Anadolu Yakası Düğün Mekanları

Biliyorum tüm eğlence mekanları, düğün mekanları, iş yerleri Avrupa Yakası'nda olduğu için bazen siz de kendinizi benim gibi ikinci planda hissetmeden edemiyorsunuz. O yüzden İstanbul düğün mekanları arasından biz Anadolu Yakası insanları için harika mekanlar bulup çıkarttım. Oteller, kır düğünü mekanları, kulüp ve davet alanları... İşte Anadolu Yakası düğün mekanları!

Hidiv Kasrı

Beykoz'da yer alan, boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı olan Hidiv Kasrı düğün yapmak için Anadolu Yakası'nda düğün yapılacak mekan arayan çiftler için en ihtişamlı seçeneklerden biri.

Hidiv Kasrının içinde yer alan muhteşem yürüyüş yolundan ve gittiğim kahvaltılardan referans alarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konumu muhteşem! Açık havada yemekli kapasitesi 1000, kokteyl kapasitesi ise 2000 olan mekanın işletmesini ise Beltur üstleniyor.

hidriv_kasri - Boğaz ve orman manzaralı tarihi bir düğün mekanı

Kuleli Yakamoz Restaurant

Düğün yapmak istiyorum ama çok da abartılı olsun istemiyorum diyorsanız, düğün mekanları Anadolu Yakası alternatifleri arasında sizin için en ideali bir restaurant düğünü yapmak. Bu seçeneklerden biri ise Kuleli Yakamoz Restaurant.

Üsküdar'da Çengelköy'de yer alan mekanın açık hava yemekli düzen kapasitesi 150-400 kişi arasında değişiyor. 200 kişilik cam oda şeklindeki boğaz manzaralı salonunda kışın da rahatlıkla düğün yapabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmem gerekir diye düşünüyorum, mekan Kuleli Askeri Lisesi ve yanındaki tarihi camiden dolayı alkol servisi yapamıyor, bilginiz olsun.

kuleliyakamoz - Kuleli Askeri Lisesi

Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları arasında çok bilinmeyen bir hazine olan Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi'nde boğaz manzarasına sahip bir düğün mekanı. Yalı Boyu Caddesi'nde yer alan mekanın kapalı alan kapasitesi 90, açık hava kapasitesi yemekli düğünlerde 350, kokteyl organizasyonlarında ise 500.

Kişi başı minimum bütçesi ise 100 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Elbette detayları konuşmadan fiyat konusunda emin olamazsınız.

gul_sultan_yalisi - Beylerbeyi'nde boğaz manzarası

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

Anadolu Yakası düğün yerleri içinde otel seçeneklerinden bir tanesi de Kalamış'ta yer alan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel. Deniz ve şehir manzarası, bahçe ve havuzbaşı alternatifleriyle çiftlere farklı opsiyonlar sunan mekan, yemekli düğünler için 500, kokteyl düğünler içinse 850 kişi kapasiteye sahip.

Düğününüzün detaylarını konuşmak ve fiyat konusunda fikir almak için mekanla 0216 252 0135 numaralı telefondan kolayca iletişime geçebilir ya da sayfasındaki formu doldurabilirsiniz. İstediğiniz düğün tarihini belirtmeyi unutmayın.

wyndham_hotel_kalamis - Deniz ve şehir manzarası

Yanık Mektep Kuzguncuk

Anadolu yakası kır düğünü mekanları arasında en samimi ve butik olanlardan biri de Üsküdar Kuzguncuk'ta yer alan Yanık Mektep. Ben buraya yazmak istedim, hepsi o kadar içtendi ki içlerinden seçemedim. Ama siz Yanık Mektep'in Düğün.com'daki sayfasında yer alan çift yorumlarını üşenmeyin ve okuyun!

Kokteyl düzende açık hava kapasitesi 300 olan mekanın işletmecisi ise tüm gelinlerin dilinde! Çünkü herkes düğün gününde böyle bir tecrübeye ve desteğe ihtiyaç duyuyor.

Bu arada yeri gelmişken, Yanık Mektep Kuzguncuk'ta evlenen bir çiftimizin gerçek düğün hikayesine göz gezdirmenizi öneririm. Mekan ve tarz hakkında daha çok fikir verecektir.

yanik_mektep - Kır düğünü mekanları arasında samimi ve butik

Kelebek Çiftliği

Anadolu yakası kır düğünü mekanlarından bir tanesi de Beykoz'daki Kelebek Çiftliği. Zaten nasıl Avrupa yakasının kır düğünü cenneti Sarıyer ise, Anadolu yakasının kır düğünü cenneti de Beykoz diyebilirim.

Çevresindeki orman ve botanik bahçesiyle gerçek bir kır düğünü için en ideal seçeneklerden biri olan Kelebek Çiftliği, bir açık hava mekanı. Fatih Sultan Mehmet köprüsüne çok yakın olan mekana ulaşım son derece kolay. Açık hava yemekli düğün kapasitesi 1500 olan mekanın, kokteyl kapasitesi yaklaşık 4000!

kelebek_ciftligi - İdeal seçeneklerden biri

Ayşe Teyze Bağ Bahçe

Anadolu Yakası'nda Beykoz bölgesinde yoğunlaşan kır düğünü mekanlarından bir diğeri Ayşe Teyze Bağ Bahçe! Kır düğününün şanına yakışır bir doğallıkta, yemyeşil bir alanda, açık alanda 450 kişilik bir davetli listesiyle yemekli düğün organize edebilirsiniz.

Ayşe Teyze Bağ Bahçe, düğün paketlerin, alkol, fotoğraf, süsleme gibi ekstra maliyetleri azaltacak şekilde tasarlıyor. Kişi başı minimum bütçe 50 TL ile 80 TL arasında değişiyor. Elbette fiyatları netleştirmek için taleplerinizi mekana iletmeniz ve beklentilerinize uygun bir fiyat almanız gerekiyor.

ayse_teyze_bag_bagce - Şanına yakışır bir doğallıkta, yemyeşil bir alanda

İstanbul Yelken Kulübü

  • Ağustos 2014'te İstanbul Yelken Kulübü'nde düğün yapan Nazlı Demirli bakın ne demiş: "Bu mekanı bizim için manevi önemi olan bir yer olduğu için tercih etmiştik. Deniz kenarında, havuzbaşı, çok güzel bir manzarası olan bir yer ama yağmur olasılığını iyi düşünün; çünkü yağmur yağınca sizi kapalı mekana alıyorlar. Kapalı mekan da tabiki açık alan gibi değil ama yağmur yağmayacağı garanti bir dönemde evleniyorsanız kesinlikle tercih edilmeli!"

Kadıköy'de Fenerbahçe'de yer alan İstanbul Yelken Kulübü, açık alanda yemekli düğünlerde 600 kişi kapasiteye sahipken, kokteyl organizasyonlarınızda 1000 kişiye kadar ev sahipliği yapıyor. Müzik, ışık ve ses hizmetleri ile, organizasyon hizmetini ise dışarıdan alabiliyorsunuz.

istanbul_yelken_kulubu - İstanbul Yelken Kulübü

Dalyan Club

Kadıköy Fenerbahçe'de bulunan Dalyan Club, park problemi olmayan, yeşillikler içinde ve trafik gürültüsünden uzak bir mekan. Düğün mekanları İstanbul Anadolu Yakası alternatifleri arasında bulunan ve havuzbaşı alanıyla şık bir atmosfere sahip olan Dalyan Club, yüksek bir kapasiteye sahip. Açık havada yemekli düğünlerde 500, kokteyl organizasyonlarında ise 900 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

Mekanın son verilerine göre kişi başı minimum fiyatı ise 80 - 100 TL civarında. Elbette fiyatı, yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl mi yapacağınız, kırmızı et mi beyaz et mi kullanacağınız, alkollü ve limitsiz içecek tercih edip etmeyeceğiniz gibi detaylar belirleyecek. Siz iyisi mi mekanla iletişime geçip beklentilerinize ve davetli sayınıza uygun bir fiyat teklifi isteyin.

dalyan_club - Yeşillikler içinde ve trafik gürültüsünden uzak

Dalyan Club mekanını detaylı incelediğimiz yazımız da burada: Şehrin Merkezinde Bir Kır Düğünü Mekanı: Dalyan Club

Crowne Plaza İstanbul Asia

Pendik'te yer alan Crowne Plaza, şık dizaynı ve gösterişli aydınlatmalarıyla kapalı alan denince akla gelen o ön yargıyı yıkıyor. Ayrıca yüksek tavanlı salonu sayesinde de davetlilere rahatça hareket edebilecekleri ferah bir alan sunuyor.

Ortalama 1.000 kişilik bir davetli kapasitesi var Crowne Plaza'nın. yemekli kişi başı fiyatları ise minimum 100-150 TL'den başlıyor. Tabii Düğün.com çiftlerine özel sundukları indirimler haricindeki fiyat bu.

Bu mekanda düğün yapmış olan bir çiftten öneri almak istersen: Paris Tatilinde Gelen Teklif: Tuğçe ve Mehmet!

1ailqxavzvzonapq - anadolu yakası düğün mekanları

Divan İstanbul Asia

Yaklaşık 600 kişilik davetli kapasitesi olan Divan İstanbul Asia, Anadolu yakasının öne çıkan düğün mekanlarından biri. Otelde düğün yapmak isteyen çiftler için biçilmiş kaftan.

Mekanın çiftlere sunduğu gelin ve damada özel deniz manzaralı odada konaklama, zengin açık büfe kahvaltı ikramı, ücretsiz vestiyer hizmeti gibi avantajlar var. Avantajları firma sayfasından da inceleyebilirsin.

gvyaabfxthac1lmp - anadolu yakası düğün mekanları

Peki nerede düğün yapman gerektiğini biliyor musun? Testi çöz, sana yardımcı olalım:

Şehrindeki 1226 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.