salonun kendine ait farklı bir girişi var. Yani aynı otel içerisinde birden fazla düğün yapıldığını anlamıyorsunuz bile. Otelin sağından ve solundan salonlara giriş yapılabiliyor. Teras katındaki alana ise direkt olarak lobiden çıkıyorsunuz. Tabii davetliler bu alanlara giriş yaparken çiftler kendilerine tahsis edilmiş olan hazırlık odasında dinlenebiliyorlar. Hatta isterlerse sabahtan itibaren bu odada kuaför ve makyözlerle hazırlanabiliyorlar.

Ana girişte güvenlik görevlisi var. Görevli, davetliler hangi çiftin düğününe geldiyse kendilerini o girişe yönlendiriyor. Salonların kapılarında da ayrı ayrı en az 2 karşılama hostesi bulunuyor. Ayrıca salonlarda ses yalıtımı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Kötü Hava Koşullarına Karşı Yedek Bir Salon

Vilayetler Evi Ankara’da 4 adet salon var. Ama gün içerisinde sadece üç tanesinde organizasyon düzenleniyor. Bir salon her zaman kötü hava koşullarına veya aksaklıklara karşı hazır durumda bekletiliyor.

Mesela açık alanda düğününüz yapacaktınız ve düğün gününüzde havanın kötüye gitmeye başladığını fark ettiniz diyelim. Firma yetkilileri sizinle hemen iletişime geçiyor. Düğününüzü kapalı alana taşımak isteyip istemediğinizi soruyorlar. Böylelikle hiçbir sorun yaşanmadan yağmura karşı önleminizi almış oluyorsunuz.

Düğün esnasında aniden bir yağmur yağarsa; o esnada da sizi kapalı alana taşıyabiliyorlar.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Her Şey Dahil Düğün Paketi

Ankara Vilayetler Evi düğün paketinde bir organizasyonda olması gereken her detayın yer aldığını söylüyor yetkililer. Fotoğraf çekimleri, süslemeler, menü, pasta, ses, ışık ve çok daha fazlasını çiftler için büyük bir özenle sunuyorlar. Ama tabii mekanın avantajları bunlarla sınırlı da değil. Çiftlere yaptıkları jestler de var:

  • Balayı odasında ücretsiz konaklama ve ertesi gün açık büfe kahvaltı,

  • Ücretsiz vestiyer kullanımı,

  • Ücretsiz otopark kullanımı (700 araç kapasiteli),

  • Düğün planlama hizmeti,

  • Masa planlama hizmeti.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Düğün planlama hizmeti dahilinde, firma yetkilileri çiftlerle önceden görüşüp her detayı konuşuyor. Düğün günü süresince de çifte eşlik eden bir yetkili oluyor. İlk dansta, davetliler arasına çıkışta, pasta kesim töreninde ve daha birçok anda çiftlerin yanında oluyorlar. Çiftlerin herhangi bir talepleri olduğunda onları gerçekleştiriyorlar.

Ankara Gölbaşı Vilayetler Evi, düğün paketi dahilinde 4 adet menü seçeneği sunuyor. Bunların ikisi tavuk, diğer ikisi ise kırmızı et menüsü. Menü içerikleri; başlangıç tabağı, ara sıcak, ana yemek, pasta, meyve ve limitsiz meşrubat şeklinde oluyor. Dilerseniz siz ana yemek dışındaki diğer aperatiflerde değişiklik talep edebiliyorsunuz.

Yemekli menüler dışında kokteyl ve açık büfe seçenekleri de var. Hatta anlaşma esnasında, davetlileriniz için diyabet, vejetaryen, glütensiz yemek hazırlanmasını istedikleriniz varsa, o kişilerin sayısını belirtiyorsunuz. Talepleriniz doğrultusunda onlara uygun menüler hazırlayabiliyorlar.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Menü fiyatlarını etkileyen en önemli faktör ana yemek tercihleri. Onun dışında ekstra hizmet isterseniz onlar da fiyatların değişmesine neden olabiliyor. Tabii yaz ve kış dönemleri arasında da belirli farklar var. Ancak ortalama bir rakam vermemiz gerekirse VE Hotels’in sunduğu 2019 menü fiyatları şu şekilde:

Menü Fiyat (KDV Dahil)
Yemekli 140-160 TL

Beklenmedik misafirlerinizin gelme ihtimaline karşı mutlaka fazladan servis açıyor ve yemek hazırlıyorlar. Bunların ödemesi de sözleşmede yazan kişi başı fiyat üzerinden yapılıyor.

Bu arada düğün tarihinizden önce dilediğiniz zaman menü tadımı yapabiliyorsunuz. Tadım sayesinde davetlilerinize sunacağınız yemeklerin lezzetini de önceden öğrenmiş oluyorsunuz.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Göl Manzaralı Düğün Fotoğraflarınız Albümünüze Renk Katacak!

Eğer Vilayetler Evi Gölbaşı düğün mekanıyla anlaşırsanız, dış çekim için ekstra alan aramanıza gerek kalmıyor. Yemyeşil alanlarında göl manzarasını arkanıza alarak çok güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz. Ayrıca otelin iç dekorasyonu da şık olduğundan, bu alanlarda da romantik pozlar ortaya çıkabilir.

Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğrafçı var. Ama siz dilerseniz albüm çekimleriniz için düğün saatine kadar başka bir fotoğrafçıyı buraya getirebilirsiniz. Sonrasında ise mekanın kendi fotoğrafçısıyla çalışmanız gerekiyor.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Süslemelerde Seçenek Çok!

Otelde düğün yapmak isteyen çiftlere Vilayetler Evi düğün fiyatı dahilindeki süslemelerde 5 adet seçenek sunuyor. Çiftler bunlardan istediklerini seçebiliyorlar. Süsleme seçeneklerinin dışında istedikleri başka objeler olursa onlar da temin edilebiliyor. Mekanın yelpazesi çok geniş.

Ayrıca masa konusunda da dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Yuvarlak, dikdörtgen ve elips seçenekleri mevcut. Mekan yetkililerine sorduğumuzda; çiftlerin arkadaşları için dikdörtgen, aileleri için elips ve diğer davetlileri için de yuvarlak masa tercih ettiklerini söylüyorlar. Ama tabii siz hangilerini isterseniz onları kullanabilirsiniz.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Teknede After Parti ile Eğlenceye Devam

Salonlarda yapılan düğün organizasyonlarında müzik 23:30’a kadar devam edebiliyor. Mekanın anlaşmalı olduğu birbirinden farklı tarzlarda 5 müzik grubu var. Bunlardan birini seçebilir veya siz dışarıdan getirebilirsiniz. Canlı müzik ve DJ performansı bittikten sonra, eğer siz yakın arkadaşlarınızla eğlenmeye devam etmek isterseniz mekana ait teknede after parti yapabilirsiniz.

30 kişilik bu sevimli teknede müzik için herhangi bir kısıtlama da yok. Saat kaça kadar devam etmek istediğinizi ve diğer detayları yetkililerle önceden konuşabilirsiniz. Hava karardığında ortaya çıkan şehir ışıkları da after partinize eşlik edecektir.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Gölbaşı Vilayetler Evi düğün için anlaşan çiftlere ödeme konusunda kolaylıklar sunuyor. Öncelikle kredi kartıyla da ödeme yapabildiğinizi söyleyelim. Firmayla sözleşme imzaladığınız andan itibaren toplam rakamın sadece %20’sini ödüyorsunuz.

Geri kalan ödemelerinizi, en geç düğün tarihinizden 1 hafta öncesine kadar parça parça yapmanız mümkün. Herhangi bir aksilik çıkması durumunda da düğün tarihinizi erteleyebiliyorsunuz. Böyle bir imkan da sunuyorlar.

ankara vilayetler evi’nde göl manzarası eşliğinde evlenin

Ankara düğün otellerinden Ve Hotels – Vilayetler Evi hakkında bahsedeceklerimiz bu şekilde. Eğer bu mekan sizin de ilginizi çektiyse şimdiden görüşmenizi öneririz. Çünkü yetkililer istediğiniz tarihi alabilmek için 1 sene öncesinden kendilerine ulaşmanızı öneriyor. Ayrıca düğün mekanınızla ne kadar erken anlaşırsanız o kadar iyi. Bu sürecin daha gelinliği var, saç makyajı var…

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum