Mekan Arayışındaysan Bu Liste İlaç Gibi Gelecek: Anadolu Yakası Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:31 dakika

22.06.2020

Anadolu yakasında evlenecek çiftler burada mı? Oteller, kır düğünü alanları, tarihi mekanlar, düğün salonları… Sizin için bu yazıda bazı firmalar önerdik. İşte İstanbul Anadolu yakası düğün mekanları ve fiyatları!

Anadolu yakası düğün mekanları

1- Hidiv Kasrı

Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı, Anadolu yakasında düğün mekanları arasında en ihtişamlı seçeneklerden biri. Mekan, Beykoz’da yer alıyor.

Hidiv Kasrı’nın içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1.000, kokteyl kapasitesi ise 2.000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

Hidiv Kasrı’nın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Hidiv Kasrı

Düğün salonu fiyatları neye göre değişir? Bütçeni daha iyi kullanmak için yazıya bak: Düğün Salonları Fiyatları

2- Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları arasında çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde Boğaz manzaralı bir noktada konumlanmış.

Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alandaki kişi kapasitesi 90; açık hava kapasitesi ise yemekli düğünlerde 350, kokteyl organizasyonlarında ise 500 kişiye kadar çıkabiliyor.

Yemekli menülerde mekanın kişi başı fiyatı ise minimum 200-300 TL.

Gül Sultan Yalısı

Bu mekanların manzarasına hayran kalacaksın: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

3- Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

Anadolu Yakası düğün yerleri içinde otel seçeneklerinden bir tanesi de Kalamış'ta yer alan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel. Mekan; deniz ve şehir manzarası, bahçe ve havuz başı alternatifleriyle çiftlere farklı opsiyonlar sunuyor. Yemekli düğünler için 500, kokteyl düğünler içinse 850 kişilik kapasiteye sahip.

Mekanın fiyatlarını merak edersen yemekli menülerde hafta içi 200-300 TL, hafta sonu ise 300-400 TL arasında değişiyor.

Wyndham Grand Kalamış

5 yıldızlı otel ihtişamı diye bir şey var: İstanbul Anadolu Yakası'nda Düğün Yapabileceğin 5 Yıldızlı Oteller

4- Ceremony Kanlıca

Anadolu yakası kır düğünü mekanları arasında en samimi olanlardan biri de Üsküdar'da yer alan Ceremony Kanlıca! Mekanın açık hava kapasitesi yemekli düzende 750 kişiye kadar çıkıyor.

Ceremony Kanlıca’da düğün yapmak istersen yemekli menülerde kişi başı fiyatın 100-150 TL olduğunu bilmelisin.

Bu arada yeri gelmişken, Ceremony Kanlıca'nın sayfasına yapılan yorumlara göz atmayı unutma. Çiftlerin tecrübeleri çok işine yarayacak!

Ceremony Kanlıca

Anadolu yakasındaki diğer birbirinden güzel kır düğünü mekanlarına da göz at: Seçim Yapmakta Zorlanan Çiftlere Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları

5- Kelebek Çiftliği

İstanbul Anadolu düğün mekanlarından bir tanesi de Beykoz'daki Kelebek Çiftliği. Zaten nasıl Avrupa yakasının kır düğünü cenneti Sarıyer ise, Anadolu yakasının kır düğünü cenneti de Beykoz diyebilirim.

Kelebek Çiftliği, ormanı ve botanik bahçesiyle gerçek bir kır düğünü için en ideal seçeneklerden. Mekan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne çok yakın ve ulaşımı son derece kolay. Açık hava yemekli düğün kapasitesi 1.500 olan mekanın, kokteyl kapasitesi yaklaşık 4.000 kişiye kadar çıkabiliyor!

Kelebek Çiftliği’nde fiyatlar da gayet uygun. Yemekli menüler kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Kelebek Çiftliği

"Bu kadar büyük bir alana gerek yok. Düğünüme en fazla 300 kişiyi çağırırım" diyorsan bu yazı tam senlik: İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

6- Ayşe Teyze Bağ Bahçe

Anadolu yakasında Beykoz bölgesinde yoğunlaşan kır düğünü mekanlarından bir diğeri Ayşe Teyze Bağ Bahçe! Kır düğününün şanına yakışır bir doğallıkta, yemyeşil bir alanda, 450 kişilik bir davetli listesiyle yemekli düğün organize edebilirsin.

Ayşe Teyze Bağ Bahçe, düğün paketlerini alkol, fotoğraf, süsleme gibi ekstra maliyetleri azaltacak şekilde tasarlıyor.

Mekanın kişi başı minimum fiyatı 50-80 TL arasında değişiyor. Elbette fiyatları netleştirmek için taleplerini mekana iletmen ve beklentilerine uygun bir fiyat alman gerekiyor.

Ayşe Teyze Bağ Bahçe

Kötü hava koşullarına karşı tedbirli ol: Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

7- İstanbul Yelken Kulübü

Kadıköy Fenerbahçe'de yer alan İstanbul Yelken Kulübü, açık alanda yapılan yemekli düğünler için 600 kişilik kapasiteye sahipken, kokteyl organizasyonlarında 1.000 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

İstanbul Anadolu yakası düğün salonları arasında öne çıkan mekan, yemekli düğün organizasyonları için kişi başı minimum 100-150 TL gibi bir fiyat talep ediyor. Şimdi firma sayfasına yapılan yorumlardan birini seninle paylaşmak istiyorum:

Hakan: "Öncelikle mekanın görüntüsü, genişliği muhteşem. Ayrıca çok güzel manzarası var. Biz yemekli bir organizasyon yaptık. Yemekleri gayet güzeldi ve çok lezzetliydi, sunumu sıcaktı. Ulaşımı rahattı. Görsellik açısından masa düzeni, süslemeler çok iyiydi. Tercih sebebim manzarası olmasıydı. Hizmet muhteşemdi. Orkestra ve ışıklandırma çok iyiydi. Konuklarım memnun kaldı."

İstanbul Yelken Kulübü

8- Dalyan Club

Kadıköy Fenerbahçe'de bulunan Dalyan Club, park problemi olmayan, yeşillikler içinde ve trafik gürültüsünden uzak bir mekan.

Düğün mekanları İstanbul Anadolu Yakası alternatifleri arasında bulunan ve havuz başı alanıyla şık bir atmosfere sahip olan Dalyan Club, yüksek bir kişi kapasitesine sahip. Açık havada yemekli düğünlerde 500, kokteyl organizasyonlarında ise 900 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

Mekanın kişi başı minimum fiyatı ise 100-150 TL civarında. Elbette fiyatı, yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl mi yapacağına, kırmızı et mi beyaz et mi tercih edeceğine, alkollü ve limitsiz içecek tercih edip etmeyeceğine göre değişiyor.

Dalyan Club

Dalyan Club mekanını detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Şehrin Merkezinde Bir Kır Düğünü Mekanı: Dalyan Club

9- Yadinbey

Kadıköy'de yer alan Yadin Bey, çiftlere 3 ayrı alan seçeneği sunuyor: Dileyen çiftler 440 kişilik havuz başını, isteyenler ise 90 ve 250 kişilik iki ayrı kapalı salonumu tercih edebiliyor.

Anadolu yakasında düğün yapılacak mekanlardan Yadinbey'de yemekli kişi başı fiyatlar ise minimum 50-100 TL'den başlıyor. Tabii Düğün.com çiftlerine özel sundukları indirimler haricindeki fiyat bu.

yadinbey

10- Divan İstanbul Asia

Yaklaşık 600 kişilik davetli kapasitesi olan Divan İstanbul Asia, Anadolu yakasının öne çıkan düğün mekanlarından biri. Otelde düğün yapmak isteyen çiftler için biçilmiş kaftan.

Mekanın çiftlere sunduğu gelin ve damada özel deniz manzaralı odada konaklama, zengin açık büfe kahvaltı ikramı, ücretsiz vestiyer hizmeti gibi avantajları var. Diğer ekstra hizmetleri firma sayfasından da inceleyebilirsin.

Anadolu yakası kına mekanları arasında da yer alan Divan İstanbul’un fiyatlarına baktığımızda menülerin de kişi başı 100-150 TL’den başladığını görüyoruz.

Divan İstanbul Asia

11- Riva's Club Sırapınar

Riva’s Club, Şile yolu Sırapınar bölgesinde yer alıyor. Doğayla iç içe kır düğünü mekanları Anadolu yakasında bu bölgelerde yoğunlukta.

Riva’s Club, 6500 m²'lik bahçesiyle çiftlere hizmet veriyor. Bu geniş alanında hem yeşillikler içinde hem de havuz başında düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Bahar düğünlerinde yağmur yağma ihtimaline karşı kapalı bir alanlarını da hazırda bekletiyorlar.

Mekanın talep ettiği rakamlar, diğer Anadolu yakası düğün mekanları fiyatlarıyla hemen hemen aynı. Minimum 100-150 TL aralığında değişiyor.

Riva's Club

12- Dedeman Bostancı İstanbul

Anadolu yakası düğün otellerinden Dedeman, Kadıköy Bostancı’da yer alıyor. Mekanın süsleme seçenekleri oldukça geniş. Gelin yolu için bile çiftlere birçok alternatif sunabiliyorlar.

Düğününü Dedeman’da yapan çiftler, ücretsiz olarak balayı süitinde konaklayabiliyorlar. Ayrıca odaya 2 kişilik özel kahvaltı, köpüklü şarap ve meyve ikramı gibi jestler de yapıyorlar.

Dedeman Bostancı’nın fiyatları ise yemekli düğünlerde kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

Dedeman Bostancı İstanbul

13- The Grand Mira Hotel

Düğün mekanları İstanbul Anadolu yakasında çok çeşitli. Kır düğünü mekanlarından otellere, düğün salonlarından kulüplere birçok seçenek var. Bir diğer düğün otelinde şimdi sıra. The Grand Mira Hotel, Kartal’da yer alıyor ve davetlilere Marmara Denizi ile Prens Adaları manzarası sunuyor.

Otel, İstanbul Anadolu yakası nişan mekanları arasında da popüler. 300-400 kişilik kapasitesi olduğu için çok kalabalık olmayan düğünler ve nişan organizasyonları için sıklıkla tercih ediliyor.

Mekanın fiyatları da gayet uygun. Yemekli menüler 50-80 TL’den başlıyor.

The Grand Mira Hotel

14- Titanic Business Kartal Hotel

Kartal’da yer alan mekanın ana düğün salonu 1.000 kişilik kapasiteye sahip. Bu salonun dışında çok sayıda alan seçeneği var. 10 kişiden 1.000 kişiye kadar gerçekleştirilen tüm organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyorlar.

Mekandaki zengin menü seçenekleri, farklı aydınlatmaları ve ferah tasarımı, şık ve modern çizgileri ile çiftlerin alandan memnun bir şekilde ayrılmaları için çalışıyorlar.

Titanic Business’ın kokteyl ve yemekli menü seçenekleri var. Minimum menü fiyatları da 100-150 TL’den başlıyor.

Titanic Business Kartal Hotel

15- Pion Bahçe

Anadolu yakasında düğün yapılacak mekan önerilerimi Pion Bahçe ile sonlandırıyorum! Çiftlere modern ve antik kır düğünü yapma imkanı sunduklarını söyleyen bu mekan, Beykoz'da yer alıyor.

Pion Bahçe; 1.000 kişiden fazla davetliyi ağırlayabileceğiniz büyük bahçesi, 500 kişilik kapalı alanı, otoparkı, çocuk bahçesi, kafeterya alanı, çay bahçesi ve özel locaları ile çok geniş bir alana kurulmuş durumda.

Pion Bahçe'de yemekli bir düğün organize etmek istersen kişi başı fiyatlar 50-80 TL'den başlıyor.

Pion Bahçe

Senin için önermek istediğim mekanlardan bir kısmıydı bunlar. Daha birçok güzel düğün mekanı var. Ancak hepsini bir yazıya sığdırmak zor olur. O nedenle daha fazla seçenek istersen İstanbul düğün mekanları sayfasını inceleyebilir, özellikle istediğin bir ilçe varsa filtreleyerek oradaki mekanlara göz atabilirsin.

Bu arada nerede düğün yapman gerektiğine hala karar veremediysen aşağıdaki testi çöz, sana yardımcı olalım:

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum