Mekan Arayışındaysan Bu Liste İlaç Gibi Gelecek: Anadolu Yakası Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:48 dakika

02.02.2021

Anadolu yakasında evlenecek çiftler burada mı? Oteller, kır düğünü alanları, tarihi mekanlar, düğün salonları… Sizin için bu yazıda bazı firmalar önerdik. İşte İstanbul Anadolu yakası düğün mekanları ve fiyatları!

Anadolu yakası düğün mekanları

1- Hidiv Kasrı

Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı, Anadolu yakasında düğün mekanları arasında en ihtişamlı seçeneklerden biri. Mekan, Beykoz’da yer alıyor.

Hidiv Kasrı’nın içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1.000, kokteyl kapasitesi ise 2.000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

Hidiv Kasrı’nın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Hidiv Kasrı

2- Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları arasında çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde Boğaz manzaralı bir noktada konumlanmış.

Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alandaki kişi kapasitesi 90; açık hava kapasitesi ise yemekli düğünlerde 350, kokteyl organizasyonlarında ise 500 kişiye kadar çıkabiliyor.

Yemekli menülerde mekanın kişi başı fiyatı ise minimum 200-300 TL.

Gül Sultan Yalısı

3- Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

Anadolu Yakası düğün yerleri içinde otel seçeneklerinden bir tanesi de Kalamış'ta yer alan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel. Mekan; deniz ve şehir manzarası, bahçe ve havuz başı alternatifleriyle çiftlere farklı opsiyonlar sunuyor. Yemekli düğünler için 500, kokteyl düğünler içinse 850 kişilik kapasiteye sahip.

Mekanın fiyatlarını merak edersen yemekli menülerde hafta içi 200-300 TL, hafta sonu ise 300-400 TL arasında değişiyor.

Wyndham Grand Kalamış

4- Ceremony Kanlıca

Anadolu yakası kır düğünü mekanları arasında en samimi olanlardan biri de Üsküdar'da yer alan Ceremony Kanlıca! Mekanın açık hava kapasitesi yemekli düzende 750 kişiye kadar çıkıyor.

Ceremony Kanlıca’da düğün yapmak istersen yemekli menülerde kişi başı fiyatın 100-150 TL olduğunu bilmelisin.

Bu arada yeri gelmişken, Ceremony Kanlıca'nın sayfasına yapılan yorumlara göz atmayı unutma. Çiftlerin tecrübeleri çok işine yarayacak!

Ceremony Kanlıca

5- Kelebek Çiftliği

İstanbul Anadolu düğün mekanlarından bir tanesi de Beykoz'daki Kelebek Çiftliği. Zaten nasıl Avrupa yakasının kır düğünü cenneti Sarıyer ise, Anadolu yakasının kır düğünü cenneti de Beykoz diyebilirim.

Kelebek Çiftliği, ormanı ve botanik bahçesiyle gerçek bir kır düğünü için en ideal seçeneklerden. Mekan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne çok yakın ve ulaşımı son derece kolay. Açık hava yemekli düğün kapasitesi 1.500 olan mekanın, kokteyl kapasitesi yaklaşık 4.000 kişiye kadar çıkabiliyor!

Kelebek Çiftliği’nde fiyatlar da gayet uygun. Yemekli menüler kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Kelebek Çiftliği

6- 40 Gece by Ayşe Teyze

Anadolu yakasında Beykoz bölgesinde yoğunlaşan kır düğünü mekanlarından bir diğeri 40 Gece by Ayşe Teyze! Kır düğününün şanına yakışır bir doğallıkta, yemyeşil bir alanda, 450 kişilik bir davetli listesiyle yemekli düğün organize edebilirsin.

40 Gece by Ayşe Teyze, düğün paketlerini alkol, fotoğraf, süsleme gibi ekstra maliyetleri azaltacak şekilde tasarlıyor.

Mekanın kişi başı minimum fiyatı 50-80 TL arasında değişiyor. Elbette fiyatları netleştirmek için taleplerini mekana iletmen ve beklentilerine uygun bir fiyat alman gerekiyor.

40 Gece by Ayşe Teyze

7- İstanbul Yelken Kulübü

Kadıköy Fenerbahçe'de yer alan İstanbul Yelken Kulübü, açık alanda yapılan yemekli düğünler için 600 kişilik kapasiteye sahipken, kokteyl organizasyonlarında 1.000 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

İstanbul Anadolu yakası düğün salonları arasında öne çıkan mekan, yemekli düğün organizasyonları için kişi başı minimum 100-150 TL gibi bir fiyat talep ediyor. Şimdi firma sayfasına yapılan yorumlardan birini seninle paylaşmak istiyorum:

Hakan: "Öncelikle mekanın görüntüsü, genişliği muhteşem. Ayrıca çok güzel manzarası var. Biz yemekli bir organizasyon yaptık. Yemekleri gayet güzeldi ve çok lezzetliydi, sunumu sıcaktı. Ulaşımı rahattı. Görsellik açısından masa düzeni, süslemeler çok iyiydi. Tercih sebebim manzarası olmasıydı. Hizmet muhteşemdi. Orkestra ve ışıklandırma çok iyiydi. Konuklarım memnun kaldı."

İstanbul Yelken Kulübü

8- Dalyan Club

Kadıköy Fenerbahçe'de bulunan Dalyan Club, park problemi olmayan, yeşillikler içinde ve trafik gürültüsünden uzak bir mekan.

Düğün mekanları İstanbul Anadolu Yakası alternatifleri arasında bulunan ve havuz başı alanıyla şık bir atmosfere sahip olan Dalyan Club, yüksek bir kişi kapasitesine sahip. Açık havada yemekli düğünlerde 500, kokteyl organizasyonlarında ise 900 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

Mekanın kişi başı minimum fiyatı ise 100-150 TL civarında. Elbette fiyatı, yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl mi yapacağına, kırmızı et mi beyaz et mi tercih edeceğine, alkollü ve limitsiz içecek tercih edip etmeyeceğine göre değişiyor.

Dalyan Club

Dalyan Club

Dalyan Club

Firmayı İncele

Dalyan Club mekanını detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Şehrin Merkezinde Bir Kır Düğünü Mekanı: Dalyan Club

9- Mio Giardino

Çiftlere açık ve kapalı alan opsiyonu sunan Mio Giardino, kir düğünü yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan!

Anadolu yakasında düğün yapılacak mekanlardan Mio Giardino'da yemekli kişi başı fiyatlar ise minimum 100-150 TL'den başlıyor.

Mio Giardino

Mio Giardino

Mio Giardino

Firmayı İncele

10- Cess Wedding

Yaklaşık 750-1.000 kişilik davetli kapasitesi olan Cess Wedding, Anadolu yakasının öne çıkan düğün mekanlarından biri. Kır düğünü yapmak isteyen çiftler için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Anadolu yakası kına mekanları arasında da yer alan Cess Wedding’in fiyatlarına baktığımızda menülerin de kişi başı 50-100 TL’den başladığını görüyoruz.

Cess Wedding

Cess Wedding

Cess Wedding

Firmayı İncele

11- Riva's Club Sırapınar

Riva’s Club, Şile yolu Sırapınar bölgesinde yer alıyor. Doğayla iç içe kır düğünü mekanları Anadolu yakasında bu bölgelerde yoğunlukta.

Riva’s Club, 6500 m²'lik bahçesiyle çiftlere hizmet veriyor. Bu geniş alanında hem yeşillikler içinde hem de havuz başında düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Bahar düğünlerinde yağmur yağma ihtimaline karşı kapalı bir alanlarını da hazırda bekletiyorlar.

Mekanın talep ettiği rakamlar, diğer Anadolu yakası düğün mekanları fiyatlarıyla hemen hemen aynı. Minimum 100-150 TL aralığında değişiyor.

Riva's Club

12- Dedeman Bostancı İstanbul

Anadolu yakası düğün otellerinden Dedeman, Kadıköy Bostancı’da yer alıyor. Mekanın süsleme seçenekleri oldukça geniş. Gelin yolu için bile çiftlere birçok alternatif sunabiliyorlar.

Düğününü Dedeman’da yapan çiftler, ücretsiz olarak balayı süitinde konaklayabiliyorlar. Ayrıca odaya 2 kişilik özel kahvaltı, köpüklü şarap ve meyve ikramı gibi jestler de yapıyorlar.

Dedeman Bostancı’nın fiyatları ise yemekli düğünlerde kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

Dedeman Bostancı İstanbul

13- The Grand Mira Hotel

Düğün mekanları İstanbul Anadolu yakasında çok çeşitli. Kır düğünü mekanlarından otellere, düğün salonlarından kulüplere birçok seçenek var. Bir diğer düğün otelinde şimdi sıra. The Grand Mira Hotel, Kartal’da yer alıyor ve davetlilere Marmara Denizi ile Prens Adaları manzarası sunuyor.

Otel, İstanbul Anadolu yakası nişan mekanları arasında da popüler. 300-400 kişilik kapasitesi olduğu için çok kalabalık olmayan düğünler ve nişan organizasyonları için sıklıkla tercih ediliyor.

Mekanın fiyatları da gayet uygun. Yemekli menüler 50-80 TL’den başlıyor.

The Grand Mira Hotel

14- Titanic Business Kartal Hotel

Kartal’da yer alan mekanın ana düğün salonu 1.000 kişilik kapasiteye sahip. Bu salonun dışında çok sayıda alan seçeneği var. 10 kişiden 1.000 kişiye kadar gerçekleştirilen tüm organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyorlar.

Mekandaki zengin menü seçenekleri, farklı aydınlatmaları ve ferah tasarımı, şık ve modern çizgileri ile çiftlerin alandan memnun bir şekilde ayrılmaları için çalışıyorlar.

Titanic Business’ın kokteyl ve yemekli menü seçenekleri var. Minimum menü fiyatları da 100-150 TL’den başlıyor.

Titanic Business Kartal Hotel

15- Dream Hill Hotel

Anadolu yakasında düğün yapılacak mekan önerilerimi Dream Hill Hotel ile sonlandırıyorum! Çiftlere şık bir otel düğünü yapma imkanı sunduklarını söyleyen bu mekan, Bağdat Caddesi'nde yer alıyor.

Dream Hill Hotel; 400-500 davetliyi ağırlayabilecek kapasitede salonu, panaromik deniz manzarası ve alternatif menüleriyle hizmet veriyor.

Dream Hill Hotel

Senin için önermek istediğim mekanlardan bir kısmıydı bunlar. Daha birçok güzel düğün mekanı var. Ancak hepsini bir yazıya sığdırmak zor olur.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

Seçim Yapmakta Zorlanan Çiftlere Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları

Düğün Salonları Fiyatları

Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum